Apie savašaknes rožes

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Regina » 07 Geg 2013 09:18

Dvi senovinės ir pas mane pačios įsišaknijo. Čia man nieko keisto. Aš vis kalbėjau apie specialiai šaknydinamas rožes - kad man šitas procesas nepavyksta.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė LoretaA » 07 Geg 2013 09:26

Suprantam, Regina, kad tu apie specialiai šaknydinmas, o mes tau specialiai, kad net nereikia stengtis - jos pačios dauginasi (xixi).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Regina » 07 Geg 2013 09:28

Loreta, gal norėsi Geschwind Nordlandrose? Kitos nepamenu pavadinimo

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė LoretaA » 07 Geg 2013 09:39

Pažiūrėjau kaip atrodo - stulbinančiai (flower) ir baisiai didelė :? Bijau norėti, nes dar turiu puoduose nepasodintų :$ .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Regina » 07 Geg 2013 13:50

Nepastebėjau, kad maniškė žydėtų šviesesniais ir tamsesniais žiedais (no) Gal jau pamiršau :? Žydi tokiais, sakyčiau, laisvos formos, ne itin pilnaviduriais, švelniai rožiniais žiedais. Gabaritai nemenki, bet trijų metrų tikrai dar neturi. Turi dvi ar net tris atžalas, kurių dar neiškasiau. Gal reikia iškast, kol labai didelės neužaugo? Ar dabar jau vėloka?
Antroji su atžaliuke, man rodos, yra Reine des Centfeulles :? Loreta, kažkada labai gyrei jos nuotrauką ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė LoretaA » 07 Geg 2013 13:57

Nekask dabar nieko, nebent atkirs "bambagyslę" nuo mamkos. Aš jūsiškių dar neatkirtau, laukiu, kol tikrai įsišanys.
Gyriau, pamenu - žiedai tobuli. Keista, bet lygiai vienodai mane žavi tobuli ir atvirkščiai - pasišiaušę, netvarkingi žiedai. Bet pirmiausia reikia sugalvoti kur susodinti rožes iš puodų :? .

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Rudenelis » 06 Vas 2014 11:15

Čia apie šaknydinimą: http://stranamasterov.ru/node/432778" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė lelijele » 08 Vas 2014 18:04

aš vakar iš rūsio išsitraukiau rožių auginukus liepos mėn. į vazonėlius sukištus. Radau, kad pumpuriukai sprogsta, o rūsy amžinas patamsis. Nakvojo laukia. Jei šals nešiu namo.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Rudenelis » 09 Vas 2014 08:32

Labas, kaimyne (handshake)! Jei "plianciukai" su pumpurais, vadinasi gyvi sveiki. Kaip nors pratempsit iki pavasario. Aš vasarą prikaišiojau dirvon, užvožiau nupjautais plastiko buteliais , taip ir palikau žiemai. Sausio pradžioj matėsi pumpurai , kai kur leidosi lapukai. Prieš šalčius prikasiau daržo žeme, viršų apdėjau lapais, prispaudžiau šiferiu. Dabar žvilgtelėjau - buteliuose šerkšnas, nieko nesimato. Palikau ramybėj. Tikriausiai ne kas...

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė lelijele » 09 Vas 2014 08:57

Rudenelis rašė:Labas, kaimyne (handshake)! Jei "plianciukai" su pumpurais, vadinasi gyvi sveiki. Kaip nors pratempsit iki pavasario. Aš vasarą prikaišiojau dirvon, užvožiau nupjautais plastiko buteliais , taip ir palikau žiemai. Sausio pradžioj matėsi pumpurai , kai kur leidosi lapukai. Prieš šalčius prikasiau daržo žeme, viršų apdėjau lapais, prispaudžiau šiferiu. Dabar žvilgtelėjau - buteliuose šerkšnas, nieko nesimato. Palikau ramybėj. Tikriausiai ne kas...
gal ir nieko baisaus po tais buteliais. Šiandien ryte pakilojau priedanga. Juokinga:laukia pavasaris, o vidui žiema, šerkšnas. Nu augalai gyvai atrodo. Aš irgi bandžiau dirvon kišt, bet viskas supuvo. tada į vazonėlius truputį derlingos žemės, o ant viršaus lietaus išplauto smėlio. tai smėly labai neblogai išleido šaknites. Sakau gal kokiais fungicidais reikia laistyt, kad nesupūtų. Pramonininkai daržovių daigus profilaktiškai nuo grybelių laisto previkūru.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Virginija » 09 Rgs 2015 19:52

