Atramos rožėms, mažoji sodo architektūra

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Gema » 20 Vas 2012 16:55

vilmis rašė:Man patinka šitie stulpai su virvėmis Norvegijoje: http://www.fredholm.no/byggverk-i-hagen ... e-planter/
Labai gražios tos virvės - toks jūrinis stilius nepaprastai tiktų tiems, kas turite sodus prie jūros.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Gema » 23 Vas 2012 14:09

Pasižiūrėkite, kaip paprasta iš gluosnio ar karklo pasidaryti dailų obeliską - jeigu neturite kaimiško gėlių darželio, tai tiks pupelėms darže:

I d. - http://www.youtube.com/watch?v=2jzoPshyQHk" onclick="window.open(this.href);return false;
II d. - http://www.youtube.com/watch?v=vfsXTHmk ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Čia anglų kalbos beveik nereikia, tik žiūrėkite. Pirmajame filmuke yra dvi svarbios pastabėlės: su karklo/gluosnio vytimis lengviausia dirbti kai jos šviežiai nupjautos, bet jeigu pagulės savaitę dvi, nieko baisaus; darant lanką, lenkti reikia nykščiais palaipsniui, nes jeigu bandysite visą iš karto - nieko nesigaus.

Ten dar rasite filmuką kaip iš karklo pasidaryti altanėlę ir krėslą (dar nespėjau pasižiūrėti, nes turiu laukti ko pasikraus.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Gema » 23 Vas 2012 15:36

Čia filmukas apie gražius treliažus. Gale parodyta rožė ant kažkokio medinio treliažo ar obelisko, kurio beveik nesimato. Įdomu, kuri rožė mūsų sąlygomis galėtų šitaap augti, žiemą nedengiama? - http://www.youtube.com/watch?v=u8KbDz2Z ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Gema » 06 Kov 2012 04:30

Čia yra žavingų prancūziško stiliaus sodo konstrukcijų (iškart matyti, kad Versalio įtaka!) - https://picasaweb.google.com/1181132252 ... tAvril2011" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; - įsijunkite slideshow viršutiniame kairiajame kampe

Apskirtai man šios prancūzės (tiksliau prancūzakalbės belgės - valonės ;) :)) sodas labai patinka savo tarsi nerūpestinga prancūziška elegancija - https://picasaweb.google.com/1181132252 ... 8Avril2011" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; - Sako, prancūzė moka užsimesti šalikėlį kai nė viena kita Europos moteris, taip ir šiame sode. (Tik nesuprantu, kam jai tas alpinariumas reikalingas)

Nė iš tolo nesulyginsi su jūsų rožynais, bet jos sode kaip tik matau tą nerūpestingai užmestą šalikėlį - https://picasaweb.google.com/1181132252 ... DeCouleurs" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Kaip išnaudotos erdvės. O juks sklypas - plokščias ir paprastas kaip stalas.

Kažkas jos blogo nuorodą įdėjote anksčiau, ačiū, pataikėte tiesiai į šrdį (yes)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Gema » 29 Bal 2012 15:33

Dar vienas būdas kaip išsaugoti žemėje įkastus medinius kuolus: mano krašto sentikiai įkasamą galą apdegina, mano kaimynas (lietuvis) padarė tą patį įkasdamas medinius riboženklius). Pasakoja, kad kasinėjant žemę randi tuos apdegusius kuolus, nors virš žemės jų seniai nebebūna ir žymės. Apdeginti matyt reikia ir tą dalį, kuri bus kelioka cm virš žems- nes čia irgi jautri vieta.

Mes bandysime apdeginti lietlempe (jų dabar yra tokių labai paprastų ir pigių, su pridedamu mažu balionėliu), gal nebūtina kurti laužo.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Jūratė » 30 Bal 2012 06:35

laužo kurt nebūtina, tą galima padaryt ir sumanius išsikept šašlykų užkurus šašlykinę :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Gema » 30 Bal 2012 08:52

Išsiklausiau smulkiau apie šį būdą: lietlempė netinka, nes medis turi apanglėti, todėl jo storis turi būti mažiausiai 20x20 cm, kad apdeginus dar šis tas liktų... Teisingai tai padarius, toks stulpelis laiko 7 metus.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė LoretaA » 10 Geg 2012 09:44

