Ruduo rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Jūratė » 09 Rgs 2016 07:42

Vakar apėjau rožes ir pasibaisėjau - tiek ligų ir sergančių dar niekad nebuvau mačius ;( Dėmėtumas yra tik lašas jūroj (nors serga didžioji dauguma rožių), dar išsiplėtė rūdys, tikroji miltligė... Ką daryti? Purkšti? kuo? Paprastai nuo dėmėtumo jau tokiu metu niekuo nepurkšdavau, o ką daryt dėl rūdžių ir miltligės? Ar tos pačios priemonės paveiks visas ligas?
HELP! ;(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 09 Rgs 2016 11:22

Nieko keisto - naktys šaltos, drėgna, ilgai laikosi šalta rasa, kyla šalti rūkai. Puikiausios sąlygos visokiems grybams (tik valgomi kažkodėl neauga :( )
Prieš savaitę mano rožės visai neblogai atrodė. Kai kurios jau seniau stovi be lapų, bet kažkaip nepanikuoju. Nebent šiandien pamatysiu baisų vaizdą.
Jūrate, manau, jei nupurkši, tai blogiau tikrai nebus, gal ligas kiek pristabdys. Nuo miltligės turėtų pagelbėti Topas. Nesu jo išbandžius, nes ir su miltlige ant rožių nesusidūriau.
Nuo rūdžių vargu ar kas išgelbės, gal Effektor pristabdytų. Bent jau kriaušės šiemet pas mus mažiau serga. Bet rožių rūdys kitos.
Aš pernai Maximą iki žemės nupjoviau, šiemet ir vėl tą patį padariau. Pirmoje vasaros pusėje atrodė sveika, o paskui ir vėl visa surūdijo. Jei ir kitais metais sirgs, tai visai sunaikinsiu.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Jūratė » 09 Rgs 2016 12:26

O ar taip drastiškai pjaunama Maxima kažkiek kitąmet žydi?
Pastudijavau eilinį kartą fungicidus, tai radau, kad tinka tiek nuo miltligės, tiek nuo rūdžių Reginos minimas Topas (dar kažkur radau, kad pataria kartu su Topu maišyt žalią muilą) ir Candit.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 12 Rgs 2016 13:17

Jūratė rašė:O ar taip drastiškai pjaunama Maxima kažkiek kitąmet žydi?
Šiemet žydėjo, nes pernai anksčiau nupjoviau - iškart po žydėjimo, tai šiek tiek ataugo, ant tų mažučių šakelių visai nemažai žydėjo. Šiemet ataugti jau nespės, tai kitąmet, aišku, nežydės.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Reina » 12 Rgs 2016 13:38

Pas mane krūmeliai dar tik vienmečiai-dvimečiai tai artimiausioje ateityje didelių dengimo darbų nenusimato, va, kilo mintis krūmelius kol dar maži uždengti žiemai polisterolio dėžėmis(prisivilkau iš maksimos per žuvų akciją (xixi) galvoju, kad pradursiu kelias skyles ventiliacijai ir taip atsipirksiu keliems metams? O gal tai visai netinka? (no)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Jūratė » 12 Rgs 2016 13:42

o nepradės tas putų polisterolis nuo laiko trupėti ir po kiemą lakstyti tie burbuliukai? brrr... kaip planuojate tas dėžes prispausti?

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Reina » 13 Rgs 2016 07:33

Dar nežinau,dėl tų burbuliukų, kažkaip nepagalvojau, dabar didžiausia dilema, ar toks dengimo būdas pasiteisins, nes šiuo metu reiks uždengti apie 30 krūmų ir visos jos angliškos. Forume supratau, kad mūsų žiemų tikrai prisibijo, na, o dėžes prispausti turbūt galima kalade ar akmeniu didesniu? :$ Na, aš čia turbūt visai tinginė pasirodžiau,bet didžiausi dengimo darbai man dar priešaky :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 20 Rgs 2016 07:11

Aš tomis dėžėmis dengti nerizikuočiau :) Medžiaga tai tikrai nekvėpuojanti, kelios skylės, nežinau, ar labai gelbės. Be to, jos labai lengvos ir lengvai pakeliamos vėjo – bus sunku taip pritvirtinti, kad patikimai išbūtų visą žiemą. Jūsų rožės dar nedidelės, nebus vargo apdengti ir paprastesniais mūsų rožininkų patikrintais būdais, kad ir agdodanga + eglišakiai (mano galva, ekonomiškiausias ir mažiausiai pastangų reikalaujantis variantas, jei yra iš kur gauti eglišakių).

