Ruduo rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Gru 2015 08:19

Loreta, kaip visada pirma rožes uždengia (dance) Šaunuolė :) Aš laukiu didesnių šalčių, nes mano rožės prie namų, pati niekur važiuoti iš namų šiemet nežadu, tad stebėsiu prognozes toliau. Loretai iš tiesų ramu, nei prognozes dabar žiūrėti, nei prie rožių lėkti. Tikrai gali sau ramiai leteną čiupti :D Bet jaučiu nuotraukas su rožėmis tvarkys...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 14 Gru 2015 08:21

Šaunuolė Loreta (like) Aš šeštadienį jau norėjau arba keiktis, arba apsiverkti - toks žiaurus buvo vėjas, viskas skraidė. Tai tik prilenkinėjau ir eglišakius kroviau kuo sunkesnius :) Bet labai tikiuosi šią savaitę viską pabaigti, kad ramiai švęsti Kalėdas.
Ar bandėt kas prilenkinėti su pagaliu - į žemę įsmeigti užlentus kabliukus, tada su pagaliu nulenkti visas šakas kartu ir užfiksuoti? Galvoju kad medis taip negadintų šakų kaip vieliniai strypai :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 14 Gru 2015 08:40

Sveikinimai Loretai!!! (handshake) (flower) Tikrai didžiulis darbas nuveiktas. Dabar prasideda tikrosios rožininko atostogos! :) (bent jau lauke (xixi) )

Mano rožės jau beveik mėnesis kaip uždengtos ir tuo labai džiaugiuosi, nereikia vis žiūrėti prognozių ir jaudintis. Ramu. Vakar apžiūrėjau uždengtas ir kelias likusias neuždengtas. Vis tik padariau išvadą, kad geriau užsidengti nelaukiant šalčių, nes rožėms šiuo nemaloniu metu geriau jau sausai sau būti, o ne šlapti ir būti vėjų gairinamoms, nesvarbu, kad nėra -20.

Dėl uogienės, tai kaip kokia kieno patirtis :D Iš rugozų uogienės neviriau, o dariau iš laukinių erškėčių kaip ir mūsų mamutė kadaise. Tos laukinės uogelės tikrai ne sultingesnės nei mano paminėtos rožės, o gal ir dar sausesnės, odiškesnės :) O kadangi dariau iš laukinių, tai ir iš anų neatrodytų didelė bėda, net tam tikra prabanga :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 14 Gru 2015 08:56

Esmiralda rašė:Ar bandėt kas prilenkinėti su pagaliu - į žemę įsmeigti užlentus kabliukus, tada su pagaliu nulenkti visas šakas kartu ir užfiksuoti? Galvoju kad medis taip negadintų šakų kaip vieliniai strypai :?
Tai galingi kabliai turėtų būti, kad visą krūmą išlaikytų. Tada ar ne geriau jau lenkti surišus: apvyniojus nuo apačios iki viršaus lyg kalėdinę eglutę ir pririšus už įkypai įkalto kuoliuko. Darbo tiesa, daugiau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 14 Gru 2015 09:07

Rūta rašė:
Esmiralda rašė:Ar bandėt kas prilenkinėti su pagaliu - į žemę įsmeigti užlentus kabliukus, tada su pagaliu nulenkti visas šakas kartu ir užfiksuoti? Galvoju kad medis taip negadintų šakų kaip vieliniai strypai :?
Tai galingi kabliai turėtų būti, kad visą krūmą išlaikytų. Tada ar ne geriau jau lenkti surišus: apvyniojus nuo apačios iki viršaus lyg kalėdinę eglutę ir pririšus už įkypai įkalto kuoliuko. Darbo tiesa, daugiau.
Aš taip ir darau, kaip Rūta parašė :) Nemanau, kad taip lenkiant darbo labai padaugėtų. Nes jeigu krūmas didelis, daug šakų, tai lenkiant Esmiraldos minimu būdu kaip tik būtų daugiau vargo - šakos vis bandytų "pabėgti". Kabliai be jokios abejonės turėtų būti galingi. Net nelabai stambios rožės tuos kablius be vargo išrauna. Ypač kai žemė šlapia.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 14 Gru 2015 09:19

