2014 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Virginija » 10 Kov 2014 21:02

Nemanau, kad kitur Lietuvoj yra tokių rožių kaip pas Loretą :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 10 Kov 2014 21:05

Neskaičiavau, bet iš pirmo žvilgsnio gal apie 40. Ryt būsiu kaime, jeigu nepamiršiu ir turėsiu laisvą minutėlę, galėsiu paskaičiuoti. Beje, pirma žiema, kai palikau rudenį neiškirpusi beveik nei vienos šakos (vieną ar dvi iškirpau, nes labai jau pažeistos buvo). Paprastai rudenį iškirpdavau pusę, pavasarį tą pusę dar per pusę. Praėjusią vasarą, 10 šakų man pasirodė mažoka, šiemet nusprendžiau, bent jau padvigubinti jų kiekį. Matysim kas iš to išeis :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 10 Kov 2014 21:16

Aš irgi nemanau, kad yra dar taip kaip pas Loreta... o po Loretos atsakymo suprantu, kad pas mane jų praktiškai nėra tada :D

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 10 Kov 2014 22:13

Aš geniu pilnu tempu, rožės jau su pumpurais ir tikrai matosi kurios gyvos šakos kurios ne, tai mano sode.
Aš atsisakiau genėjimo po žydėjimo, tai liečia vieną kart žydinčias rožes, sakau iš savo praktikos, anksčiau genėdavau, jos sparčiaipradeda augti ir jei nepasiseka ankstyvas ruduo arba ankstyvi šalčiai, po to vėl pakankamai šilta, tokios šakos blogai žiemoja, mano atvėju ir pastebėjimu, vienąkart žydinčios rožės geriau žiemoja negenėtos po žydėjimo. Čia kiekvieno atvėju kaip jums patinka, kaip ir sakiau nėra taisyklių, reik stebėti žiūrėti ir kažką daryti.
Vieną kart daugiau nugenėsit nepatiks kitą kart mažiau tik genėdami atrasit to malonumą ir praktiką.

Man labai įdomu kada šį sezoną pradės žydėti rožės |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 11 Kov 2014 08:24

Ateinantis savaitgalis pagal prognozes bus labai tinkamas atidengt rožes. Labai norisi jau jas pakedent :) . Bet ateinančios šaltos naktys truputį neramina, tiesa, dabar jau rodo - 10... Pas mus visada dar šalčiau būna nei Vilniuj. Vat ir nežinau ką daryt, ar nudengt savaitgalį ar dar pralaukt tą atšalimą?..

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2014 pavasaris

Standartinė lelijele » 11 Kov 2014 12:58

Aš savo jau pakedenau. Pašalo dar vietomis yra, bet labai rūpėjo oro įleist šaknims. Jau vos nesigailiu, kad pradėjau sodint rožes. Visos vežimais vežat šakas išgenėtas. Genėjimas baisiai sunkus darbas. Mano kol kas kūdikėliai tai aš nelabai išsivaizduoju kas tas yr. Loreta rašė, kad jos Alchimist apie 40 šakų. Man darosi baisu. Kaip tyčia (na žinoma tyčia, negi pačios pasisodino) visokių vijoklinių prisisodinau. O dabar bėgu Isak Pereirai duobės kast, nes visai netinkamoj vietoj pasodinau ir žemė kaip tyčia ten gerokai pagerinta. Pagal aprašymus sunku išsivaizduot kas iš to daigeliuko išaugs.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Virginija » 11 Kov 2014 14:22

O kas gi blogo, kad žemė pagerinta? Mme Isaac Pereire tikrai to nusipelno, kam ją persodint? :)
Vijoklinės rožės nuostabios ir didžiausias darbas ne genėjimas, o prilenkimas jų žiemai. Tikrai nesitikėkit 40 šakų, na, o senas šakas pradėsit genėt po kelių metų ir kažin, ar kasmet tai reikės daryt.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2014 pavasaris

