Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Nijola

Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Nijola » 29 Vas 2012 11:34

Siūlau pagalvoti, apie rožynų priežiūrą, pakol dar turim laiko :)
čia šeme puslapyje labai teigiamai atsiliepia apie mulčą
http://www.rosenotes.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Aistė » 29 Vas 2012 12:21

Aš šiemet labai galvoju apie mulčiavimą, tik nesugalvoju kaip ir kuom. Mintis buvo kilusi apie tokį mulčiavimą :) dėti laikraščius, arba kartoną, tada ant viršaus nedidelę kiekį nupjautos žolės, palaukus kelias dienas kol žolė padžiūva pilti nedidelį sluoksnį kompostinės žemės. Žievės mulčas kainuoja nemažus pinigus, o be to rudenį būna labai daug darbo, nes prikrenta lapų, jeigu žiema dengiam eglės šakomis, tada pavasarį daug spyglių. O toks mulčiavimas būtų pakankamai pigus, aišku reikalaujantis darbo. Šiaip galvojau paliksiu tik žolę, bet nėra super gražus vaizdas,nors po krūmais ir dedu, bet ten gal akis taip nekrinta |( Bet,,, ant kompostinės žemės augs piktožės |( Tada gal kapų žemę naudoti |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Regina » 29 Vas 2012 12:49

Naudoju ir naudosiu nupjautą žolę. Man visai nekliudo, kad po rožėmis šienas :D :D :D , o joms tas labai patinka. Kol kas tos žolytės man netrūksta :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Gema » 29 Vas 2012 13:30

aistejukas rašė:( Tada gal kapų žemę naudoti |(
Nijolė vienoj temoj minėjo, kad kapų žemė yra specialiai dažytą, kad būtų "gražiau" :)

Aš tai noriu, kad kai kurios gėlės, kurias sodinsiu/sėsiu tarp rožių, pasisėtų, kaip tada?

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Aistė » 29 Vas 2012 14:19

Regina rašė:Naudoju ir naudosiu nupjautą žolę. Man visai nekliudo, kad po rožėmis šienas :D :D :D , o joms tas labai patinka. Kol kas tos žolytės man netrūksta :)
Na man irgi nelabai maišo kai yra kai kur, bet kai sklypas nedidelis, tik 6 arai, tai jeigu visur pridėsiu nežinau ar labai gražu bus. Žolė yra gėris, šitą žinau, bet prie įėjimo ir pan, tikrai nesinori jau taip labai žolėmis apsikrauti :?
Gema, žinau, kad dedama, dažoma ir pan. bet manau ir žiemės mulčas lygiai taip pat yra dažomas. O ir šiaip chemiją visur naudojam, tai nematau jau labai didelio vargo, jeigu kapų žemę naudosiu, nors aišku jinai irgi nėra jau toks pigus malonumas. |( Aišku, jeigu rožės yra auginamos ekologiškai tai tada gal ir nelabai ta kapų žemė |( Ai, (drunk)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Vas 2012 21:57

Pigiausia ir lengviausia būtų naudoti pačių pasigamintą mulčą. Tačiau tam reikalui reikia turėti šakų smulkintuvą, tai jau kainuoja. Ir žinoma šakų. Tuomet vis smulkini nereikalingas šakas ir barstai, gali kiekvieną sezoną pasibarstyti kur matai, kad daugiau mulčo reikia :) . Tai pats geriausias variantas- taip aš manau.
Pas mane agrodanga ir mulčas. Iš vienos pusės labai patogu: nereikia ravėti, laistyti praktiškai rožių taip pat nereikia, nes drėgmės pakanka. Tręšti irgi paprasta, juk aplink rožes yra palikta truputis žemių. Bet yra vienas minusas, pedantiškiems žmonėms (xixi). Nukritę lapai ir žiedlapiai. Jei nebūtų agrodangos, galima nekreipti dėmesio, nes supus ir bus trąša. Jei bus tik agrodanga tuomet iš vis problemų nėra- su mažu grėbliuku praėjai ir švaru :) . Gal tik negražu, neestetiška ta juoda danga :( .