Esmiralda rašė: Aš šeštadienį jau norėjau arba keiktis, arba apsiverkti - toks žiaurus buvo vėjas, viskas skraidė. Tai tik prilenkinėjau ir eglišakius kroviau kuo sunkesnius :)
Dalai Raimonda, aš ne pirma ir praktiškai niekad nebūnu pirma :)
Ir pas mane vėjas buvo, bet buvom trise !ir kas svarbiausiai labai gerai morališkai pasiruošę (yes) . Pirmiausiai ėjom į sklypo galą, prie sandėlių, kur vėjo mažiausiai, paskui vis artyn namų. Kuo toliau, tuo geriau sekėsi (dance) . O vakar toks štiliukas buvo, kad sūnus su vyru ant mažiukų tuneliukų klojo dangas, o aš iš paskui ėjau ir kabliais ją prismeiginėjau. Iki 15 valandos viską pabaigėm (sun) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 14 Gru 2015 09:25

Regina rašė:
Rūta rašė:
Esmiralda rašė:Ar bandėt kas prilenkinėti su pagaliu - į žemę įsmeigti užlentus kabliukus, tada su pagaliu nulenkti visas šakas kartu ir užfiksuoti? Galvoju kad medis taip negadintų šakų kaip vieliniai strypai :?
Tai galingi kabliai turėtų būti, kad visą krūmą išlaikytų. Tada ar ne geriau jau lenkti surišus: apvyniojus nuo apačios iki viršaus lyg kalėdinę eglutę ir pririšus už įkypai įkalto kuoliuko. Darbo tiesa, daugiau.
Aš taip ir darau, kaip Rūta parašė :) Nemanau, kad taip lenkiant darbo labai padaugėtų. Nes jeigu krūmas didelis, daug šakų, tai lenkiant Esmiraldos minimu būdu kaip tik būtų daugiau vargo - šakos vis bandytų "pabėgti". Kabliai be jokios abejonės turėtų būti galingi. Net nelabai stambios rožės tuos kablius be vargo išrauna. Ypač kai žemė šlapia.
Mes irgi taip lenkiam – surišimo būdu. Prilenkiant net nebūtina kuolą kalti – jis reikalingas tik pavienėms rožėms. O kai rožės auga viena šalia kitos, tai tiesiog suverti vienas rožes ant kitų, ar pririši prie „kojų“, tai labai palengvina darbą. Tiesa, šis surišimas pas mus reikalauja dviejų žmonių, dirbančių poroje, ypač kai krūmai dideli. Vienas laiko apglėbęs krūmą ir jį glaudžia, o kitas vynioja virvele. Neįsivaizduoju, Regina, kaip viena su tuo susitvarkai... |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 14 Gru 2015 09:26

Smagu, Loreta, kad pas jus vakar buvo geras oras ir tinkamas dengimui (sun) (pas mus vakar nuo pusiaudienio nemaloniai lijo). O dar smagiau, kad dengėjų buvo šauni trijulė (like)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 14 Gru 2015 09:43

Rūta rašė: Neįsivaizduoju, Regina, kaip viena su tuo susitvarkai... |(
Laikui bėgant žmogus įgyji patirties ir atrandi įvairių darbą palengvinančių būdų ir priemonių :) Dideliems krūmams surišti naudoju pagalbinę virvę. Vieną jos galą pririšu prie šakos, kitą galą paėmusi apibėgu aplink krūmą ir surenku visas šakas. O jau tada kiek galima tvirčiau "subintuoju" visą krūmą. Prilenkti labai paprasta ant kūmo atsisėdus :D

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 14 Gru 2015 09:46

Mano dar nedidelės rožės. Pabandžiau kelioms labai dygliuotoms tokiu būdu - labai buvo patogu. Augant rožėms - sumanesni ir prilenkimai darosi.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 15 Gru 2015 08:35

