Žiema rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Žiema rožyne

Standartinė Dausa » 16 Sau 2016 10:32

Sniegas gražiai sutvarkė gėlynus. Dabar populiarios užduotys - ką nors surasti nuotraukoje. Šitame vaizdelyje reikia rasti ne pandą, o seną striukę:
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 5197657730

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Žiema rožyne

Standartinė Rudenelis » 16 Sau 2016 11:19

Pavarčiau savo labai menkus užrašus, radau 2013-2014 metų žiemos apibūdinimą:
2014m. sausio 5d.: lyja. Pažiūrėjau pridengtas rožes, jau apsiakiavusios, kai kur susprogusios. Labai nerimauju, kad užėjus šalčiams žus. Žemė permirkusi. Prognozuojamas minusas, net nesitiki pripratus prie šlapumo ir šilumos.
Vasario 3d.-po beveik mėnesio šalčių iki - 22 laipsnių, šiandien ir vakar padoru - -2 dieną. Prieš tai savaitė buvo baisiai vėjuota ir šalta, speigas, pojūtis gal -30.Kitoje Lietuvos dalyje yra sniego, o pas mus pilka, sausa, dundanti žemė, ir vėjo pustomos dulkės. Žiauru.
Vasario 9d. -jau kelinta diena pliusinė temperatūra, šiandien +3. Rožės atrodo puikiai, žalutėlės.
Vasario 27d. apkarpiau raganes.
Kovo 23d. baigia išeiti pašalas.
Parašiau todėl, kad prisimenu tą pliką šaltį, kai žiema buvo visai be sniego. O rožės atlaikė puikiai, tik vienintelę Blossom Time kirpau dėl infekcinio nudegimo. Šiemet turim ir sniego( galėtų būti daugiau), ir šalčio( jau buvo 26-i).Bet kažkaip nebaisus tas šaltis, kai žemė pridengta sniegu, dengimai truputėlį "apkaupti".

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Žiema rožyne

Standartinė Rudenelis » 16 Sau 2016 11:21

Dausa, nėra striukės (no) . :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Žiema rožyne

Standartinė Rudenelis » 16 Sau 2016 11:36

Nors ne, matau striukę - didelė, balta, puri šilta, pūkinė! :D

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Žiema rožyne

Standartinė Dausa » 18 Sau 2016 13:01

Baltoji pūkinė, tai nauja, o senoji pilka - nuotraukos viduryje, pridengta tujų šakomis. Žinant, kad užsnigs, būtų galima bet kuo dengti. Kai taip baltai nukloja žemę, visada prisimenu japonų pasaką, kaip sniegas išgelbėjo vieną miestą ar kaimą prieš imperatoriaus atvykimą.
Mano kelios rožės pavieniui mišriuose gėlynuose, tai jokių tunelių. AH dengiu vazonais, šiemet net šakų jiems užmaskuoti pritrūkau, bet sniegas beveik pataisė:
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 3720939986
Nevedu užrašų, pasitikrinu pagal nuotraukas, bet pamenu, kad 2013/2014 m. labai šilta žiema su speiguota pabaiga žiauriai pakenkė gėlynams. Rožės visos išgyveno, bet svogūninės žaliavo, kai kurios susiruošė žydėti sausio mėn. ir sušalo. Praradau beveik visas botanines tulpes ir narcizus, laukinukams tokios permainingos žiemos netinka. Atrodo, kad po tos žiemos iššalo daug anksti vegetaciją pradedančių krūmų, pvz. forzitijos, magnolijų žiediniai pumpurai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Žiema rožyne

Standartinė LoretaA » 18 Sau 2016 13:21

O kas po vazonais? Nes vazonas nešildo. Sakyčiau jis geriau kokiam sausamėgiam augalui nuo vandens pertekliaus, o rožei po sniegų būtų geriau nei po vazonu.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Žiema rožyne

Standartinė Dausa » 18 Sau 2016 16:24

Yra yra po vazonu, tik gėda prisipažinti, kad durpės. Vazonas nuo lietaus. Dar uždėdavau spygliuočių ant skylių nuo drėgmės ir maskuotei, bet šiemet ,,suėjo" kaip niekad visokiems dengimams.
Parko rožė paguldyta ir ,,natūralistiškai" įvairiai pridengta šakomis, į objektyvą niekaip netilptų, išrangyta tarp medžių, krūmų. O kitos pas mane kuklios mažutės, telpančios po dideliais vazonais.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Žiema rožyne

Standartinė LoretaA » 18 Sau 2016 16:56

O kodėl gėda, sausos durpės puiki šiltinamojo medžiaga, šlapios tik niekam netinkamos.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Žiema rožyne

Standartinė Regina » 25 Sau 2016 13:14

Šeštadienį patikrinau, ką galėjau patikrinti. Po dangom nelandžiojau, o ir nepavyktų.
Kaip jau sakiau, tik 'Geschwinds Schönste' nušalo visiškai, Ghislaine de Feligonde taip pat. Kitos senovinės atrodo visai neprastai :) Žinoma, bus apšalusių šakų, bet ne mirtis. Kaip aš džiaugčiausi, jei paaiškėtų, kad jų nereikia dengti (dance) Tiek daug darbo atkristų!

