Vasara rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Vasara rožyne

Standartinė Regina » 02 Bir 2011 19:30

Rožyne jau ne pavasaris, o vasara (sun) , bet parašysiu dar čia :)
Šiandien buvau kaime ir labai maloniai nustebau - radau pražydusį pirmąjį rožės žiedą :) Apgraužtas, šleivas, kreivas, bet vistiek labai gražus ir mielas <3 (flower) :)
Šiemet sezoną pas mane atidarė angliška Munsted Wood

Bloga naujiena - amarai ant kai kurių rožių dauginasi kosminiu greičiu (bug) :(

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 02 Bir 2011 20:52

Pas mane rožių žydėjimo sezoną atidarė 'Mary Rose' vienas žiedas ;)

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė zebenkstiejka » 03 Bir 2011 00:22

O pas mane pirmas- Poppius (pimpinellifolia), tik rudenį sodintas, bet žiedų žada nepašykštėti :) Iš Serbijos atkeliavusios kelios rožės jau krauna pumpurus, gal reikėtų duot joms sutvirtėt, neleist kol kas žydėt.. bet ranka nekyla.. (no)
Iš visų rožių tik dvi matosi, kad neperžiemojo. Dar prieš mėnesį atrodžiusios visai neblogai, o vakar radau nujuodavusiom šakom :( dar prie pat žemės žalios, bet manau kad nujuoduos ir ten.. abi rudenį sodintos ir abi, dėja, turėjo būti dryžuotos (kaip tyčia- labai norėjau dryžuotų (smoke) ). Tos rožės kurios po žiemos buvo visai nugraužtos pelių, jau dabar didesnės nei pernai- vistik labai stebina ir žavi toks rožių gyvybingumas, oi kaip laukiu žiedų <3
Prikabinti failai
DSCF5133m.jpg
DSCF5133m.jpg (54.3 KiB) Peržiūrėta 22508 karus(ų)
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 03 Bir 2011 06:28

zebenkstiejka rašė: Iš visų rožių tik dvi matosi, kad neperžiemojo. Dar prieš mėnesį atrodžiusios visai neblogai, o vakar radau nujuodavusiom šakom :( dar prie pat žemės žalios, bet manau kad nujuoduos ir ten.. abi rudenį sodintos ...
Įtariu, kad priežastis ne žiema |( Kokia ji, aš nežinau - bandau išsiaiškinti :?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 03 Bir 2011 07:02

Pas mane Darcey Bussell atidarė sezoną, vienas žiedas išsiskleides,o jos trys pumpurai ir po pumpurėlį Eglantyne,Thomas Graham ir Golden Celebration jau bus išsiskleide,kai grįšiu iš darbo <3 ,labai smagu,bet ką daryti su tais amarais?Vakar nuploviau su šlanga,bet galvoju,kad kažin ar padės,labai gaila tiesiog atsirado akimirksniu,kaip Regina sako kosminiu greičiu,koks chemikalas geriausiai suveiktu?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 03 Bir 2011 07:06

Atsiprašau,kad čia apie amarus įsijautus prišnekėjau,yra atskira tema.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 03 Bir 2011 09:55

Vakar iškirpau dvi storas kaip dešras ir ilgas 'Schloss Eutin' šakas. Vis stebėjau kas iš jų bus ir pagaliau pamačiau, o gi nieko. Taigi pirmą kartą radau savo rožyne, kaip rusai vadina, "žyrujuščije pabėgi", lietuviškai gal "tunkantys ūgliai" |( Įtariu, kad ir daugiau bus. Įdomu, čia raugintas karvių mėšlas prisidėjo ar taip kas. Kas turite patirties - pasidalinkite :)
Pasirodo neteisingai pasielgiau, reikėjo maždaug 1/3 palikti, o aš išrėžiau iki žemės :(

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 03 Bir 2011 11:29

koala rašė:Vakar iškirpau dvi storas kaip dešras ir ilgas 'Schloss Eutin' šakas. Vis stebėjau kas iš jų bus ir pagaliau pamačiau, o gi nieko. Taigi pirmą kartą radau savo rožyne, kaip rusai vadina, "žyrujuščije pabėgi", lietuviškai gal "tunkantys ūgliai" |( Įtariu, kad ir daugiau bus. Įdomu, čia raugintas karvių mėšlas prisidėjo ar taip kas. Kas turite patirties - pasidalinkite :)
Pasirodo neteisingai pasielgiau, reikėjo maždaug 1/3 palikti, o aš išrėžiau iki žemės :(
Neturiu tokios patirties, nes nė viena neaugino "nutukusių stiebų" :D bet ko gero turėsiu, stebiu kas ten auga |(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Bir 2011 19:45

