2014 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Bal 2014 06:41

Aš be karučio irgi kaip be rankų. Kaip gi kitaip tokius kiekius visko pergabenti?... Kaimynų nublizginti karučiai ir per kelis metus niekaip nenusitrinančios nuo jų etiketės man kelia šypseną :)
Į pabaigą gėlynų/rožynų ravėjimai, dalis, kur jau nuravėta, surinkti lapai ir t.t., užmulčiuota mėšlu. Galvojau, kad viens du ir susitvarkysiu viską, bet tarp mano planų visada įlenda kokie darbai, kurie tuo momentu būna svarbiausi (devil) , tai bedirbant kas suplanuota, dar tenka griebtis kas išlenda staiga. Žinau, kad nėra ko draskytis, nes pavasaris ilgas ir viską spėsiu, bet norisi viską pasidaryt greičiau. Nervina ta didžiulė krūva mėšlo, reikia greičiau ją sumažinti (xixi)
Labai džiaugiuos, kad viena Petrovičiaus rožių rado nuolatinę savo vietą (tikiuosi gerą :) ), kitos turės augti vazonuose, bus joms išbandymas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 07 Bal 2014 06:59

Regina rašė:O aš šeštadienį pasodinau Petrovičiaus rožes (dance), iškasiau duobes, privežiau į jas komposto. Likau ir su rankytėm, ir su kojytėm :)
O kokias sodinai - labai cekava :B . Man kartais norysi išrauti kai kurias rožes (neblogas) ir i jų vietą pasisodinti naujų - labai jau patinka laukti nematytų žiedų :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 07 Bal 2014 06:59

Pas mane kieme visur kalnai šakų - obelų, kriaušių, slyvų, rožių. Kada dar jas sutvarkysim :? (dance) Po liepa gal maišas pušų kankorėžių - geniai žiemą nebadavo :) Apie ravėjimą, purenimą, purškimą ir tręšimą aš dar net negalvoju (no)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Paukštukas » 07 Bal 2014 07:21

Turėjau didelių kasimo, persodinimo planų. Darbus lėtina neatrasti "klodai" po veja. Yra nemažai grambuolių lervų. Tose vietose daugiausia kurmių, graužikų trasų, apie šiuos visai palankiai galvot pradėjau, lai minta tomis "krevetėmis". Baisiau - akmenys, "puntukai", statybininkų gėris (:| Pvz., iškasiau storos vielos, ilgis kaip tik geram lankui rožėms (panaudosiu), bet kol ištraukiau... Vos iš duobės išsiropščiau :D
Atsisveikinau su Lady of Megginch, Golden Wings, sedula kornus cousa ir cidonijos medeliu. Barbariška, bet jų vietą užims kiti augalai.
Mano pagrindinis įrankis karutis - darbininkas nuo įsikūrimo, jau du kartus pakeista padanga. Pastaruoju metu naudoju ir laužtuvą - akmenims iškelti.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Bal 2014 07:28

Paukštuk, o kodėl neįtiko Golden Wings? Neturiu aš jos, bet man ji tooookia graži!

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Bal 2014 07:31

Na va, kas rožes sodina, kas bijūnus, o kas atrodytų gerus augalus "pašalvonina" (dance) ... O Lady of Megginch kodėl nepatiko?
Beveik visą šeštadienį iškasinėjau sau brangius augalus iš tėvų sklypo ir persivežiau pas save. Tai sekmadienį jau fizinė forma buvo daug geresnė (reikia įprasti po žiemos darbuotis kastuvu (xixi) ) Iškasinėjau viendienes (pasirodo tai lengviausia), po to raganę, 8 bijūnų kelmus ir dvi gal 20 metų augusias rožes :) Tai su rožėmis labai pasisekė, pirmą kartą man rožes iškasė vyrai :D Jei ne jie, tai prie tų krūmų būčiau tikriausiai numirusi :P . Bet ten kur jos augo vyrai ruošė užlipimą į terasą, Tai tuo pačiu parašiau, kad iškastų, na jiems jos labai trukdė (xixi) . O pasodinimui, tai savo vyrą pagavau einantį su kastuvu, tai nukreipiau truputį į šoną (xixi) (xixi) Bet bijūnams duobes tai jau pati kasiau :)
Rožes man liko tik nupurkšti ir granuliuotu mėšlu apiberti. Tiesiog malonumas, kai darbai eina į pabaigą :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Bal 2014 07:42