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Žiema rožyne

Standartinė LoretaA » 25 Sau 2016 13:23

Ir ko dabar čia šokinėji (xixi) , kitą met gal bus - 30C visą mėnesį. Žinoma, jeigu žinotume iš kalno, kad kitą met bus taip kaip šiemet, tuomet galima ir strakalioti :P Ir aš su tavimi strakaliočiau, nors ir nemoku :D.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Žiema rožyne

Standartinė Regina » 25 Sau 2016 13:29

Pastrakaliok, dviese daug linksmiau strakalioti :D
O tai ką - šiemet mažai ir trumpai šalčio buvo? Net ir sniego pradžioj nebuvo. Jei bus ištvėrę kokius -28C, tai ištvers ir -30C. jau seniai vis ketinau paeksperimentuoti su senovinėmis, bet vis pagailėdavau. Šiemet tokių žiaurių planų tikrai neturėjau, o va kaip netyčia tas eksperimentas gavosi.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Žiema rožyne

Standartinė Rudenelis » 25 Sau 2016 19:55

Regina, kai pasakojat apie savo nedengtas rožes, kai rodot prilenktas, bet net sniegu neužmestas, gal pažymėkit kokią nuorodą "ne silpnų nervų žiūrovams" , ar N kokį uždėkit. Aišku juokauju :) . Bet tikrai liūdžiu dėl nušalusių.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Žiema rožyne

Standartinė klevo lapas » 25 Sau 2016 22:15

LoretaA rašė: Ir aš su tavimi strakaliočiau, nors ir nemoku :D.
o jau galima įvertinti padėtį? Juk būna dar pavasarį staigūs atšalimai, saulėje nudegimai, balose stovėjimas/gulėjimas.. :|

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Žiema rožyne

Standartinė LoretaA » 26 Sau 2016 06:09

Taip, dar tik sausis ir gali būti, kad vasaris bus labai šaltas, bet jau kas pajuodo, nepasikeis į žalią, o balose gulėjimas neužmuša rožių. Atšalimai lygiai vienodai gali būti kai jau rožės atidengtos, kaip ir nudegimai saulėje. Čia tik toks apytikslis stebėjimas kiek minuso gali iškęsti tam tikros rožių veislės. Juo labiau šiemet nebuvo pragariškai šalta apskritą parą: naktį - 26 ar -28 (ir tai neilgai), o dieną tik apie - 18. Visai kas kitą, jeigu visą parą laikytusi minusas netoli trisdešimties.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Žiema rožyne

Standartinė Regina » 26 Sau 2016 07:44

Loreta, visada galvojau, kad tu optimistė :) O dabar šneki apie -30 apskritą parą ir dar ilgesnį laiką :? Per savo tiek daug nugyventų dešimtmečių lyg ir neprisimenu tokių baisių ilgalaikių speigų (no)
O aš dedu viltis į globalinį klimato atšilimą (xixi) (stupid) Ir jei tik paaiškės, kad senovinės nenušalo ir netgi žydės po šios žiemos, tai tikrai aš jų daugiau niekada nedengsiu :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Žiema rožyne

Standartinė Gema » 26 Sau 2016 07:59

Taip pat ir remontantinių HP?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Žiema rožyne

Standartinė LoretaA » 26 Sau 2016 08:01

Keista, kad neprisimeni - nelabai seniai ir buvo. 2009 -2010 metu žiemą buvo taip šalta: naktį žemiau - 30, diena - 25. Ir taip tęsėsi ganėtinai ilgai. Sekančią žiemą panaši temperatūra laikėsi apie dvi savaites.
O šiaip aš optimistė, kad ir kaip norėčiau, kad sugrįžtų apie maždaug -15 laipsnių šaltukas, įtariu, kad to nebus, o jeigu bus tai labai nelaiku (xixi) Štai kokia aš optimistė (sun)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Žiema rožyne

Standartinė LoretaA » 26 Sau 2016 08:04

Gema rašė:Taip pat ir remontantinių HP?
Turiu kelias HP prilenktas ir užmestas tinklas nuo saulės - ne agrodanga. Pažiūrėsim kaip jos atrodys. Jos buvo įsimaišę tarpe prancūzinių, todėl taip uždengiau - nedengiau. Tai padariau specialiai - laiko uždengti turėjau į valias.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Žiema rožyne

Standartinė Regina » 26 Sau 2016 08:08

Reikės pasižiūrėti savo užrašiukus, kaip su tais šalčiais buvo :) Bet tada turbūt dar nerašiau (no) Prisimenu, kad tais metais daug kas žmonėms nušalo. Loreta, labai gera tavo atmintis (like) :)
Gema, HP dengsiu ir šiemet jas dengiau. Juk tikriausiai jos visos priskiriamos 6 zonai, na gal geriausiu atveju 5.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Žiema rožyne