Man atrodo, kad "nutukę" stiebai ankščiau ar vėliau subrandina žiedus, ypač jei jie išauga vasaros pradžioje. Bet tokie stiebai rudenį paprasčiausia nespėja sumedėti ir neatlaiko šalčių. O vat, "tušti' stiebai reikalauja greito ir nedidelio genėjimo. Labai keista, bet šiemet pirmą kartą, kelios tokios rožės buvo. "The Prince" abu krūmai augino tik tokius stiebus ir nė vieno normalaus. Tad, labai greitai teko karpyti iki antro lapo augančio nuo stiebo (žiūrint nuo viršaus). Ir dar keletas rožių turėjo tokias nesamones. Aišku, galima ir nekirpti ir lauktikad pagaliau išleis naujus ugliukus iš pažastėlių, bet nukirpus- rezultatai akivaizdūs.
Pirmoje nuotraukoje nepamatyta tokia šaka (rasta tik šiandiena). Kitose nugenėta skirtingu laiku. Paskutinėje nuotraukoje nugenėta iš kart pamačiusi, kad visos "The Prince" šakos nenormalios.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Vilma_K » 06 Bir 2011 06:46

O mano sezona atidare birzelio 1 d. - "Samba" (pietineje puseje) ir birzelio 2 d. -"Petite Hollande" vakarineje puseje.
Siandien vakare grizus jau turbut rasiu ir mano favorites "Eglantyne" ziedeli (dance) <3

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Bir 2011 06:59

Tikrai rasite, nes rožės stulbinančiu greičiu skleidžiasi :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 06 Bir 2011 08:59

Skaičiau rusų forume, kad tuos aklus ūglius reikia šalint pilnai, nes iš akučių dažniausiai išsprogsta tokie pat akli ūgliai. Bet pas DaliąRaimondą auga gražios šakelės
Pas mane pražydo Nevada, M.Hilling, Aicha, Hansa. Iš angliškų tik Munsted Wood žydi

Vartotojo avataras
Rožė
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 10 Rgs 2010 19:34
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rožė » 06 Bir 2011 09:39

Skelbimas ir iš mano gėlyno: pumpurų daug pas visas (daugiausia angliškos, na ir floribundinės), bet pirmūnė - Darcey Bussell, jau išskleidė net kelis žiedus :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 06 Bir 2011 12:15

Anksčiau rašiau apie savo Baroc rožę,kurios dvi ilgos šakos buvo įtartinai lyg tai pašalę ir tik pačiose viršūnėse leido ūglius,o visos buvo plikos.Tūkstantį kartų stovėjau su sekatoriumi ir vis abejojau,ar palikti trečdalį,ar rėžti iki žemės/ir visaip man buvo gaila/ ;( Gavus palaikymą ,nieko nedariau.Paskui pradėjo labai atsargiai išleisti po vieną ūgliuką kur ne kur,labai džiaugiausi,bet apie pumpurus nebuvo nei kalbos,nei viršūnėse,nei ant šoninių ūglių.Tačiau vakar apakau,visos šakos pilnos mažučių pumpūrėlių,toks džiaugsmas užplūdo,dabar nebežinau,kaip čia ją reikės belepinti <3 .Labai džiaugiuosi,kad nepaskubėjau. (flower) (flower) (flower)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 06 Bir 2011 13:55

"Aicha" iš ryto ir po pietų
PaveikslėlisPaveikslėlis

"Hansa"
Paveikslėlis

"Nevada" ir "Marguerite Hilling"
PaveikslėlisPaveikslėlis

"Munsted Wood"
Paveikslėlis

Ne rožės, bet man labai gražu :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 06 Bir 2011 14:13

Kokios gražios rožės ir nuotraukos :) O tie įspūdingi vilkdalgiai prie "balos" sodinti ar savaiminiai?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 06 Bir 2011 14:46

Ačiū :) ir nuo rožių - taip pat ;)
Vilkdalgiai pasodinti. Dauginasi kaip pašėlę.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 06 Bir 2011 21:24

Labai viskas gražu,o tas karštis išjudins visas rožytes sužydėti,tikrai,akyse skleidžiasi (flower) Nuostabūs vilkdalgiai,kaip gera jiems,kad jie turi tikrus namus,kur jiems geriausia augti,gal jie tokie ir gražūs,kad visą laiką grožisi savo veideliais veidrodėlyje <3 <3 <3

