Rožių persodinimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Regina » 18 Rgs 2013 14:01

Kiek iki to spalio jau beliko ;) Aš palaukčiau (ir laukiu :) )
O nugenėt reikėtų jau vien dėl to, kad persodint būtų lengviau. Ir prigyt lengviau nugenėtai. O žiedu bus ant kito krūmo :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Virginija » 18 Rgs 2013 14:27

Rudenelis rašė:Gerbiamos rožių mylėtojos ir žinovės,prašau patarimo: du birželius atžydėjo du "Flammentanz" krūmai , o dabar pasidarė mažai vietos, nes užaugo tikri monstriai. Vieną norėčiau perkelti į kitą vietą. O gal pabandyti palikti užaugintas nors naujas šakas, jos ilgos ir daug? Suprantu, kad augalui geriau būtų prigyti ir peržiemoti nugenėtam, bet taip norisi to vienintelio žydėjimo...Ar judinti dabar, ar laukti spalio? Stovi su lapais, nors ir nepuošniais, nes padirbėjo voratinklinės erkės. Tiesiog dvejoju.Būsiu dėkinga už bet kokius pasvarstymus.
Persodinėjau ir negenėdama, rožės prigyja, bet to laukiamo žydėjimo visgi nebūna, tiksliau - jis būna menkas. Todėl visgi nugenėčiau.


Aš irgi turiu tokią problemą - noriu persodinti tikrą "kalną"- rosa multiflora. Nesitikėjau tokio monstro (beje, gana dekoratyvaus), o dabar jokiu būdu negaliu leisti nustelbti aplinkinius augalus. Dar nelabai įsivaizduoju, kaip ją nugenėti, taip pat labai gaila.

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: Rožių persodinimas

Standartinė audra » 28 Spa 2013 17:02

Šiandien persodinėjau, dvi angliškas (pernai rudenį sodintas) rožes, kadangi prastai buvusioj vietoj augo :( (Moonsted wood ir Wiliam šekspyrą).Truputėlį apkarpiau, nors gal reikėjo visai nuskabyti lapelius, kad greičiau prigytų |( . Ir nežinojau ką daryti su išaugusiom šaknim virš skiepo, vienur nukirpau, kitur palikau. Gal kas pakomentuotų mano darbą ? :) Atsiprašau už nuotraukų kokybę :$ Dar liko persodinti Jubilee Celebretion. Ko tai sunkiai irgi augo..Gal nepatiko, kaip anksčiau minėjo kažkas, eglių kaiminystė.
Prikabinti failai
IMG_5342.JPG
1
IMG_5342.JPG (106.7 KiB) Peržiūrėta 21425 karus(ų)
IMG_5344.JPG
3
IMG_5344.JPG (32.72 KiB) Peržiūrėta 21425 karus(ų)
IMG_5343.JPG
2
IMG_5343.JPG (29.8 KiB) Peržiūrėta 21425 karus(ų)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Rita » 28 Spa 2013 18:34

Tokia ten aš žinovė,bet kai persodinėju rožės,visada nukerpu sprindžio aukščio ir nuskinu visus lapelius,visada prigyja ir jokių problemų,dėl šaknų virš skiepo nieko negaliu pasakyti,nes niekada nesusidūriau,bet,jei neturėčiau,ko pasiklausti,tikriausiai pašalinčiau :)

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: Rožių persodinimas

Standartinė audra » 28 Spa 2013 19:07

ačiū vistiek, jei ne pervėlu rytoj nukarpysiu (nors ir bais gaila ir baisoka, kad nesugadinčiau), kad tik prigytų ir kitais metais suvešėtų :) (flower)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Regina » 28 Spa 2013 19:08

O kam tas šaknis šalint :? Rožė išleido šaknis iš įskiepio, nieko blogo tame nėra, o gal net geriau, nes daugiau šaknų (ir iš poskiepio, ir iš įskiepio :) ) Mano rožėms dažnai taip nutinka, nes visada pasodinu nenormaliai giliai (xixi) Persodinant svarbu, kad tos šaknys būtų žemėje, o ne virš jos :) Rita teisingai parašė - lapus reikia nuskinti, o šakas patrumpinti. Galima šiek tiek patrumpinti ir šaknis. Šakos neturėtų būti daug ilgesnės už šaknis.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 28 Spa 2013 19:31

Teisingai Regina rašo, kam šaknis karpyti - kuo daugiau šaknų, tuo daugiau šakų ir visai nesvarpu iš kur jos dygsta (turiu galvoje šaknis, iš kur dygsta šakos yra svarbu). Kai rytoj nueisit nukirpti lapus, pasiimkit nagelius ir purios žemės kibiriuką. Supurenkit žemę apie rožes ir užpilkit atsinešta žeme pačią rožę - padarykite kurmiarausį. Tos purios žemės nelaistykite ir aplamai šiemet jau turbūt nebereikės laistyti.

