2013 m. pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Aivė » 10 Gru 2013 20:55

Man pavyko šeštadienį uždengti rožes. Sniego nemažai, vietomis teko nukasti. Viena susitvarkiau per 4 valandas. Kaimynai vėl kreivai pro langus žiurėjo :D (stupid) Dabar ramu ir galima pasidžiaugti žiema (sun)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 10 Gru 2013 21:51

Aive, tai Jūsų labai smalsūs kaimynai ir, matyt, jie labai arti :) Pas mus nors ir sklypai nedideli, bet niekam neįdomu, kas ką kieme veikia, pro langus nežiūri, bent jau aš nematau. Tolimesnės kaimynės dar užeina į svečius (coffe) , kai rožės žydi, o artimiausi niekada |(
Labai keista buvo, kai dengdama rožes sunaudojau visus 50 Lutrasilo metrus (o plotis taigi 4 metrai!), galėjo ir dar koks 10-15 papildomų būt. Toks vaizdas, kad tos plėvelės gali pirkt nepirkęs, vis tiek mažai bus :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 11 Gru 2013 06:16

O kam sniegą nukasinėti? Niekada to nedariau. Jeigu tenka dengti ant sniego - sniegą uždengiu kartu. Jeigu šalta, sniegas tik į naudą, o jeigu šilta - jis tuoj pat ištirps :) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 11 Gru 2013 18:17

O man šiais metais pirmąkart liko daug nepanaudotos medžiagos – visas rulonas, t. y. 100 metrų plonos agrodangos (18-inės), kurią ketinau naudoti vidiniams sluoksniams. Neprireikė, nes kažkada buvo pirkta 30-inio Lutrasilo išoriniam sluoksniui, o dabar, pernai nupirkus 100 metrų 60-inės ir dar šiemet 30 metrų, visas senas liko vidui. O dar ir šiaip visokių senų gabalų klojime pilna buvo. Žodžiu, sukaupi turto per laiką :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 11 Gru 2013 18:52

Ir man liko. Bet reikia atsargų turėt :D

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Aivė » 11 Gru 2013 21:04

Jūratė rašė:Aive, tai Jūsų labai smalsūs kaimynai ir, matyt, jie labai arti :) Pas mus nors ir sklypai nedideli, bet niekam neįdomu, kas ką kieme veikia, pro langus nežiūri, bent jau aš nematau. Tolimesnės kaimynės dar užeina į svečius (coffe) , kai rožės žydi, o artimiausi niekada |(
Labai keista buvo, kai dengdama rožes sunaudojau visus 50 Lutrasilo metrus (o plotis taigi 4 metrai!), galėjo ir dar koks 10-15 papildomų būt. Toks vaizdas, kad tos plėvelės gali pirkt nepirkęs, vis tiek mažai bus :D
Aga, turiu tokia laimę - smalsius kaimynus, kurie dar sugeba paklausti "o ką jus čia darote?" :D O tada jeigu jiems aktualu bėga tą patį daryti :D
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Aivė » 11 Gru 2013 21:07

LoretaA rašė:O kam sniegą nukasinėti? Niekada to nedariau. Jeigu tenka dengti ant sniego - sniegą uždengiu kartu. Jeigu šalta, sniegas tik į naudą, o jeigu šilta - jis tuoj pat ištirps :) .
Nukasu tik ten kur trukdo tvarkingai uždengti ir prispausti agrodangą, tikrai ne pačias rožes. Jos lieka šiltai miegoti po sniegu ir agrodanga ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė kukushka » 25 Gru 2013 15:40

Che che, o mano rožės tik prie žemės prilenktos, ir tai ne visos, pasilikau Excelsą "malonumui", pasižiūriu į orus - pliusas dar nusimato ir kitais darbais užsiimu, dar niekada tiek vėlai nedengiau rožių (bandit)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 25 Gru 2013 21:52

Esu dengus kažkada per Kalėdas :) Buvo neblogai, nes visi pasiruošimo šventei darbai jau buvo nudirbti, kelios laisvos dienos, ramuma, tai pats tas skirti rožių priežiūrai :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 26 Gru 2013 18:46

Šiandien aplankiau rožės - parpia. Šilti orai miegoti nemaišo :) .
Bet kurmiai ir grambuolių lervos nemiega. Turėjau mini svogūnėlių laiškinio česnako, kuriuos sukišau į žemę. Bekapstydama ir lervą iškapsčiau, taip pat išsklaidžiau daugybę kurmiarausių, o kiek jų po apdangalais (rock) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 26 Gru 2013 20:42