DaliaRaimonda rašė: O pasodinimui, tai savo vyrą pagavau einantį su kastuvu, tai nukreipiau truputį į šoną (xixi) (xixi)
(xixi) (like)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 07 Bal 2014 07:46

Jūratė rašė:Paukštuk, o kodėl neįtiko Golden Wings? Neturiu aš jos, bet man ji tooookia graži!
Ji graži, bet žiedai laikosi trumpai, o jau "figūra" (devil) . Aš turiu jas tris, dabar, manau, ir vienos pakaktų sočiai - gal net būtų per daug (xixi) . Kai labai atsibos gal ir iškasiu, o kol kas tegul būna - uogos labai gražios. Galvoju, kad prie jos tiktų kokių žolių pasodinti, tik toje vietoje nebėra joms vietos. Lady of Megginch irgi tokia beformė. Pavasarį suformuoji, o ji ima ir išsiformuoja. Žiedai man labai gražūs - plokšti, kaip lėkštelės.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Bal 2014 07:52

Kokia Golden Wings figūra? Man šioje nuotraukoje ji be priekaištų... http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.183430" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Ar dengi žiemai?

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2014 pavasaris

Standartinė lelijele » 07 Bal 2014 08:03

Kaip faina, visos dirba, pluša. O mano planus pakoregavo odontologas. Išgenėjo man protinį dantį tai nieko dirbt nesinorėjo kelias dienas. Baigiu susodint Petrovičiaus rožes ( net sarmata, kelios rožės ir pasodint niekaip. Rudenį 40 per 4 su puse val. pasodinau). Prisisakiau škotiškų R. ir dabar kaip višta sėdžiu pasimetus, nei aukščių sugebu susirast, nei pločių. Tik spalvas žinau. O erškėčius sukišau į pačią geriausią žemę, buvusių mėšlo krūvų vietoje. Gal taip prisiversiu tą vietą pagaliau susitvarkyt.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Paukštukas » 07 Bal 2014 08:16

Golden Wings augo 2 krūmeliai greta, bet vos atsiplėšdavo nuo žemės, buvo gal pusmetriniai retoki krūmai, net nepastebėdavau, kiek tie žiedai laikydavosi. Po žiemos likdavo tik trečdalis neapdžiūvusių šakų, kai jų ir taip nedaug, tai vaizdelis šiaip sau. Iškasus ne kažink kokias šaknis radau.
Lady of Megginch augo net trys krūmeliai trikampiu. Žiedai gražūs ir laikosi ilgai. Po žiemos dėl infekcinio nudegimo daug iškirpdavau, padžiūvusių šakų. Iki vasaros vidurio būdavo žema, kol ataugdavo, o paskui neproporcingai aukšta, skystoka apačia. Be to sirguliuodavo, dideli pumpurai (nes ir žiedai labai dideli) lietingu oru pūdavo neprasiskleidę ar vos pradėję skleistis.
Kadangi turiu su kuo palyginti, vieta ir fizinės galimybės riboja, tai taip negražiai ir pasielgiau |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 07 Bal 2014 08:25

Jūratė rašė:Kokia Golden Wings figūra? Man šioje nuotraukoje ji be priekaištų... http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.183430" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Ar dengi žiemai?
Kai su lapais ir uogomis viskas gerai, bet pamatytum "nuogą". Praeitais metais vieną neuždengiau, tą kurios nuotrauką įdėjai, tarytum besikankindama galėjo atsprogti, bet nukirpau iki žemės. Per vasarą beveik pasiekė savo buvusį ūgį apie 1,3 metro. Norint, kad gerai žiemotų, dengti reikia, nebūtinai labai kruopščiai.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Virginija » 07 Bal 2014 09:15

Visos nedidelės, silpnesnės rožės praeitą savaitę nušalo :( . Nežiūrint, kad kai kurios buvo po kibirais.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Bal 2014 09:18

Vajetau kaip čia dabar? :(
ne žiemą nušalo, o dabar per šias šalnas? Kiek pas Jus buvo minuso?

