Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 13 Spa 2010 07:24

koala rašė:Kur buvo tempiama ant rėmų, tai 0,17 - t.y. pati ploniausia (nes ji pigiausia) 3 sluoksnius. Tikrai labai gerai visos rožės peržiemojo. Šiemet gal pirksiu "Latrusil" (jeigu gerai parašiau) vokiečių firmos 0,23 - 8 metrų pločio. Perlenkčiau pusiau ir išeitų ant dviem eilėm susodintų rožių užmesti. Bėda tik, kad pas mane rožės ratu susodintos, na bet agrodanga ne skarda galima klostes padaryti. Bet jos tiek reikia, kad plaukai šiaušiasi paskaičiavus. Rožės tai mano didelės |(
Nežinau, ar teisingai supratau, bet ar ketini užkloti ant rėmų ar ant pačių rožių krūmų užmesi dideles agrodangos paklodes? O pačios rožės kaip viduje žiemos? Užpiltos durpėmis ar dar kaip? Šiaip, žinoma, kartu užklotos jos palaiko tam tikrą mikroklimatą, tai daug geriau nei užklotos pavieniui.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Spa 2010 07:28

Ant rėmų, užmetimas ant rožių nepasiteisino, nes neliko oro ir jokio mikroklimato nesusidarė. Vėl gi - turi būti apsnigta nors 5 cm.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 13 Spa 2010 07:38

Tokius aukštus rėmus statysi?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Spa 2010 07:54

Kol kas pas mane rožių šakos nėra kaip armatūros strypai ir lengvai susiklos iki 30, na maksimum 40 cm. Pats pirmas rožynas, kurį vadinu jovalynu :D bus aukštesnis. Bet ir tai galvoju vidurį pakelti, šonus nuleisti. Bet aš tik galvoju ar spėsiu - nežinau, nes tai ne vienos dienos darbas (:|

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 13 Spa 2010 08:17

Tai jau gal ir ne dviejų dienų.... Aš irgi galvojau kažką panašaus daryti, bet mano rožės pernelyg išsimėčiusios, kad galėčiau jas kaip nors centralizuotai ir kompaktiškai uždengti :( Be to, nežinau, ar pavyktų tokiam dideliam darbui prisikalbinti pagalbininką tėtį :(

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 13 Spa 2010 08:20

Koala o tavo rožyne auga kiti augalai ? kaip jie jaučiasi po viso gėlyno danga?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Spa 2010 08:30

KIti augalai yra levandos, ožekšnis, viendienės - po šios žiemos, lyginat su neapklotais, jautėsi labai gerai. Skirtumas akivaizdus ir nepaneigiamas.

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 13 Spa 2010 08:44

koala rašė:KIti augalai yra levandos, ožekšnis, viendienės - po šios žiemos, lyginat su neapklotais, jautėsi labai gerai. Skirtumas akivaizdus ir nepaneigiamas.
aha supratau, reiškias daugiamečiams dar geriau apdengtiems :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 13 Spa 2010 20:34

Gal kam bus įdomu pasižiūrėti: http://www.websad.ru/articles.php?code=344 Žaviuosi rusų sugebėjimu statyti tuos namelius... :D Pirmame video (apie 15 min.) kalbama apie tai, kaip lenkiamos kamieninės rožės, antrame (apie 14 min.) šiaip apie daug ką (ligas, preparatus...), o trečiame (apie 20 min.) jau dengimas žiemai. Nesakau, kad dabar visi imkim taip ir darykim :D, bet moteriškė įdomiai šneka, verta paklausyti (yes)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Spa 2010 21:25

Aš pažiūrėjau tik paskutinį filmuką - žiauriai patiko. Įdomu iš ko tie lankai - ir man tokių reikia (yes) . Ir formą rožyno kokią nori gali apkaišioti tais lankais ir sąspraudos labai geros. Vat, kad dar ant rožės reikia užmesti gabalą tai net nepagalvojau. O šiaip labai viskas logiška ir pagrįsta.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 13 Spa 2010 21:35

Aha, man irgi patiko. Kai pagalvoji, pirmais metais gal ir yra išlaidų, užtat paskui daugeliui metų ramu. Gaila, nematyti, kokios ten sąspraudos, bet kažkur kitur pas rusus mačiau, kad iš plastikinės tvirtos ir kartu elastingos žarnos padaro sąspraudas – supjausto maždaug 1–1,5 cm gabaliukais, per vidurį perpjauna (išeina toks perpjautas žiedas lyg auskaras) ir pritvirtina lankus. Dar įdomu, kad agrodangą naudoja labai storą 60–80 tankio. Ir dar ar atkreipei dėmesį, kad visai nesiūlo trumpai nugenėti rožes, o angliškų tai ir visai negeni :)

