Re: 2015 m. pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 02 Kov 2015 14:04

Aišku, kad dar visko pasimatys. Visada reikėjo ir reikės daugiau ar mažiau šalinti, bet pirmas įspūdis tikrai geras. Senovinės nėra tokios jautrios, nemanau, kad joms nutiks kažkas blogo, o ir oras dabar labai palankus - apsiniaukę, lynoja. Jei prognozės neapgaus - tai iki savaitgalio panašus išsilaikys.
Na o visos kitos - matysim, juk dar neatidengėm. Bet labai blogai, tikiuosi, tikrai nebus (no) Beje, mano numatyti išmetimui Leonardai liko visai nedengti - jie žalut žalutėliai. Bus gaila išmesti.
P.S Kai kurios tulpės jau išdygę (flower) :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 02 Kov 2015 14:14

Rudenėli, o kaip dengiat, kad lapai supeliję? Visada dengiu su visais lapais ir uogom, krūmai būna tvirtai surišti į glėbį, bet niekada nesupelijo ir nesupuvo.
O dėl naujų sodinukų - tai gaila :( Pašuto virš "kurmiarausio" ar po juo? Manau, negerai, jei apie krūmelį vanduo tyvuliuos, juk dar ir minusą žada. Reikėtų kokį nutekėjimą padaryti.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rudenelis » 02 Kov 2015 14:45

Ir man visada gerai būdavo su lapais, pavasarį žali arba sausi, o šiemet va taip. Nieko blogo tie pelėsiai nepridarė, tik bijau, kad paskui kokių ligų neiššauktų. Jauniklės pašutėlės ne baloj, bet dirvožemis toks šlapias. Apie 30 cm gyliu molis, tai jis dar nenori gerti viršutinio vandens, o nusausinti , daryti nubėgimus nelabai yra kur, lygi vieta.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rudenelis » 02 Kov 2015 14:55

Neparašiau kaip dengiau: agroplėvė 50-ies, kai kur vienas sluoksnis, kai kur du, ant nugaros toliaus arba linoleumo, arba celofano gabalas, prispaustas eglišakiais. Nelabai reikėjo turbūt "trepsėti" aplink, nes tik būdavo pasninga, ir bėgu apšlavinėt, apkasinėt, o paskui ne šaltis ateina, o atodrėkis, šlampa, sunkiasi. Vietom po dangom net įšalo nelabai buvo, tai ir drėko viduj.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Virginija » 02 Kov 2015 21:28

Pas mane taip pat pripeliję, bet ne rožės (gal kur ir yra, bet dar neapžiūrėjau), o flioksai, kitos gėlytės, kurios papuolė po uždangalais su rožėm- tiesiog baltos, niekada taip nebuvo. Deja, taip pat matau, nors jau rudenį kai kur pastebėjau, violetiniai dėmėtus stiebus . Nuodų pelėms šįkart dėjau mažokai, tai patingėjo pora metrų pabegėti iki jų (mad) ir visai sugraužė Golden Celebration ir Graham Thomas, kitų dar nemačiau. Šiaip atrodytų lyg ir žalios (na, ne kaip rūtos - šios tai tikrai pas mane dabar nežaliuoja :D ), bet kad kiekvienais metais atidengus taip atrodo :) . Paprastai rezultatai išaiškėja vėliau.
Pelėsis, manau, dings, kai pašvies saulė. Ryt reikės pažiūrėti užpiltas žemėm, Rudenėlis išgąsdino.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Paukštukas » 03 Kov 2015 08:24

Man pirmą kartą supelijo kelios angliškos, su lapais buvo dengtos. Atidengiau jau visai tas supelijusias, kad vėdintųsi.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rudenelis » 03 Kov 2015 11:45

Antose, pas mane ne dirva , o makna , kiek žinau, turim visai skirtingus dirvožemius.Kur sausesnė vieta, viskas liuks. Jums nėra ko bijoti, o pas mane drėgmės perteklius. Net vasarą, kai atrodė visur buvo sausa, pradėjo pelyti dirvono žolė. Net nufotografavau, nes reiškinys man buvo visai nesuprantamas, atrodo visur sausa, o žolė pelėsiu apsitraukė. Ten irgi buvo sausa. Na, gal ne visai suprantamai kalbu, nes aš neįsivaizduočiau apie ką čia, jei pati su tuo nebūčiau susidūrus. Vakare įdėsiu foto, dabar neturiu. O dabar ant lapų, likusių uogyčių tiesiog pūkų kamuoliukai, kaip kad braškės būna aptrauktos. Šitas pelėsis man jokio siaubo neįvarė, nebent kas pasimatys vėliau, o labai gaila pašutusių, bet dar tikiuosi ne beviltiskai prarastų naujokių.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2015 12:24