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Paukštukas » 07 Bal 2014 09:19

Aš tokias laikau pridengusi agrodanga, palaistau. Kai prasidės lietūs - nudengsiu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 07 Bal 2014 09:42

Pas mane šeštadienį iš ryto buvo -5 laipsniai ir naujai (rudenį) pasodintos rožės nesijaučia laimingos.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Bal 2014 09:59

Nežinau, kiek daugiausia pas mus buvo, bet šalnos visą savaitę kiekvieną dieną buvo išskyrus vieną kažkurią dieną, jau nepamenu kurią. Pašaldavo taip, kad vonelėj ledas iki vakaro nenutirpdavo. Bet rožėm nieko, vieną kitą išsprogusį nelabai dailų pumpurą mačiau (pakraštėliai lapelių parudavę). Petrovičiaus rožes visą tą savaitę laikiau užklotas keliais sluoksniais plėvelės, nes jos visai nepripratusios prie tokios temperatūros, bet šeštadienį jau nudengiau. Iš šeštadienio į sekmadienį vėl šalna buvo, bet joms nemotais.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Bal 2014 10:02

LoretaA rašė:Pas mane šeštadienį iš ryto buvo -5 laipsniai ir naujai (rudenį) pasodintos rožės nesijaučia laimingos.
Loreta, o kas joms? Maniškės rudenį pasodintos labai įvairiai atrodo, vienos tvarkingai bando sprogt, kaip ir visos kitos, kitų po žiemos apskritai nelabai randu (latviškų), bet jų neradau jau po žiemos, prieš šią buvusią šaltą savaitę. Tikiuosi išlys iš po žemių...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 07 Bal 2014 10:13

Galai nušalo. Buvau apkarpiusi, dabar vėl reikės.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Virginija » 07 Bal 2014 11:13

Na, aš saulei tekant nesikeliu, tai mačiau tik -7 C. Bet sako - buvo ir - 10.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 07 Bal 2014 11:15

Na tai tiesiog rodo, kad pavasaris dar ankstyvas... Pas mus kaime kai kurios rožės jau lapukus vynioja, pumpurai dideli, bet šalnos, atrodo, jiems nepakenkė.
Savaitgalį supurenom rožę apie rožes, apkasėm padidindamos plotelius vejoje - daug kur ploteliai susijungė, išėjo kaip tokios rožynų salelės. Na o vakar palaistėm trąšų kokteiliu – po kibirą kiekvienai rožei. Vandens siurbliukas, žarna, 6 kibirai ir laistytuvai ir du pagalbininkai (vienas – trąšoms seikėti ir pilti, kitas – vandeniui iš žarnos pilti) - ir darbas visai nesudėtingas. Tvarkydama ir grėbstydama įvairius sodybos pašalius baltai papavydėjau tiems, kurių sodai yra mažesni :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Bal 2014 11:19

Rūta rašė:...baltai papavydėjau tiems, kurių sodai yra mažesni :)
yra tokių su mažais sodais, kurie pavydi jums :D

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Virginija » 07 Bal 2014 11:41

Rūta rašė:Na tai tiesiog rodo, kad pavasaris dar ankstyvas... Pas mus kaime kai kurios rožės jau lapukus vynioja, pumpurai dideli, bet šalnos, atrodo, jiems nepakenkė.
Savaitgalį supurenom rožę apie rožes, apkasėm padidindamos plotelius vejoje - daug kur ploteliai susijungė, išėjo kaip tokios rožynų salelės. Na o vakar palaistėm trąšų kokteiliu – po kibirą kiekvienai rožei. Vandens siurbliukas, žarna, 6 kibirai ir laistytuvai ir du pagalbininkai (vienas – trąšoms seikėti ir pilti, kitas – vandeniui iš žarnos pilti) - ir darbas visai nesudėtingas. Tvarkydama ir grėbstydama įvairius sodybos pašalius baltai papavydėjau tiems, kurių sodai yra mažesni :)
Rūta, jei ne paslaptis :) - o kiek turite rožių?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 07 Bal 2014 11:54

Tikslaus skaičiaus nepasakysiu, bet kažkur apie 180. Nedaug :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 07 Bal 2014 12:01

Rūta rašė:Tikslaus skaičiaus nepasakysiu, bet kažkur apie 180. Nedaug :)
aha, visai mizeris (xixi) 180 kibirų per kartą sunešiot... |(
nedaug tai, kai pasako o taip taip aš irgi turiu rožių, prie namų pasodinom tris raudonas ;)

Skelbti atsakymą

Grįžti į