Augalų apsaugos priemonės žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Egidija » 10 Spa 2015 07:33

nusipirkau is Karolio lenkišką agroplėvelę 50 mikronų storio,3,2x100m visa rulona...turbut uzteks visam mano likusiam gyvenimui :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė LoretaA » 12 Spa 2015 08:36

Abejoju (xixi) Pirma - ji juk neamžina, antra - nežinia kiek rožių auginsite ;) .

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Egidija » 12 Spa 2015 12:18

dabar turiu kazkur ivairius 52 krumus,nors sakiau,kad tai jau bus viskas,bet yra vietos plestis (yes) ...dar noriu paklausti ar plevele karpyti gal geriau i ateiti pvz.ilgesniais gabalais,kad po keleriu metu kai bus aukstesni krumai tiktu tie patys gabalai? o gal jau jie suplys,tada mazesnius karpyti ir pataupyti? jei ji 50-ies,tai ja dviguba dengti,ar uzteks viengubos?...siaip krumus tik zeme uzpildavau ir eglisakiais dedavau,bet dabar toki kieki eglisakiu nebeprisikirsiu...

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Alinda » 12 Spa 2015 18:47

Gerbiama Egidija, manau akivaizdu ,kad kaip ir kiti forumo dalyviai rašydama turėtumėte naudoti lietuviškas raides :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Jūratė » 13 Spa 2015 07:10

Egidija, gal turite iš anksčiau kokių senesnių agroplėvelės gabalų? tai tas senienas dėčiau ant rožių kuprų (kad mažiau nauja plėšytųsi), o naują plėvelę ant viršaus. Manau, kad tikrai netaupykite jos ilgio, su didesniais gabalais žymiai lengviau dirbt. Rožės greitai auga ;)
Mano lutrasilas, atrodo, 60 storio, tai pakankamai storas, dengiu vienu sluoksniu, po poros metų dengimo, nėra susidėvėjimo ženklų, išskyrus išsipurvinimus.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 13 Spa 2015 07:49

Pritariu Jūratei, daryčiau taip pat. O iš anksto mes tai nieko nekarpom, o kai dengiam, žiūrim „pagal faktą“. Geriau nenusismulkinti, nes rožės tikrai greitai auga ir užauga nemažos.

Alindai taip pat pritariu...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Spa 2015 07:54

52 krūmams vieno rulono gali ir neužtekti.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Aivė » 13 Spa 2015 15:20

Gal kam teko neseniai dometis ar yra dar pirkti Lutrasil'o kur nors? :$

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 14 Spa 2015 07:02

Aivė rašė:Gal kam teko neseniai dometis ar yra dar pirkti Lutrasil'o kur nors? :$
Paskaityk diskusijas šios temos 5 puslapyje – ten merginos kalba, kad ta firma, kur gamino „Lutrasilą“ subankrutavo, ir apie analogiškus pasiūlymus :)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Aivė » 14 Spa 2015 08:41

Ačiū, nepagalvojau paskaityt 2014 metus (xixi)
Reikės palyginti kainas Agrofil ir difuzinės
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Gema » 16 Spa 2015 10:59

Rūta rašė:Ne, dar nebandžiau, bet šiemet eksperimentuosiu ir su jautresnėm. Būtinai su agrodangos „patalu“ ir, manau, difuzinės plėvelės ne vienu sluoksniu. Galbūt dar eglišakiai ant viršaus dėl sniego sulaikymo. Tai planai, bet išeities ieškosim, kaip dengti paprasčiau ir natūraliau, kai taip nekristrų į akis tos dengiamosios konstrukcijos ir rožės gerai žiemotų.
Aš jau pasimečiau, gal ką nors praleidau! Gal jau karkasų nebestatot, kad nė puse žodeliu apie juos nebeužsimenat?

Kaip suprantu, agroplėvelė ant pačių rožių gali būti pati paprasčiausia, ploniausia?

O difuzinė (hidro?) plėvelės vieno sluoksnio negana?
Ji turbūt pigesnė už storiausą agroplėvelę ar pavėsinimo tinklą?
Bet gal ji ne tokia lanksti ir ne tokia patogi dengti kaip kitos?

Atsiprašau už tiek daug klausimų, bet man ilgai trunka, kol "dašyla" tokie praktiniai klausimai. Nuo vaikystės mano galva padebesiuos, kaip mama nuolat primindavo.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė LoretaA » 23 Lap 2015 06:09

Rūta rašė: O dabar atsakau į Gemos klausimą. Ne, karkasėlių neatsisakom – kurie nuo seno pas mus yra padaryti, tuos ir naudojam (tiesa, kartais tenka juos pakoreguoti, tai pailginti, tai praplėsti). Taip yra dengiami du pagrindiniai rožynai ant kiemo ir dauguma rožių Baltajame sodelyje. Tačiau yra nemažai rožių, kurioms naujų šiltnamukų nestatom, nes jos yra ne tokios lepios kaip floribundinės ir angliškos, kurios auga tuose dviejuose minėtuose rožynuose.