Pelėsio pas mane visada būna. Jeigu žiema šalta, supelyja paliktos (nenukirpos) uogos, jeigu šiltoka - kaip pernai, šiemet, supelyja lapai ir uogos, kartais sušunta šakos. Šakas tenka iškirpt, lapai ir uogos - nieko baisaus. Atidengiu, nukrenta viskas ir tiek tos bėdos. Mačiau ir šiemet yra supelyjusių lapų, galbūt ir šakų. Taip būna tiktai kieme. Matomai per šiltai uždengta ir uždengimai pernelyg maži lyginant su esančiais už tvarto - kas buvote žinote apie ką aš čia. Bet iš kur gali žinoti kokia bus žiema?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 03 Kov 2015 20:48

Šiandiena aš jau nudengiau pusę savo rožių. Ryt planuoju nudengti likusias. Pažiūrėjau prognozes trys dienos apniukę, o vėliau saulė. Neturėjau kito pasirinkimo, nes dar kitą savaitgalį rožyne dirbti negalėsiu ir dar kitą, taip pat. Tad, užsidėjau pirštines ir pirmyn (dance) . Rožės labai gražiai peržiemojo, nors tos žiemos kaip ir nebuvo. Kai kurios tuoj būtų pradėję sprogti, tad nudengimas šį procesą pristabdys. Pelių po apklotais nebuvo, gal katinas tvarką įvedė, bet kurmiai kai kur kaip reikiant priknisę (hit)
Nežinau ar čia jau patirtis, bet kažkaip greitai šiemet rožes nudenginėjau. Ir polietilenus sulanksčiau, ir virves suvyniojau, ir dangalus susilanksčiusi susidėjau. Rytdienai liko tik paparastai uždengtas rožes atidengti. O savaitgalį kai švies saulutė planuoju genėti :)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Gina » 04 Kov 2015 08:58

Kuo daugiau rožių turiu, tuo labiau tingiu dengti (xixi) .Rudenį guldžiau po apklotais tik vijoklines ir dar vieną kitą. Visos nedengtos atrodo tiesiog puikiai, nušalo iki žemės tik kelios turimos AH. Net floribundinės ir angliškos žalios lyg niekur nieko. Tos, kurias dengiau, jau stipriai sprogsta, teko skubiai viską nuimti. Galėtų visos žiemos tokios būti :D .

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Dausa » 04 Kov 2015 09:56

Ar šiemet AH nušalo? Turiu pajūryje vieną, kuri liko be priežiūros, maniau, kad dar geriau tokią žiemą jai kvėpuoti.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rudenelis » 04 Kov 2015 10:05

Pritariu Daliai Raimondai: labai geras nuodas pelėms yra katinas. Pas mane šitas pacanėlis atsirado pernai vasarą. Galvojau, kad po dangalais neįmanoma niekam prasibrauti, bet po žiemos "krūvelės" nudengtose pakrūmėse sako ką kita. Vadinasi apžiūrėjo, aplandžiojo visur. Komposto krūvoj gyvendavo lauko pelių šeimyna, šiemet radau tik galvytę ir uodegytę(N 14 :D ). Deja, katė yra žudymo mašina ir nesirenka, pelė ar paukštelis...
Aš planuoju pakelt nuo žemės ir kuo greičiau genėt apsipumpuravusias rožes, nes kuo didesnės akelės, kuo tankesnis krūmas, tuo daugiau jų nusibrūžina. Čia ne skupumas, labai nesmagu žiūrėt į tuščias "akiduobes", kai žinai, kad ten turėjo būti žiedų kekė, nusitrina patys didžiausi, patys reikalingiausi( čia aš iš pernykštės patirties). Galiu ir pati sau paprieštaraut, kad užtenka likusių, bet tuo metu būna labai negera (devil) .