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 20 Rgs 2016 08:03

Noriu paklausti, kaip pas kitas su rožių ligom. Dėl saviškių nesistebiu – juk auga be chemijos, tai kai kurios gražiai be lapų stovi, o kitos visai gerai, net puikiai laikos.

O kaip dabar pas tas, kurios naudojo pavasarį „Candit“ ir kitus „vaistus“ (turiu galvoj fungicidus, Efektor ir pan.)?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 20 Rgs 2016 20:57

Maniškės be chemijos. Absoliuti dauguma atrodo puikiai, lapai net traška. Yra rožių, kurios visada serga, tai ir dabar keletas be lapų. Kažkiek dėmėtų lapų ant kai kurių krūmų aš net nepastebiu.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 20 Rgs 2016 21:12

Mano vieną kartą vasaros pačioj pradžioj purkštos Effectorium, rezultatas toks pat. Tai kam tada purkšti ? |( Panašu, kad atsparioms chemijos nereikia, o linkusioms sirgti tos chemijos reikia ne vieną kartą per sezoną.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 21 Rgs 2016 07:21

Ačiū, Regina, smagu girdėti, kad be chemijos galima sveikai gyventi!
Esmiralda, ir man iš savo ilgametės purškimo patirties atrodo, kad nėra didelio skirtumo tarp purkštų ir nepurkštų rožių – nebent purški nuolat visą sezoną kas dvi savaites – pavasarį „Canditu“, o likusį sezoną „Efektorium“. Bet kokios jau tada tos rožės...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 21 Rgs 2016 07:46

Turbūt geriau rudenį ir pavasarį nupurkšti vario preparatais. Ir ligones pakeisti į atsparesnes.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 21 Rgs 2016 08:40

Aš nepurškiu nuo ligų, tik rudenį arba pavasarį - vienąkąrt vario preparatais. Ligų beveik nebuvo, tik šiemet kažkiek daugiau. Vienais metais rudenį bandžiau geležies sulfatu, tik labai bijojau didesnės koncentracijos, kad nenudegintų. Rosebook forume skaičiau, kad padeda atsikratyti lapais. Tikriausiai per silpną buvau padariusi, kad nedaug tų lapų pajuodavo ir nukrito.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 21 Rgs 2016 08:44

Vario preparatai gerai, bet aš ir jais niekada neprisiruošiu nupurkšti :( Nei rudenį, nei pavasarį tam vis nelieka laiko.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Jūratė » 21 Rgs 2016 09:10

Baltai pavydžiu rožių be chemijos... Nebežinau, kaip elgtis, nedaug aš jos naudoju, bet ir visai neatsisakau. O atsiradusi miltligė ir stipriai išplitusios rūdys visai varo į neviltį. Niekad rudenį rožių nuo ligų nepurkšdavau, visada į dėmėtligę žiūrėdavau filosofiškai (tai gi ruduo!), bet nuo tų dviejų nusprendžiau gintis. Prieš pusantros savaitės purškiau ir reikėtų pakartoti ateinantį savaitgalį, jei tik orai leis.
Tarp kitko, stipriu alum purškiau du kart, nepadėjo, miltligė plėtėsi.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Jūratė » 21 Rgs 2016 09:13

Jus užvedėt diskusiją dėl vario preparatų, pradėjau galvot, gal mano klaida buvo iškeisti Čempioną į Burgundijos mišinį? pernai ir šiemet vietoj Čempiono rinkausi Burgundijos mišinį...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 21 Rgs 2016 09:27

