Ruduo rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 04 Lap 2015 21:50

Loreta, o iš ko tą tuneliuko "stuburą" darai? Lankams turiu 2metrų 6mm rifliuotos armatūros.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 05 Lap 2015 06:05

Iš tarpinių. Kadangi dirbu lentpjūvėje, atskirti kiekvienai lentų eilei naudojamos taip vadinamos tarpinės. T.y. 20x20x1200 mm pagaliai. Perteklių mes net deginam, tai karts nuo karto aš atsivežu bagažinę į kaimą. Galima ir šiaip iš kokių nors pagalių, pvz. lazdyno ar karklo, kad tik nebūtų labai stori ir kreivi.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 05 Lap 2015 07:41

Ačiū, Loreta :* Pabandysiu. Kadangi vyras mėgėjas stalius, statybininkas, tuoj bus ir kalvis (xixi) - tai ūkyje pilna visko, visokių pagalių, jaučiu tuoj ir gelžgalių, armatūrų, laikiklių visokių turėsiu savo rožėms ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 05 Lap 2015 07:51

Man baisiausia pavasarį visą tą "chlamą" nurinkti. Rudenį į laukus susivelku per kokį mėnesį ir net ilgiau, o pavasarį išsimėžti skiriama tik viena diena. Jeigu ne sūnus, likčiau ir be rankyčių, ir be kojyčių (anot Jūratės (xixi) ). Ir dar reikia turėti kur visą tą gėrį sandėliuoti. Na, bet sodyboje, dažniausiai yra visokių sandėliukų, buvusių "vištinukų".

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 16 Lap 2015 10:22

Štai visą praėjusią savaitę buvau pasiėmusi atostogų – rožėms „migdyti“. Nemažai jau padarėm, nors iki finalinių uždengimų dar nepriėjom. Tris dienas sugaišom, kol nuskabėm lapus, gerai, kad daug rožių ir natūraliai juos buvo numetusios, kai kurios po sausrų jau ir jaunus lapukus bando atsiaugint. Tada rožes surišom į „šluotas“, o su talkininkų pagalba (jau tradicinė tapo mūsų rožių dengimo talka) per dieną beveik visas rožes prisilenkėm. Dabar liko šiltnamukų statymas. Kitą savaitgalį planuojam juos jau uždengti.

O dabar atsakau į Gemos klausimą. Ne, karkasėlių neatsisakom – kurie nuo seno pas mus yra padaryti, tuos ir naudojam (tiesa, kartais tenka juos pakoreguoti, tai pailginti, tai praplėsti). Taip yra dengiami du pagrindiniai rožynai ant kiemo ir dauguma rožių Baltajame sodelyje. Tačiau yra nemažai rožių, kurioms naujų šiltnamukų nestatom, nes jos yra ne tokios lepios kaip floribundinės ir angliškos, kurios auga tuose dviejuose minėtuose rožynuose.

Kitas rožes dengiam taip: ant prilenktų rožių dedam daug agrodangos (suglamžytos, supurentos, kad būtų didesnis oro tarpas), o viršų aptraukiam statybine difuzine stogų danga, kuri iš vidaus drėgmę praleidžia, o į vidų nepriima. Mes dedam vieną sluoksnį. Taip dengiant viskas atodo gana neblogai, ir žiemojimo rezultatai taip yra tikrai geri, bet kai pas mus žiemom daugiau lyja nei sninga, man nervai nelaiko žiūrėti į tuos susiplojusius kaip šlapi lapai dangų sluoksnius, o kai pašąla, tai būna tikras ledo šarvas.

Pernai kai kurioms rožėms ant agrodangos teko pušų šakų, tai sudarė papildomą oro tarpą, viršutinė sulyta danga greičiau pradžiūdavo. Tai paskatino patobulinti šį dengimo būdą.