Ankstesnėj žinutėj kalbėjau apie pelėsius, apie vasarą per sausrą supelijusią, žolę, įdedu žadėtą nuotrauką, nes man visai nesuprantamas reiškinys.Sausra ir pelėsis nesuderinami, gal rasa kažkaip veikia. Čia saulėta vieta.
Paveikslėlis Paveikslėlis
Gal ne visai į temą, jei nuspręsit, prašau šalinti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Gema » 04 Kov 2015 11:11

Ar čia ne voratinkliukai - kažkas nusimezgė namelius?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rudenelis » 04 Kov 2015 11:24

Tikrai ne voratinkliai, net kvapas pelėsio buvo.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Aivė » 04 Kov 2015 14:35

Čia fuzariozė greičiausiai. Yra pavasarine, kuri atsiranda pavasari tirpstant sniegui (Fusarium nivale), o kita atsiranda vasara - Microdochium patch.
Pelesiukas atsiranda ispradziu tik ant lapu, veliau jis tampa rausvu pelesiu, dar veliau veja nyksta geltonuoja. Pas mus atsiranda kiekvienais metais, veliau dingsta.
Jau isbandytos visos imanomos chemijos (swearing)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rudenelis » 04 Kov 2015 14:51

Ačiū, Aive. Pagoglinau. Numaniau, kad kažkokia negerovė, bet, kad TOKIA... Nebuvo pas mane ryškių, išpuvusių dėmių, bet pievutė tarsi iš žalios, gelsvos ir chaki spalvų lopiniukų (devil) .

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Aivė » 04 Kov 2015 20:24

As labai patarciau neuzleisti ir pradet kovot. Jei skaitot angliskai yra daug info ka daryt profilaktiskai. Apsilankykit Zaliam centre (Zirmunu g-je), ten dirba konsultantu toks Algirdas, kuris galetu patarti kuom purksti.
Jei tik butu pati pradzia kasciau ta veja lauk metro spinduliu (xixi) ir vezciau nauja zeme, kol neisplito visur :B

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Kov 2015 09:10

Pažiūrėjus prognozes, labai norisi nudengt rožes, o pažiūri pro langą gabalais sninga... :D sniego geras sluoksnis suverstas, pradės tirpti - vėl visur žliugsės. Labai šlapias pas mus šis pavasaris.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rudenelis » 07 Kov 2015 10:39

O pas mus sniego nėra, tik ryte vos papudruota buvo. Pilnai galima darbų imtis, jei nepasikeis oro sąlygos. Labai jau nevienodas oras toj mažoj Lietuvoj.

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė dale » 08 Kov 2015 16:28

Sveikos, merginos,

Matau Dalia Raimonda jau nudengia rozes. ar visu tokia nuomone. Ar jau laikas?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 08 Kov 2015 16:38

Aš dar nieko nenudengiau, būčiau šiandien nudengus, bet skaisčiai švietė saulė. Pasodinau 8 rožes ir 2 nugenėjau (Margaret Hilling ir Nevada). Vat ir visi darbai...
einu pomidorų sėt :)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė lelijele » 08 Kov 2015 18:11

Šiandiena nudengiau dar vieną rožynėlį ir radau pelių žalos pridaryta. Suėstos lelijos ir nuvalgyti pumpurai. Mano "Paul Ricault" ko gero liks be žiedų. O tokios šakos išaugusios. Visumoj peršasi išvada, kad šiemet galima buvo ir nedengt rožių. Bet gi žinok žmogau kas bus.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Alinda » 08 Kov 2015 19:49

Aš rožes atidengiau vasario 28 d.Mūsų sklypas orientuotas į pietus,saulėtas ,užuovėja nuo gyvatvorės ir namo. Kai atidenginėjau buvo apsiniaukusi ir šilta diena. Na o po to buvo visko-ir lietaus,ir sniego,ir saulės.Pakolkas visos atrodo labai puikiai,žiūrėsiu kaip bus toliau.Beja,ir pas mane buvo apipelijusių rožių,nors greta po vienu apklotu kitos buvo visai švarios.Supelijusias šakas iškirpau.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Virginija » 08 Kov 2015 20:42

Prisiminiau anekdotą :

Pesimistas sako: "Blogiau jau būti negali..."

Optimistas: "Gali, gali!"


Čia aš apie savo angliškas rožes :D

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Alinda » 08 Kov 2015 21:47

Realistas-tai kas nutiko tom rožėm ????

Skelbti atsakymą

Grįžti į