Esu dengus ir sausio mėnesį :) Panašu, kad šią žiemą ir vasarį būtų ne vėlu uždengt :)
Mano dar ne visos uždengtos. Būčiau žinojus, kad tokie orai bus, tai dar būčiau nedengus. Kita vertus, darbas padarytas - ir puiku :) Dengiau per du kartus - ant sniego ir sniegui nutirpus. Dar niekad nedengiau su tokiu malonumu, kaip šiemet. Ypač antrą kartą - visiškas štilis, lengvas šaltukas, sausa, jokio sniego. Ruloną pasitiesi ant pievos, susikarpai, užmeti ant kelių krūmų, vėl atsikerpi, užmeti, tada praeini su polietilenu, užmeti ant dangų, paskui eini su kuoliukais, prismeigi kampus - ir darbas padarytas :) Smagumėlis (dance)

Danguolė
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 03 Bal 2013 09:21

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Danguolė » 27 Gru 2013 14:49

Tas pats ir pas mane - pusę rožių uždengta, pusę tik prilenktos, tačiau vis orus pasižiūriu ir atidedu dengimą vėlesniam laikui :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Dausa » 28 Gru 2013 11:32

Gal reikia atidengti uždengtas? Mano po langais ir nedaug. Pasidaviau visuotinei panikai, didesnę dalį uždengiau, o stipresnio šalčio tik vieną naktį tebuvo. Pagal prognozes dar bent dvi savaites galėjo žydėti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 28 Gru 2013 12:50

Nieko nereikia atidenginėti ir aplamai jas reikia pamiršti iki pavasario tiems, kas uždengė.
Dausa, mes nepanikuojam :) . Turėčiau iki 50-ties rožių ir dabar būtų nedengtos, tik prilenktos ir padarytos atramos. Kadangi jų per 300, nori - nenori uždengimui reikia rasti porą gerų dienų, o jeigu nėra kam padėti - netgi daugiau. O rožėms dzin - uždengėt jas dabar ar spalį. Žinoma, jeigu dengėte agroplėvele ar kita kvėpuojančią medžiaga.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 02 Sau 2014 08:47

Kaip bebūtų, žiema yra žiema. Nenorėčiau dabar sėdėti neužsidengusi rožių ir vis neramiai sekti orų prognozes. Uždengta, darbas padarytas, ir sėdi sau laimingas :) Rožėms tikrai viskas gerai, po tokiom dangom kaip mes dengiam joms nieko blogo nenutiks.
Tikra angliška žiema, jei visos tokios būtų, turėtume ir rožes kaip Anglijoj – storom nelenkiamom šakom :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 04 Sau 2014 20:27

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Pirmoji nuotrauka daryta lapkričio pabaigoje, antroji gruodžio,o dabar sausis, ir vaizdas tas pts. Trečiojoj jau bundanti rožytė, ji nedengta. Nelindau giliai po apklotais, bet kur nedaug pridengta, pažvelgiau : keletas su paburkusiais pumpurėliais, kaip balandį, labiausiai pabudę pirmametės, o suaugėlės " parpia"( kaip Loreta rašė).

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 06 Sau 2014 11:52

Palindau vakar po rožių patalais ir labai išsigandau : nemiega jos, žiūri žliomis akelėmis, tartum klausia : kas bus? Nežinau. O kas bus , jei paspaus geras šaltis (kas labai tikėtina) ? - čia jau klausiu aš. ;( .
Mano dengimas(arba kaip šiemet nereikėjo dengti) : ant paguldytų rožių užmetu kartono , kad nekibtų spygliai prie dangalų, lankai, dviguba 30-ies agroplėvelė iki žemės, ant nugaros tolius, iki žemės geras sprindis lieka tarpas, ant viršaus eglišakiai. Šakomis kloju daugiau dėl vaizdo, nes viskas prieš langus. Tas vaizdas man pilnai iki vakar tiko, o dabar liūdina, kai žinau kas dedasi viduje.
Žinau , patyrusios augintojos skaito ir šypsosi: rožes reikia dengti b a l t u l u t r a s i l u ! Bet lig šiol puikiai man tiko ir toks dengimas, tik viena stiebinė nušalo per 2010 ar 2011 m vasario speigus , nes buvo aptūlota stovinti. Gal kalta tamsa+šiluma ?
Dar : raganių ūglius reikia matuoti jau ne mm ...
O kaip laikosi rožės po baltais patalais , be užtamsinimų ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 06 Sau 2014 12:43

Rudenėlį, nei Jus žiūrėkit, nei ašaras liekit :) Na išsprogo ir kas? Jos dėl to nežus, o Jus besinervuodama susigadinsit ramius žiemos "miego" mėnesius, o dar Dieve neduok ir nervus. Uždengėm ir pamiršom. Ar mes šalčius galim prisikviesti ar ką nors pakeisti? Negalim. Vadinasi skaitom, mezgam, kepam pyragus ir ramiai laukiam pavasario, ir net negalvojam ardyti uždengimus :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 06 Sau 2014 12:52

