Rožių dauginimo būdai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Rudenelis » 03 Kov 2016 12:51

Čia poskiepis. Šitaip pražydo atžala, kuriai leidau augti iš stiebinės rožės šaknų.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Gema » 03 Kov 2016 13:00

Du viename! Gal skiepytojas neturėjo daugiau į ką paskiepyti. O gal sumaišė? Negi šitaip gali žydėti Rosa laxa, į kurią dažnai skiepijama? (Nors aš jos žiedų nesu mačiusi).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Regina » 03 Kov 2016 13:27

Nuostabu <3 <3 <3
Nneverta liūdėti net jei dėl kokių nors priežasčių įskiepis žūtų :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2016 14:52

Gema rašė:Du viename! Gal skiepytojas neturėjo daugiau į ką paskiepyti. O gal sumaišė? Negi šitaip gali žydėti Rosa laxa, į kurią dažnai skiepijama? (Nors aš jos žiedų nesu mačiusi).
Tikrai ne Laxa, nes jos paprasti balti penkialapiai žiedeliai. Jeigu augtų ne iš poskiepio, tai nieko keisto, nes pagal taisykles kamienas turėtų būti skiepijamas iš dviejų pusių. Tuomet gal netyčiai ir gautųsi vienas šonas viena rožė, kitas kita. Bet dabar :?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Virginija » 03 Kov 2016 19:27

Man atrodo, kad kartais daroma taip - į erškėčio šaknis įskiepijamas įskiepis stiebui suformuoti, o paskui į jį skiepijama norima rožė.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Rudenelis » 04 Kov 2016 09:53

Manau, kad stiebinukė buvo įskiepyta tik viršuje, o apatinę dalį labai jau apžiūrėjau atkasusi, nieko nemačiau, vistiek kažkoks suaugimas matytųsi. O atžalą paleidau augti dėl to, kad planavau :D paaugusią atsidalinti ir eksperimentuoti su skiepijimu. Kai pasiraitojau rankoves persodinimui, atkasusi radau šitą stiebą išaugantį iš šaknies kaklelio apie 10 cm gylyje ir jokių papildomų šaknų. Taip ir liko žiemoti 2 stiebai prilenkti, o kitais metais štai taip sužydėjo atžala. Kai nuo stiebų nukrapštau išaugančius pumpurus, jaučiasi labai stiprus kvapas, toks kaip ir tarp pirštų patrinus šios rožės lapus - lyg sakų, lyg sutrintų spyglių. Sakau rožės, nes manau, kad tai kažkokia senovinė stipri, augi, vieną kartą žydinti rožė. Prisismaigsčiau auginukų, prigijo. Žiūrėsim po žiemos kas liko.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Kov 2016 11:45

Jei tie auginukai prigytų, tai aš vieno labai norėčiau :) Pamainyčiau į kokias nors daugiametes gėles :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Rudenelis » 04 Kov 2016 12:27

Su malonumu. Tik dabar su dar didesniu nerimu lauksiu žiemojimo rezultatų - juk įsipareigoju, nors dengiau, atrodo, atsakingai :) .

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Virginija » 04 Kov 2016 14:16

Jūsų atžalinė rožė panaši į kokį ramblerį, tai turėtų gerai lengvai daugintis. Jei būtų koks atliekamas auginukas, ir aš neatsisakyčiau :$ . O ji spygliuota?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Rudenelis » 05 Kov 2016 09:51

Ji labai mažai spygliuota. Apie ramblerį nepagalvojau, bet įmanoma. Stiebas ilgas, lankstus, storas, apačioj gali būti ir 3cm, bet paguldžiau antrai žiemai. Žiedai vidutinio dydžio. Man pačiai įdomu kokia ji būtų buvus, jei būčiau negrandžius nuo stiebo akučių. Palikau tik kelias šakeles viršūnėj, o ji apsikrovė žiedais.
Jei peržiemojo, visoms norinčioms užteks.

Skelbti atsakymą

Grįžti į