Standartinė lelijele » 11 Kov 2014 16:16

antosė rašė:O kas gi blogo, kad žemė pagerinta? Mme Isaac Pereire tikrai to nusipelno, kam ją persodint? :)
Vijoklinės rožės nuostabios ir didžiausias darbas ne genėjimas, o prilenkimas jų žiemai. Tikrai nesitikėkit 40 šakų, na, o senas šakas pradėsit genėt po kelių metų ir kažin, ar kasmet tai reikės daryt.
Mme. Isaac Pereire pasodinau į lysvę su kitomis rožėmis. jai ten bus maža erdvės. Man pradeda atrodyt, kad išvis kas antra reikia palikt. Nebent galimas variantas, kad jos tokios didelės neaugs kaip pas kitas rožininkes. Dar buvau išėjus pasikapstyt darželyje. Nu tikra šventė. Maniškis sako, nužeminimas suveikė. Visos žiemos stresai ir negatyvi energija prapuola kai plikom rankom žeme paknaisau. Durpių maišas taip nesuveikia :) .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 11 Kov 2014 16:52

lelijele rašė:negatyvi energija prapuola kai plikom rankom žeme paknaisau. Durpių maišas taip nesuveikia :) .
:D :D :D Geras (like)
Neturi visos mano rožės po 60 ar po 40 šakų. Jokių stebuklų pas mane nėra. Yra turinčių po tris, po dvi, po vieną ... ir nei vienos šakos. Visokių rožių yra, taigi - kaip danguje taip ir žemėje :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Dausa » 11 Kov 2014 22:07

Jūratė rašė:Ateinantis savaitgalis pagal prognozes bus labai tinkamas atidengt rožes. Labai norisi jau jas pakedent :) . Bet ateinančios šaltos naktys truputį neramina, tiesa, dabar jau rodo - 10... Pas mus visada dar šalčiau būna nei Vilniuj. Vat ir nežinau ką daryt, ar nudengt savaitgalį ar dar pralaukt tą atšalimą?..
Savaitgalio uraganinis vėjas padės ,,nudengti", tik per šlapdribą nelabai norėsis.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 12 Kov 2014 07:31

Pažūrėjau prognozes, tai rožių nudengimui turiu nepilnas 3 dienas |( . Vėliau tikrai lietinga, žymiai vėsiau ir dar vėjas (hit)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 12 Kov 2014 07:45

Dalia Raimonda, jeigu liko tik apatinis sluoksnis - nenuiminėkit jo dabar. Praeis prognuozuojami šalčiai, tuomet ir nuimsit. Rožės jau bus pripratusios prie saulės, nes kaip suprantu, apatinis sluoksnis pas Jus plonas. Mano lepūnėlės kol kas visos su paklode. Saugo nuo saulės, vėjo ir šiek tiek nuo šalčio. Jeigu užsnigs - nuo šalčio saugos labiau :) Kitos grūdinasi stačios - savaitgalį su pagalbininku nuardėm atramas ir suvilkom viską į sandėliuką. Beje, aš dar ant buksmedžių laikau bele kaip (t.y. nekruopščiai) prisegtą agrodangą - nieko gero ši svilinanti saulė, vėjas ir šaltis naktimis.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 12 Kov 2014 08:11

Pažiūrėjau prognozes - jau neliko -11, tai gal nebus ir tų -8 laipsnių. O jei ir bus, tai vis tiek šeštadienį nuimsiu ir likusius draiskaliukus. Kadangi neturiu galimybės prisitaikyt prie gamtos, tai atidengtoms rožėms teks naktį grūdintis, o dieną degintis saulėj :) Manau, kad esant tokiai situacijai - t.y. nėra saulę atspindinčio sniego, pašalas daug kur išėjęs, augalų vegetaciniai procesai prabudę - saulė ir vėjas jau nėra tokie pavojingi. Šiemet buksmedžiai neturi nei vieno nudegusio lapelio, spygliuočiai taip pat puikiai atrodo. Jei nenudegė iki šiol, tai dabar tikrai jau nenudegs.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 12 Kov 2014 08:21

Spygliuočiai, tiesa, nenudegė, o dėl buksmedžių nebūčiau tokia garantuota. Po žiemos būdamai žali kaip agurkėliai, gegužės mėnesį gali tapti geltoni kaip moliūgėliai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 12 Kov 2014 08:30

Apdegs - tai apkarpysiu, ne pirmas kartas, nemaži yra, tai net nepasimatys ;)
Pavyzdžiui, kai kurie rododendrai gana stipriai apdegė per tuos dižiuosius šalčius, kai buvo sniego (nesvarbu, kad mažai jo buvo), buvo įšalusi žemė, ištisai spigino saulė ir pūtė vėjas. Todėl ir manau, kad jei buksmedžiai tuo metu neapdegė, tai dabar jau neapdegs.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 12 Kov 2014 08:34

Mano maži, tai saugau :) .