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Dausa » 01 Kov 2012 07:00

Smulkintų šakų mulčą mėgsta grambuolių lervos.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Gulbe » 01 Kov 2012 07:41

Man gražiausia, kai nereikia mulčo, t.y. gerai sužėlę mišrūs rožynai. Kol kas tokio neturiu :), tad pernai naudojau patį smulkiausią mulčą, skirtą braškėms mulčuoti - jis labai smulkios faktūros, atrodo beveik kaip tamsiai ruda graži žemė. Bėriau gan plonu sluoksniu, tai piktžolės kažkiek lindo. Problema su juo ta, kad būdamas toks smulkus, labai greitai maišosi su žeme ir manau ją parūgština, ko rožės nemėgsta, tad aš apsidrausdama prieš dengiant juo, aplink rožes pabarsčiau dolomitmilčiais. Tai tokie mano profaniški pastebėjimai iš mažo mišraus rožynėlio, apie vasaros vidurį viskas buvo sužėlę beveik taip, kaip man ir norisi, tad mulčo beveik nebesimatė. Dideliam plotui jis brangu, aišku.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Rita » 01 Kov 2012 08:00

Aš mulčiuoju juoda agro danga ir maumedžio mulču,naturalus,labai gera spalva,aišku,kai reikia daug,tai brangu.
Dar būna pigaus mulčo Thomo Phillipse,tai labai negražus,bet naturalus.Kai išpili ant juodos agro dangos,tai atrodo,kad pripylei kažkokių šiūkšlių,susimaišiusių su žemėmis,/tarytum kažkur piovė medieną,o paskui po darbo viską sušlavę,sutvarkė vietą :D /,tačiau tai tik pradžioj toks vaizdas,paskui viskas susilygina,pasimaišo su žemėmis,kai sodini augaliukus ir visiškai gerai.Aš vieną atskirą gėlyno plotą ir visus plotus po dekoratyviniais medžiais ir krūmais taip pamulčiavus ir visiškai patenkinta,mažiau vargo,nepasimato juodos plėvelės,kai koks stiprus lietus nulyja ir šiaip viskas normaliai.
Aš augalų mulčiavimu esu labai patenkinta ir kitaip jau neįsivaizduoju,daug mažiau darbo ir augalams geriau,ilgiau laikosi drėgmė,žiemą,manau, apsaugo šaknis nuo iššalimo.Jei turėčiau daug augalų ir žemės viską mulčiuočiau žole, manau labai naudinga ir visiškai negadina vaizdo (flower) .

Nijola

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Nijola » 01 Kov 2012 08:12

Formalaus rožyno aš nemulčiuoju, nežinau, dar nematau butinybės, ir ten pikdžolių mažai auga. Prie tvoros iš kitos pusės aš neįsivaizduoju kaip ten mulčiuočiau, nes kai viskas suželia tai ir pikdžolės gražiai atrodo :D tik jei kuri išauga per didelė tai už "galvos" ir ištraukiu :D Rožių gyvatvorę storai mulčiuoju nupjauta žole, tai ir garšvos mažiau auga, dar vienam rožynėlyje tai viskas kiliminiais augalais užžėlę žemės nesimato, tai kaip ir nereikia. Aš neesu labai pedantiška pikdžolių atžvilgiu :D mano nuomone visko sode turi būti ;)
bet paskutiniu metu daug kur sutinku pasiskaitymuose, apie rožes, kad rožes būtina mulčiuoti, dėl drėgmės, grunto perkaitimo, ir nuo pikdžolių :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė DaliaRaimonda » 01 Kov 2012 08:15

Mulčiuotos rožės, ir ne tik jos, bet ir kiti augalai, tikrai daug geriau auga.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė vilmis » 01 Kov 2012 19:13

