Rožių dauginimo būdai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Pušaitė » 30 Bal 2012 07:13

Smalsu, kaip sekasi kitoms šiuo "laikraštiniu" būdu šaknydinti rožes?
Gal jau matėte šaknis?

Mano atveju per 3,5 savaitės rožių šakutės užaugino iki 1,5-2 mm kaliuso ratelius. Iš tiesų kaliusas atsirando praktiškai per pirmas 2 savaites, vėliau tik storėjo. Taip pat pastebėjau, kad geriau kaliusą augino tos šakutės, kurių rankšluostinis popierius buvo geriau nusunktas. Kur šlapesnis - bandė pelyti ir pūti... Būčiau dar palaikiusi suvyniotas, bet pumpurai labai jau sprogti pradėjo, o ir šakutėmis pradėjo ropinėtu smulkučiai balti vabaliukai (panašūs į tuos kur prisiveisia kambarinių augalų vazonėliuose) tai vakar šakutes sukišau į šiltnamį, uždengiau plastikiniais buteliais ir viską pridengiau popieriumu (apsaugai nuo saulės). Pradžioje planavau, kad šakeles sodinsiu į vazonus su samanomis, bet dėl laiko stokos viską supaprastinau ... :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Virginija » 27 Bir 2012 15:03

Kadangi atėjo rožių dauginimo laikas, labai įdomu būtų sužinoti "popierinio" dauginimo rezultatus? Atsiliepkit :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė DaliaRaimonda » 27 Bir 2012 17:02

Aš tai noriu padėkoti už vėl paliestą temą apie dauginimą :) . Verkiant reikia kelių rožių, galvojau šaknydinsiu su medumi patepusi nupjautą vietą. Bet dabar nieko negalvodama vyniosiu į popierių :) .

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Aistė » 27 Bir 2012 20:39

Kelios gyvos, bet tik gyvos :)

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Pušaitė » 28 Bir 2012 09:07

Man šis pavasarinis "popierinis" dauginimo būdas sumedėjusiais auginiais kol kas nepasiteisino, tos šakelės kurios pradėjo sprogti ėmė pūti nuo viršūnės kol pasiekė apačią. Kitos supuvo ar sudžiuvo tiesiog žemėje.... niekas neįsišaknijo. Įtariu, kad padariau klaidą , kadangi vyniojau šakeles su jau pabudusiais pumpurias, kurie suvynioti tamsoje ir šilumoje sprogo toliau. Kai šakeles kišau į žemę pumpurai buvo pabalę ir gležni.

Dabar dauginu "valtelės :D " metodu žaliais auginiais. Čia , kada šakelės susmaigstomos į putų polisitrolio padėkliukus ir statomos lauke į vonią arba prūdą. Teigiama , kad vandens telkinys užtikriną reikiamą drėgną aplinką ir temperatūrą, putų polisitrolis - pastovų vandens lygį... žiūrėsiu.

Vartotojo avataras
andriuxplind2
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 18 Bir 2012 08:54
Miestas: Vilnius. Justiniškės - Buivydiškės
Susisiekti:

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė andriuxplind2 » 01 Lie 2012 18:27

Dauginant visais būdais, sumedėjusiais auginiais, būtinau auginius apdoroti fungicidais. Tai didžiąją dalį auginių apsaugo nuo pelyjimo ir puvimo (like)

Vartotojo avataras
andriuxplind2
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 18 Bir 2012 08:54
Miestas: Vilnius. Justiniškės - Buivydiškės
Susisiekti:

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė andriuxplind2 » 07 Rgp 2012 21:39

