Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Nijola

Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Nijola » 19 Rgs 2010 19:25

Vat ir atidarysiu naują temą :lol:
Aš pavasarį nusipirkau iš http://www.staliausirankiai.lt/" onclick="window.open(this.href);return false; sekatorių
vat šį http://www.staliausirankiai.lt/index.ph ... sekatoriai" onclick="window.open(this.href);return false; mažiausią, negaliu atsidžiaugti, ir iš rankų aš to sekatoriaus nenoriu paleisti, tarp kitko visada rankinuke nešiojuosi :lol:
gražus, aštrus prie rankos taip ima ir prilimpa ;) - rekomenduoju tikrai nepasigailėsit (nebet iš to džiaugsmo visą rožyną nugenėsit :lol: )
Žinot, o raudono sekatoriaus net į rankas nenoriu imti 8-)
Dar pas Reginą teko išbandyti peilį http://www.staliausirankiai.lt/index.php?page=hori-hori" onclick="window.open(this.href);return false; pirmas tas tiesiomis ašmenimis -pasaka, vienas malonumas su juo dirbti, aštrus gerai pjauna žolę (apipjaudinėjau žolę palei gėlynų krašus.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo- rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 20 Rgs 2010 06:58

Aš pirkau tą antrąjį - labai mielas, bet kaži ką dariau ne taip, kad per pirmą panaudojimą (!) jis ėmė ir surūdijo... :( Naudojuosi toliau, bet ką daryti, kad jis vėl būtų gražus ir blizgantis :?

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Sodo- rožyno darbo įrankiai

Standartinė Tadas » 20 Rgs 2010 07:04

Paklausti kur pirkai,kodėl nerūdijančio plieno o ėmė ir surūdėjo :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo- rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 20 Rgs 2010 07:05

Bet surūdijo staigiai, tiesiog akyse, tiesiog rankose... Tikriausiai taip ir padarysiu - paklausiu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo- rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 20 Rgs 2010 07:24

Rūta, jeigu pirkai iš tos kolekcijos, kur Nijolė nuorodą įdėjo, tai jis ir yra rūdijantis. Kaip man aiškino jame daug anglies, dėl to jo metalas kietas, retai reikia galasti, bet užtai tankiai blizginti ir tepti ;) Kadangi aš ne šarka, man tinka ir aprūdijęs :D

Nijola

Re: Sodo- rožyno darbo įrankiai

Standartinė Nijola » 20 Rgs 2010 07:37

mano sekatoriaus geleštė juoda, nušveičiu kokia nors medžiaga galima aliejumi patepti, negalima šlapio palikti, arba pamiršti lauke tada ne taip greitai aprūdija, tik pamiršk lauke ir viskas
Bet šio sekatoriaus, kad ir parudijusio kirpimo kokybė nepakito :P aš sakiau pavasariui dar vieną pasidovanosiu :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo- rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 20 Rgs 2010 07:56

Na man irgi nieko tokio, kad parūdijęs, tik, sakau, gal nemokėjau prižiūrėt, užtat surūdijo. Kas tikriausiai irgi tiesa... :)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Sodo- rožyno darbo įrankiai

Standartinė Tadas » 20 Rgs 2010 09:48

Aha pasirodo visi apie vežėčias ,o aš apie akėčias :) galvojau kad apie peilius.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo- rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 20 Rgs 2010 09:55

Ne ne, peiliai puikūs, nerūdija :) Tik, regis, abu jau pamesti... :lol: Niekaip nesutariu su tėvais, kad po darbo įrankius padėtų į vietą :roll:

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 04 Geg 2011 07:57

Žiemą, skaudančia širdim pirkau purkštuvą "Solo". Ilgai galvojau kokios talpos ir išsirinkau 15 litrų. Buvo mintis pirkti 20, gerai, kad atsitokėjau. Vis tik užpildytas 15 litrų sveria apie 20 kilogramų. Stovinčio ant žemės aš neužsimetu ant nugaros. Pirmiausia turiu pasistatyti ant stalo, tada ant nugaros. Kur link lenkiu - kas turitę daug rožių, kad ir kaip gaila būtų pinigų - nusipirkitę. Paprastai visą rožyną nupurkšdavau per kokias 5 valandas - tai čia tik pavasarį kai lapų mažai, dabar nupurškiau per nepilnas 1,5 valandos (kadangi skysčio liko tai dar ir vyšnias bei slyvas prasiėjau). Viso pasidariau 30 litrų šmero. Pirmiausia susitaupo daug laiko skysčio užpilymui ir kas svarbiausia - visiškai negaištamas laikas pumpavimui, nes ir purški ir pumpuoji tuo pačiu metu :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 04 Geg 2011 09:33