Liepos pradžioj gauti ūgliukai iš Reginos atrodo labai skirtingai

Paveikslėlis

Fotografavau užvakar, šiandien jau ir antrame vazonėlyje lyg "kruta", išleido lapelį.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Regina » 09 Rgs 2015 20:22

Kaip trūksta "šypsenėlėse" tų išsprogusių akių - dabar kokias penkias čia surikiuočiau :)
Virginija, Jūs tikra stebukladarė, ne kitaip (like) (like) (like) <3 <3 <3 Liepos pradžioje susmaigstytos šakelės jau žydi!!! Pas mane panašiai atrodo pernai netyčia įsišaknijusi šakelė (xixi) Praėjusį savaitgalį kaip tik patikrinau šiemetinį savo bandymų lauką po buteliais. Daugumą šakelių išmečiau - juodos, Kitos žalios, bet, savaime suprantama, nėra jokių lapelių, atžalėlių, naujų šakelių, jau nekalbant apie žiedus. Neiškentus kai kurias ištraukiau pažiūrėti - kai kurios su kaliusu, kitos tokios, kaip įkišau.
Akivaizdu, kad šita veiklos sritis ne man (no) Taip sakant, neturiu tam geros rankos (xixi)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Virginija » 10 Rgs 2015 08:19

Na, tikrai nereikia tų išsprogusių akių (no) :) . Manau, kad yra rožininkių, pas kurias auginukai geriau suvešėję, jei priežiūra rūpestingesnė (aš kartais ir užmirštu :$ ). Ši vasara tikrai buvo netinkama auginukų šaknijimui tiesiog dirvoje. Tai dar stebiuosi, kad pas Jus yra žalių, pas mane visi būtų "suspirgėję". Dar ir dabar drėgna tik 10 - 15 cm dirvos.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Egidija » 08 Spa 2015 05:56

labas rytas,noriu patarimo...mano pirmas ir paskutinis bandymas įssisaknydinti sau rozyte...rezultatas kazkaip matosi,bet klausimas toks,kaip teisingai uždengti ziemai?...cia siltnamyje kampe po dideliais bambaliais rozytes,plevele tuoj bus nuimta ir jos liks kaip ir lauke...vienos tik su vienu pumpuru,kita jau su ziedelio pumpuru...vienos greitai prigijo,kitas is trecio karto kisau...abi is maximines parduotuves,tad be pavadinimu...ar uzkasti zememis iki pat bambaliu virsaus ir tada uzdeti eglisakemis? ir kada tai daryti,kai dengsiu visas rozes kartu?
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Rūta » 08 Spa 2015 06:26

Egidija, ar skaitėte mūsų patyrusios rožininkės Virginijos straipsnį apie savašaknes rožes LRD svetainėje? II dalyje http://roziudraugija.lt/straipsniai/sav ... zesII.html" onclick="window.open(this.href);return false; yra apie žiemojimą ir dengimą. Mano supratimu, žiemoti su bambaliais būtų negerai, nes juk ir kitas rožes stengiamės dengti taip, kad galėtų cirkuliuoti oras, bet tiksliau čia galėtų pakomentuoti Virginija.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Virginija » 08 Spa 2015 18:41

Manau, Egidija teisingai galvoja, būtų gerai viską užpilti žemėmis (būtinai tarpus ir aplink), o paskui gerai uždengti, kas žino, kokia bus ta žiema. Tikiuosi, dabar ūgliukai nenukentėjo, nes pas mus šiąnakt buvo -10.
Jei tai AH rožės, tai žiema pavojingesnė.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Rudenelis » 09 Spa 2015 11:03

