Triokštelėjęs stiebas - kaip geriau pasielgti?

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
jogaila
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: 25 Lap 2010 04:52
Miestas: Juodšiliai
Susisiekti:

Triokštelėjęs stiebas - kaip geriau pasielgti?

Standartinė jogaila » 14 Bal 2013 17:22

Kai čia taip užsnigo stipriai ir taip greit viskas ėmė tirpt, nuo stogo nulėkė didelis sniego gabalas ir aišku tiesiai į rožę. Triokštelėjo stiebas išilgai nuo skiepijimo vietos. Kaip geriau pasielgti, ar apsukt izoliacija ir tikėtis kad kaip lūžęs kaulas sugis? Ar geriau nukirpt ties tuo apatiniu stipriu pumpuru, sutept ir laukt kol išsprogs ir taip atžels?

Nuotrauka kiek blankoka, bet manau situacija aiški. Pumpurą pažymėjau rodykle.
triokst.JPG
triokst.JPG (78.16 KiB) Peržiūrėta 7614 karus(ų)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Triokštelėjęs stiebas - kaip geriau pasielgti?

Standartinė Jūratė » 14 Bal 2013 17:51

Gal kas kitaip parašys, bet jei viskas įvyko šviežiai, tai bandyčiau apsukt ir palikt , dar pririšt prie kuoliuko, kad tvirčiau būtų. (aš čia prisižiūrėjau video apie vaismedžių skiepijimą, tai dabar tokios mintys :D) , bet jei praėjo po įvykio kažkiek laiko, tai gali būti, kad mediena padžiuvo, tai nesikankinčiau ir kirpčiau, tikrai atžels.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Triokštelėjęs stiebas - kaip geriau pasielgti?

Standartinė Tadas » 14 Bal 2013 17:57

Kirpčiau virš pumpuro.
Nors teko ir bandažuoti,sugyjo.Bet vėliau netokia guvi buvo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Triokštelėjęs stiebas - kaip geriau pasielgti?

Standartinė Regina » 14 Bal 2013 20:19

Kirpčiau ir aš :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Triokštelėjęs stiebas - kaip geriau pasielgti?

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Bal 2013 21:17

O aš nekirpčiau. Nukirpti visada spėsite. Mano kelios rožės yra lūžusios pusiau. Atstačiau viską į vietą, apvyniojau ir surišau virvele. Auga ir žydi vargo nematydamos.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Triokštelėjęs stiebas - kaip geriau pasielgti?

Standartinė Nijola » 15 Bal 2013 08:50

Jogailos atvėju kirpčiau ir nekankinčiau rožės, ji tik taip silpsta, tegu geriau auginasi naujas šakas, mano tokia nuomonė, visada kerpu jei man taip nutinka.
Nes vėliau teisingai jos žydi, galima išsaugoti bet tik šiamsezonui, o kartais į tokias vietas tik liga įsimeta.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Triokštelėjęs stiebas - kaip geriau pasielgti?

Standartinė LoretaA » 15 Bal 2013 09:01

Aš taip pat kirpčiau, nes ir šakų ne miškas. Gal bent tai paskatins šią rožę šakotis.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Triokštelėjęs stiebas - kaip geriau pasielgti?

Standartinė Rūta » 15 Bal 2013 09:34

Turint laiko ir noro „bovytis“, žinoma, galima rožę gydyti. Esu gydžius, tai įmanoma. Bet... iš to nebus didelės naudos. Rožė tikrai kankinsis, ji juk jau pažeista, nesugis taip, kaip buvo. Be to, kiek galima įžiūrėti iš nuotraukos, randas gilus, jau kažkiek įsisenėjęs. O gal rožė šioje vietoje jau anksčiau buvo pažeista ir surandėjusi. Tokioj vietoj rožė būna labai jautri ir anksčiau ar vėliau išlūžta. Net jei ir sugydytumėt, ji vis tiek nebūtų tokia gyvybinga kaip nepažeista, būtų jautri net stipresniam vėjui. Kiek teko gydyti sulūžusias šakas, tai tik vienam sezonui, nes paskui vis tiek tenka iškirpti.
Taip kad ir mano patarimas būtų kirpti.

Vartotojo avataras
jogaila
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: 25 Lap 2010 04:52
Miestas: Juodšiliai
Susisiekti:

Re: Triokštelėjęs stiebas - kaip geriau pasielgti?

Standartinė jogaila » 17 Bal 2013 19:47

Ačiū už patarimus. Jei susumavus balsus, tai nuomonė "kirpti" akivaizdžiai vyraujanti. Taip ir bus padaryta. Pasižiūrėjau dar atidžiau. Tikrai triokštelėjo senokai, gal su pirmaisiais gausesniais pasnigimais ir atodrėkiais, nes ten žaizdos vidun purvo prisinešę (o jis galėjo tirpstant sniegui ten patekt), ir tas purvas jau įsigėręs. O ir pats lūžis tikrai ne koks taisyklingas. Turėtų atželti, juolab, kad sergančius, negaluojančius ar sužalotus augalus gi visi mes kiek stropiau prižiūrim.

Skelbti atsakymą

Grįžti į