Koala, pažiūrėjau sodo technikos katalogą - galybė purkštuvų. O kurį pirkot? Aš turiu gal 8 litrų, paprastą, kurį reikia vis pumpuoti, nelabai patogu... Būčiau laiminga, jeigu gyvenimas šioje srityje palengvėtų :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 04 Geg 2011 09:49

Rūta, žinodama kokia liauna esi, bijau, kad sulinksi užsivertusi purkštuvą ant pečių |( Šis purkštuvas tvirtesnėms moteriškėms arba vyrukams, nes tiesą sakant juo purškiant reikia dirbti dviemis rankomis. Vieną ranka pumpuoji, kita makaluoji su apipurškėju - nėra tai jau taip lengva. Pradžioje pakirto kairę ranką, kuri turėjo pumpuoti, bet paskui pripratau ir iki vasaros pabaigos "užsikačialinsiu" raumenis kaip reikiant :D . Šiaip tai aš parašiau, kad jis vadinasi "SOLO" ir jo talpa 15 Litrų - tokie gal du išsirinks.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 04 Geg 2011 11:05

Ačiū, pagalvosiu, koks man tinkamiausias :) Kažko atrodo, kad labai nelengva viena ranka pumpuoti, o kita purkšti... |(

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė mamaviete » 04 Geg 2011 12:33

Nieko sudetingo! As jau ketverius metus naudoju , tik nepilu visu 15 ltr, nes paskui neatsistoju su juo :D Siaip tai pati sau labai juokingai su juo atrodau- kaip vezlys :D

Nijola

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Nijola » 04 Geg 2011 13:15

Aš tokio agregato su pompuojama rankena nepirkau, jis man kažkol nepatiko |(
aš turiu vat tokį 10l http://www.senukai.lt/sodo-darzo-ir-bui ... y10_4.html" onclick="window.open(this.href);return false;
aš juo patenkinta, man visai gerai, aš 10l dar normaliai pakeliu ir susitvarkau :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 04 Geg 2011 13:50

mamaviete rašė:Nieko sudetingo! As jau ketverius metus naudoju , tik nepilu visu 15 ltr, nes paskui neatsistoju su juo :D Siaip tai pati sau labai juokingai su juo atrodau- kaip vezlys :D
Aš pyliau 15 - tai kai nusiimi, atrodo, kad tuoj skrisi :D
Man ir patinka būtent todėl, kad nereikia daug kartų pilstyti ir darbas greitai einasi, rankose nešti nereikia ir be perstojo gali dirbti - nereikia stoti ir iki pirmo prakaito pumpuoti. Buvo jau šiokio tokia prietema, o aš mikliai pasidariau nuodų ir spėjau 3 porcijas po 15 litrų išpurkšti (čia aš kiaulpienes nupurškiau). A, tiesa, dar mano senasis purkštuvas nuolat užsikimšdavo kažkokiasi šapeliasi, tai vis reikdavo sustoti, nusukti viršunėle ir prapūsti - baisia gaišdavau |( .

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė mamaviete » 04 Geg 2011 13:54

Prisipazinsiu- turiu ir sita, nesiojama. tai is mano patirties nugarinis purkstuvas pasiteisina didesniems plotams(pvz- avieciu 8 arams :) , o tas mazasis 10 ltr tinkamesnis megejiskam darbui. Pas mane jie abu naudojami- mazasis chemijai, o nugarinis ekologiskiems preparatams :)

Nijola

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Nijola » 04 Geg 2011 14:01

mamaviete rašė:Prisipazinsiu- turiu ir sita, nesiojama. tai is mano patirties nugarinis purkstuvas pasiteisina didesniems plotams(pvz- avieciu 8 arams :) , o tas mazasis 10 ltr tinkamesnis megejiskam darbui. Pas mane jie abu naudojami- mazasis chemijai, o nugarinis ekologiskiems preparatams :)
nu žinoma aš tik mėgėjiškam naudojimui naudoju purkštuvą :)))))) (juokauju)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Geg 2011 17:53

