Re: 2015 m. pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 09 Kov 2015 06:24

Įtariu, pelės suėdė - čia aš apie Antosės angliškas.
Viską atidengiau. Šeštadienį atvažiavau anksti ryte - balta, balta, kur dairais. Taip ir turškiausi kaip antis - prie ko beprisilieti tuoj tirpsta ir šlapina :D . Užtai sekmadienis, blogiau nebūna (devil) - vėjas, saulė nors ir nelabai skaisti. Kadangi ne pirmi metai auginu rožes, nusprendžiau - ištvers. Juo lab, kad jau keletas, nors ir belapių, medžių meta šiokį tokį šešėlį. Labai gaila, kad praėjusį svatgalį neturėjau laiko atidengimui.
Kelios rožės nušalo rudenį, kai dar net jurginai buvo nekasti, o šiap yra visko. Nežinau tik kiek pelės žalos padarė, nuodai suėsti visi, tulpių, kurias kibirais sodinau rudenį, nesimato visai, kai kuriose vietose matosi, kad jos jau "nukastos". Matysim - dažniausiai būna geriau, nei atrodo iš pradžių :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 09 Kov 2015 08:31

LoretaA rašė:...Matysim - dažniausiai būna geriau, nei atrodo iš pradžių :) .
Arba atvirkščiai (xixi)
Senovines atidengiau prieš savaitę, šeštadienį buvau suplanavusi atidengti visas likusias. Puiki, labai tinkama tam darbui diena pasitaikė - apsiniaukusi, drėgna. Eigoje nusprendžiau, kad, vis gi, pilnai atidengti nereikėtų, nes žada skaisčią saulę. Taigi, nuėmusi visas dangas, jas sutvarkiusi, sulanksčiusi, vėl viską dengiau plonu vienu sluoksniu. Žodžiu - dvigubas darbas. Iš pradžių dirbau ramiai, pasimėgaudama :) , paskui vis greičiau ir greičiau (dance) (dance) (dance) Kai po šešių valandų nepertraukiamo "pasilenkt-atsitiest" atsisėdau į mašiną, tai kaip kažkada sakė Jūratė - nei rankyčių, nei kojyčių, anei nugarytės :D Ir pagalvojau - durnė aš, durnė, o dar noriu šiemet keletą rožių nusipirkt (stupid) (stupid) (stupid) Beje, vežiausi sekatorių, galvojau viską greitai atidengsiu ir dar pagenėsiu :D Optimistė (xixi)
O po tokios ilgos pasidejavimo įžangos norėjau pasakyti, kad visos rožės kol kas atrodo labai gerai. Tik viena Gr.Thomas ir vėl prie pat žemės ar sušalusi, ar sušutusi (aukštyn šakos žalios), nors Loretos patarta jai asmeniškai kojas buvau labai šiltai apkūtojus. Tikriausiai sušuto. Ir taip su ja kasmet...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 09 Kov 2015 08:44

Ačiū, optimiste :D Sužels - nereiks ir tulpių, ir nukasinėti jų nereiks.
Tas tavo Thomas matyt labai "silpnas', gal tu jį išmesk ir kitą pasodink. O gal dar jo tos kojos atsigaus :? . Dar man kyla tokia mintis - gal per šlapia toje vietoje?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 09 Kov 2015 09:02

Toj vietoj Thomas auga jau šimtą metų :D Seniau jis nesiskundė sąlygomis, dabar tikriausiai paseno (xixi) Jau pernai norėjau mesti lauk, bet labai gražiai atžėlė - pagailėjau :)

O tavo, Loreta, tulpės gal dar išlįs, juk dar tik kovo pradžia. Pas mane tik ankstyvos išlindę arba tos, kur po rožių dangomis buvo.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 09 Kov 2015 09:20

Gal ir paseno :? Nors abejoju - juk kiekvienais metais kaip Feniksas iš pelenų pakyla. Nei vienos rožės apsuktos kojos nesušuto, nežiūrint į tai kaip buvo dengta aukščiau. Yra supelyjusių, bet virš apsukimo. Tiesa, amžinai iš "pelenų" pakylanti "Sally Holmes" atrodo taip kaip ir rudenį - šiek tiek juodai nutaškuota (pavėlavau uždengti -apšąlo). Pirmą kartą per jos auginimo istoriją nekirpsiu iki žemės.
Visos mano tulpės buvo po dangom.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 09 Kov 2015 09:45