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: Rožių persodinimas

Standartinė audra » 28 Spa 2013 20:08

Taigi,iš to nežinojimo persistengiu ne ten kur reik (xixi) Nustebino, jog persodinant rožes vėl reikalingas apkaupimas žemių, kaip pernai jau dariau (plius eglišakiai). Galvojau, reiks jau tuneliukus statyt...(facepalm). Visa laimė ,kad galima rasti atsakymus, užtai jums ačiū (like)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Regina » 28 Spa 2013 20:18

Iš esmės persodinimas niekuo nesiskiria nuo naujai įsigytų rožių sodinimo :) Koks skirtumas, ar rožė perkeliama iš vienos sklypo vietos į kitą ar iš vieno Lietuvos (ar kitos šalies) rajono į kitą ;)
O dėl apkaupimo - tai niekada neapkaupiu ir nieko joms nenutinka. Ne todėl neapkaupiu, kad prieštaraučiau tam, o todėl, kad paprasčiausiai užmirštu

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Alinda » 24 Rgs 2014 17:22

Baigėsi vasaros džiaugsmai,prasideda rudens rūpesčiai :) .Pernai rudenį nusipirkau Zapyškio medelyne laaabai mažą Alchymistą.Laikinai pasodinau ten,kur sodint nereikėjo :) .O šį rudenį jau noriu pasodinti į nuolatinę vietą.Bet ką daryti su 2 m ilgio šakomis ? Palikt? Nukirpt? Jei tai būtų kokia kita rožė,tai man atrodo nebūtų taip gaila,bet čia Alchymistas!!!! (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 24 Rgs 2014 17:38

Negerai. Kiek šakų? Jeigu kokios dvi, galima pasikviesti vyrą ir paaiškinti, kad kasti reikės labai gyliai. Jeigu kokį metrą nuo skiepo iškasit, bandykit palikti tas šakas. Jeigu šakų daugiau, kaskit tiek pat, bet šakas teks sutrumpinti, maždaug pusiau. Jeigu šakas kirpsit, geriau tai daryti ne dabar, o spalio pabaigoje, jeigu nekirpsit - galima ir dabar. Ir lapus nukirpkit, kad negarintų drėgmės, kurios nelabai bus kuo paimti. Taip aš daryčiau.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Rudenelis » 24 Rgs 2014 19:17

Ir aš noriu įkišti savo trigrašį. Pernai persodinau savo Flammentanz, klausiau jūsų patarimo, bet padariau eksperimentą, juolab, kad turėjau 2 vienodas rožes, didelius krūmus, kurie abu netilpo. Nebuvo labai ir gaila, trėmiau į tolimiausią pakraštį. Tai va: išraut, kad nenubyrėtų žemės, nepavyko, šaknys liko beveik plikos, ta pagrindinė "morka" nutrūko, žiauru. Galingas žydėjusias šakas nupjoviau prieš iškasant, palikau ilgas jaunas 4-ias,taip egoistiškai norėjau žiedų. Pasodinau, palaisčiau, gerai neprisimenu, bet atrodo, kad ir lapų nenuskyniau, nes buvo tik rugsėjo antra pusė. Šiemet labai gražiai žydėjo, bet naujų ūglių neaugino, tik neilgas šakas apačioj, kurios šiemet ir pražydėjo,tik vėliau už tas kur palikau pernykštes. Dar kelių žiedų sulaukiau ir vasaros gale. Jei tai būtų buvus man svarbi roželė, tikrai nebūčiau rizikavus, juolab, kad rezultatas šiems metams buvo geras, o potencialo kitiems nelabai gavosi, liko tik tos pačios jau antrametės šakos.
Paveikslėlis
Nors už tvoros neprižiūrimas sklypas, piktžolės per vasarą suveši sulig tvora, o ten pietinė pusė, rožė neturi nė dėmelės ant lapų, o draugė, kuri liko augti savo vietoj su kaimynėmis, stovi gerokai nuplikusi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 24 Rgs 2014 19:48

Puikus rezultatas po tokios didelės rožės persodinimo. Man su didelėmis taip gerai nesiseka. Jeigu reikia persodinti, vadinasi "sėdi" labai ankštai ir ilgų šaknų nesugebu iškasti, dėl vietos stygiaus. Todėl rožė gaivaliojasi porą-trejetą metų. Aišku, žydi, bet nieko panašaus į Jūsų.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Alinda » 25 Rgs 2014 08:01

O siaube,kokie baisumai laukia mano Alchymisto,nes šakos tai keturios :( . Ir kitais metais tikriausiai žiedų nebus? Va čia man bus pamoka,kad jei nežinai kur sodinsi,tai nereikia ir pirkti .Gal geriau reikėjo sodinti į vazoną :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 25 Rgs 2014 08:35