O aš savo 5 l. slėginį "Gardena" purkštuvą pirkausi Shateling'e.http://www.gardena.com/lt/garden-care-t ... tuvas-5-l/ Esu juo irgi patenkinta, nes prisipompuoji, užsidedi ant peties ir varai per rožes. Viena ranka laikai purkštuvo ilgą rankeną, o kita laisva. Man visoms rožėms 10l. tirpalo būna per daug, tad kai kažkiek lieka dažniausiai visiems kaimynams siūlau :) . Bet mažai kas aplink rožes augina :( Tiesa, prisisodinau dar rožių, tai dabar gal jau to gėrio Champion nebeliks :)
O visais japoniškais įrankiais esu labai patenkinta :) . Peiliuku, ravėtuvu, žirklutėmis (kurias su rožių žiedais tikriausiai išmečiau (devil) (devil) ). Tai dabar iki žiedų pasirodymo turėčiau naujas nesipirkti, kol vyras nepamatė, kad neturiu :P . Tuo pačiu ir sekatorių žadu pirkti. Bet patarkite, kartais tenka labai storas 5 cm. rožių šakas genėti, ar tas visdutinio dydžio jas nukirps?

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Arijana » 04 Geg 2011 18:41

Dalia Raimonda, ar tikrai 5cm diametro rožės šaka? Aš dabar liniuotės neturiu, bet mano darbas toks, kad matuoju iš akies neblogai, be to ir savo pirštų ilgį žinau (kaip orientacinė liniuotė)- kooookioos rožės stiebas 5cm skersmens?
Mano jau pilnai suaugusi nevada tokių neturi ;) .

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Geg 2011 19:25

Arijana, ir aš su centimetru kartais pavaikštau :D . Senų AH rožių šakos kartais tokios būna (prie pat kamieno). Ir kai jos apmiršta, tada tenka jas kirpti. Tam reikalui aš naudoju specialias reples šakoms genėti. Bet jos labai ilgom rankenomis ir rožyne tarp rožių aš vos ne vos su jomis prisitaikau nukirpti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 05 Geg 2011 07:43

DaliaRaimonda rašė: Tuo pačiu ir sekatorių žadu pirkti. Bet patarkite, kartais tenka labai storas 5 cm. rožių šakas genėti, ar tas vidutinio dydžio jas nukirps?
Toks sekatorius, tikrai, tų storųjų rožių šakų prie žemės nenukirps. Ne taip dažnai jas reikia kirpti, o turint reples - geresnio nieko ir nesugalvosit ;)

Nijola

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Nijola » 05 Geg 2011 07:52

Noriu pasakyti kas augina AH rožes ir jau senai tikrai turi ką karpyti tai yra pasenusias nugžiūvusius storus galus. AH augina storas šakas (kai kurios) kartais reik net pjūkliuko ;)

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Arijana » 05 Geg 2011 15:11

Tai tokiems susidariusiems "kelmams" tada pjūkliuko reikia arba sekatoriaus su atraminiais ašmenimis, o ne su prasikeičiančiais. Na čia aš taip galvoju ;) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 06 Geg 2011 11:17

Nežinau, ar pirštines reikėtų priskirti prie darbo įrankių ar prie ko kito :D Pernai „Iki“ pirkau tokias pirštines „Jardi pro. Gants rosiers“ - audinys, delninė dalis, pirštai užlieti kažkokiu plastikiniu daiktu, paviršius nelygus, niekas neslysta iš rankų. Nešioti labai patogios, o svarbiausia - nesunešiojamos. Visą sezoną atlaikė, o ir dabar kuo puikiausios, nesusidėvėjusios.
Šiandien toj pačioj Iki parduotuvėj vėl pamačiau tų pačių pirštinių ir dar nupirkau (anos mat buvo L dydžio - man kaip ir didokos). Žodžiu, neblogos pirštinės, rekomenduoju. Kaina apie 7 Lt pora.

Skelbti atsakymą

Grįžti į