LoretaA rašė:Gal ir paseno :? Nors abejoju - juk kiekvienais metais kaip Feniksas iš pelenų pakyla. Nei vienos rožės apsuktos kojos nesušuto, nežiūrint į tai kaip buvo dengta aukščiau. Yra supelyjusių, bet virš apsukimo. Tiesa, amžinai iš "pelenų" pakylanti "Sally Holmes" atrodo taip kaip ir rudenį - šiek tiek juodai nutaškuota (pavėlavau uždengti -apšąlo). Pirmą kartą per jos auginimo istoriją nekirpsiu iki žemės.
Visos mano tulpės buvo po dangom.
Turėsi progą atnaujinti savo tulpyną ;) Tikriausiai mano "šutka" ne vietoj :$ Iš tikrųjų tai užjaučiu, gaila. Pati esu tą patyrus, todėl dabar pas mane koks šimtas žalių "bliūdelių", kuriuos reikia įkasti, o paskui iškasti :D :D :D
O dėl to Thomo - tai tikrai nesuprantu, kur problema. Aišku, kad "kojų apsukimas" čia ne prie ko. Gal koks akmuo netyčia ant tų kojų buvo :? Ir taip 3-4 metai iš eilės :?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 10 Kov 2015 08:18

Bet kaip pikta Loreta dėl tulpių. Sodini, sodini ir pavasarį, kai jau nori sulaukti pirmųjų žiedų, gauni vos ne špygą (hit) O jūs į krepšelius jas sodinate (taip, kaip Regina) ar be jų? Lyg krepšeliuose pelės jų nesuėda |( O gal aš klystu?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 10 Kov 2015 09:51

Ne, aš tingiu ir į krepšelius nesodinu, nors ir turiu juos :$ . Kitą vertus, gal dar išdygs, nes sodinau gerokai vėliau negu Regina. Aišku, yra vietų, kur tikrai matosi, kad nukastos - skylės iš viršaus. Žymiai blogiau bus, jeigu nuėdė rožių šaknis, dėl tulpių labai nesijaudinu :P

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 10 Kov 2015 10:10

Gal pasidalintumėte nuomone apie patį pirmą purškimą (variu, Čempionu ar abiem kartu). Galvoje sukasi tokia idėja - nupurkšti tik nudengtas, bet dar neatlenktas rožes, kažkaip atrodo, kad surištas jas lengviau "sugaudyt" ir galima būtų labiau koncentruotai apipurkšt. Tiesiog kai ji jau atrišta, plati, tai purški 1-2 šaką, o kiek tirpalo tiesiog pro šalį išsipurškia.
Ką manot?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 10 Kov 2015 10:21

Nemanau, kad gera mintis. Juk jos kaip šluotos surištos, tai kaip ten tas purškalas pateks bent jau į vidurį, nekalbant apie apatinę pusę. Jeigu tik 1 ar dvi šakos yra, nieko baisaus jas atskirai nupurkšti, o jeigu 20, tai pusė liks sausų.
Purškimui darysiu Bordo skiedinį, kurio receptą Lelijelė įdėjo. Proporcijų nepamenų - varis+soda+čempionas ... atrodo :$ Reikia pažiūrėti, neturiu kada - dirbu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 10 Kov 2015 12:36

O man ši Jūratės mintis kaip tik visai nebloga pasirodė. Purškalas laisvai nutekės tarp šakų, dar ir žemė prasidezinfekuos. Rožės gi nesurištos taip standžiai, kaip šluotkotis :) Juk šiaip ar taip nepurškiam kiekvienos šakelės iš visų pusių. Jei atrasiu laiko purškimui, tai būtent taip ir padarysiu :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Rūta » 10 Kov 2015 16:35

Man jau keleri metai išeina rudenį taip purkšti – surištas šluotom. Ir visai neblogai. Ir iš viršaus apsipurškia gražiai, ir iš apačios. Žinoma, priklauso, kaip tos rožės guli - jei visai prie žemės prispaustos, tai iš apačios nelabai nupurkšti. Mums sausos tikrai nelieka :) Kadangi purškėm rudenį, pavasarį jau nekartosim.

Šiandien pas mus prasidėjo rožių nudengimo darbai. Jau ir genėjimo sezonas ant nosies!