Persikeliu su skiepyjimu čia :)
Taigi, pabandžiau šiemet keletą štambų įskiepyt ir šiaip, keletą paprastų. Kol kas prigijo viskas, tik vieno štambo viršutinis įskiepis neprigijo. Poskiepių šiemet prisikasiau pakelėse, bet kitiems metams pasisėsiu. Sėklą iš rudens geriausia pasėti į smėlio ir durpės mišinį ir palikti per žiemą lauke, prikastą žemėje, kad stratifikuotūsi.
Pats skiepyjimas labai paprastas procesas, tik reikia veikti greitai, kad pjūviai neapdžiūtų. Nukirpus aštriu sekatoriumi poskiepio stiebą, netoli šaknies kaklelio, daromas vertikalus pjūvis žievėje, iki medienos, apie dviejų cm ilgio. Tada atsargiai pakeliama žievė ir įstatomas įskiepis. Šiemet sugalvojau, kad neužtenka įskiepio nupjaut įstrižai, dar ir "nubrozdinau" žievę iš kitos pusės palei pjūvį. Matomai tai padėjo tvirčiau prigyti. Tada, kai jau po poskiepio žieve pakišamas įskiepis, reikia su elektriko izoliacine juosta labai tampriai užveržt visą pjūvį, tik jokiu būdu neužsukti poskiepio stiebo viršaus, nes tenai reikia patepti sodo tepalu. Labai panašus yra akiavimo būdas, tik akiuojant daromas T formos pjūvis stiebe. Čia iš tikro, gal reikėtų parodyti gyvai viską, kad būtų lengviau suprasti.
Beje, pamiršau paminėti, kad visas suskiepytas rožes laikau šiltnamyje. O poskiepiams naudoju Rosa canina (prigyja geriausiai)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Virginija » 07 Rgp 2012 21:56

Gal ir ne visai į temą, bet gal kas nors turi įšaknydintą Apricola? Mielai į ką nors keisčiau.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Gema » 08 Rgp 2012 04:30

Joo, skepijant, kaip supratau, ir yra svarbiausia greitis ir tikslumas. O kai per nepatyrimą pirštais nesugraibai? :D Nuotraukų visokių dabar pilni žurnalai, vis brolius Vrublevskius arba Amšiejų kalbina ir fotografuoja.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Gema » 24 Rgp 2012 11:57

Andriau, o skiepiji šakelėmis? Kokiu metu prisirenki tų šakelių ir kada skiepiji? Vasarą?

giedre
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 12 Sau 2013 10:05

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė giedre » 14 Sau 2013 07:49

o as noreciau suzinoti ,kaip rozes dauginamos seklomis? |(

Vartotojo avataras
Daiva
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 14:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Daiva » 14 Bal 2013 10:26

Na aš radau va tokį rožių dauginimo būdą. Atrodo nesudėtinga:)
http://www.amateurgardening.com/home/ta ... -cuttings/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Liuka
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 29 Sau 2014 23:45
Miestas: Bilvyčių kaimas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Liuka » 03 Vas 2014 18:38

Sveiki,biskutį ir aš turiu rožių pasisodinus,pati akiuoju :) Tik niekaip neišmokstu stratifikuot paprasto erškėčio sėklų,gal šitam forume yra parašyta,bet nesiseka surast.Gal kas papasakotų kaip tas daroma :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 03 Vas 2014 21:52

Liuka rašė:Sveiki,biskutį ir aš turiu rožių pasisodinus,pati akiuoju :) Tik niekaip neišmokstu stratifikuot paprasto erškėčio sėklų,gal šitam forume yra parašyta,bet nesiseka surast.Gal kas papasakotų kaip tas daroma :)
Šaunuolė, tikra rožininkė - šiose gretose būsite turbūt pirmoji, kuri moka rožes skiepyti. Sėjančių rožes, ko gero, irgi nerasime - čia daugiausia tik besigrožinčios :D ( nuo kitų darbų irgi niekaip neišsisuksi).
Rojaus soduose rožių forume paieškokite ir rasite temą - sėjam rožes. Kiek atsimenu, rožių sėklas sėja rudenį į dirvą.

Vartotojo avataras
Liuka
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 29 Sau 2014 23:45
Miestas: Bilvyčių kaimas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Liuka » 04 Vas 2014 18:19

Tik paprastą erškėtį noriu sėt.Juos naudoju kaip poskiepį.Paauga metus ,o kitą vasarą akiuoju į šaknies kaklelį.Labai paprasta ir lengvai prigyja.Savamokslė aš,ale mielai pasidalinsiu žiniom ką domintų.Nereiks išmest iššąlusių rožių,tiesiog jas galima perskiepyt :) Kai surasiu kažką apie sėklų stratifikavimą ir pamėginsiu,pasidalinsiu patirtim,taigi prisirinkit laukinių erškėčių uogų ;)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 04 Vas 2014 22:49

O tai laukine roze, ta prasme ersketis nenudelbia iskiepytos rozes? Man atrodo jisai toksai augus, kad tos rozes ir nebeliks su laiku. O ersketis prileis saku ir bus tiu tiu rozei. As bandau skiepyti vaismedziu, pakolkas berods neblogai gaunasi, bet va roziu dar nebandziau...

