Rožių dauginimo būdai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė LoretaA » 06 Vas 2014 06:38

Liuka rašė:Pirmą kart ir pasimylėt sudėtinga atrodė,bet dabar ... :D
(like) :D :D :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 06 Vas 2014 06:42

Liuka rašė:Va tokių turiu ir jų nedengiu :)
Nuostabios spalvos <3 <3 <3 .
Jeigu nedengiat, tai jos kiekvienais metais atauga vos ne nuo žemės paviršiaus, ar kitaip?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Regina » 06 Vas 2014 07:42

Liuka rašė:
Regina rašė:Na, bet kokios šaunuolės (like) (handshake) Tiek visko moka, viską bando, bet tyli visos po savo rožėm pasislėpę (xixi)
Aš bijau net bandyt tokius dalykus, man taip sudėtinga viskas atrodo
Pirmą kart ir pasimylėt sudėtinga atrodė,bet dabar ... :D
Atsakymas verčia iš kojų :D :D :D Tikrai vertas dešimties balų (like) (like) (like)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Jūratė » 06 Vas 2014 08:35

oi Liuka :D :D :D (like)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Vas 2014 09:08

:D :D :D Gerai jūs čia :D
Regina, kol nepabandei skiepyti, tol atrodo sudėtinga. Pabandysi vieną kartą, antrą, trečią, o po to vaikščiosi ir galvosi ką čia dar įskiepijus (xixi)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Virginija » 06 Vas 2014 09:30

Smagiai rytą pradėjot :D
Dalia Raimonda, - ir Jūs skiepijat? :? (bravo) Na, tai aš visai atsilikusi :D

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Rudenelis » 06 Vas 2014 09:37

Klausiu Liukos (čia aš ne apie pirmą kartą :D ), bet gal ir kas kitas žino - ar tikrai stiebinę lengva padaryt iš mūsiško erškėčio? Man tai pirktos stiebas pasirodė daug žalesnis, mažai matėsi buvusių spygliukų vietų . Mūsiškės tai nors ir ilgus ūglius išvaro, bet jie spygliuoti labai , o jei nori ilgesnio, tai išsiriečia jau lanku,žievė parausta. Tikriausiai ne tai ko reikia. Pirktinės stiebinės kur išaugo atžala - labai retais spygliais , lapai labai dideli, tiesi. Leisiu žydėt ir lauksiu uogų.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Aistė » 06 Vas 2014 10:34

Liuka rašė:
Regina rašė:Na, bet kokios šaunuolės (like) (handshake) Tiek visko moka, viską bando, bet tyli visos po savo rožėm pasislėpę (xixi)
Aš bijau net bandyt tokius dalykus, man taip sudėtinga viskas atrodo
Pirmą kart ir pasimylėt sudėtinga atrodė,bet dabar ... :D
:D :D :D :D nuotaika pakėlė :D :D

Vartotojo avataras
Liuka
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 29 Sau 2014 23:45
Miestas: Bilvyčių kaimas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Liuka » 06 Vas 2014 18:03

Aistė rašė:Aš buvau įsitikinusi, kad skiepija tik į tam tikrus erškėčius. Ir pakelėse augantys erškėčiai tikrai netinka šiam reikalui. Tai dabar jau įsivaizduoju, kaip aš miške prie sugriuvusio pastato kasiu tuos erškėčiu auginukus.... viskas dabar jau visai nebeliks laisvo laiko vasara :D O kada geriausia rožes akiuoti irgi rugpjūti kaip ir vaismedžius? Ir ar tikrai tikrai tinka :D Pabandyčiau, kaip mano vyras pasakytų, dėl sportinio intereso, o gal išeis (makeup) (sun) (flower)
Nežinau kokie ten erškėčiai,bet tie paprasti tai dauginasi ir tokiom atžalom,kurios nelabai turi tą šaknies kaklelį,nelabai tinka akiavimui.Geriausia būna,kai išaugę iš sėklos.Galima akiuot ir nuo birželio mėn,kada jau būna nužydėjusių rožių(tada subręsta miegančios akutės),jei gerai subrendus akutė,tai ji išsproksta dar tais pačiais metais,kartais net pražysta ant trumpo kotelio.Tokiu atveju geriau viršūnėlė nugnybt,kad geriau sumedėtų iki žiemos.

Vartotojo avataras
Liuka
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 29 Sau 2014 23:45
Miestas: Bilvyčių kaimas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Liuka » 06 Vas 2014 18:06

LoretaA rašė:
Liuka rašė:Va tokių turiu ir jų nedengiu :)
Nuostabios spalvos <3 <3 <3 .
Jeigu nedengiat, tai jos kiekvienais metais atauga vos ne nuo žemės paviršiaus, ar kitaip?
Užpernai gal daugiau nukentėjo,tai kai kurios išlindo ir iš po žemių :) Šeip tai apie sprindį nuo žemės lieka,o jei daugiau sniego,tai reikia dar ir išspogusias patrumpint :)

Vartotojo avataras
Liuka
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 29 Sau 2014 23:45
Miestas: Bilvyčių kaimas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Liuka » 06 Vas 2014 18:21

