2013 metų pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 06 Bal 2013 15:11

Sunku patikėti, kad pavasaris beveik įpusėjęs. Niekada nemačiau savo sklype tiek sniego, net giliausią žiemą, ne tai kad balandžio pradžioje. Siaubas apėmė išvydus, taigi griebiau sniego kastuvą ir atkasiau po vieną šoną kiekvieno tuneliuko. Sniego sluoksnis nemažesnis kaip puse metro. Niekas be manęs nebūtų atkasęs, nes mažųjų tuneliukų net žymės nebuvo likę. Dabar sklypas kaip šernų išartas.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Nemiegu, Regina, nemiegu :P .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 06 Bal 2013 16:14

Panašu, kad forume tik mudvi nemiegam (xixi)
Loreta, o kodėl atkasinėjai? Bijai, kad nuo šlapio sniego svorio neįgriūtų ar dėl ventiliacijos, o gal šiap dėl pramogos? ;)
Ir koks vaizdas po dangalais?
Mes net nebandėm važiuot į kaimą, nors labai norėjosi. Neįvažiuotume arba neišvažiuotume

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Tadas » 06 Bal 2013 16:14

Šios dienos nuotrauka :)

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 06 Bal 2013 16:48

Kas griuvo - jau įgriuvo. Turbūt bus nemažai sulaužytų rožių. Atkasiau dėl ventiliacijos, nes didžioji dalis šiltnamių su polietilenu ant viršaus, o ant jo koks 30 cm sniego. Aišku jis ir nuo saulės greitai išlystų, bet kas iš to - juk oro tai nebus. Tai ėmiau kastuvą ir atkasinėjau tiek, kad išlistų šonai (ne galai, bet šonai) be polietileno ir dabar jau rami. Aišku, labai daug agrodangos suplėšiau, nes visai nesimatė kur kastuvą besti. Vakarykštį sniegą nebuvo labai sunku kasti, bet po juo dar nemažai sušalusio.
Važiavau ne rožių atkasinėti, bet obelų genėti (xixi) . Sniego tiek, kad neįmanoma normaliai kopėčių pastatyti, o kitą vertus tikrai siaubas apėmė. Pagalvojau, žiema nepribaigė - "pavasaris" tikrai pribaigs.
Kiek mačiau per skyles, o mačiau labai mažai - normalus vaizdas po apkoltais.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 06 Bal 2013 17:18

Pirmoje foto matosi naujai priversto sniego storis, o sekančioje - vėl reikės karpyti Rosa Glauca uogas.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 06 Bal 2013 17:38

LoretaA rašė:Pirmoje foto matosi naujai priversto sniego storis, o sekančioje - vėl reikės karpyti Rosa Glauca uogas.
Manau, kad nereikės :)
Pavėlavęs pavasaris atlėks staiga ir netikėtai, užgrius daug svarbesnių ir neatidėliotinų darbų (dance) Žiūrėk, kad tik spėtum rožes nugenėt iki sulapojant, kur jau ten uogos :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 06 Bal 2013 19:23

Ko gero, Regina, tu teisi - teks vyrui pavesti šį atsakingą darbą :) .

Danguolė
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 03 Bal 2013 09:21

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Danguolė » 06 Bal 2013 23:13

Aš net nežinau ar atkasinėti, nes tikrai nepajėgsiu, dauguma rožių po 1 metro suledėjusio sniego pusnimis ir dar ant viršaus užsnigo apie 15 cm. Sklypas mano kampinis, tai atrodo iš visur sunešė visą sniegą pas mane. Aišku, bus sulaužytų rožių, nes šitoks svoris, o atkast... nebent kirviu kapoti. Ech... kaip bus, taip... Būsiu optimistė - išgyvensim ir viskas bus gerai. Pasiguodžiau :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 07 Bal 2013 11:21