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 10 Kov 2015 19:52

Esu ir aš taip surištas purškusi. Kadangi rožės buvo be lapų, tai labai gražiai apsipurškė. Aš jau baigiu genėti rožes. Paskaičiavau, kad norint jas visas nugenėti, man reikia dviejų dienų, bet taip nebūna, kad dirbtum visą dieną. Tai išvažiuoji kažkur, tai kažkokius darbus dar nudirbi ir tik laisvu laiku jas geni. Kažkaip šiemet žiauriai aš jas išgenėjau, angliškas nemažai sutrumpinau, atsibodo krūmai pavirtę į vijoklius.

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Vilma_K » 10 Kov 2015 21:32

Pasidrasinau cia paskaicius, kad jau genit, tai ir as rytoj pulsiu tarsyti saviskiu. Kaip gerai tas laisvadienis vidury savaites :)
Maniskiu ziemojimo resultatai puikus, kaip niekada. Visos zalios, kaip rutos. Matyt, itakojo tai , kad vasari, kai prasvito saule, jau nebebuvo isalo (rozynas pietinej pusej). Rozes nenudege nors... buvo visiskai nedengtos. Emiausi eksperimento - tik apkaupiau, nieko nedengiau, isskyrus vienintele vijokline "New dawn". Nes vis tiek pavasariais tekdavo nugeneti iki apkaupimu, nepaisant ivairiu mano dengimo budu. Tai sikart pasiseke kaip aklai vistai grudas, kad ziema tokia silta buvo...

Daliali
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 27 Rgs 2013 19:47

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Daliali » 11 Kov 2015 13:37

HELP!!! Po ziemos viena kruma zeme isstume taip, kad skiepijimo vieta atsidure virs zemes. Roze jauciasi gerai, nes ir ziema salta nebuvo, ir lutrasilas gerai apsaugo, bet dabar neisivaizduoju, kaip ta skiepijimo vieta nuleist. Rozei 3 metukai. Gal ka patarsite???

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 11 Kov 2015 14:52

Nelabai įsivaizduoju, tiksliau - visai neįsivaizduoju, kaip žemė galėjo iškelti krūmą :? :? :? Kad po žiemos dėl didelių temperatūros svyravimų iškyla akmenys, tai žinau, bet kad iškiltų augalai, tai to dar neteko girdėti (no) Nebent Jūs pasodinot labai negiliai (skiepijimo vieta sulig žemės paviršiumi), tai sukritus žemei gal ir galėtų taip atsitikti. Bet tai būtų įvykę jau po pirmos žiemos. Ir tai vargu, nes, sukritus žemei, kartu įkrinta ir augalas.
Galiu įsivaizduoti tik vienintelį variantą - rožę iškėlė kurmis. Ar paspaudus žemę viskas neprasmenga skradžiai? Jeigu įmanoma, tai reikėtų žemę kartu su krūmu stipriai apspaudyti, susidariusią įdubą užpilti žemėmis. Jei toks gelbėjimas neįmanomas, tai teks iškasti ir iš naujo pasodinti :)

Daliali
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 27 Rgs 2013 19:47

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Daliali » 11 Kov 2015 15:12

Zinokite, taip pat neisisvaizdavau, kad taip gali nutikti. Bet faktas. Du pavasarius viskas buvo gerai, o siemet vat toks siurprizas. Kurmiu nera. Paspaudus zeme situacija nesikeicia. O taip nesinori judinti mano grazuole... ech.... Aciu uz patarimus. Bandysiu kaip nors.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė RožėDD » 11 Kov 2015 22:35

Regina rašė:Nelabai įsivaizduoju, tiksliau - visai neįsivaizduoju, kaip žemė galėjo iškelti krūmą :? :? :? Kad po žiemos dėl didelių temperatūros svyravimų iškyla akmenys, tai žinau, bet kad iškiltų augalai, tai to dar neteko girdėti (no) Nebent Jūs pasodinot labai negiliai (skiepijimo vieta sulig žemės paviršiumi), tai sukritus žemei gal ir galėtų taip atsitikti. Bet tai būtų įvykę jau po pirmos žiemos. Ir tai vargu, nes, sukritus žemei, kartu įkrinta ir augalas.
Galiu įsivaizduoti tik vienintelį variantą - rožę iškėlė kurmis. Ar paspaudus žemę viskas neprasmenga skradžiai? Jeigu įmanoma, tai reikėtų žemę kartu su krūmu stipriai apspaudyti, susidariusią įdubą užpilti žemėmis. Jei toks gelbėjimas neįmanomas, tai teks iškasti ir iš naujo pasodinti :)