DaliaRaimonda rašė::D :D :D Gerai jūs čia :D
Regina, kol nepabandei skiepyti, tol atrodo sudėtinga. Pabandysi vieną kartą, antrą, trečią, o po to vaikščiosi ir galvosi ką čia dar įskiepijus (xixi)
Vat vat,taip ir būna :) Pirmais metais kai tik pasibandžiau skypyt ir prigijo gal 5, dar buvo nieko.Paskui pasisekė daug prisiaugint laukinukų,o tada parsivežiau iš Kauno botanikos sodo krūvą nužydėjusių rožių šakelių (kilogramą medaus kainavo :) ),dvi dienas tupėjau,klūpėjau tam erškėtyne,bet paskui...Ruduo buvo ilgokas ir mano tie skiepukai spėjo sužydėt,kad ir prie žemės,trumpais koteliais,va tada tai džiaugsmo buvo (bravo). Buvau insisvaigus,kad gal galima būtų ir į laukinę grūšią rožes skiepyt,kažkiek spygliuotos ir tos,žinojau,kad nesamonė,bet tą grūšios medį žydintį rožių žiedais kelis kartus sapnavau.Gerai,kad su amžium tas praėjo :)

Vartotojo avataras
Liuka
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 29 Sau 2014 23:45
Miestas: Bilvyčių kaimas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Liuka » 06 Vas 2014 18:26

Rudenelis rašė:Klausiu Liukos (čia aš ne apie pirmą kartą :D ), bet gal ir kas kitas žino - ar tikrai stiebinę lengva padaryt iš mūsiško erškėčio? Man tai pirktos stiebas pasirodė daug žalesnis, mažai matėsi buvusių spygliukų vietų . Mūsiškės tai nors ir ilgus ūglius išvaro, bet jie spygliuoti labai , o jei nori ilgesnio, tai išsiriečia jau lanku,žievė parausta. Tikriausiai ne tai ko reikia. Pirktinės stiebinės kur išaugo atžala - labai retais spygliais , lapai labai dideli, tiesi. Leisiu žydėt ir lauksiu uogų.
Prigyt tai nesunkiai prigyja,bet kas toliau nežinau,nes kiek ir paskiepinau,neišlaikiau per žiemą,nes tik šiemet nepamiršau ir suradau laiko normaliai uždengt.Pamedėję tie erškėčių stiebai nebūna taip baisiai spygliuoti.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Dausa » 06 Vas 2014 23:46

Man atrodo, kad stiebinės būna du kartus skiepytos: žemėje atsparus erškėtis, o kamienas kažkokio ilgakočio mažai besišakojančio erškėčio, galbūt tokio:
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 2266589218
Sklype turėjom tokių trimetrinių ir aukštesnių ,,medžių", žydi tuščiaviduriais nedideliais rausvais žiedais.
Ir viršuj pageidaujamos spalvos krūmas.
Prilenkinėjant žiemai pataria žiūrėti į kurią pusę apatinio skiepo įstrižumas, kad per ten nelūžtų.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Virginija » 07 Vas 2014 09:24

Įdomus straipsnis apie poskiepius, gal kam bus įdomu. O stiebinės, man atrodo, būna dvejopos - su dvigubu skiepu ir vienu.

http://www.rosebook.ru/articles/razmnoz ... -dlja-roz/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Rudenelis » 07 Vas 2014 09:47

Taip, Dausa, būtent toks tos stiebinės kotas. Aš buvau skaičiusi, kad skiepijama 2 kartus, tai kai išroviau, labai apžiūrėjau visur, bet nieko nepastebėjau , kad būtų panašu į apatinį skiepą. Išaugusios atžalos stiebas labai panašus į minėtą, na jaunas, aišku dar žalesnis. Buvo mintis paknaisiot, pažiūrėt ar galima atskirt ir persodint, bet taip ir liko. Žiūrėsiu pavasarį.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Rudenelis » 07 Vas 2014 09:51

Oi , atsiprašau, kol rašiau, užsiimdama "pašaliniais" darbais, nepamačiau Antosės nuorodos.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Rudenelis » 07 Vas 2014 10:32

Liuka rašė:
Rudenelis rašė:Klausiu Liukos (čia aš ne apie pirmą kartą :D ), bet gal ir kas kitas žino - ar tikrai stiebinę lengva padaryt iš mūsiško erškėčio? Man tai pirktos stiebas pasirodė daug žalesnis, mažai matėsi buvusių spygliukų vietų . Mūsiškės tai nors ir ilgus ūglius išvaro, bet jie spygliuoti labai , o jei nori ilgesnio, tai išsiriečia jau lanku,žievė parausta. Tikriausiai ne tai ko reikia. Pirktinės stiebinės kur išaugo atžala - labai retais spygliais , lapai labai dideli, tiesi. Leisiu žydėt ir lauksiu uogų.
Prigyt tai nesunkiai prigyja,bet kas toliau nežinau,nes kiek ir paskiepinau,neišlaikiau per žiemą,nes tik šiemet nepamiršau ir suradau laiko normaliai uždengt.Pamedėję tie erškėčių stiebai nebūna taip baisiai spygliuoti.
Oi, kad tik prigytų! Žiemai stibinę aš lenkiu, vainiką prisegu, ant skiepo vietos kibiras vos vos drėgnų, lengvų žemių iš šiltnamio. Pridengiu agrodanga, ant viršaus kažką būtinai, kad nešlaptų . Pirmąją pirktą nušaldžiau palikusi stovinčią, nors ir apmūturiuotą, nušalo, bet vėl gi - buvo -36! Galvoju, kad gulėdama būtų tikrai išgyvenus.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Egidija » 11 Lie 2015 10:41