Tuoj rišime rožes prie atramų, gal būt jau daugelis tai ir padarėme. Aš parišau tik labai dideles rožes: tokias kaip Alchymist, Blaiiri Nr.2, 'Tour de Malakoff', Great Western, 'René d'Anjou', 'Madame Victor Verdier', 'Baron Giraud de l'Ain' ir panašias. Šiaip tai, nedidelėms rožėms, netgi ir didelėms, bet kurios labai nenukenčia nuo vėjo leidžiu gulėti išsidraikiusiomis, kol neapsipumpuruoja. Vėliau daugiau mažiau rišu. Šiemet išbandžiau naują rišimo jaustelę, elektrikų naudojamas plastikines, praktiškai bespalves permatomas. Parduodama paketėliais po 100, didesnės ir pavieniui. Pirkau pačias smulkiausias. Truputį nesugraibiau (reikalingos tris rankos (xixi) ) ir jeigu šaka pasitaiko galinga - trūksta ilgio. Taigi geriau turėti ir smulkių ir šiek tiek stambesnių - ilgesnių. Rišant, tiksliau tik perkišant per pagamintą auselę nesuverškite labai, kad šaka dar turėtų laisvumo storėti.
Šios juostelės labai neblogai atrodo, tiksliau jų beveik iš viso nesimato :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Nijola » 10 Geg 2012 12:32

Loreta tu šneki apie pasaitėlius :) ? su kuriais suriša laidus, kabelius?
aš tokius pirkau bet dar nepanaudojau - kaip tik šias metais su tokiais pasaitėliais ruošiausi parišinėti rožes.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Jūratė » 10 Geg 2012 12:33

kaip tie pasaitėliai atrodo?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Rita » 10 Geg 2012 12:44

Mano vyras su tokiais pasaitėliais ,tik žaliais,kurie parsiduoda Senukuose sodo skyriuje pririšinėjo rožių šiltnamiukų lankus prie stūburo :) mes juos taip pat naudojame paryšinėti rožėms (flower)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Nijola » 10 Geg 2012 12:45

Jūratė rašė:kaip tie pasaitėliai atrodo?
plastikinė juostelė vienoje pusėje kilputė ir pati juostelė dantuota, galą be kilputės kiši per kilpute ir kiek reik suverži, dantukai laiko jau atgal neslenka.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Jūratė » 10 Geg 2012 13:09

o kitą juostelės galą tvirtinat prie kažkokios atramos? čia turbūt patogu, kai rožių šakos yra labai arti atramos, o atrama pakankamai plona (kad užtektų to pasaitėlio ilgio apvyniot). Tada pas mane mažai kur tiktų, nes dažniausiai didelių rožių atramos yra iš vienos pusės rožės (iš nugaros) kažkoks skersinis, prie kurio raišioju tas šakas, kurias reikia. Tada tinka tik virvė, nes būna gana dideli ir įvairūs atstumai nuo šakos iki atramos, pasaitėlio ilgio greičiausiai neužtektų (nežinau, kokio jie ilgio, bet įtariu, kad neilgi). Dar dalis didelių rožių turi horizontalias atramas - ploni nužievinti rąsteliai, tai jau vien juos apsukt visa ta juostelės sueitų :(
man tos virvės negražu, bet nežinau, kuo kitu pakeist mano atveju.
Dar klausimą turiu, kuo apsukat stiebą toj vietoj, kad pritvirtinimas žievės nežalotų? ar nekreipiat dėmesio į tai visai? Jei laisvai palieku virvę, tai besiūbuodama šaka nusitrina lietimosi atveju, kai apsuku virvę ir tvirčiau parišu, tai virvė įsirėžia į šaką...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Rūta » 10 Geg 2012 13:18

Sodininkų parduotuvėse yra pirkti plonos žaliu plastiku aptrauktos vielutės, susuktos į ritinį (aš pirkau „Žalioje stotelėje“). Ji nepastebima ir gali daryt su ja, ką tik nori – jokia atrama nebus per stora :) Man tai patogesnis virvės pakaitalas, su ja aš taip pat rožes parišinėju, kad nevirstų. Nebrangi, ritinys kažkur per 5 Lt kainuoja. Sužalojimų lyg nepastebėjau, juk neužverži niekada kietai tos vietutės...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Jūratė » 10 Geg 2012 13:22

turėjau tokį ritinį vielutės - pradžioj ji žalia, po kurio laiko pabuvus ant saulės - mėlyna :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Rūta » 10 Geg 2012 13:25

Ane? Nepastebėjau tokios metamorfozės :D Rudenį karpant rožių lapus, pamenu, išryškėdavo vielutės voratinklis – buvo gražiai žalia. Gal skirtingos firmos?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Rūta » 10 Geg 2012 13:28

O ką daryti su tais pasaitėliais rudenį? Ar jie kaip nors atsisega, susirenki ir kitąmet naudoji, ar tiesiog nukerpi?
Vielutė patogi, kai reikia prie sienos su vinutėmis parišinėti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Regina » 10 Geg 2012 13:31

Pas mane taip pat virvės - sintetinės, baltos. Negražu ir man, bet nekreipiu į tai dėmesio. Jei rožė tanki, tai tų virvelių nelabai ir matosi. Reikės nusipirkt juodų, kad taip akies nerėžtų.
Nepastebėjau, kad labai žievė nusizulintų ar, juo labiau, kad virvelė į šaką įsirėžtų.
Virvutės mano atveju - pats paprasčiausias ir pigiausias variantas. Virvutėmis raišiot - lėtas darbas, bet atrišt paprasta - nukirpai ir viskas :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Jūratė » 10 Geg 2012 13:35

Rūta rašė: Gal skirtingos firmos?
Gal. Maniškė tokiam baltam ritiny, kur yra pritvirtintas a la peiliukas - užkiši vielutę, spusteli ir ji nusikerta. Pirkau parduotuvėj šalia Scheteligo.