Kaime nebuvau nuo gruodžio vidurio, tai net neįsivaizduoju, kokia ten padėtis ir visai nesinervinu. Kaip sakoma - akys nemato, širdies neskauda :) Mano net ne visos rožės uždengtos, jau reikėtų baigti dengt, nes po savaitės prognozuoja šaltuką žemiau -10. Tiesa, tas šaltukas labai trumpas, o gal tokio net ir nebus, bet, turint galvoj, kad sniego nė lašelio, jei gerai spusteltų, tai žalos gali pridaryt.
Kad ir kaip juokingai atrodytų - geriausiai uždengiau senovines, kurių ketinau visai nedengt :D Uždengiau agrodanga, o ant viršaus aklinai, be jokių tarpų vėdinimui polietilenu. Esant dabartinėms oro sąlygoms, tas yra nelabai gerai, bet nemanau, gad galėtų labai pakenkt. O nuo didelių ištisinių plotų (ten auga angliškos), įtariu, kad dangos gali būi vėjo nudraskytos, nes dengiau viena, labai skubėdama ir labai nesistengdama.
Rudenėli, šiuo metų laiku, kai nėra saulės, diena trumpa, manau, kad tamsi danga nelabai turi ar visai neturi jokios įtakos. Man atrodo, kad didesnė blogybė - tai kartonas. Nepašalę, drėgmės daug, o tiesiai ant rožių guli drėgnas kartonas - gali įsimest pelėsis. O gal tos drėgmės ir nėra daug, juk tolius ant viršaus ir aš visai be reikalo jums dar vieną abejonę pasėjau. Nekreipkit dėmesio :)
Beje, aš raganių nedengiu. dar niekad nenušalo.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 07 Sau 2014 09:45

Ačiū už paraminimus ir besišypsančius blyniukus. Tikiuosi ir linkiu, kad pavasarį šypsenėlių būtų dar daugiau.
Vakar Naglis porino, kad žvejai jau prisimeldė truputėlio šaltuko, tik nežinia ar ilgam. Tai aš po jų - mums ant pašalo nemažai sniego ! ;)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 07 Sau 2014 09:57

aha, tikrai sniego labiau reiktų nei didesnių šalčių :) kam ko :D
liko viena neuždengta rožė, kurią gal ir reikėtų palepinti - tai Jacques Cartier. Praeitais metais pusę sezono vos gyva buvo, tokia nupiepus, bet vėliau atsigavo, suvešėjo ir visai man pradėjo patikti. Jei vasaros pradžioj grąsinaus ją mesti lauk (tiksliau, persodinti į mažiau matomą vietą), tai vėliau nusprendžiau palikti - tegul auga :D. Kai taip palikau dabar stačią, visai be uždangos, nežinau kas liks. Sunaudojau visus iki paskutinio plėvelės gabaliukus, specialiai dėl jos gi nepirksi vėl...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2014 10:12

Specialiai nepirk, gal garaže kokį ruberoido gabalėlį rasi, suraityk rožę ir užmesk, kryžmai virvę prismeik ir jai užteks :) . Be nieko, gali ne kas likti. Aš taip galikas dengiau praeitais metais, labai gerai išsilaikė. Kai sniego nelieka, galus atkeliu, o ir taip jie nebūna labai prisiploję.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 07 Sau 2014 10:24

lenkti nelabai kas yra, tos rožės toks šepetukas šakų ir ilgis, kad nėr ką lankstyt... gal rasiu šiaip kokį maišą (kvėpuojantį, tarkim nuo anglių liks :) ), tai ant galvos užmausiu

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 09 Sau 2014 20:23

Gismeteo pažiūrėjau prognozes 2 savaitėms - kitą savaitgalį rodo -21. Reikės sekmadienį važiuot į kaimą ir baigt dengt rožes :( O jau naiviai tikėjausi, kad gal ir nereikės (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 09 Sau 2014 20:50

Pažiūrėjusi prognozę, šiandien nulėkiau į kaimą - įjungiau elektrinį kilimėlį vonioje, kad vanduo vamzdžiuose neužšaltų, tuo pačiu ir į rožes akį užmečiau. Po apklotais viskas su jomis gerai, o štai troboje Lady of Shalott jau nemažus ūglius užsiaugino, kitos kaip ir nieko. Tiesa , DaliosRaimondos dovanota Hermosa žydi :) , bet ūglių beveik neaugina - čia rudeniniai žiedai, kurie nespėjo pražysti. Nesuku galvos dėl tų ūglių, dabar troboj atšals ir jie arba nušals, arba nustos augti, o pavasarį aš juos nukirpsiu ir tiek tos bėdos.

Skelbti atsakymą

Grįžti į