Iš Loretos darbų matau,kad jau nebeįmonoma be darbo (xixi) Čia tai bent,man nei į galvą neatėjo kiekvieną rytą,vakarą žiūrint pro langą,kad reikia ką nors daryti su rožėmis :) .
Grožiuosi gamta,labai džiaugiamės zylutėmis,kurios kiekvieną rytą ,pasirodo tik apie 8val palęsti į lesyklėles,nors vyras jau šeštą val joms pirmoms pripyla lęsalo,o paukštvanagis,tykantis zylučių tupi pušyje ir staiga puola į jų pulkelį,mes jį praminėm "revolveriu",šauna taip greit,kad tos vargšelės net nesusiorentuoja,dar kelias dienas buvo atskrydes apuokas,labai gražu,aš jau ėmiausipo google ieškoti,kokį jam inkilėlį įtaisyti,bet vyras išskaitė,kad jie gyvena senuose varnų lizduose.
Tai va,nors ir labai pasiilgom pavasario,bet man žiema labai patinka,gera,balta,švaru,gaivu,tikra pasaka :) Kai žiūriu Tado nuotrauką,aiškiai matau vyjoklnę baltą rožę prie jo lango,argi tai ne pasaka,tikra svajonė :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 07 Bal 2013 12:51

Žiema man patinka, bet ne - žiema pavasarį... Po pliusinės temperatūros dieną, viskas pažliunga, pilna vandens :|
Sniego pas mus sočiai, prieš savaitę apėjau kiemą ir myniau sniegą aplink vaismedžius, tai kojos iki kelių į sniegą krisdavo, prisėmiau pilnus batus sniego. Nedengta, tik prilenkta Veilchenblau atrodo nušąlusi, šiltamy į tarpulysvy pastatytas žiemojo didelis kubilas su 2 Knirpsais. Nepridengiau niekuo (višta), viskas nušąlę, nematau gyvybės nė lašo, nežinau, ar verta tikėtis konors atželiančio nuo šaknų?...
Iš šiaurinės pusės nuo atraminės sienutės žiemojusios rožės dar turbūt po ~1 metro sniego sluoksniu, ten saulės dabar nėra, niekas sniego nenutirpdo.
Angliškos gali būt, kad prastai išžiemojo, nes dengiau tik sausio vidury prieš pat didžiuosius šalčius. Labai jau smalsu viską patikrint, bet pavasaris iš mūsų juokiasi ir ugdo valią :D

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Tadas » 07 Bal 2013 16:55

Jūratė rašė:Žiema man patinka, bet ne - žiema pavasarį... Po pliusinės temperatūros dieną, viskas pažliunga, pilna vandens :|
Sniego pas mus sočiai, prieš savaitę apėjau kiemą ir myniau sniegą aplink vaismedžius, tai kojos iki kelių į sniegą krisdavo, prisėmiau pilnus batus sniego. Nedengta, tik prilenkta Veilchenblau atrodo nušąlusi, šiltamy į tarpulysvy pastatytas žiemojo didelis kubilas su 2 Knirpsais. Nepridengiau niekuo (višta), viskas nušąlę, nematau gyvybės nė lašo, nežinau, ar verta tikėtis konors atželiančio nuo šaknų?...
Iš šiaurinės pusės nuo atraminės sienutės žiemojusios rožės dar turbūt po ~1 metro sniego sluoksniu, ten saulės dabar nėra, niekas sniego nenutirpdo.
Angliškos gali būt, kad prastai išžiemojo, nes dengiau tik sausio vidury prieš pat didžiuosius šalčius. Labai jau smalsu viską patikrint, bet pavasaris iš mūsų juokiasi ir ugdo valią :D
Jurate,o kam jus dabar mynėt sniegą aplink vaismedžius? Reik mint rudeni ar žiema ,kad peliukai neprieitu prie kamieno. O dabar kaip tik reikia nukasti ,kad greičiau šiltu žemė aaplink ir pradėtu sprogti. O jei bus sniego aplink juos ,jie galvos kad dar žiema. :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 07 Bal 2013 18:17

Aš visą žiemą myniau :-D Kai tik gausiau pasnigdavo ir vėl apeidavau. Kai vieną nemažą obelį nugraužė, tai dabar jau saugaus ;-). Kad dar neskubės sprogti tai nieko tokio, dar gal geriau iškentės pavasarines vėlyvas šalnas. O derlius vis tiek kaip bebūtų bus laiku :-D