Kitas rožes dengiam taip: ant prilenktų rožių dedam daug agrodangos (suglamžytos, supurentos, kad būtų didesnis oro tarpas), o viršų aptraukiam statybine difuzine stogų danga, kuri iš vidaus drėgmę praleidžia, o į vidų nepriima. Mes dedam vieną sluoksnį. Taip dengiant viskas atodo gana neblogai, ir žiemojimo rezultatai taip yra tikrai geri, bet kai pas mus žiemom daugiau lyja nei sninga, man nervai nelaiko žiūrėti į tuos susiplojusius kaip šlapi lapai dangų sluoksnius, o kai pašąla, tai būna tikras ledo šarvas.

Pernai kai kurioms rožėms ant agrodangos teko pušų šakų, tai sudarė papildomą oro tarpą, viršutinė sulyta danga greičiau pradžiūdavo. Tai paskatino patobulinti šį dengimo būdą.

Kadangi šiemet ruošiuosi šlapiai žiemai, sugalvojau taip: ant rožių kaip karkasą sudarantį sluoksnį dėti švendrų, o ant jų jau difuzinę dangą. Dar nenusprendžiau, ar dėsim į vidų agrodangą. Pabandėm vakar tuos švendrus – labai neblogai karkasą sudaro, nesusiplos taip lengvai, o ir patys yra pilni oro. Taigi prisipjovėm tų švendrų, manau, pakankamai. Taip dengsim senovines rožes – prancūzines, baltažiedes, damaskines, kurios auga atskirai, taip pat visas Vaistažolių sodelyje augančias rožes – 'Trigintipetalla', 'Mme Isaac Pereire' (šią stengsimės stropiau apkūroti), damaskinę 'Quatre saisons' ir damaskinę 'Gloire de Guilan'. Tačiau šiuo palengvintu būdu (t. y. be karkasėlių-šiltnamėlių) bandom dengti ir lepesnes rožes – pernai dengėm geltonąjį anglišką rožynėlį prie namų, ir peržiemojo puikiai (na turint galvoj žiemą, gal kitaip ir negalėjo būti). Ir šiemet jį taip dengsim. Žinoma, kam arti miškas, tas gali ir eglišakius ar pušų šakas vietoj švendrų naudoti, bet mums tai yra sudėtinga.

Difuzinė danga pakankamai lanksti ir tikrai labai tinkama rožių dengimo darbams. Tik ji nėra labai plati – gal 1,5 m, tai tenka kartais sukti galvą, kaip platesnius krūmus ja apdengti. Mažesniems, siauresniems šiltnamukams aptraukti kuo puikiausiai tinka ir difuzinė danga. Kaina tikrai nėra labai didelė (ypač „Senukuose“ trečiadieniais, kai būna -30 proc.), o ir ilgaamažė, ne taip plyšta.

Pagal žiemojimo rezultatus ir patogumą per atlydžius, pavasarį man labiausiai patinka šiltnamukai – reikia santykinai mažiau medžiagų, gali lengvai atidengti galus per atlydžius ir pavasarį, lengviau manipuliuoti mūsų neprognozuojanmais orais. Bet jie, kaip jau ne kartą esu minėjusi, ne itin puošia sodybą šaltuoju metų laiku ir imlūs laiko pastatyti (tėvelio laiko). Dengimo be šiltnamukų trūkumas - ne toks didelis patikimumas, jei šalta ar šlapia žiema, be to, daug mažesnės manipuliavimo galimybės pagal orus (atidengimo-uždengimo), tiksliau tų galimybių nėra.

Tai kol kas taip verčiamės :)

nomeda
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 30 Kov 2016 06:50

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė nomeda » 02 Bir 2016 13:32

Sakykite, o ar galima naudoti rožėms ir kitiems augalams difuzinę plevelę? Kaip ir difuzines pleveles paskirtis yra antikondensacinė, kiek žinau, ar ji nepakenks augalams? Aš šitoje srityje naujokė, tai kyla daug visokių klausimų. :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Regina » 02 Bir 2016 13:46

Kai kas difuzinę plėvelę jau seniai naudoja ir džiaugiasi. Šią žiemą ir aš pirmąkart pabandžiau. Rezultatas toks pats, kaip ir uždengus agrodanga. Tiesa, po difuzine ant rožių užmečiau ir agrodangos draiskaliukų. Kai kur daugiau, kai kur mažiau.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Esmiralda » 02 Bir 2016 13:50