Vasarą 'Gruus an Achen' ir kelios šalimai augusios rožės sirgo miltlige – puršiau skiestu naminiu pienu, kas 5 dienas. Tikrai padėjo, pasveiko! Su natūraliom priemonėm daugiau žaidimo, reikia daugiau laiko, dažniau purkšti, bet aš nenoriu pasiduoti, jaučiu, kad įmanoma pasiekti gerų rezultatų be chemijos. Vasarą kas dvi savaites purškėm natūraliu preparatu „Baikal“ apie kurį jau esu ne kartą pasakojui ir dar būtinai pasakosiu :) Tikrai buvo gerai, nors ir senesni lapukai keli susirgdavo, liga nesiplėsdavo, nauji lapai buvo sveiki, gerai augo ir vešėjo. Bet daugiau kiap mėnesį į kaimą nevažiavom, nebepurškėm, gal tai pablogino situaciją. Šiaip čia žinoma, ilgas procesas, reikia visą sezorą rūpintis rožių imunitetu, nuo kelių purškimų niekas esmingai nepasikeis.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 21 Rgs 2016 09:29

Jūratė rašė:Jus užvedėt diskusiją dėl vario preparatų, pradėjau galvot, gal mano klaida buvo iškeisti Čempioną į Burgundijos mišinį? pernai ir šiemet vietoj Čempiono rinkausi Burgundijos mišinį...
Kaip suprantu, „Champion“ yra ne vien varis, bet ir dar kažkokių medžiagų-fungicidų. Gal jos dar papildomai kažką daro.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Reina » 21 Rgs 2016 13:03

Ačiū už atsakymus dėl dengimo. Dengsiu agrodanga ir eglišakėm.Nuspręsta :) Aš savo angliškas vasarą purškiau žaliu muilu ir paskutinį syki su cola į 2 litrus įpylusi 3 šaukštus žaliojo muilo.Na, o prieš uždengiant nupurkšiu variu ir jas ir aplink žemę. Labai tikiuosi, kad sėkmingai peržiemos, ir labai lauksiu vasaros, kol pagaliau galės žydėti pirmametės, nes šiemet skabiau pumpurus ;(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 21 Rgs 2016 13:13

Reina, o iš kur rožytes pirkot, kad pumpurus skabyti teko – t. y. kad tokios mažutės buvo. „Sibirkos rožių“ nereikia taip tausoti, jos jau pirmais metais gali džiuginti žiedais.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Reina » 22 Rgs 2016 07:56

Pirkau iš Latvijos,iš ,,Dailos rožės''.Susigundžiau neaukšta kaina, o kadangi rožių norėjosi iš karto ir daug, tai ir nulėmė tokį sprendimą. Gavau siuntą per Omniva paštą, rožės buvo gerai supakuotos, dar dvi gavau dovanų,atrodo viskas būtų gerai, bet labai jau gaila tų pumpuriukų pirmais metais :(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 22 Rgs 2016 07:59

Na, jei rožytės pirmametės, mažutės, tai negailėkit pumpuriukų :) Kitais metais atsidėkos gausiu žydėjimu (flower) Pamenu, aš ir Sibirkos rožes pirmais metais skabiau, kol kažkas paprotino, kad su antrametėm to daryti nebūtina :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 22 Rgs 2016 08:03

Aš ir pirmametėm vamzdelinėm nedraudžiu žydėti - labai rūpi, kokia bus (xixi) Auga, nesiskundžia. Bet tikrai niekam nesiūlau taip elgtis.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 22 Rgs 2016 08:10

Šiemet Dailos rožių pumpurų neskabiau ir pamačiau, kad vietoj vienos gavau kitą. Gerai, kad laikiau vazonuose, o tai pasodinus ne tik spalva, bet svarbiausia, dydis neatitiktų. Daila kai kada pripainioja. Draugei dvi kitokias įdėjo. Taigi vien dėl to verta leisti žydėti.

Skelbti atsakymą

Grįžti į