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė zebenkstiejka » 06 Bir 2011 23:22

koala rašė:
zebenkstiejka rašė: Iš visų rožių tik dvi matosi, kad neperžiemojo. Dar prieš mėnesį atrodžiusios visai neblogai, o vakar radau nujuodavusiom šakom :( dar prie pat žemės žalios, bet manau kad nujuoduos ir ten.. abi rudenį sodintos ...
Įtariu, kad priežastis ne žiema |( Kokia ji, aš nežinau - bandau išsiaiškinti :?
Tą, kuri dar turi žalių šakelių (na ir tos pačios jau juoduoja, lapų anei pumpurų nėra ant viso krūmo), pabandžiau gerai užlaistyti. Tyliai tikiuosi kad gal išleis kokį ūgliuką iš po žemės. Tos dvi rožės net neišsprogo padoriai pavasarį- pumpurai buvo, laistyta buvo, dengta nuo saulės, išleido mažus lapelius, bet jie nudžiūvo, nukrito. Tikrai įdomu, kokia priežastis? Ne infekcinis nudegimas, ne taip atrodo. Gaila nepadariau nuotraukos, kaip atrodo..
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 07 Bir 2011 06:43

Manau, kad priežastis šaknyse. Jeigu dar neišrovėt - iškaskit ir apžiūrėkit jas.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rūta » 07 Bir 2011 08:45

Kokios gražios ir vasariškos Reginos nuotraukos (flower) (flower) (flower) Kaip švelniai 'Marguerite Hilling' palinkusi prie smilgelės, koks vilkdalgių mėlynumas <3 Et, žiūrėdamas į tokias nuotraukas žmogus mieste pasijunti kraštutiniškai nelaimingas ir atskirtas nuo gamtos... :|

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė vilmis » 07 Bir 2011 09:03

Rūta - nesiskųsk, turi rožyną balkone :P
Pas mane dar nė viena rožė nežydi, bet New Dawn, Jacques Cartier, Astrid Lindgren ir Rhapsody in blue su pumpurėliais. Aišku ir tokių karščių kaip pas nėra. Savaitgalį pakepino 25C, o nuo vakar lynoja.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rūta » 07 Bir 2011 09:22

Aš ir nesiskundžiu :) Na gal tik truputį... :P :D O jei rimtai, tai man tikrai labai trūksta gamtos artumo :) Visa laimė tas balkonas. Viena tik 'Laguna' dar nė pumpurėlio nerodo, o 'Little White Pet' yra pumpuruota kekė, bet nežydi. O žydi ir 'Lavander Dream', ir 'Bernstein rose' (šios dvi mano mylimiausios kol kas - abi sesės išrinktos), ir 'Giardina', ir 'Perle d'Or', ir 'Irene Wats' dar nenužydėjęs vienas žiedas, o 'Hermosa' kol kas neparodė nė vieno gražaus žiedo - kažkaip apdžiūva jie dar nė neišsiskleidę - ir dar china grupės rožė, vadinasi :D Va tokia kol kas mano vasara rožyne :)

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 07 Bir 2011 12:45

Mano rožynėly žydėjimo sezoną atidarė La France (naujokė iš Petrovičaus). Gražuolė neišpasakyta <3 Radau jau pražydusią birž.2 d. Gal dėl karščių, bet panašu, kad žiedas ilgai netemps, nors vazoną vis nešiojau į dalinį pavėsį, kad saulės gautų per obels šakas.
Kitos dar tik apsipylusios pumpurais, ypač nustebino Charles de Mills, panašu, kad žiedų bus jūra (dance) ir ... dar nežydinti ji jau dieviškai kvepia, kvepia jos žiedpumpuriai, ir intensyviai taip :)
Pas mamulę - Prince Napoleon (šiek tiek primena Louise Odier), o HMF yra ideliai atinkanti foto http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.39771" onclick="window.open(this.href);return false;
Balkone (atviram) džiugina pagaliau pražydusi Magna Charta (HP), taip ilgai skleidėsi pumpuras, jau maniau, kad ir neišsiskleis, bet vakar grįžus iš sodybos radau didžiulį puikų žiedą, net spiegiau iš džiaugsmo, jei dar spėsiu - nufotografuosiu :)
Taip pat balkone pražydo ir Conditorium kukliais žiedeliais, vienas kažkoks keistas, reiks su jumis pasitart, ko čia jis toks.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 07 Bir 2011 13:00

Reda, dėk fotkes - žiūrėsim, spręsim, girsim ir kartu spiegsim :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į