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 13 Spa 2010 22:18

Aš peržiūrėjau visus filmukus, man patiko, geras jos požiūris ;) dėl genėjimo man buvo naujiena ta prasme kad rudenį ji nurėžia naujai išleistas atžalas bet kas idomiausia kerpa tarp akučių tam kad atseit vistiek žiemos metu nukirptas galas pasižeidžia šalčio pavasarį genėjimą pakoreguoja. Dėl genėjimo sutinku su ja, aš pavasarį taip pat geniu etapais iškart visko negeniu :) Genėjimą pabandysiu pritaikyti ir sau bus matyt kaip išeis.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 14 Spa 2010 07:02

Man irgi užstrigo dėl nukirpimo kampo ir vietos – įprastas mūsų genėjimas 45 laipsnių kampu skatina ūglių augimą, o čia taip nugeni, kad to išvengtų, kad per atlydžius neskubėtų sprogti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 14 Spa 2010 13:06

Kas man galėtų paaiškint, kodėl negaliu tų filmukų pažiūrėt?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 14 Spa 2010 13:11

Nežinau, ar tai gali būti kuo nors susiję, bet man šiandien Websad.ru išvis neatsidaro...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 14 Spa 2010 13:15

Reiškia, susiję :( Lauksim rytdienos...

Vartotojo avataras
Sigita
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 15:55

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Sigita » 14 Spa 2010 15:54

Rūta rašė:Man irgi užstrigo dėl nukirpimo kampo ir vietos – įprastas mūsų genėjimas 45 laipsnių kampu skatina ūglių augimą, o čia taip nugeni, kad to išvengtų, kad per atlydžius neskubėtų sprogti.
Ir man vis knietėjo paklausti išmanančiųjų, kodėl Rundalėje daugybė didelių rožių krūmų rugsėjį buvo nugenėti tarsi pagal liniuotę :? : Gal dėl čia paminėtos priežasties?
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 14 Spa 2010 16:18

Manau Rundalėje niekas su sekatoriumi apie kiekvieną krūmą nešokinėja - amžinybę užtruktų kol tiek rožių nugenėtų. Spėju, kad jie "prasieina" su gyvatvorių žirklėmis elektrinėmis arba benzininėmis ir nupjauna viską vienodame aukštyje.

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 14 Spa 2010 16:39

vilmis rašė:Manau Rundalėje niekas su sekatoriumi apie kiekvieną krūmą nešokinėja - amžinybę užtruktų kol tiek rožių nugenėtų. Spėju, kad jie "prasieina" su gyvatvorių žirklėmis elektrinėmis arba benzininėmis ir nupjauna viską vienodame aukštyje.
tai vadinama greituoju būdu :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 14 Spa 2010 17:02

Jau iššlaviau visas Jonavos statybinių medžiagų parduotuves ir gavau tik 250 metų 16 mm techninio (kabeliui) vamzdžio. Su sąspraudomis kebliau - nieko panašaus nėra. Aišku galima visą sklypą akmenimis užversti, bet paskui juos reikės nurinkti - labai daug papildomo darbo, o ir atrodo feeee...

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 14 Spa 2010 17:47

Rūta matyt dirbi prekybininkam,Loreta išlavė parduotuves :D
Pabandyk laipsniu storesnio diametro vamzdį susipjaustyti gabaliukais,arba ta pati.Gabaliuko vieną pusę perpjauk ir gausis užspraudimas .
Gaila ,neliks ir kito diametro vamzdžio :D (šutka)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 14 Spa 2010 17:53

Ačiū Tadai, dabar studijuoju žarnas - tikrai gali ir jų nelikti :D . Vamzdis, kuri pirkau, tam tikslui visai netinka, nes jis kietas. Reikia susirasti žarną kuri būtų atspari šalčiui, kitaip žiemą bus - pokš, pokšt, ir t.t. ir nuskris visi mano apdangalai.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 14 Spa 2010 18:02

Techninis politileninis vamzdis buna su balta juosta.Jis gan minkštas ,nemanau kad žiema suluš.Turbut pirkai koki šiltnamini.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 14 Spa 2010 18:13

Tą kurį pirkau - žiemą nesulūš, bet jis sąlyginai netamprus. Jis pakankamai kietas, kad išlaiko puslankio formą, o sąsagom manau per kietas, be to diametras tas pats, vis tik reiktų bent 17 mm. Bet dar nebandžiau nieko daryti - čia darbai, kuriuos bute nedirbu - viskas dabar riogso bagažinej, kuri savo ruožtu - garaže :D . Nusivešiu į kaimą ir išbandysiu :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 14 Spa 2010 18:42

Nuo šalčio "nameliai" iš vamzdžių ir agroplėvelės tikiu, kad apsaugo labai gerai, bet vat estetika (bandit) Jei negyveni ir dažnai nesilankai tai jokio skirtumo kas per moderni statyba (xixi) tavo kieme, bet jei dažnai pro langus žiemą žvalgais.. Nei taip nei kitaip negerai - arba vilkas alkanas (t.y. rožės smarkiai apšala), arba avis nesveika ("vaizdelis" nekok) (drunk)

Užrakinta

Grįžti į