2014 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 30 Kov 2014 19:49

Su pabaigtuvėmis Regina (like) . Man taip pat nedaug liko, gal koks geras pusdienis :) Bet AH ir krūminių rožių kotai (hit) . Vienu žodžiu mano sekatorius ilsisi, o aš geniu su tuo kuris labai ilgomis rankenomis ir skirtas medžių šakų karpymui (:|

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 30 Kov 2014 20:04

Rodau šiandien vakare Esmiraldai nugenėtas rožes, tai gerai, kad ji atvažiavo - dar krūvą šakų prikarpiau, sako, aš tai kirpčiau dar šitą, aš čirkšt, dar šitą, aš vėl čirkšt... :D Aš drąsesnė būnu, kai ne viena aplink rožes vaikštau :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 30 Kov 2014 20:24

Bandžiau įdėti savo genėjimo pavyzdžius, bet galva nedirba, (keista ne su galva juk dvi dienas dirbau :? ) tai langą uždarau, tai ištrinu - kitą kartą ...
Pritrūkau kokių 4 valandų iki genėjimo pabaigtuvių. Kokį vakarą nuvažiuosiu ir pribaigsiu aš tas rožes :D .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 30 Kov 2014 20:31

Pavasaris :)
PaveikslėlisPaveikslėlis
P.S. kai nededu genėjimo, viskas gaunasi (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 30 Kov 2014 20:56

Pavasaris :) (sun) (flower)

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 31 Kov 2014 05:17

Gražu, Regina :)
Ar ne per ilgi galiukai palikti virš pumpurų - lapų?

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 31 Kov 2014 06:10

O aš baigsiu genėti -kada baigsiu (xixi) vakar parvažiavusi dar pas save genėjau (smoke)
(xixi) (xixi) (xixi) (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 31 Kov 2014 06:41

pas jus jau tulpės žydi????? Pas mane net nesimato pumpurėlių.... (drunk)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 31 Kov 2014 06:51

LoretaA rašė:Gražu, Regina :)
Ar ne per ilgi galiukai palikti virš pumpurų - lapų?
Loreta, nepriekabiauk :D Šitos rudenį taip buvo nugenėtos, antrą kartą jau nekarpysiu, sužaliuos ir nesimatys tų galiukų ;)
P.S. Nijole, jaučiuosi kalta :(

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rita » 31 Kov 2014 07:06

Labai gera matyti tokius grožius :) Pas mus tik krokai žydi,bet vistiek labai smagu,tulpės,matyt ne tokios ankstyvos :(
Noriu paklausti,ar miskantai vėliau atželia,ar pas mane jau be gyvybės žymių |( taip pat mėlitai |( ,šalavijai labai negyvybingi |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 31 Kov 2014 07:11

Regina rašė: Loreta, nepriekabiauk :D Šitos rudenį taip buvo nugenėtos, antrą kartą jau nekarpysiu, sužaliuos ir nesimatys tų galiukų ;)
Matau, kad rudeniniai, bet juos taip pat galima pataisyti :P
Beje, tokių didelių lapelių pas mane savaitgalį dar nebuvo. Kai kurios prancūzinės, vos vos milimetrinius rožinius "pumpurėlius" teturi.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 31 Kov 2014 09:44

Regina rašė:
LoretaA rašė:Gražu, Regina :)
Ar ne per ilgi galiukai palikti virš pumpurų - lapų?
Loreta, nepriekabiauk :D Šitos rudenį taip buvo nugenėtos, antrą kartą jau nekarpysiu, sužaliuos ir nesimatys tų galiukų ;)
P.S. Nijole, jaučiuosi kalta :(
Regina nesijausk kalta, nieks manęs per prievartą niekur nenutemps, aš nelabai pasiduodu :D tai kad ramei, po darbo nusigenėsiu ir savas ;)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Dausa » 01 Bal 2014 10:09

Rita rašė:Labai gera matyti tokius grožius :) Pas mus tik krokai žydi,bet vistiek labai smagu,tulpės,matyt ne tokios ankstyvos :(
Noriu paklausti,ar miskantai vėliau atželia,ar pas mane jau be gyvybės žymių |( taip pat mėlitai |( ,šalavijai labai negyvybingi |(
Miskantai atželia kaip ir budlėjos, kai jau baigiasi mūsų kantrybė. Nors gali ir neatželti po šiltos šlapios, po to šaltos besniegės žiemos. Dar priklauso nuo veislės.
Mano mėlitas prieš kelis metus neatlaikė blogos žiemos. O šalavijų atsparumas turbūt irgi priklauso nuo veislės, mano vieni jau sužėlę, bet jie buvo apklostyti šakomis šalia rožės.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 01 Bal 2014 10:36