Danijoje rožių ekspertas Ernst Jensen sako, kad "rožės nemėgsta būti mulčiuojamos žievės ar kitokio pavidalo medienos mulču, nes šaknys negauna pakankamai oro". Viename bloge yra pavyzdys, kai 2005-aisiais įrengta angliškų rožių lysvė buvo mulčiuota plėvelė+smulkinta mediena ir po penkių metų rožės pradėjo ryškiai skursti. Visa istorija:

http://hneballehaven.blogspot.com/2012/ ... torie.html

Nijola

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Nijola » 02 Kov 2012 08:25

vilmis rašė:Danijoje rožių ekspertas Ernst Jensen sako, kad "rožės nemėgsta būti mulčiuojamos žievės ar kitokio pavidalo medienos mulču, nes šaknys negauna pakankamai oro". Viename bloge yra pavyzdys, kai 2005-aisiais įrengta angliškų rožių lysvė buvo mulčiuota plėvelė+smulkinta mediena ir po penkių metų rožės pradėjo ryškiai skursti. Visa istorija:

http://hneballehaven.blogspot.com/2012/ ... torie.html
neskaičiau dar tavo nuorodos, bet paskaitysiu, tik norėjau klausti ar per penkis metus nesusidėvi po mulčiu plėvelė??

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Virginija » 02 Kov 2012 08:47

Man irgi atrodo, kad oro tai tikrai gauna gerokai mažiau, vistik 50 g plėvelė yra labai tanki. O ir negali supurenti žemės. Nežinau, kaip po mulču, bet turėjau braškių lysvę, tai sakyčiau, kad po 4 metų plėvelė buvo pakankami stipri ir nuplėšti ją man jėgų neužteko. O juk ją saulė veikia.
Bet, kaip sakoma, lazda visada turi du galus :)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Gina » 02 Kov 2012 08:55

Beveik visus savo augalus mulčiuoju, rožes taip pat. Išbandžiau beveik viską. Kadangi turiu smulkintuvą , smulkinu visą žalią masę ( piktžolės, pomidorų, saulėgrąžų stiebai ir t.t.) ir medienos atliekas (smulkios nugenėtos medžių šakos, apkarpyta gyvatvorė). Taip pat naudoju nupjautos vejos žolę. Augalams tikrai viskas labai patinka, bet kurmiams - dar labiau. Jie tįesiog kaifuoja, gyvendami po tuo mulčiu, ypač ten, kur smulkinta mediena. :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Jūratė » 02 Kov 2012 09:00

todėl, kad ten puri, lengva žemė ir daug sliekų :)
aš ir patyriua, kad jei mulčiuoji tik organika - žemė labai puri būna, o po plėvele suslūgsta. Bet mano braškės dėl to nesiskundžia :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Regina » 02 Kov 2012 09:13

Visada galvojau, kad kieta, susmegusi, nepurenama, blogai kvėpuojanti po plėvele žemė augalams turėtų nelabai patikt, jei taip tęsiasi keletą metų. Jei užklojama pavasarį tik vienam sezonui - tai viskas gerai.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Rita » 02 Kov 2012 09:59

Dėl plėvelės susidėvėjimo galiu pasakyti,kad ji nesusidėvi,pas mane po augalais ji jau dešimt metų,nieko nepasikeitusi.Kas link susmegusios žemės-taip,dažnai galvoju,kaip jie ten vargšai auga,bet,kadangi viskas auga puikiai,vėl apsiraminu :) Rožėms tai tikrai plėšiu plėvelę po 3 metų,viską išpūrensiu,gerai patręšiu ir vėl klosiu naują,nesvarbu,kad krūmai dideli,galima plėvelę karpyti juostomis,iškirpti skylę/pusę apskritimo/vienoje juostoje,kitą pusę kitoje juostoje,paskui juostas sujungti,prismeigiant šiferio vinimis ,po to užpilti tą patį mulčą.Kaip Vilmis sako,kad negerai mulčiuoti,tai ir nemulčiuosiu,jei pamatysiu,kad rožės skursta,kol kas man patinka :) P.s kurmių pas mus nėra :D ,kartais apsigyvena ežiūkai :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Kov 2012 14:27

