Žiema rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Žiema rožyne

Standartinė LoretaA » 26 Sau 2016 14:45

Iš ties mes nesikauname (xixi) , o tiesiog dalinamės prisiminimais. Kadangi dar tik buvau pradėjusi auginti rožes, labai gerai atsimenu kas po žiemos liko. Tuo metu dar neturėjau senovinių, kurias būtų reikėję dengti - jos tik tik rudenį buvo atvykusios, taigi ir nėra patirties kaip jos atlaikytų tokius šalčius. Ir pradinis optimizmas, vėliau, sprogstant ar nesprogstant rožėms, kiek prigęso, bet apie tai jau nelabai rašėm. Buvo kaip buvo, ataugo ir žydėjo arba ne. Manau, kad šiai žiemai dar toli iki anosios, ji tikrai kol kas yra labai švelni. Tik tiek :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Žiema rožyne

Standartinė Regina » 26 Sau 2016 14:55

Aš tai tikrai su niekuo nekovoju :D Rašau savo mintis ir pastebėjimus, o Loreta primena, kad aš esu gana užmarši, kartais prieštarauju pati sau ir tingiu pasiieškoti informacijos :D
Virginija, nesigraužkit ir neatsiprašinėkit, visai man ta nuotaika nesugedo :) Su amžium darausi vis didesnė optimistė :D Net pati stebiuosi :? Truputį nuliūdau, pamačius nušalusias rožes, dar kartą susinervinsiu pavasarį, o dabar visai nesuku galvos. Gal todėl, kad tų rožių turiu jau be proto daug :? Normalūs žmonės negali suprast, kam jų tiek reikia (xixi) Jei nežydės senovinės, tai tikrai žydės angliškos (flower)

Gema, pas mane nedengtos liko prancūzinės, damaskinės, albos, šimtalapės, samaninės, kai kurie burbonai ir Geschwind rožės. Kai kurios iš jų yra 6 zonos (aš taip manau pasižiūrėjus į kai kuriuos šaltinius).

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Žiema rožyne

Standartinė Gema » 26 Sau 2016 17:29

Dvikovą turėjau minty pačia gražiausia prasme. Buvo labai įdomu (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Žiema rožyne

Standartinė Jūratė » 26 Sau 2016 20:02

Aš su visom optimistėm, -ais išvien, mano liko keliolika dengiamų rožių neuždengtų, parašysiu pavasarį rezultatus, kažkada buvau akį užmetus, viskas normaliai. Kol kas žiema labai nebloga, šalčiai užėjo, kai jau turėjome sniego, dabar pirmas atlydys. Viskas gerai ;)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Žiema rožyne

Standartinė Rūta » 27 Sau 2016 09:37

Šiemet pirma žiema iš visų tų mano rožių žiemojimų, kai visiškai nesijaudinu. Atbukino kažkaip tas nuoationis nerimas – kaip bus, kad per daug nepašaltų., kad per daug neatleistų... Dabar žinau, kad bet kuriuo atveju bus gerai – daugiau ar mažiau bet gerai. Negali juk žmogus visą gyvenimą jaudintis ir per tai žiemos nematyti :) O rožės vis tiek žydės (flower)

Taigi dabar aš labiausiai džiaugiuosi krituliais – ar sniego, ar lietaus pavidalu (žinoma, geriau būtų pirmasis variantas). Žemei labai reikia vandens, gruntiniai vandenys labai nusekę po kelių tokių karštų vasarų ir besniegių žiemų.

Pas mus neuždengtos liko tik tos, kurių niekada nedengiam – kanadinės 'Therese Bugnet', „norveginė“ rožė, rugozos ir kelios nemylimos dovanotos modernios, iki kurių niekada „neprieina“ rankos... :$

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Žiema rožyne

Standartinė klevo lapas » 27 Sau 2016 18:00

Rūta rašė:ir kelios nemylimos dovanotos modernios, iki kurių niekada „neprieina“ rankos... :$
gražu, kai taip sąžiningai sakot :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Žiema rožyne

Standartinė Gema » 28 Sau 2016 08:20

Peizažas pasikeitė pernakt! Net ganyklose neli baltos net užuominos. Rožyne - balti dangalai žaliame fone!

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Žiema rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Sau 2016 08:58

Taip Gema, dabar mums žiemą primins tik baltu apklotu uždengtos rožės (xixi) Rūta, atrodo, kad to vandens šlapio sniego ir lietaus pavidalu per šiuos du mėnesius gausime pakankamai |( Gamtoje ankščiau ar vėliau vis tiek įsivyrauja pusiausvyra. Tai tas vandens lygis manau turi kažkada sugrįžti. Gal geriau dabar tegul lyja, nei vasarą.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Žiema rožyne

Standartinė LoretaA » 28 Sau 2016 09:13

Nesutinku, tegul lyja tolygiai, o vasarą ypač reikia drėgmės :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Žiema rožyne

Standartinė Regina » 28 Sau 2016 09:26

Aš irgi nesutinku, kad žiemą lytų! Vasarą tegu lyja, kad laistyt nereikėtų :) O žiemą krituliai sniego pavidalu turi būti. Dabar belieka tikėtis, kad visa šita bjaurastis staiga ir stipriai neužšals.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Žiema rožyne

Standartinė Rūta » 28 Sau 2016 09:45

Žinoma, tas žiemos lietus nieko gero – prieš porą metų būčiau baisiai pykusi ant gamtos už tai :) Bet, deja, čia negalim pasirinkti. Juk dar tik sausio pabaiga, dar žiemos sočiai... Tikiuosi dar pasnigs ir pašals kažkiek. Blogiau nei lietus dabar būtų ilgalaikė ir didelė šiluma.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Žiema rožyne

Standartinė Egidija » 28 Sau 2016 17:31

sveikos merginos...neturiu nieko protingo pasakyti,tik labai permainos sode tiesiog akyse vyksta...viena vakarą grįžtu iš darbo,dar rožytės po sniegu,šiandien jau žaliuoja visas laukas,nei lašo sniego... (rain) ...gal galite pasakyti kuriame puslapyje diskutuojate apie pavasariui jau pasirenkamas rožes? aš užsisakiau 18 krūmų Schneekoppe rožių gyvatvorei :$ esu labai patenkinta,dar dairausi pavienių,bet gal palaukti,kol pamatysiu rezultatus po žiemos,kad tik netektų naujai atsodinėti?

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Žiema rožyne

Standartinė Egidija » 28 Sau 2016 17:39

turiu vieną bėdą,visada persistengiu viską padaryti anksčiau laiko ,negu reikia...per anksti nudengiu,per anksti supanikuoju ir nukerpu po žiemos plikai šakas,rudenį per anksti rožėms lapus nukirpau (stupid) ...kol nepasakė,kad gali šaknys užsidruskinti...dar visai pamiršau pažiūrėti plėveliniame šiltnamyje mano iš nukirptų kotelių auginamos rožytės ką veikia...uždengtos bambaliais,apkastos iki viršaus žemėmis,o viršuje tik užmestas juodas agroplėvelės gabaliukas...bus mano eksperimentas...o jūs tokių turėjote? kaip jos atsilaikė?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Žiema rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Sau 2016 20:17

Egidija, apie rožes, norus, užsakymus yra kelios temos. Pažiūrėk čia: http://www.roziudraugija.lt/forumas/viewforum.php?f=73
O dėl per greito atidengimo, nukarpymo tai visuomet gali pasitarti ar pasiskaityti ką tuo metu daro rožyne kiti :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į