sveiki, pasidauginau roziu ugliuku is nulužusios rozes stiebo siltnamyje po plastikiniais buteliais,..esme ta,kad man nelabai aiskus ju purskimas ,drekinimas...ar as dabar per diena kelis kartus turiu juos nudengti,apipurksti ir vel uzdengti,ar tik papurksti zeme aplink uždengtus butelius?...dariau taip:sukarpiau stieba ir ikisau i siltnamio zeme,kuria pamaisiau su durpe,padariau duobute,pripyliau ten zvyro smulkaus,smelio neturiu,galiuka pamirkiau saknu stimuliatoriaus milteliuose,kisau stiebo galiuka,stipriai apspaudziau,apipurskiau ir uždengiau buteliu...kazkur paskaiciau,kad reikejo ir smeliu pavirsiu pabarstyti,tai ar galima nudengineti tuos butelius?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė DaliaRaimonda » 12 Lie 2015 07:30

Nelabai aš žinau, bet pagal mane tikrai kiekvieną kartą tų plastikinių butelių nudenginėti neikia. Rožė nudengiama tik kai įsišaknyja ir pradeda augti. Ir tai daroma ne iš karto atidengiant. Bet gal kitos, kurios yra taip daiginusios, daugiau pakomentuos :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Dausa » 12 Lie 2015 08:57

Nedauginu rožių, bet kažkada mama uždengdavo stiklainiu ir palikdavo sode, o ten tik savaitgaliais nuvažiuodavome. Tai gal patikrinimui tada atidengdavo. Manau, kad priklauso nuo oro sąlygų, šiltnamyje per karščius gali sušusti uždengtos. Ar butelių viršutinė dalis su nusuktu kamščiu?

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Egidija » 12 Lie 2015 10:57

buteliai nenusuktu galu,vakar atidengiau,apipurskiau,ir vel uzdengiau...dabar lauksiu rezultato;)...man paciai daugintis nelabai malonus uzsiemimas,per daug zaidimo,bet uzsimaniau tokios pamatytos rozes,kurios nemaciau nei Sibirkoje,nei Rundales rozyne,specialiai tokios ieskojau,bet gal neatpazinau,tad paparasiau keliu sakeliu atsikirpti,pasidauginti,o cia dar vejas mano rozei nulauze nemenka saka,tai ir sita sukarpiau...sita paprasyta roze tokia 1,8 metru aukscio tankus krumas auga,stamboki lapai,pilnavidurė,baltai rausva,bet tie ziedlapiai tokie jau plonyciai,permatomi ir ju daug,kaip simtalape <3

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Jūratė » 12 Lie 2015 12:22

Egidija, ar šitą straipsnį skaitėte -http://roziudraugija.lt/straipsniai/sav ... rozes.html ? Čia pirma dalis, yra ir antra.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė klevo lapas » 13 Lie 2015 18:00

Egidija,
jei nenorit „žaist“, tai nieko ten nekilnokit ir nepurškaliokit :)
rožės įsišaknija ir be to; aišku, aš darau sava technika: į žemę įmaišau
kokį trečdalį smėlio (tuomet ramu dėl pelėsio), rožės pagaliuką su vienu kitu
lapeliu įsmeigiu aukštesnių augalų pavėsy (ne šiltnamy) ir pavožiu stiklainiu (geriau, kad etiketė nuimta būtų) –
vėjas jo nenupučia kaip plastikinio butelio, o vėdinu kas kelias savaites, kai aplankau.
Sakyčiau, šita technika yra „apvožk ir užmiršk“ :)
Prigijo toks didelis procentas, kad šiemet jau lioviausi – nebėra kur rožių sodint! (Jei rasiu laiko, šaknydinsiuos
levandas.) Tarp įsišaknijimo naudojant stimuliatorių ir be jo – skirtumo nepajutau.
Dabar net gailiuosi, kad įsigijau tokį kvėpavimo takams pavojingą chemikalą....

Antrų metų įsišaknijusiai Heritage jau leidau žydėt
Paveikslėlis
image ru

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Egidija » 15 Lie 2015 16:17

susileidau,taigi,as jos ir noriu pasidauginti ugliuka <3

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Virginija » 16 Lie 2015 10:34

Jei tai nėra malonus Jums užsiėmimas, tikrai daug paprasčiau ir greičiau tiesiog nusipirkti rožę, Heritage ar Scepter'd Isle, ir jos tikrai Jums patiks.

Skelbti atsakymą

Grįžti į