Rožyne žiema - 2011/2012

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Rita » 05 Kov 2012 09:30

Ačiū,Nijole,Loreta,kad perspėjat,nes su tokia kvaila,kaip aš visko gali būti (stupid)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Virginija » 05 Kov 2012 09:49

Gulbe rašė:
antosė rašė:
Gulbe rašė: Šiandien jau vaikščiojau su sekatoriumi :) :D
Visgi su sekatoriumi reikia vaikščioti prie pliusinės temperatūros :) .Bent jau pas mus šiandien laikėsi minusas.
:$ Nežinojau, girdėjau tik, kad nebūtų mažiau nei -10 C... O tai pliusas turi būti ir dieną, ir naktį? Sorry, kad klausinėju abėcėlės, bet nerandu nuorodos apie temperatūrą, tik metų laiką - žiemos pabaiga - pavasario pradžia. Lietuvoje pliuso tuo laiku sunku tikėtis...
Tokia čia ta ir abėcėlė - dažnaI galima rasti skirtingas nuomones. Kiek aš prisimenu, tai genėti reikia prie pliusinės temperatūros, tokiu atveju ir yra didesnė tikimybė, kad -10 jau nebus (pas mus šiandien ryte buvo -9, o žada dar ir daugiau). Manau, kad sudėtingiau užgyti žaizdoms. Nežinau, ką genėjot, bet ne visada ir prasmė yra taip anksti genėti, nes žiemos rezultatai visai neaiškūs.

Pavasaris pasirodė dar labai apgaulingas :) Rožių ir norėdamas nenudengsi, juk viskas prišalę. Kur pažvelgsi - visur balta :) , išskyrus kiemą, kur sniegas nuolat valomas. O jau kur sniegas sumestas ant augalų, tai tiesiog ledo luitai, ko gero, nei badymas nepadės, belieka laukti saulės ir šilumos.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Kov 2012 09:59

Tikrai mažoje Lietuvėlėje orai ir sniego dangos skirtingos. Pas mane kaip ir pas Ritą sniego galima rasti tik kelias krūveles. Visur kitur pavasaris, bent vakar buvo. Šiandiena pašalę, tačiau laukti šilumos neteks ilgai :) Jau šeštadienį Kaune +3, naktį +3. Sekmadienis iš vis džiuginantis +6, o toliau vis šiltyn, ir vis + + , ir dienomis ir naktimis (dance)

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Laiminga » 05 Kov 2012 14:33

Ignalinoj dabar -4 ir nė menkiausio lopinėlio (išskyrus gerai nuvalytus šaligatvius) be sniego. Už lango pusto. Va taip. :(

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Paukštukas » 09 Kov 2012 07:27

Šiandien iš ryto Vilniaus pakrašty rodė -12. Pasižiūrėjau prognozes dviems savaitėms, toliau tokių šaltų naktų kaip ir nežada, nors dar vakar rodė, kad bus kelios naktys panašios. Tad tikėti ko gero būtų (stupid)
Klausimas iškilo dėl burbulinės plėvelės ant dvigubos agro dangos namelių-šiltnamukų: kada ją rekomenduotumėte nuimti? Pranašauja kritulių, ar nieko tokio, jei šlaps danga, o naktimis kad ir nedaug, bet šals? Abejoju, ar mano nameliai visiškai nepraleis lietaus, nes nėra idealiai užtempti, plėvelė žemės nesiekia, šonuose yra ja nedengtų vietų. Vakar, įkišus ranką patikrinau porą ir radau sausutėles durpes aplink rožes. Tikiuosi, kad atvirose vietose, kur pastoviai pučia vėjai ir nupusto sniegą, šie nameliai tikrai pasiteisins. Patvoryje, kur sniego ir dabar dar likę per kąstuvą, ko gero jų nestatysiu, pakaks užpilti kaupus ir eglišakių, ten visuomet daug sniego prineša.
Įdomiai dabar tie šiltnamukai besniegiuose sklypo plotuose atrodo, dar saulėje plėvelė blizga :D

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Aistė » 10 Kov 2012 11:09

Vakar apžiūrėjau rožes, na toks kur matosi per skyles agroplevelėje, vaizdai tikrai džiuginantys, na bent jau kol kas. Labiausiai bijojau, kad per mažai agroplevelės sluoksnių klojau. Aišku, anksti dar džiaugtis, bet šakos šiuo metu tikai žalios (rock) Greičiau tirptų tos pusnys (yes)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Rūta » 12 Kov 2012 12:14

Savaitgalį buvau kaime. Sniego beveik nėra, tik kur nekur boluoja lopelis. Oras buvo toks bjaurus, kad net nekilo rankos prie kokių pavasarinių darbų, o dar ir ankstoka jiems – žemė atitirpusi tik pora centimetrų, toliau – dar įšalas. Pernai rudenį pasodintos rožytės, regis, be nuostolių. Ant tų, kurios buvo be dangos, dar užmečiau stabarų ar eglišakių – nuo saulės. Į šiltnamukus dar nelabai įlįsi - prišalęs dangos kraštas, bet tie vaizdai, kuriuos teko vogčiomis pamatyti, nuteikė raminančiai. Užtat sekmadienį varčiau senas nuotraukas ir ieškojau sodybos vaizdų :) - kaip ji atrodė prieš 40, 30, 20 metų...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė DaliaRaimonda » 12 Kov 2012 20:07

O aš šiandiena nuo rožių jau nuėmiau polietileno sluoksnį ir visus eglišakius. Eglišakiais buvau uždengusi šuns padarytas didžiules skyles šiltnaniukuose. Taip pat kai kurias, nelabai bailes šalčiams rožes buvau dengusi tik vienu agrodangos sluoksniu ir eglišakiais ant viršaus. Tai ir nuo jų, eglišakius nuėmiau. Kaip keista, niekur sklype sniego nebėra, bet kur buvo eglišakiai- po jais dar atrodo gili žiema. Sniegas net nenutirpęs, agrodanga prišalusi.
Kol pašalas neišėjęs lengvai eglišakiais uždengiau rododendrus ir kelias senovines rožes, ryt saulėta diena žadama.

Skelbti atsakymą

Grįžti į