Kadangi šiemet ruošiuosi šlapiai žiemai, sugalvojau taip: ant rožių kaip karkasą sudarantį sluoksnį dėti švendrų, o ant jų jau difuzinę dangą. Dar nenusprendžiau, ar dėsim į vidų agrodangą. Pabandėm vakar tuos švendrus – labai neblogai karkasą sudaro, nesusiplos taip lengvai, o ir patys yra pilni oro. Taigi prisipjovėm tų švendrų, manau, pakankamai. Taip dengsim senovines rožes – prancūzines, baltažiedes, damaskines, kurios auga atskirai, taip pat visas Vaistažolių sodelyje augančias rožes – 'Trigintipetalla', 'Mme Isaac Pereire' (šią stengsimės stropiau apkūroti), damaskinę 'Quatre saisons' ir damaskinę 'Gloire de Guilan'. Tačiau šiuo palengvintu būdu (t. y. be karkasėlių-šiltnamėlių) bandom dengti ir lepesnes rožes – pernai dengėm geltonąjį anglišką rožynėlį prie namų, ir peržiemojo puikiai (na turint galvoj žiemą, gal kitaip ir negalėjo būti). Ir šiemet jį taip dengsim. Žinoma, kam arti miškas, tas gali ir eglišakius ar pušų šakas vietoj švendrų naudoti, bet mums tai yra sudėtinga.

Difuzinė danga pakankamai lanksti ir tikrai labai tinkama rožių dengimo darbams. Tik ji nėra labai plati – gal 1,5 m, tai tenka kartais sukti galvą, kaip platesnius krūmus ja apdengti. Mažesniems, siauresniems šiltnamukams aptraukti kuo puikiausiai tinka ir difuzinė danga. Kaina tikrai nėra labai didelė (ypač „Senukuose“ trečiadieniais, kai būna -30 proc.), o ir ilgaamažė, ne taip plyšta.

Pagal žiemojimo rezultatus ir patogumą per atlydžius, pavasarį man labiausiai patinka šiltnamukai – reikia santykinai mažiau medžiagų, gali lengvai atidengti galus per atlydžius ir pavasarį, lengviau manipuliuoti mūsų neprognozuojanmais orais. Bet jie, kaip jau ne kartą esu minėjusi, ne itin puošia sodybą šaltuoju metų laiku ir imlūs laiko pastatyti (tėvelio laiko). Dengimo be šiltnamukų trūkumas - ne toks didelis patikimumas, jei šalta ar šlapia žiema, be to, daug mažesnės manipuliavimo galimybės pagal orus (atidengimo-uždengimo), tiksliau tų galimybių nėra.

Tai kol kas taip verčiamės :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Gema » 16 Lap 2015 11:50

Ačiū, ačiū, Rūta, už tokį pasidalijimą! Labai aiškiai ir vaizdžiai viską nupasakojai!

O aš jau maniau, kad kažkas negerai su mano ryšiu - atsidarau forumą, o jame tylu. Matyt, kaip gamta nuščiuvusi, taip ir forumas, - visos patyliukais sau krapštosi.

Man dar kiti darbai neleido užsiimti dengimu, nors strypus ir visokios plėvelės jau susipirkau.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 16 Lap 2015 12:18

Aha, aš irgi kurią čia dieną forumą pažiūrėjau – tyla... Na dabar toks laikas, kai visi savais darbeliais užsiėmę. Dar ką pagalvojau – mes vis dedam daug žydinčių rožių nuotraukų, žinoma, tai labai gerai, bet kartais taip norėtųsi paprastos „technikos“ – kaip dengiam, kaip karkasėlius kas daro... Pati esu vaizdžiai savo dengimo būdą išdemonstravusi, tai nieko naujo lyg ir neparodyčiau, bet labai būtų naudinga pamatyti, kaip kiti daro. Tada ir pačiam geriau galva verda. Kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti... :) Juk forumas – mūsų, rožininkų, virtuvė – kur kitur, jei ne čia, tokia informacija dalytis :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Jūratė » 17 Lap 2015 08:08

Šaunuolė Rūta, jau daug nuveikė darbų. O aš tik maždaug pusę prilenkiau, šįmet man labai ilgai darbai einasi. Tikiuosi, dar greit žiema neateis. O aš niekad nedengiu iš anksto dangom, laukiu laiko, kai nusistovi pastovi minusinė temperatūra. Gal reiktų šįmet ir paeksperimentuot, bet kai pasižiūri prognozes su +5 ar +7 tai visai praeina noras dar tas plėveles traukti... Vyras sako, nedenk tų rožių, vis tiek žiemų jau nebėra, bet visai taip drastiškai bijau pasielgti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 17 Lap 2015 08:57