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 12 Kov 2014 10:34

O aš vakar ilgai masčiau apie genėjimą. Ir padariau dabar tokią išvadą, kad su genėjimu yra smarkiai pavėluota. Tuoj paaiškinsiu kodėl aš taip manau :D Mano manymu pats efektyviausias genėjimas (bent jau pirminis) turėtų būti dar tada kai rožės net neprabudusios, ta prasme nepradėjusios sirpinti net pumpurų. O jau vėliau papildomai genim. Dabar, bent jau pas mane, pas kai kurias rožes jau tuoj lapeliai bus. Tai reiškiasi, kad visos gerosios medžiagos iš dirvos yra rožių šakų galiukuose. O mes jas kirpsim :( , Senas šakas kirpsim ir pan. Nuo to rožė bus tik silpnesnė ir greičiausiai mažiau žydės. Gi ne veltui obelis, kriaušes mes genim, dar tada kai vos ne sniegas yra, ir kad žemė net nebūtų prabudusi.

Žodžiu aš vakar padariau tokią išvadą :) Dabar galit apmėtyti mane pomidorais :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 12 Kov 2014 10:48

Gal, Aiste, pas Jus ir pavėluotai - pernai aš tokias genėjau. Bet juk pas kiekvieną skirtingai. Pas mane nėra lapelių, vieną kitą rožė su ryškais pumpurais, kokia pusė su mažais pumpurais ir kita pusė, be aukščiau minėtos vienos kitos, be jokių pumpurų :) . Vakar liko laiko genėjimui, bet nusprendžiau, kad dar anksti ir nieko nedariau. O genėti rožes, kol jos dar nepradėjusios sirpinti pumpurų - rizikinga. O gal iškirpsit ne tą ką reikia, gal tos paliktos šakos ir nepradės tų pumpurų sirpinti. Kaip tada?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 12 Kov 2014 11:31

Aš visada atsimenu tokią "taisyklę", kuria vadovavausi, kai tik pradėjau rožes auginti - kad rožes genėti reikia, kai žydi forzicijos. Taigi, po jau kelių rožių auginimo metų pasidariau išvadas, kad pirmas genėjimas, kai dar gali tos forzicijos ir nežydėt, tai visokių nereikalingų šakų (pažeistų, sergančių, perteklinių) šalinimas, o jau vėliau, kai tikrai matai, kaip sprogsta pumpurai, tada dar korekcijos. Paprastai būna, kad iki to laiko būtinai dar išlenda visokių atvejų, kada reikia koreguot genėjimą, nors tos šakelės jau ir pradėjusios gerokai sprogti. Pvz, būna šaka, kad sprogsta visa, bet viršutiniai kokie 2-3 ar 3-4 pumpurai labai silpnai, o žemiau esantys jau gerokai lapelius išvynioję, tada negailėdama tokį viršų šalinu, nes vis tiek iš tų silpnų pumpurų nieko gero nebus.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 12 Kov 2014 12:47

Aiste, rožės, kurias auginam, kaip žinia, mūsų platumose nėra natūraliai augantis ir žiemojantis augalas, todėl ir jų priežiūra turi būti derinama prie mūsų klimato :) Visai neprasprogusias rožes, manau, nėra jokios prasmės genėti, nematai, į kurias puses žiūri pumpurai, kurie stiprūs, iki kurių kirpti.Geriausia jas genėti jau prasprogusias, bet ne gausiai sulapojusias, žinoma. Bet kartais pavasaris neleidžia mums to laiku padaryti, rožėms tenka derintis prie mūsų pavasarių :) Pernai pavasarį genėjau gausiai sulapojusias rožes, galvojau lygiai taip pat, kaip ir Jūs, kad jau yra sunaudota daug gyvybinių syvų. Bet ką padarysi? :) Ir dar džiaugiausi kirpdama tuos sulapojusius šakų galus, ir palikdama apatinę šakų dalį, kuri nebuvo taip sulapojusi, nes, mano nuomone, iš neoptimaliom sąlygom po dangom išaugusų lapų dažniausiai nebūna gerų šakų ir žiedų, būna tik lapų kuokštai. O rožės po tokio genėjimo žydėjo net pleškėdamos :)