Į vazoną geriau, bet nebūtų tokių šakų užsiauginęs. Tiesa, pastačius vazoną ant žemės, vis reikia ji karts nuo karto kilstelėti, kad šaknų nesuleistų per skyles. Arba pastatyti vazoną ant kokio nors pagrindo ar lentos.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Egidija » 07 Lie 2015 17:18

laba diena,pries tris dienas buvau Latvijos Rundales rozyne,nusipirkau tris rozes,dvi vazonuose,o viena susukta i maiseli,na kaip maximoje pardavinejo,tik saknys...jau kelios dienos nesodinau,nes buvo karsta,vis dar nera lietaus,ar galiu jas dar palaikyti,ar vis tik geriau sodinti,kad ir per karscius?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 07 Lie 2015 18:35

Aišku, kad geriau pasodinti - tik po to pavėsį padarykit. Jeigu gyvenat prie rožių, šiferio lapą užstatykit, ar agroplėvelės tarp pagalių ištempkit, gerai palaistykit kelias dienas iš eilės ir viskas.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Egidija » 10 Lie 2015 07:03

aciu,pasodinau ir dar lietaus gavau:)...dar yra vienas keblumas...pirktai rozei Blue Parfum Fe,kuri ir buvo su vienu stiebeliu, bevezant masinoje nusilauze,tiksliau uzlinko stiebelis kazkur 4-5 cm virs poskiepio,kur jau zemiau nebesimato nei vienos akutes...as bandziau, savo menku patyrimu,reanimuoti,t.y. ikisau kelis medinius iesmelius aplinkui ir aprisau bintu...dabar,jau kai sodinau,po kokiu keturiu palaikytu dienu,atrisau ir pamaciau,kad ta vieta tokia standi,bet tokia tamsi juostele toje vietoje atsiradusi,na gal tik viename pakrastelyje dar neapjuosta...sodinant ta vieta apsikaupe zememis...gal jau galas mano gelytei,ar vis tik is skiepo isleis nauju atzaleliu?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 10 Lie 2015 07:52

Nieko nereikia reanimuoti - rėžkit iki nulinkusios vietos (virš lapo maždaug 5 milimetrus). Po nukirpimo rožė gali iš pažastų išleisti ūglius arba iš skiepo. Skiepo neturi matytis virš žemės Jeigu yra kitaip, iškaskit ir vėl pasodinkit taip, kad skiepas būtų paskandintas, t.y. nemažiau kaip 5 centimetrai po žeme - kitaip rožė skurs, o po žiemos gali būti ir nusibaigusi.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Regina » 10 Lie 2015 08:05

Aš supratau, kad žemiau užlinkusios vietos nėra akučių, tai ir ūglius išleisti nebūtų iš kur. Aš bandyčiau sodinti taip, kad būtų bent viena akutė po žeme, kad ir virš užlinkusios vietos. Kažkada vamzdelinį Leonardą prieš sodinimą visai nuo poskiepio buvau nulaužus - pasodinau, prispaudžiau, prigijo, puikiausiai augo ir žydėjo.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 10 Lie 2015 08:41

Tikrai, ko gero nėra - nelabai įsiskaičiau (stupid). 4 - 5 cm man pasirodė daug ir, kad jau ten tikrai turi būti lapų.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Egidija » 10 Lie 2015 09:40

nulekiau,prakrapsciau sakele,kad matytusi poskiepis(ko gero jis tik 2-3 cm po zeme ;( ),ir palauzta vieta,ji ko gero irgi 2-3 cm nuo poskiepio...gal as rozyte taip paliksiu daugiau zemiu uzpylusi,nes cia ne ta vieta,kur as noriu ja sodinti,bet iki spalio men. zadu nejudinti,nes naujoje vietoje galesiu sodinti tik velai rudeni kai is ten iskasiu kita augala ir padarysiu lysve...
Paveikslėlis

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Egidija » 10 Lie 2015 09:46

pridedu visa jos vaizda,zinau,kad maza,bet auksciau irgi luzo,nes labai protingai buvau padejusi po mazu vaiku kojomis,kol apsiziurejau,jau saukstai po pietu...vieninteli tokios rusies beturejo daigeli,kitaip buciau rinkusis geresni ir kelis...maciau Sibirkoje Novalis panasi yra,jei ka,leksiu ten.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 10 Lie 2015 10:23

Man atrodo matau skiepą - teks iškast ir persodinti. O kurioje vietoje sulinko? Virš skiepo maždaug 5 milimetrus matau akutę - jeigu neklystų, o aukščiau turbūt ir yra sulinkimas. Persodinkit būtinai - per sekliai Jūsų rožė sėdi. Visas skiepas turi būti pilnai, ne mažiau 5 cm užkastas. Galit palikti, nekirpt, kad matytumėt kur rožė pasodinta.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Egidija » 10 Lie 2015 10:32

aciu,butinai persodinsiu,tik kaip minejau noriu pasodinti i kita vieta spalio men,nes nezinau ar ji cia derinsis ikista prie Mme Isaac Pereire?.jeigu dabar persodinti giliau,tai gal patartumet ar tiks si spalvu gama ja palikus,nors norejau violetine prie geltonu sodinti...dabar narsau forume geliu suderinamuma,kas tiktu prie Mme Isaac Pereire?

Skelbti atsakymą

Grįžti į