Aš irgi kiekvienais metais bijau per anksti uždengti rožes, vis laukiu tų mistiškų -5. Tačiau praktika rodo, kad taip jau nebūna, kad ramiai gražiai ateitų žiema. Paskui būna stresas, nespėjam, skubam. Labiausiai man nepatinka, kai lyja ir šąla – ant stiebų susidaro ledas. Tai gadina man nervus :) Taigi dėl savo ramybės šiemet ir stengsimės anksčiau susitvarkyti. Vis tik rožių nemažai, dengimo darbai užtrunka. Kokia ten bus ta žiema, tokia, bet rožėms vis tik geriau būti uždengtoms, aš taip manau. O gal laikas kitaip parodys, ir po poros metų jau visai nedengsim rožių. Bet galiu pasakyti viena, kad kai dabar prilenkinėjom rožes, kai mačiau lūžtančias šakas - o jų kasmet būna - tai širdyje prisiekinėjau sau ateityje sodinti tik kuo atsparesnes, kurių nereiktų dengti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Regina » 17 Lap 2015 09:05

Man pasirodė, kad šiemet šakos labiau lūžta. Pagalvojau, gal todėl, kad buvo labai sausa? Kažkokios labai trapios. Tokios trapios būna, jei bandytum lenkti esant minusui.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 17 Lap 2015 09:10

Matyt, tai dėl sausos vasaros...
Žinoma, ne tragedija dėl tų šakų, paskui genėdamas dar ne tiek šakų iškarpai, bet vis tik nemalonu, kai išlūžta :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Gema » 17 Lap 2015 15:21

"Nebus žiemos" tiems, kas nesusiję su žeme. Nors ir savaitei dviem driokstelėję šalčiai pridarytų daug žalos, o nieko neauginantys piliečiai vėliau sakytų "ai, tokia čia ir žiema."

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Jūratė » 18 Lap 2015 07:54

Gema rašė:"Nebus žiemos" tiems, kas nesusiję su žeme. Nors ir savaitei dviem driokstelėję šalčiai pridarytų daug žalos, o nieko neauginantys piliečiai vėliau sakytų "ai, tokia čia ir žiema."
(like) (handshake)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 20 Lap 2015 12:14

Ar planuojat kas šį savaitgalį dengti rožes?

Mes planavom, bet orai na jau labai nekokie tokiam darbui... Kita vertus, kaip jau sakiau, labai nemėgstu to „lyja šąla“ ant rožių. O dar ir mašina kaip sykis sugedo, problemiška į kaimą nuvažiuoti... Kitas savaitgalis, anot prognozių, turėtų būti daug gražesnis. Žodžiu, esu pasimetus, nežinau, kaip daryti. :(

Parašykit, ką galvojat. Dabar man reikia patarimo ir moralinio palaikymo :$

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė LoretaA » 20 Lap 2015 12:20

Aš dar tik prilenkinėsiu ir darysiu atramas, kol kas padariau tik 2/3. Šiemet skinu lapus (gyvenime to nedariau ir sakiau, kad niekada nedarysiu :D ), todėl labai lėtai einasi, nes dirbu viena. Pagal planą žadu baigti nuskinti lapus, prilenkti rožes ir padaryti atramas tik per kitas išeigines, vadinasi dengimas prognuozuojamas gruodžio 5-6 dienomis.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Gema » 20 Lap 2015 12:37

Aš irgi laukiu sausesnio oro. Kai kurių rožių lapelius nuskabė Stirna ir du jauni avinukai, kuriuos ten ganau, tad man liko mažiau darbo:)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Esmiralda » 20 Lap 2015 14:45

O aš dar sodinu, ir laukiu kelių rožių iš Serbijos ;) šį savaitgalį dar paskabysiu, pagrėbstysiu ir prilenkinėsiu. Tikrai nedengsiu tokių šlapių rožių kol kas. Taigi, mergaitės, nesijaudinkit, manau, kad nevėluojam :) Pas mane jau kas buvo neatsparesnės jaunos šakos - jau vistiek nušalo per pirmas šalnas, kai buvo visą savaitę -10 kas rytą...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė LoretaA » 20 Lap 2015 14:55