Tikrai įprantame tas rožes prilenkinėti kam kaip patogiau :) Aš prilenktoms rožėms užtvirtinti naudoju atramas augalams. Kadangi vasarą jomis paremiu rožes ar kitus augalus, turiu jų nemažai, žiemą jas "sandėliuoju" rožyne (xixi) Va tokias naudoju:http://www.jsm.lt/lt/preke/561121-atram ... -k315.html

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 15 Gru 2015 10:15

Dalia Raimonda, o kaip jas tvirtini ar smeigi? negi per visą ilgį į žemę suvarai? Juk tokios ilgos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 15 Gru 2015 12:08

Rūta, jos yra labai trumpos ir priedo dažytos (turbūt). Dažytos gerai vasarą, o žiemą įbedus į žemę jos lengviau išsitraukia, nei aprūdijusios, kurios yra šiukščios. Savo rožėms naudoju "U" formos savadarbes atramas, kurios praktiškai yra mano ūgio. Aišku, ne visoms reikia tokių prismeigimų. Susmeigiu maždaug pusę, nes daugiau rožė lenktis nenori. Ir tai, jeigu žemė minkšta, kaip šiemet tapo jau žiemą, tiek prismeigus nelaiko, tenka porą tokių besti.
Taigi ir Jūsų "Alchymist-ą" tik tokios laikytų, arba reikia kalti į žemę strypą ir prie jo prilenkus pririšti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 15 Gru 2015 13:14

Ačiū, Loreta, supratau :)
Taip, mes saviškėms galiūnėms kalam kuoliukus, kai kurioms prie šakų galo – „galvos“, o kitoms dar tenka ties viduriu kuoliuką kalti, kad laikytų nuo pernelyg didelio išsilenkimo.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 16 Gru 2015 08:32

Rūta, Loreta jau atsakė :) . Tik, kadangi rožės galingos, aš taip pat naudoju ilgus laikiklius. Ne tokio ilgio kaip pas Loretą, bet man iki pusės jie tikrai yra. Ir tikrai, kartais jų net kelių prireikia, kad neišsitrauktų.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Jūratė » 16 Gru 2015 10:48

Tikrai labai patogu rišti rožes, kai jos auga grupėmis - kabini vieną prie kitos ir vargo nematai. Bet pas mane yra ir nemažai tokių, kurių prie nieko neprikabinsi. Tada kalu medinius kuoliukus į žemę ir prie jų pririšu prilenktą rožę. Procesas vyksta taip: belenkiant ar jau prilenkus visas šakas surišu virve ir tada tvirtinu arba prie kitos rožės, arba prie kuoliuko (kai kurioms kelių kuoliukų prireikia). Šįmet teko rišti vienai (pernai dukra padėjo tai buvo žymiai greičiau), tai labai vargau kol pvz. laikant didelės rožės glėbį šakų apsižergus ir pan. sugraibai virvės galą. Naudoju tam metalinius kablius, bet vis tiek sudėtinga. Metalinių atramų rožėms prismeigti beveik visai nenaudoju, nes mano turimos visai tam reikalui netinka. Turiu keletą kablių panaudojamų žiemą, bet tai lašas jūroj...
Dar liko uždengti keliolika rožių, tame tarpe ir keletą prilenkti: vis dar grožėjausi didžiuliu Gipsy Boy krūmu apsagstytu puikiomis uogomis. Šįmet jų visai nepasikarpiau vainikams :( o po šios savaitės šalčių jos jau turbūt patiž...
Specialiai dėl žiemojimo kokybės uogų nei nuo vieno kūmo niekada nekarpiau, uždengdavau kartu su jomis. Bėdos dėl to niekad nebuvo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 16 Gru 2015 13:17

Dalis mano rožių jau pasiruošę didiesiems žiemos šalčiams :) Nors artimiausiu metu speigai nenumatomi, o gal jų ir visai nebus, bet man jau ramiau :) Šiemet pirmą kartą pabandžiau panaudoti difuzinę dangą. Kuoliukais badyti buvo gaila (xixi) , tai prispaudžiau akmenimis
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 16 Gru 2015 13:35