Jau rašiau, kad mano savašaknė Bouquet Parfait po žiemos liko visa juoda :( . Savaitgalį kirpau šakas ir lyg prie vienos šakos palei žemę radau spalvą šiek tiek primenančią žalią |( Tai tikrai nebuvo ta mums įprastai matoma sveika žalia, gal daugiau chaki... Ar tokia rožė dar turi šansų išgyventi? Turiu ją kuo pakeisti, tik vat nežinau, ar vis dar laukti stebuklo, ar neverta ir sodinti jos vietoj kitą?... :?
Kokia jūsų praktika?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Virginija » 01 Bal 2014 11:55

manau, reikia palaukti :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rasa » 01 Bal 2014 13:49

Rita rašė:Labai gera matyti tokius grožius :) Pas mus tik krokai žydi,bet vistiek labai smagu,tulpės,matyt ne tokios ankstyvos :(
Noriu paklausti,ar miskantai vėliau atželia,ar pas mane jau be gyvybės žymių |( taip pat mėlitai |( ,šalavijai labai negyvybingi |(
Miskantams normalu atželti gegužės pradžioje; dėl mėlito, čia turimas galvoje mėlesas (Perovskia) ar mėlitas (Sesleria)? nes mėlesams dar irgi gerokai anksti, o šalavijai jau turėtų matytis. Šiaip jie tikrai nelepūs
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Alinda » 01 Bal 2014 14:16

Rūta yra minėjusi,kad sezono pradžioje laisto rožes Delfanu,Humistaru ir Ruter.Norėčiau paklaust,o kur galima įsigyti šiuos preparatus dideliais kiekiais,po 5 litrus ,nes po 200 mi labai brangu.Reikia ruoštis,sezonas įsibėgėja :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rita » 01 Bal 2014 14:58

Ačiū ,Dausa,ačiū Rasa,su klaidom prirašiau,taip -Petrovske,gal tada dar atsigaus,aš visada panikuoju,o dėl šalavijų tai jau ir pas mane matosi,tikriausiai bus gerai :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 01 Bal 2014 19:25

Alinda rašė:Rūta yra minėjusi,kad sezono pradžioje laisto rožes Delfanu,Humistaru ir Ruter.Norėčiau paklaust,o kur galima įsigyti šiuos preparatus dideliais kiekiais,po 5 litrus ,nes po 200 mi labai brangu.Reikia ruoštis,sezonas įsibėgėja :)
Galima kreiptis į „Baltic Agro“, nes tai jų produktas, reikėtų susisiekti su sodo priežiūros konsultantais. Parduotuvėse tokių pakuočių išties nebūna. Beje, „Delfanas“ yra po 1 l pakuotes, o „Humistaro“ ir „Ruterio“ yra ir po 1 l ir po 5 l. Aš imu po 5 l, nes ir kitiems augalams labai gerai, mama darže naudoja.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 03 Bal 2014 21:10

DaliaRaimonda rašė:Oho Regina kokia greita :)
Aš nugenėjau visas angliškas rožes. Ir aš Jūrate, galiu pasakyti, kad ši žiema mano angliškoms rožėms buvo bloga. Tiksliau, auginant rožes Lietuvoje, negali atsipūsti ir galvoti: ai, šilta. Tai va, angliškas rožes uždengiau palikdama nedidelį oro tarpą apačioje. Galvojau prisnigs ir viskas bus gerai. Deje, neprisnigo tiek ir tas tarpas liko. Ir per tą baisingą vėją rožės sušalo. Beveik visa pirma eilė 6 vnt. angliškų rožių nukirptos iki pat apačios. Gal ataugs, arba reikės belstis į Dovilės duris ir šaukti gelbėkite, reikia rožių (xixi)
Dalia Raimonda, įdomu, kad taip nušalo angliškos rožės. Norisi išsiaiškinti priežastį. Klausiu, nes mano angliškos irgi Kaune, tik vėjų perpučiamuose laukuose, labai gerai peržiemojo, negražios buvo tik prilenkiant išlaužytos šakelės, o kitos žalios iki galiukų. Teoriškai sniego turėjo būt ne mažiau kaip pas Tave, o dar ir Tavo sodas nuo vėjų labiau apsaugotas. Sakyk, o kaip dengei be polietileno sluoksnio? Kokio storio dangom ir kiek sluoksnių? Ar tas oro tarpas buvo TIKRAS tarpas be jokių dangų?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 05 Bal 2014 20:51

Nei rankyčių, nei kojyčių... o dar tiktai šeštadienis...
:D
Mulčiuoju visus gėlynus arklio mėšlu (teisybės dėlei reiktų pasakyt, kad gi ir šiaudų ten nemažai), kuom tai baigsis nežinau, gal viskas bus gerai. Kas bus su visu tuo mulču vasarą net neįsivaizduoju, žadu vasarą ir pjautą žolę klot, bet jos gali būt nedaug ( viskas ant bulvių nueis).
Kažin ar dar artimiausiu metu reikės rožes trešt ar ne? :?