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Gina » 09 Bal 2013 07:59

Atrodo, kad mes gyvename kitam žemyne. Klaipėdoje sniego nėra jau daugiau nei mėnuo, asfaltas ir gatvės sausi ir švarūs tarsi vasarą. Vakar truputį pasnigo ir iškart viskas ištirpo. Mano rožės seniausiai plikos, nuo kitų jau ir žemes atkapsčiau, vakar pradėjau seną žolę grėbstyt, nes nagai niežti :) .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 09 Bal 2013 08:18

Jeigu sniego nėra ir žemė atitirpusi, ko gi nedirbti. Net matydama kiek pas mane sniego, kitą savaitę planuoju atidenginėti rožes :P

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Aivė » 09 Bal 2013 09:12

LoretaA rašė:Jeigu sniego nėra ir žemė atitirpusi, ko gi nedirbti. Net matydama kiek pas mane sniego, kitą savaitę planuoju atidenginėti rožes :P
Atidenginėti? nukasti sniegą ir nuimt dangą? o kaip dėl saulės?
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 09 Bal 2013 09:18

Aš optimistė - sniego kitą savaitę pas mane jau nebebus ir žemė bus atitirpusi (sun).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 09 Bal 2013 09:20

Aš tai tikrai tokių planų šiam savaitgaliui nepuoselėju (no) Labai gerai bus, jei pavyks ten įvažiuot.
Loreta, o tai kam taip skubėt? Nutirps - ir atidengsi. Dar ir nutirpus sniegui tos dangos būna smarkiai prišalusios, reikia plėšt nuo žemės.
Ach, kaip aš pavydžiu Ginai!!!!

Prieš išsiųsdama pamačiau Loretos žinutę (xixi) (xixi) (xixi)
Kaip gera būti optimiste :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 09 Bal 2013 11:50

Žinai, Loreta, ko gero tau tikrai jau reikia skubėt atidengt rožes (xixi) Pasivarčiau savo užrašiukus - pernai balandžio 21 mes jas pas tave jau nugenėjom :) Taigi, tau liko tik 12 dienų ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 09 Bal 2013 12:13

Jėzau, viską konspektuoji: pas ką, kur, kada ... (xixi) Ot imsiu ir apsisuksiu per tas 12 dienų :P ir pasivysiu praeitų metų darbų kalendorių (dance) .

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė kukushka » 10 Bal 2013 21:25

Vieno mano rožynėlių pietinėje pusėje jau agrodanga iš po sniego išlindo, valio! Mačiau, raganės apsipumpuravusios palei pietinę sieną, lenda iš žemės svogūninės gėlės, negi pavasaris?! (sun)
Šiltnamyje išvis pavasarinė nuotaika: ridikėliai, rukolos, salotos sudygę, braškės lapus leidžia, ir rožės ten žiemojusios jau prabudusios - pumpurai raudoni šviečia ir Redoute, ir Knirpsiuko (sun) (sun) (sun)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 11 Bal 2013 06:07

Kaip šiltnamyje Knirpsiukas žiemojo - buvot uždengusi jį dar papildomai?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Virginija » 11 Bal 2013 10:22

Sveikinu su pavasariu :)
Prasideda pavasario linksmybės (devil) Pradengiau didžiąsias rožes prie terasos, ką gi, atrodo, taps mažosiomis :D Visos šakos baltuoja, viena kita dalinai žalia, matyt pelės pasidarbavo, dar niekada pas mane nebuvo nieko pridariusios. Atidenginėjant plėvelę jaučiau katino kvapą, dažnai ten kažkoks sėdėdavo, bet galvojau, kad kėsinasi į krepšelį su lašiniais zylėms. Pasirodo, jis peles užuodė :D Betgi rožės gerai uždengtos, pakliūti į rojų negalėjo :D

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Tadas » 11 Bal 2013 18:40

Prisiskaičiau Virginijos ir šian puoliau žiūrėti prie terasos rožių,atkapstęs sniegą :)

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 12 Bal 2013 07:36

Ar planuojat kas savaitgalį atidenginėt rožes? Loreta, regis, planavai?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 12 Bal 2013 07:54

Jeigu tik pajėgsiu ištraukti metalinius virbus, tikrai atidenginėsiu senovines. Kai kurios pas mane su pergaminu po apačią - pasistengsiu bent jį išlupti, taip pat, nuimsiu polietileną - tam net įšalę kuolai nemaišys :) .

Skelbti atsakymą

Grįžti į