Gal ir geriau difuzinė, bet, kad ji labai siaura - beveik neturėčiau ant ko ją kloti. O šiaip visai neblogai atrodo, kadangi ne tokia balta, kaip agrolėvelė.
Jau žinau ką gausiu dovanų kitoms Kalėdoms :D :D :D . Kadangi šiemet rožių dengime dalyvavo ir mano vyras, pasibaisėjo draiskalais, kuriuos jau naudoju nuo pat rožių auginimo pradžios ir sakė, kad nupirks man du rulonus naujos, ir svarbiausia storos agroplėvelės ir 1 km virvės. Šioje vietoje man tapo baisiai juokinga, nes 1 km, tai viena špulė, kai aš jų gal kokias 7 sunaudoju. Tai tuomet pažadėjo 2 :D .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 16 Gru 2015 14:49

Loreta, labai gera dovana (like) , bet tai dovana rožėms :D Sau užsiprašyk ko nors kito - kokio rožių aliejaus ar bent jau žiedlapių uogienės ;)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 16 Gru 2015 16:43

O dar geriau masažas su rožių aliejum ;)
Aš labai laiminga dviem paskutinėm tokiom gražiom dienom beveik užsidengiau rožes, tikiuosi rytoj užbaigti ir tada jau nebaisūs nei šalčiai, nei lietūs (dance) Galėsiu pagaliau šventėms ruoštis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 16 Gru 2015 18:22

Masažiuks su rožių aliejumi būtų jėga (angel), uogienės pati galiu išsivirti ir netgi šiemet išsiviriau :) . Aš gaunu tik praktiškas dovanas, kuriomis galima suart, sukramtyt, sukast, nupjauti, nupūsti. T.y. kad aš pati galėčiau kuo daugiau nudirbti darbų be jo pagalbos :D . Taip ir su agroplėvele - pamatė, kad su stora šast ir uždengėm, nei ten vėjas nešiojo, nei polietileno dėjom, nei rišom, tai ir sugalvojo - reik storą nupirkti, tai dviese su sūnum ir uždengtume, jam nereiktų tokiose akcijose dalyvauti :D .

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Aivė » 17 Gru 2015 14:47

Sveikos, noriu paklausti gal teko kam naudoti daugiasluoksni vamzdi (skirtas pvz.sildomoms grindims) lankams/atramai/siltnamuikui ant kuriu galima uzmesti agrodsanga. Jis baltas, plonas bet kietas. Svarstau ar atlaikytu sniega :? Turiu siemet problemele - dauguma roziu jau tokios nemazos o ir prilenkti prie pat zemes neisejo, todel neprasisuksiu su dezem ar pan. Arba tiesiog dasipirkti storu juodu vamzdziu..

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 17 Gru 2015 18:07

Jeigu žinot koks tas vamzdis, pažiūrėkit jo technines charakteristikas kokioje nors internetinėje parduotuvėje, kuri jais prekiauja. Svarbu, kad būtų atsparus šalčiui iki - 25 ar panašiai, nes kitaip nuo šalčio gali sutrupėti. O visa kitą... įbesit į žemę ir pažiūrėkit kiek laiko. Kitą vertus, ties aukščiausiai išlinkusiu tašku, galima atramą pastatyti.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Aivė » 18 Gru 2015 16:19

Rašo iki +95 :D Minuso nerašo. Dėl atramų tai kas be ko ;)
Kadangi šiemet pati negalėsiu dengti rožių lauksiu malonės iš vyro :D Jau bus kaip bus....
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 21 Gru 2015 08:14

Na taip, juk tai vamzdeliai kuriais teka karštas vanduo :D . Galima atlikti bandymą - atpjauti gabaliuką 20 -30 cm ir įmesti į kamerą. Pašaldyti, po to ištraukti iš kameros atšildyti, vėl į kamerą, palenkti ir bus daug maž aišku.

Skelbti atsakymą

Grįžti į