Difuzinė plėvelė turi tik vieną trūkumą - yra siaura. Kai kurios rašė, kad ją susiuva ir taip pasiplatina. Kai aš teiravausi pas difuzinės plėvelės pardavėjus dėl jų tikimo augalų dengimui - jie iš manęs išsijuokė, kad tam skirtos agrodangos, o difuzinė plėvelė besivoliodama ant žemės neatlaikys ir vienos žiemos. Bet aš turiu kelis gabaliukus likusius nuo stogo dengimo, jais uždengiu pavienius augalus. Po dviejų žiemų ir augalams viskas gerai, ir danga kaip nauja.

rasa66
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 04 Bir 2016 09:23

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė rasa66 » 04 Rgs 2016 15:02

sveiki,
gal kas galite patarti,kaip elgtis su i vazona pasodinta besidriekancia rozyte pasodinau pries menesi,prigijo,leidzia uglius. kaip laikyti vazona per ziema? sako,kad galima ikasti i zeme...kokia jusu patirtis? aciu (flower)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 25 Rgs 2017 13:29

Ne, Jūrate, nebandžiau, bet mintis verta dėmesio. Tik klausimas, kaip paskui reiks išlupti juos iš žemės. Kitas klausimas, kad tie danteliai gali daug labiau dangą suplėšyti. Tiesa, ten mačiau ir be dantelių, tik kažin ar jie taip gerai laikys.

Kaip pas jus reikalai su Lutrasilu? Aš šiais metais ketinau papildyti storos agrodangos atsargas, nes, kaip jau rašiau anksčiau, nusivyliau difuzinės plėvelės šilumos išsaugojimo savybėmis. Tačiau „Lutrasil 60“ jau nebegamina. Gamintojo atstovas Lietuvoje siūlo „Lutrasil 50“.
Kainos:
1,1 x 100m rulonas – 35 Eur;
1,6 x 100m rulonas – 47 Eur;
3,2 x 100m rulonas – 91 Eur.
Priklausomai nuo kiekio sakosi pritaikysią nuolaidą.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė DaliaRaimonda » 25 Rgs 2017 13:58

Aš tikrai iš jų užsisakysiu :) .Tik dar nesugalvojau kokio pločio man reikia.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Jūratė » 25 Rgs 2017 15:15

Aš ir gavau iš jų atstovo Karolio šį pasiūlymą. Rūta, ar jaučiasi 50 plonesnė nei 60? Tiksliau, ar skirtumas akivaizdus?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 25 Rgs 2017 18:51

Kaip bebūtų keista, skirtumas akivaizdus |( .
Man taip pat atsiuntė plėvelės pasiūlymą, bet jame nėra 50 storio. Storiausias 30 - kas visiškai netinka.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Esmiralda » 25 Rgs 2017 19:32

Ir aš gavau jų pasiūlymą plonesnėms dangoms. Užklausiau dėl 60-tinės ir gavau tokį patį atsakymą apie 50-tinę kaip Rūta parašė. Vat ir abejoju ar pirkti, nesinorėtų prastesnės nei buvęs Lutrasilis 60.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė DaliaRaimonda » 25 Rgs 2017 19:42

Įdomu kokia tuomet danga storesnė Lutrasilis 50 ar stora juoda agrodanga? |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 26 Rgs 2017 05:12

Esmiralda, norėtųsi ar ne, bet 60-tuko nėra. Vadinasi renkamės tą kas yra. 50-tukas ne Lutrasil-as.
Dalia Raimonda - juoda yra 50 - ties storio ir tokia ji ir yra - storumu nesiskiria nuo baltos, tik jos kitoks audimas ar sulipdymas (nes jos visos neaustinės). Iš pažiūros juoda lyg ir tvirtesnė, bet aš jos labai mažai turiu (ne tam ją pirkau) ir ne visada naudoju.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Esmiralda » 26 Rgs 2017 06:03

Užtat jau antri metai verčiuosi tuom ką turiu, vis tikiuosi, kad naujasis Lutrasil gamintojas atnaujins 60-tinės dangos gamybą. Jei visgi kas įsigysite 50-tinę parašykite savo nuomonę, ar labai skiriasi nuo Lutrasil Pro60.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 26 Rgs 2017 06:09

Praėjusį sezoną dengiau 50-ties storio. Galiu tik tiek pasakyti, kad įmanoma pavasarį be didelio vargo sulankstyti vienai :). 60-tuką labai paprasta, o 30-tuką be plytų pagalbos - niekaip. O kiek ten šilta ar šalta - biesas žino. Ką dengiau (dviguba) viskas peržiemojo be problemų, bet ir žiema buvo nešalta, nors kitą vertus - be sniego.

Skelbti atsakymą

Grįžti į