Pavadinti tai šalnomis nelabai ir liežuvis apsiverčia, nes praėjusią žiemą retai kada tiek temperatūra nukrisdavo. Labai gaila, pas mane Red Ballerina per tas "šalnas" praktiškai nušalo iki žemės, o juk sodinta užpraeitą rudenį.
Dėl dengimo visai nepanikuoju - viskas bus gerai :) . Tiesa, šiandien dar iš darbovietės pasiėmiau suplyšusios tamsiai žalios spalvos tinklo nuo saulės, kurį mes naudojame dengti medieną, kad neskilinėtų. Susikarpysiu ir bandysiu bent kieme apklostyti ant baltos agrodangos - tikiuosi bus gražiau nei tos baltos paklodės. Niekaip negaliu atsikratyti Janukovičiaus sodo vaizdo, kur viskas buvo apdengta tamsiai žalia ar tai agroplėvele, ar tai tinklu. Achhh...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Regina » 20 Lap 2015 15:11

O man net tokių minčių nebuvo kilę, kad jau reikėtų dengti (no) Mano rožės surištos (kaip ir kasmet - su visais lapais), kai kurios prilenktos. Manau, kad po tokios šlapios savaitės nemaža dalis bus ištraukusios vielas ir atsitiesę. Kadangi lyti žada ir savaitgalį, tai į kaimą net nevažiuosiu. Taigi, sėdžiu rami, laukiu sausesnių orų ir rožių iš Serbijos :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Gema » 20 Lap 2015 18:10

Aš tai, Loreta, dėl baltos plėvelės nė kiek nesijaudinčiau, tiesiog į tuos baltus tvarkingus tuneliukus žiūrėčiau kaip į žemės meną. Man jie gražūs, ypač žinant, kokį lobį jie saugo kitai vasarai :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Jūratė » 20 Lap 2015 20:31

Jei teisingai supratau N.Šulijos ptognozes ką tik, tai savaitgalis nusimato vėsus, bet saulėtas ir be lietaus. Paskutiniai šitie lietūs baigsis šianakt. Aš lapų neskabau, kol kas prilenkiau tik 2/5 rožių. Pasižiūrėjau mėnesio prognozes ir gan ramiai gyvenu.
Dar norėčiau paklaust ar kas darėt taip: kažkokia fix idėja įlindo galvon - angliškas krūmines rožes apgenėti taip, lyg būtų pavasaris ir daugiau jų nelenkti, o pastatyti karkasą virš jų ir taip uždengti.
.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Regina » 20 Lap 2015 20:43

Jei bus žiema tokia, kaip pora paskutiniųjų, tai gal ir nieko. Bet seniau, kai dar mažai turėjau rožių, o apie prilenkimą niekas nebuvo paprotinęs, dengiau stačias. Tiesa, nenugenėjau, Nušalo, nors buvau apkūtojus tikrai triskart storiau, negu dabar dengiu. Nusprendžiau, kad dengti stovinčias - tai beveik tas pats, kaip ir visai nedengti.
Bet žinau, kad Elena panašiai daro - nukerpa ir uždengia ir tikriausiai nelenkia. Sprendžiant iš jos vasaros sodo nuotraukų, rožės žiemoja gerai :)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė lelijele » 20 Lap 2015 21:01

Aš irgi dar nieko nedariau. Nei lenkiau, nei dengiau. Visai gražu stovintys krūmai, nors prilenkt gal jau ir reikėtų nes jei pašals nors truputį tai lankstyt negalima bus. Pirmadienį lyg ir žada minusiuką, bet paskui turėtų atšilt. Manau, kad spėsim viską pasidaryt. Džiaugiuosi dar nesuraitytom rožėm, nors kai kurios be lapų, kaikurios vešliai žaliuoja. Kai prilenki lieka labai tuščia ir dar labiau ima kankint pavasario ilgesys.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 21 Lap 2015 18:34

Jūratė rašė:Jei teisingai supratau N.Šulijos ptognozes ką tik, tai savaitgalis nusimato vėsus, bet saulėtas ir be lietaus. Paskutiniai šitie lietūs baigsis šianakt. Aš lapų neskabau, kol kas prilenkiau tik 2/5 rožių. Pasižiūrėjau mėnesio prognozes ir gan ramiai gyvenu.
Dar norėčiau paklaust ar kas darėt taip: kažkokia fix idėja įlindo galvon - angliškas krūmines rožes apgenėti taip, lyg būtų pavasaris ir daugiau jų nelenkti, o pastatyti karkasą virš jų ir taip uždengti.
.
Na žiūrint kokiam aukštyje tu tas angliškas krūmines pavasarį geni... Įsivaizduoju, kad tokiu atveju gana žemai tektų nukirpti, nes juk nestatysi kokio metro aukščio karkaso, tuomet jis nebus labai veiksminga apsauga. Be to, jei dabar nugenėsi, tai gali paskatinti rožes anksčiau nei reikia išsprogti, o jos rudenį nugenėtos labai mėgsta pabusti, kai tik pasitaiko proga, t. y. nėra šalčių (kas, tikėtina bus šią žiemą).