P.s. atsiprasau uz ne LT kalba, planseteje deja nera jos :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 05 Vas 2014 05:57

Pas mus visos kultūrinės rožės yra skiepijamos į erškėtį: ir Sibirkos rožyne, ir Alijošių. ir aplamai Europoje yra priimta skiepyti. Už Atlanto - dažniausiai prekliaujama savašaknėmis - išaugintomis iš auginių. Apie tai daug buvo kalbėta Rojaus Sodose.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 05 Vas 2014 11:02

[quote="Aistė"]O tai laukine roze, ta prasme ersketis nenudelbia iskiepytos rozes? Man atrodo jisai toksai augus, kad tos rozes ir nebeliks su laiku. O ersketis prileis saku ir bus tiu tiu rozei. As bandau skiepyti vaismedziu, pakolkas berods neblogai gaunasi, bet va roziu dar nebandziau...

Vienuose rožynuose skiepija į vienokius erškėčius, kituose - į kitus. Pramoniniai rožynai skiepija į tokius erškėčius, kurie leidžia mažiau atžalų, bet pastebiu, kad tų atžalų vistiek atsiranda vis daugiau. Liuka rašo apie Lietuvoje paplitusį laukinį erškėtį rosa canina, yra nuomonių, kad mūsų klimate jis tinkamiausias poskiepis, rožės būna atsparesnės.Man atrodo, kad ir latviai į juos skiepija.
Buvo pas mane mintis skiepyti žiemą, kaip tik radau gerai aprašytą tokį metodą. Įdomu, bet visgi neprisiruošiau, nors buvo puikios galimybės prisiruošti poskiepių, kai užšalo taip vėlai. Be to, daugumą rožių galima pasidauginti auginiais, čia jokios kvalifikacijos nereikia :)

Liuka, čia paskaitykit apie rožių sėklų stratifikaciją http://semenasite.ru/semena-roz/" onclick="window.open(this.href);return false;.
Aiste, jei gerai sekasi skiepyt vaismedžius, tai tikrai vertėtų pabandyti.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 05 Vas 2014 20:09

Labai sudomino pasisakymai apie skiepijimą, bet gal apie tai kalbėti rožių priežiūros temoj? Einu ten.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Rudenelis » 05 Vas 2014 20:49

Liuka rašė, kad nori pasisėti rožėms poskiepių. Man tokių keletas išdygo savaime. Prieš 3 metus augo erškėtis, tikriausiai Rosa canina, brandino pailgas uogas , palikau žiemai ant krūmo, o pavasarį išroviau. Tikriausiai tų sėklų prisibarstė, bet sudygo tik šiemet . Palikau kelis augaliukus, rudenį šaknies kakliukas buvo beveik pieštuko storio. Persodinau , kad nekliūtų , bandysiu skiepyti . Tai va, stratifikavimas vyko 2 sezonus.
Vienas mano bandymas su stiebine rožele pavyko. Nušalo įskiepis, bet kotas mačiau , kad gyvas. Ištrėmiau į tolimiausią patvorį, sužaliavo, leidau auginti viną šakelę, vasaros pabaigoj įskiepijau 3 Iceberg skiepelius. Prigijo2. Pavasarį nupjoviau tą likusią erškėčio šakelę, pradėjo sprogti. Viena akutė išleido 5 šakeles(laukiau vienos (xixi) ), kita tik 2.Viena neprigijo. Ta kur 2 dar atskilo. Galvojau, viskas, bet pribintavau, pririšau , pradėjo gyvuot. Dar iš šaknų išleido atžalą, kuriai leidau agti. Vėl skiepysiu. Bandžiau į Rosa canina skiepyt (stiebe), nepasisekė.
Va mano baidykliukas:
Paveikslėlis Paveikslėlis
Antroj nuotraukoj jau ruduo, ji serga dėmėtumu, bet gerai matosi skiepo vieta.

Vartotojo avataras
Liuka
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 29 Sau 2014 23:45
Miestas: Bilvyčių kaimas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Liuka » 05 Vas 2014 21:12

antosė rašė:
Aistė rašė:O tai laukine roze, ta prasme ersketis nenudelbia iskiepytos rozes? Man atrodo jisai toksai augus, kad tos rozes ir nebeliks su laiku. O ersketis prileis saku ir bus tiu tiu rozei. As bandau skiepyti vaismedziu, pakolkas berods neblogai gaunasi, bet va roziu dar nebandziau...