Taip kad Jūsų pastebėjimas dėl gyvybinių jėgų sunaudojimo teisingas, tik praktiškai ne visuomet gali tai pakeisti... :)

Dar noriu pastebėti, kad aš niekada neskirstau genėjimo į profilaktinį ir dekoratyvinį, visa tai darau vienu kartu – prieini prie krūmo, pirmiausia iškerpi pašalusias, nesveikas šakas, o paskui imi formuoti krūmą. Ir, žinoma, kaip Jūratė rašo, dar ne kartą reikia po pagrindinio genėjimo pavaikščioti su sekatoriumi.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 12 Kov 2014 13:24

O aš vakar jau nugenėjau kokių penkiolika ar dvidešimt rožių :) Išpjoviau kalną šakų. Tikriausiai reikėjo dar kita tiek iš tų krūmų išpjaut, bet niekas nepakonsultavo, o man pagailo (xixi) Buvo smagu (dance)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 12 Kov 2014 13:37

Labai mažai nugenėjai :P .
Vakar, kai stačiau su pagaliu rožes į vertikalią padėtį, taip norėjosi genėt, taip norėjosi - vos susilaikiau. Žinau, kai pradėsiu, azartas greitai išgaruos, liks tik "reikia" (xixi) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 12 Kov 2014 14:33

Mažai, jei būčiau buvus viena, tai iki tamsos karpyčiau :D Bet iš visų pusių skambėjo "ar dar daug tau liko", "ar dar nebaigi", "kada baigsi", "palik dar ir kitam kartui", "kada namo važiuosim" ir panašiai :D :D :D

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2014 pavasaris

Standartinė lelijele » 12 Kov 2014 14:52

LoretaA rašė:
lelijele rašė:negatyvi energija prapuola kai plikom rankom žeme paknaisau. Durpių maišas taip nesuveikia :) .
:D :D :D Geras (like)
Neturi visos mano rožės po 60 ar po 40 šakų. Jokių stebuklų pas mane nėra. Yra turinčių po tris, po dvi, po vieną ... ir nei vienos šakos. Visokių rožių yra, taigi - kaip danguje taip ir žemėje :)
Ačiū ž nuraminimą. Gera kai augalas užauga didelis ir sveikas, bet tada būna gaila nugenėt. Arba išvis pasimeti ir nebežinai ką daryt su juo. Kaip genėt, kaip uždengt, dar skaudžiau būna kai vasarą užauga kaip liūtas, o pavasarį nupiepusį randi.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 12 Kov 2014 15:32

Aš nesuprantu jūsų to bijojimo genėti ir laukti pakol pradės sprogti, |( ir kas čia tokio nutiks jei vieną kokią šaką iškirpsi - tipo ne tą ???? jei kerpi juodas, tai jos ir vėliau nepažaliuos, jei krūmas suaugęs ir gausybė šakų tai kerpi ne tik juodas ir masę žalių, nesuprantu jūsų argumentų |(

Bet jei jūs sakytumėt kad gal pagenėjus rožės labiau gali padžiūti jei joms drėgmės trūksta, kepina saulė ir t.t. greičiau garina drėgmę, sakyčiau svarus argumentas.

Mano nuomone vėsesniu oru genint mažiau pernešam ir užkrečiam rožes grybinėmis ligomis.

Ir dar vadovaukitės, tai kuo realei matote, o ne tai ką ir kas pasakė ;)

O dėl palyginimo su obelimis, kodėl jas geni pakol jos miega, tai man atrodo (neesu tikra) todėl kad paskui obelys išskiria daug sulčių.

Skelbti atsakymą

Grįžti į