Dar momentas – nukarpius stiebus atimi iš rožės jos sukauptas medžiagas. Anot rusų rožininkystės autoriteto S. Iževskio, tai susiję su rožės pasiruošimu žiemoti ir užsigrūdinimu. Cituoju, ką 2011 m. rašiau forume, remdamasi S. Iževskio knyga, dabar jau taip tiksliai neparašyčiau :) :
„Esmė ta, kad būtent subrendusių ūglių viršutinėje dalyje kaupiasi angliavandeniliai (krakmolas) kaip maisto medžiagų atsargos, ir kai temperatūra krenta, jie veikiami fermentų virsta cukrais bei aliejais ir pamažu pasiskirsto per visą ūglio ilgį iki šaknų. Cukrūs ir aliejai apsaugo ūglius nuo žemų temperatūrų, nes mažina užšalimo temperatūrą. Šis pasiskirstymas vyksta lėtai ir baigiasi praėjus gerokai laiko po rožių prilenkimo, faktiškai jau atėjus žiemai. Šios atsargos taip pat labai svarbios pavasarį, kai rožės bunda iš žiemos miego, jos padeda regeneruotis šalčio pažeistiems audiniams. O jeigu rudenį trumpai nugeni, tai juk rožė netenka visų tų sukauptų medžiagų ir daug prasčiau pasiruošia žiemoti, ir žiemojimo rezultatai būna prastesni, na ir kitą sezoną auga prasčiau. Galima sakyti, toks nugenėjimas apvagia rožes ir drastiškai suardo natūralius jų procesus.“

Žiemojimas stačiom, kaip rodo ir mūsų patirtis, nieko gero neduoda, jei būna šalta žiema. Rožininkavimo pradžioje darėm stačius karkasiukus iš tinklų, tiesa rožių nekarpėm. Kol žiemos buvo šiltos, viskas gerai, bet taip pat gerai tikriausiai būtų ir visai nedengta, o tik šalta žiema pasitaikė – nušalo iki apačios. Žinoma, karkasas kažkiek geriau apsaugotų nuo šalčio nei mūsų būdas. Labai suprantu norą pasilengvinti dengimo darbus – mes taip pat dėl tos pačios priežasties naujai pasodintas rožes dengiam jau be šiltnamukų, o įvairiom dangom tiesiog ant rožės. Kol kas šis mūsų dengimo būdas šaltos žiemos nebuvo patikrintas, tikiuosi, atlaikytų.

O šiaip gal ir gali bandyti kelis krūmus taip apdengti, pagal savo „idėją fix“ – juk niekas nėra taip vertinga kaip sava patirtis :)

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Elena » 22 Lap 2015 08:31

Tais metais kai A.H. rožės užsiaugina storus galingus kamienus, kad neišlaužyti krūmų lenkiant, trumpinu, taip mano galva mažesni nuostoliai, nes turiu keliolika rožių sunkiai pasiduodančių prilenkimu, o be to lengvas uždengimas, peržiemoja neblogai tik žydi vėliau. Ši vasara buvo "sausa" rožės nesubujojo, tai nei vienos negenėjau, nes nebuvo ką genėti. Visas rožes prisilanksčiau dar spalio pabaigoje su visais lapais, kai dar buvo šilta ir smagu dirbti. Vakar pradėjau dengti agro danga, uždengiau trečdalį rožių, šiandien iš ryto prisnigo, manau, kad atidėsiu darbą kol nutirps. Difūzinę dangą (man ji labai patinka, tik galėtų būti dvigubai platesnė)klosiu ant viršaus agro dangos angliškom rožėm, kai dienomis įsitvirtins šaltukas.

Skelbti atsakymą

Grįžti į