Standartinė Virginija » 26 Sau 2016 11:57

Matau, kad Jūs čia visos labai optimistiškai nusiteikę :D . Man eksperimentai su rožėmis tai nelabai... (no) ., nors kartais ir grąsinuosi nebedengti :$ .
Mūsų žiemos, o pastaruoju metu ir pavasariai, tokie nenuspėjami, kad, mano nuomone, tokie eksperimentai labai nepatikimi. Šiemet yra tikimybė, kad Reginos rožės nesušalo (to ir linkiu (flower) ), nes teisingai Loreta pastebėjo - žema temperatūra nesilaikydavo visą parą, o nakties metu didžiausias minusas būdavo tik ryte. Bet blogiausia ir yra tai, kad kiekviena žiema, o pastaruoju metu ir pavasariai vis kitokie. Ir šalnos pasidarė visai kitokios, jau ir fenologiniai stebėjimai pasidarė nieko verti.
O dabar lyja, vėlgi belieka būti optimistėms, kad, nuleidus sniegą, didelių šalčių nebus :) .

ir visai pesimistė pasirodysiu :D :$ > prisimenu tokį optimizmą dėl rožių pradžioje "rožių bumo"- RS forume, bet neilgai jis truko :) . O jei būt optimistėms - gal gi klimatas Lietuvoj pašiltės? :? (tik vargiai čia optimizmas, nes tai daugiau blogai nei gerai).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Žiema rožyne

Standartinė Regina » 26 Sau 2016 13:10

"Nusodinot" jūs mane ant žemės, numušėt visą optimizmą :D Vis tiek laikausi savo - jei šiemet nenušals, tai nedengsiu. Nebent neturėsiu ką veikti :D
Radau porą savo pastabų apie 2009-2010 žiemą :)
Cituoju save :)
"Žiema buvo šalta, keletą naktų buvo apie -29C. Sniego buvo nedaug. Rožės buvo užpiltos durpėmis ir uždengtos eglišakiais. Senovinės nei viena neapšalo. "Louise Odier" nedengta nenušalo."
Sakyčiau, kad visai neblogai :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Žiema rožyne

Standartinė LoretaA » 26 Sau 2016 13:27

http://forumas.rojaussodai.lt/viewtopic ... 127&t=6849" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Pasiskaityk, Regina, ką pati rašei ir mes rašėm 2010 metų pavasarį. Kadangi aš pasitikiu tuo ką atsimenu, o ne tavo užrašais :P

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Žiema rožyne

Standartinė Regina » 26 Sau 2016 14:02

Loreta, bet juk iki šiol kalbėjau ir dabar kalbu apie SENOVINES rožes! Angliškas ir kitas modernias prilenkiu ir dengiu keliais sluoksniais. Ir ateityje lygiai taip pat darysiu.
Truputį susipainiojau savo užrašuose. Tai, ką parašiau aukščiau, buvo 2008-2009 žiemą. Sekanti žiema tikrai buvo dar šaltesnė, kai savaitę buvo -20, tai sniego nebuvo nei lašo. Bet ir mano rožės tada buvo labai prastai uždengtos - neužteko eglišakių, pritrūko agrodangos, tik apačia buvo užpilta durpėmis, be to, tada dar dengdavau stačias.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Žiema rožyne

Standartinė Gema » 26 Sau 2016 14:29

Patikslinkit, prašau, apie kurias senovinių grupes čia kalbat, nes kai kurie iš mūsų - žiopliukai naujokiukai ir pusiau naujokai - sekam šią karštą dvikovą ir kad ko nesupainiotumėm (xixi)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Žiema rožyne

Standartinė Virginija » 26 Sau 2016 14:33

Anokia čia dvikova :) . O eksperimentų rezultatai, deja, kiekvienam kieme kitokie. Viską savo kailiu reikia išbandyt :D
Regina, nespėjau parašyti atsiprašymo, kad nuotaiką sugadinau (jau nusiuntusi žinutę graužiausi, tikrai (yes) :) ). Tiek jau to, auginam tiek rožių, kad visada galim būti optimistės, žiedų vistiek bus (flower) (flower) (flower) . Tai laukim pavasario su gera nuotaika (sun)
Be abejo, tarp senovinių rožių yra tokių, kurių galima nedengti, ir man buvo šmėstelėjusi mintis, kad kai kurias reikėtų palikti. Bet man lengviau visas uždengti, čia svarbu,kaip rožės yra susodintos.
Aš šiemet palikau nedengtas ir neprilenktas Austino rugosas, jau žinau, kad žiedų nematysiu, eksperimentavau anksčiau. Bet vis tas optimizmas (xixi), dvejojau iki sniego.
Paskutinį kartą redagavo Virginija 26 Sau 2016 14:55, redaguota 1 kartą(us).

Skelbti atsakymą

Grįžti į