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 05 Bal 2014 22:26

Pas mane irgi nei kojyčių nei rankyčių .... Ačiū dievui kaimynė šampanu pavaišino, tai nors tiek atsigavau (xixi)

Jūrate, aš šiandien tvarkydama rožes apie tą patį pagalvojau. Kaip su tuo tręšimu. Ar užteks tiesiog to arklio kakio ir viskas?. Pas mane jisai prieš savaite sumestas, šiandien tik normaliai sugebėjau išsklaidyti ir kažkiek žemių užmesti. Bet ar to pakaks. Ir ar užtenka tos vienos lopetos mėšlo? Tiesa pasakius galvoju (, ypač tas kurios iš Serbijos atkeliavusios) palaistyti kažkokiom trąšom, kurios skatina šaknų augimą. Norisi padėti požeminei daliai vystytis. Petrovičiaus rožės kai kurios atrodo prastai. ne visos, bet kelios tikrai pakol kas atrodo prastai, jau sodinant galvojau ar gyvos. Angliška Dark Lady atrodė apdžiuvusi iki galiuku :( , na bet tikiuosi, kad gyvens.

Dėl mulčiavimo. Aš prieš tai mulčiuodavau žolė, bet pernai sugalvojau, kad nebeturiu kada, tai užtiesiau visus gėlynus juoda agro danga. Tada kažkiek turėjau medžio drožlių mulčiaus. Pamulčiavau. Šiemet kažkiek atnaujinau mulčių. Nėra įdealu, tikrai nėra per daug gražu, nes kai kur matosi danga, bet kiek mažiau darbo <3 Ravėti nebereikia (sun) Šiemet tik reikia kai kur praplatinti skyles, nes pernai tikrai per mažas padariau. Ir dregmė laikosi geriau. Pakol kas nesuradau geresnio būdo sumažinti darbo gėlynuose (angel) O ir tų dangų laikui bėgant nebesimato, nes krūmai kai dideli tiesiog viską užgožia. :$

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Bal 2014 08:23

Rūta, oro tarpas buvo ne tik tarp rožių (nes jis kaip toks yra gerai). Bet rožės buvo neuždengtos iki pačios apačios nei vienu sluoksniu. Vienu žodžiu pasilenki prie pat žemės ir matai rožių šakas išaugančias iš po žemių. Angliškos rožės buvo ant tiek didelės, kad ir prilenkus man iki apačios pritrūko 6 m. pločio agrodangos (pas mane jos trimis eilėmis susodintos). Na, tingėjau dar agrodanga apačią papildomai užkloti (hit) , tai tinginiams taip ir reikia, pasimokyti iš savo klaidų (xixi) Žinai Rūta, galvojau šilta žiema, prisnigs tiek, kad to tarpo (spridžio dydžio ir nesimatys), rožės galės kvėpuoti. Tai "prikvėpavo" šalto oro ir nušalo :D
Aiste, bent aš manau, kad to arklio mėšlo pradžiai ir užteks. Daugiau trąšų nereikia. O po pirmojo žydėjimo jau galima rožes kaliu ir fosforu palepinti :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 07 Bal 2014 05:25

Jūratė rašė:Nei rankyčių, nei kojyčių... o dar tiktai šeštadienis... :D
Ir kodėl netausoji savęs (stupid) . Kad po vienos dienos išliktų ir rankytės, ir kojytės reikia naudotis karučio paslaugomis. Kaip kažkada sakė brolis apie mano karutį "tai geriausias įrankis šiame kaime". Senai būčiau užsilenkusi be karučio. Viską su juo vežioju: žemę, akmenys, malkas, augalus susodintus vazonuose, nupjautą žolę, rudenį pagalius (atramas) ir t.t. Vandens tik nevežu - vanduo keliauja žarnomis.
Žemės dar nesutvarkiau, tik lapus daugiau mažiau surinkau (susiurbiau), vyras sudegino visas šakas ir kalną lapų. Kadangi nei pernai pavasarį, nei rudenį rožes nebuvau purškusi, tai bent jau šį pavasarį praėjau čepiono - vario tirpalu. Kad būtų pigiau, maišau čempioną su variu, tuomet ne taip ir nudažo, nei vienas čempionas.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 07 Bal 2014 06:32

O aš šeštadienį pasodinau Petrovičiaus rožes (dance), iškasiau duobes, privežiau į jas komposto. Likau ir su rankytėm, ir su kojytėm :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į