Iš užsmaugtos virvės šįmet John Davis šaką išlaisvinau |( , pernai nerišau, buvo parišimai nuo užpernai. Gerai laikė, aš atidžiai jų nepažiūrėjau, tai viena šaka jau beveik porą metų kankinosi :$ :( . Ten kur buvo užvyniota virvė - gerokai susiaurėjusi vieta liko...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė LoretaA » 10 Geg 2012 13:39

Taip, Nijole, tie patys.
Taip, Jūrate, atrama turi būti prie pat šakos. Kadangi mano atramos vielinės, o šakos lanksčios, aš jas ir pritraukiu prie atramos. Statau "vorą" keturių, didesnei ir tankesnei rožei šešių kojų ir prie tų kojų kabinu šakas. Pasaitėlį reikia rišti imant kartu ir šaką ir atramą. Neišeina pradžioje pririšti prie atramos, paskui prie šakos. Man patiko labiau nei su vielute, nes neslankioja. Kur "voro" kojos nepasiekė, stačiau elemantarų virbą ir prie jo kabinau šaką. Praktiškai tokių atramų, kadangi jos gerokai parūdijusios (xixi) , nesimato. Susilieja su rožės šakomis, nes ne visų rožių šakos žalios, yra ir rudų ar "parūdijusių" ir jos nebūtinai sudegusios saulėje :) .
Rudenį aš visas atramas nurenku ir vielutes nukerpu - pasmaugtų šakų nebuvo.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Rūta » 10 Geg 2012 13:39

Jūratė rašė:
Rūta rašė: Gal skirtingos firmos?
Gal. Maniškė tokiam baltam ritiny, kur yra pritvirtintas a la peiliukas - užkiši vielutę, spusteli ir ji nusikerta. Pirkau parduotuvėj šalia Scheteligo
Tikrai kita firma. Maniškė vielutė buvo žalioj paprastoj pakuotėj ir be jokio peiliuko.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Jūratė » 10 Geg 2012 13:44

Loreta, o kaip tu tvirtini Alchymisto šakas, kad ant kitų rožių negriūtų, kur parišinėji? Šiai rožei tas "voras" nelabai tinka, ar ne?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė LoretaA » 10 Geg 2012 14:12

Alchymistas "išplotas" vėduokle ir jo šakas pririšinėjau sukarpytomis pėdkelnėmis :P Turėjau kvadratinio profilio tuščiavidurių vamzdžių, kuriuos po du iš kiekvienos pusės įkaliau į žemę. Kadangi jie tapo per trumpi, į jų vidų įkišau sulenktą vielą ir prie tos sulenktos vielos pritraukiau šakas. Ten kur alchymisto centras pas mane įkasti du stulpai ir tarp jų ištiestos vielos, truputį dar prie tų vielų prikabinėjau, bet šiap tai tos vielos praktiškai nedirba, nes yra per žemai. Šios konstrukcijos, kai rožė sulapoja, taip pat praktiškai nesimato.
Kalbant apie Alchymistą, (čia iš kitos operos) aš šiemet jam nulaužiau pradedančiu augti ūglius, kuriuos šiaip ar taip reiktų pavasarį šalinti - jų tiesiog per daug. Ir Blaiiri Nr. 2 nulaužiau. Žodžiu, prasiėjau kaip per obelų vilkūgius.

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Laiminga » 14 Geg 2012 13:12

Jei norit pasaitėlius naudot daug kartų, reikia juos į kitą pusę lenkt. Tada gerai traukosi. O aš tai rišu lininiu siūlu (gal špagatu). Nerėžia akių, negaila nukirp ir išmest rudenį.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė LoretaA » 14 Geg 2012 13:21

Į kitą pusę lenkiant nieko nelaikys - ypač kai tokie vėjai |( Rišti virvele, bent jau man, labai daug laiko reikia - nebesugraibau. Pasaitėliai nėra brangūs - mažiausi, truputį virš 1 lito kainuoja 100 vnt. Pas ką nedaug rožių - poros pakelių ir užteks. Kol kas man patiko, nors nežinau kaip žieduotas šakas laikys - gal slankios |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į