Tai gal kildamas akmuo ir stumia rožę :D

O šiaip ir aš manau, kad teks vėlai rudenį persodinti, išdidinus duobę.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 12 Kov 2015 06:10

O ko laukti rudens, jeigu neišeina pataisyti, dabar reikia sodinti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Gema » 12 Kov 2015 07:50

Na, ir aš atsižymėsiu - parašysiu apie savo rožių būklę. Nudengiau kaip ir visi, iš pradžių vaizdas išgąsdino, bet kai rožės išsistovėjo, "sušilo", paaiškėjo, kad nuostolių labai nedaug. Pajuodusių šakų (galiukų neskaičiuoju) vos ant 2 angliškų (iš 70-ies) ir tik viena HP Gloire Lyonnaise (iš ~130-ies senovinių).

Nudengusi tą savo estetišką pušų šakų dangą pamačiau, kad nuo sniego buvo prisispaudusi prie rožių (o gal ir pati per tankiai apkaišiau šakelėm) ir nebebuvo likę nė kiek erdvės. Puoliau į gilius apmastymus apie dengimą ir supratau, kad teks imtis tų tobulųjų tuneliukų 'žemės meno'. Išsistudijavau Loretos nuotraukas, susikaupsiu ir įsigysiu visų reikiamų medžiagų.

Laimei, pažįstu vietinį 'metalistą', kuris mūsų apylinkėse supirkinėja gelžgalius. Iš jo galima ir nusipirkti arba mainyti (turiu nereikalingą, nors ir gražią arklinę grėbiamąją, sveria 200 kg). Jau gavau iš jo armatūros, regis, jis turi ir tinkamos vielos.

Gal kam reikia ko nors? Pvz., 14 mm armatūrą jis parduoda, regis, už 30 eurocentų/m, supjaustytą norimo ilgio (už pjovimą neima).

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Virginija » 12 Kov 2015 14:14

Žiemojimo rezultatai - 25 rožės absoliučiai apgraužtos ir plonesnės šakelės dar susmulkintos :( . Kažkokia pelių ar žiurkių kaimenė praėjo (mad) , netgi ten, kur nuodų buvo. Teko nupjauti iki pat žemės, žodžiu, nieko nesimato (mad) .
Kiek auginu rožes, tai didžiausias nuostolis, dėl šalčio esu praradusi gal 3 ar 4 rožes.
Paskutinį kartą redagavo Virginija 12 Kov 2015 14:45, redaguota 2 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė LoretaA » 12 Kov 2015 14:18

Siaubas. Telieka viltis, kad ataugs.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Regina » 12 Kov 2015 14:36

Pasibaisėtina (mad) Atrodo, šiemet pelėms maisto tikrai netrūko, ir kodėl šitaip? Ataugs (pas mane ataugo), bet vistiek gaila, juk vis dėl to 25 krūmai ;(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė Jūratė » 12 Kov 2015 16:13

Jau Nijolei guodžiaus, va kokia mano Mme Isaac Pereira :( Tik niekaip negalėjau sufokusuoti tiksliai ten, kur reikia, bet, manau, matosi...
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
O va tokios visos šakos Falstaff'o, kaip tik akutė, taip raudona dėmė aplink :(
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: 2015 m. pavasaris

Standartinė dale » 12 Kov 2015 19:43

uzjauciu del netekciu:) vadinasi mano katyte pasiteisino:):) kolkas rozytes atrodo nepriekaistingai.

prasidedant pavasario darbams , kaip kiekvienais metais visus kvieciu i Sabelijos Prekyba( bet kuriam mieste ) isigyti pirstiniu, botu, lietpalciu, vienkartiniu kombinezonu, maikuciu, kepuraiciu....prekes galima pamatyti www. sabelijosprekyba.lt


issirinkus prekes butinai prisistatykite " is rozininku draugijos"- lauks dideles nuolaidos:)
kvietimas isigyti su nuolaidomis galioja kovo 16-31 dienomis

Skelbti atsakymą

Grįžti į