Kaip žiemoti sekėsi tokiu būdu apdengtiems augaliukams, aprašiau aukščiau, 2014m. vasario 9d. žinutėj, tiesa, butelių nuopjovos pas mane buvo mažesnės, tos, kur 1,5l., ir žiema prasidėjo tik sausio mėn., žemė įmirkusi. Jau atšilinėjant po gaubtais buvo pilna šerkšno, o auginukai pajuodę, tik keli išgyveno. Didžiausias blogumas - drėgmė, kuri ir dabar matosi po Egidijos gaubtais. Reikėtų pravėdinti ir neleisti įmirkti dirvai, juolab, kad dabar sakot ten šiltnamis,tai tikrai nėra šlapia. Šaknys, žinoma, turėtų būti pagirdytos.
Praeitą žiemą labai gerai pasisekė. Gaubtus nuėmiau anksčiau, žodžiu, grūdinau, per šalnas pridengdavau agroplėvele, o žiemai padariau neaukštą aptvarėlį iš lentų , užvožiau šiferio lapą, kad perdaug neįmirktų žemė, o kai užėjo šalčiai, užpyliau sausutėliais lapais, kuriuos pasiruošiau anksčiau ir apdengiau keliais sluoksniais agroplėvelės, ant viršaus tas pats šiferio lapas. "Vakų darželis" peržiemojo puikiai! Ne kiek tos žiemos tebuvo, bet kelias savaites šalo be lašo sniego. Visos vasarą žydėjo, kai kurių net pažint negali, tokie išblyškę žiedeliai. Pas mane ten beveik nebūna saulės, labai drėgna. Persodinti palikau pavasariui, nors ten labai tankumynas, bet jei prabuvo pervasar, permiegot bus lengviau krūvoj. Šią vasarą prismaigsčiau šakelių kliuvo - nekliuvo, net nedengiau niekuo, prigijo dauguma. Aišku, jei labai reikėtų, ašku neprigytų, bet kai tik žaidi šiaip sau, dėl įdomumo, - prašau , žaliuojam :) . Sėkmės, Egidija, bandykit, klyskit, pasitaisykit, atraskit, čia pats įdomumas, ar ne? ;)

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Egidija » 09 Spa 2015 16:37

sveikos,angina pakiso koja,tad dabar drybsau ir narsau rusu youtube kaip jie dengia...mano juokinga klaida,kad bambaliams nupjoviau galvas,o reikejo dugnus (xixi) neturi rozes oro,tad dabar padariau skyles virsuje,bet visai neispjoviau...nuotraukoje,kur matote, zeme labai sausa,neuzmirkusi,tik palaistyta nesenai,neatidengiu bambaliu laistydama,viduje tikrai neuzmirke....
siandien iki virsaus uzpyliau zememis ...tos plastmases labai tankiai glaudziasi vienos prie kitu,tarpuose neuzsipila gerai zememis,galvojau atgal mazesnius suvozti,bet nezinau ar mazesniuose nesusals,o gal atvirksciai dideliuose maza rozyte gavusi daug erdves sals?mano siandienos rezultatas...tik nezinau ar dar laistytiti iki uzsalimo?
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Virginija » 10 Spa 2015 21:37

Jau tų skylių tai tikrai nereikėjo daryti. Niekada tų dangtelių neatsukinėju, nebent per didžiausius karščius ir butelių praktiškai nekiloju. Tokiems ūgliukams oro "per akis", mažus dengiu ir 1,5- 2 l. Dabar jų sandariai neuždarysit, taigi - ne pavasaris :? O pavasarį po truputį galima žemes nužerti, bet - su skylėm... Jiems tikrai dar būtų neblogai pabūti uždengtiems.
Gal polietilenine plėvele dabar denkit, bet jos vienos neužteks.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Apie savašaknes rožes

Standartinė Egidija » 11 Spa 2015 01:53

kaip visada persistengiu (mad) ,nes pamaciau filmukyje,kad atsuktu dangteliu visai palieka,tik ant virsaus daug lapu deda...na nevelu,susiveiksiu nauju bambaliu,nukrapstysiu zeme ir perdesiu naujais,arba skyles,nes ten galutinai neispjauta plastmase,uzlipinsiu lipnia juosta...oi kiek man praktisku pamoku siemet tenka (dance) ,labai dekoju visoms uz patarimus (flower)

Skelbti atsakymą

Grįžti į