Nesusidėvi po mulču ir plona balta plėvelė. Seną savo rožyną prieš daug metų buva ja uždengusi. Po keletos metų ją išmečiau, supurenau ir pritręšiau vėl žemę ir užklojau juoda agrodanga su mulčiu. Žemę buvo daug lengviau purenti, nei purendavau ją kelis kart metuose, kai nebudavo niekuo dengiama. O galvojau, kad bus atvirkščiai, net nustebusi buvau. Tiek morališkai tam darbui ruošiausi (xixi) , o sutvarkiau viską labai greitai :) . Po agrodanga yra begalė sliekų, kurie įnirtingai dirba savo darbą. Didelės liūtys nesuplūkia taip žemės, kaip suplūkia nedengtą ar nemulčiuotą.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė vilmis » 30 Kov 2012 13:50

Du vienas kitą papildantys straipsniai apie mulčiavimą, kuris atkartoja miško paklotės principą:

http://www.finegardening.com/item/22069 ... w-rose-bed

http://www.finegardening.com/item/22516 ... s#comments

Vartotojo avataras
jogaila
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: 25 Lap 2010 04:52
Miestas: Juodšiliai
Susisiekti:

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė jogaila » 13 Bal 2012 07:05

Gal kiek šalia temos, bet turiu klausimą dėl rožyno takų mulčiavimo.

Prieš keletą metų visus takučius išklojau pjuvenomis (daugiausiai spygliuočių). Kad šviesios pjuvenos "akių nebadytų", sulaisčiau geležies sulfatu, pjuvenos patamsėjo, tapo tamsiai pilkos ir visai gerai atrodė. Tačiau nieko nėra amžino, mulčas supuvo.

Šiemet ketinu gerokai trumpinti ir genėti tujų gyvatvorę. Kas nutrumpinta praleisiu pro šakų smulkintuvą - tiek kamienus, tiek šakas, tiek mažas žalias šakutes. ir va šituo smulkintu mišiniu norėčiau rožyno takus subarstyt. Bet kažkodėl kirba viduj toks "kirminas" - ar tujų fiziologiškai aktyvios medžiagos nebus nepriimtinos rožėms. Gal kas bandėt? Kokia aplamai yra tujų-rožių tarpusavio tolerancija?

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė vilmis » 17 Bal 2012 19:38

Kiek pamenu RSF buvo kažkada kalbėta, kad tujų šakos tik kvapniam laužui tinka. Nežinau, nebandžiau, bet nekločiau takelių smulkintomis tujomis.

Audronė Adomaitienė
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 28 Geg 2012 08:34

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Audronė Adomaitienė » 28 Geg 2012 21:34

Gyveno mano rožynas keletą metų gražiai mulčiuotas.Šiemet sugalvojau pakloti geotekstilinę dangą,o ant jos mulčą.Pradėjo džiūti šakelių viršūnėlės.ką daryti?Kur bėda?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Rūta » 28 Geg 2012 21:41

O drėgmės rožėms ar pakanka? Ir kaip atrodo tas džiūvimas - gal pjūklelio darbas? Gal kokią nuotraukėlę turit?

Audronė Adomaitienė
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 28 Geg 2012 08:34

Re: Ar mulčiuoti rožių lysves ?

Standartinė Audronė Adomaitienė » 29 Geg 2012 07:42

Deja neturiu nuotraukos,nes vakar nuėmiau mulčą ir dangą,ir šakeles nuskyniau(jos jau buvo su užsimezgusiais pumpurėliais). Drėgmės pakankamai(gal net per daug),ir žemė po danga šalta.O nuvytusios šakelės vidurys tuščias.Galvoju,gal geotekstilinė danga netinkama? ;(

Skelbti atsakymą

Grįžti į