Vienuose rožynuose skiepija į vienokius erškėčius, kituose - į kitus. Pramoniniai rožynai skiepija į tokius erškėčius, kurie leidžia mažiau atžalų, bet pastebiu, kad tų atžalų vistiek atsiranda vis daugiau. Liuka rašo apie Lietuvoje paplitusį laukinį erškėtį rosa canina, yra nuomonių, kad mūsų klimate jis tinkamiausias poskiepis, rožės būna atsparesnės.Man atrodo, kad ir latviai į juos skiepija.
Buvo pas mane mintis skiepyti žiemą, kaip tik radau gerai aprašytą tokį metodą. Įdomu, bet visgi neprisiruošiau, nors buvo puikios galimybės prisiruošti poskiepių, kai užšalo taip vėlai. Be to, daugumą rožių galima pasidauginti auginiais, čia jokios kvalifikacijos nereikia :)

Liuka, čia paskaitykit apie rožių sėklų stratifikaciją http://semenasite.ru/semena-roz/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;.
Aiste, jei gerai sekasi skiepyt vaismedžius, tai tikrai vertėtų pabandyti.
Ačiū Antose,jau "rojaus soduose" paskaičiau,kad negerai padariau iškart nepasėjus tų sėklų :) Jei ką ,tai dar bandysiu jas kažkaip kankint :)
Nelabai žinau to atsparumo,bet savo skiepytų rožių aš jau nemažai metų nedengiu žiemai ir nieko,neiššąla.Tik stiebinių nepavyksta išlaikyt.
Aiste,nesunku pradžioj tas atžalas iškirp,o paskui jau kultūrinė stelbia.Jei akiuojat vaismedžius,tai su rožėm dar lengviau.Internete yra su paveikslėliais kaip tai daryt,o ir ruoštis nėra ko,tik reikia kažkokio laukinuko ir nužydejusios rožės šakelės.Stiebinės akiuojamas į piršto storio stiebą(plono piršto :) ),labai lengvai prigyja,tik paskui kažkaip reikia tą vietą paguldyt iki žemės ir pridengt,šiemet iškasiau ir suguldžiau,nes vistiek žadėjau kitur sodint,žiūrėsiu kas gausis.Va tokių turiu ir jų nedengiu :)
Prikabinti failai
rožėsm.jpg
rožėsm.jpg (60.06 KiB) Peržiūrėta 19626 karus(ų)
Paskutinį kartą redagavo Liuka 05 Vas 2014 22:15, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 05 Vas 2014 21:20

Aš buvau įsitikinusi, kad skiepija tik į tam tikrus erškėčius. Ir pakelėse augantys erškėčiai tikrai netinka šiam reikalui. Tai dabar jau įsivaizduoju, kaip aš miške prie sugriuvusio pastato kasiu tuos erškėčiu auginukus.... viskas dabar jau visai nebeliks laisvo laiko vasara :D O kada geriausia rožes akiuoti irgi rugpjūti kaip ir vaismedžius? Ir ar tikrai tikrai tinka :D Pabandyčiau, kaip mano vyras pasakytų, dėl sportinio intereso, o gal išeis (makeup) (sun) (flower)
Paskutinį kartą redagavo Aistė 06 Vas 2014 10:37, redaguota 1 kartą(us).

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Virginija » 05 Vas 2014 21:26

Pasirodo, visgi ir mūsų rožininkės skiepija, šaunu :) . Erškėčių tai pas mane pilnas miškelis pridygusių. Pas rusus radau apie rožių skiepijimą auginukais su dviem pumpurais, skiepija žiemą į erškėčio šaknis, sudūrimu, kaip vaismedžius. Nereikia auginti poskiepio, iškasto erškėčio storas šaknis sukarpo gabaliukais. Man pasirodė įdomu ir paprasčiau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Regina » 05 Vas 2014 21:34

Na, bet kokios šaunuolės (like) (handshake) Tiek visko moka, viską bando, bet tyli visos po savo rožėm pasislėpę (xixi)
Aš bijau net bandyt tokius dalykus, man taip sudėtinga viskas atrodo

Vartotojo avataras
Liuka
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 29 Sau 2014 23:45
Miestas: Bilvyčių kaimas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Liuka » 05 Vas 2014 21:56

Regina rašė:Na, bet kokios šaunuolės (like) (handshake) Tiek visko moka, viską bando, bet tyli visos po savo rožėm pasislėpę (xixi)
Aš bijau net bandyt tokius dalykus, man taip sudėtinga viskas atrodo
Pirmą kart ir pasimylėt sudėtinga atrodė,bet dabar ... :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į