Vasara rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Platelių rožė » 10 Lie 2012 08:48

Ačiū už gražius žodžius :$ , Platelių rožes auginame bent kelias, bet dar nematėme jų tikrojo grožio, nes lietus supūdė dar neišsiskleidusius žiedus.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė Gema » 10 Lie 2012 09:08

Regina rašė:[/url]PaveikslėlisPaveikslėlis
Vakar vakare atsigulus man vis tos Reginos raganės ant šakų prieš akis stovi. Labai graži idėja. Adaptuosiu ją savaip - kur nors sodo pakrašty (gal rasiu sausuolį:) ar jauną nelabai dekoratyvų medelį ar krūmą) pamėginsiu paleisti savo ankstyvąsias žolines raganes - Ballet Skirt ir Maidwell Hall - kad atrodytų lyg laukinės, bet lyg ir ne :? ...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 10 Lie 2012 09:30

Taip, gražu laisvai augančios raganės. Savąsias žolines pabandžiau paleist tiesiog ant kadagių, bet jos kažko labai silpnai auga, o žydėt visai dar neketina.
Gema, labai gražus nuotraukoj jūsų derinys, tikiuosi, kad ir natūroj bus puikus. Kiek abejoju dėl G.Jekyll - maniškei jau šeši metai, auga visiškoj saulėkaitoj, bet dar nemačiau nei gražaus krūmo, nei gausybės žiedų. Tiksliau būtų pasakius, kad, jei būtų geras krūmas, tai būtų ir žiedų

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė Gema » 10 Lie 2012 09:52

Maniškė Gertrūda dar vazone, ir stovi saulėkaitoj iki gerų pietų, ir žiedų gausybė!!! Neįtikėtina, kad vazone ir tiek jėgų turi. Tiesa, visoms į vazoną dėjau biolux, apklojau perpuvusiu mėšlu, o ant viršaus, kad greitai neišdžiūtų - apklojau papuvusiu šienu. Gal nelabai gražu, bet sveika:) - vadinu tai gamtinės žemdirbystės estetika. Kelis kartus laisčiau atskiestom karvių srutom. Matyt toks receptas patiko.

Ji vis vien turės kažkiek kompanijos žemiau, tas visas krūmas atskirai nelabai ir matysis.

Aš taip pat norėjau sodinti raganę prie kadagio Blue Arrow, bet mano bičiulė, baigusi apželdinimą Kaune, įspėjo, kad kadagiui tai gali nepatikti, gali tose vietose nuplikti, jam reikia laisvės.

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 10 Lie 2012 10:46

Vis grožiuosi Jūsų visų išpuoselėtais rožynais ir žiedų gausa, ir padūsauju, kad savąjį rožynėlį matau retai :(
Tik paguodžiu save, kad kai jau išeisiu į pensiją, tai uch kaip atsigriebsiu :D
Dabar pats pikas žydėjimo (mūsų krašte viskas šiemet vėliau). Pasirodom, kas dar liko po audrų ir liūčių savaitgalio (buvom gamtos kataklizmų epicentre):
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Jūratė » 10 Lie 2012 10:50

Reda rašė:Pasirodom, kas dar liko po audrų ir liūčių savaitgalio (buvom gamtos kataklizmų epicentre)
Puikūs žiedai! Lietus, atrodo, nė motais :D
kas ta švelniai alyvinė gražuolė? http://postimage.org/image/mbngpqr15/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 10 Lie 2012 10:53

Reikia ir savais rožynais grožėtis, kurie tikrai to nusipelno, ne tik svetimais. Fotografuokit, dėkit ir mes grožėsimės, ir žiemą turėsit ką prisiminti :) Jeigu po visų kataklizmų dar taip pukiai atrodo gėlynai, tai kaip jie atrodė prieš ? (flower)
Pasirodo bent jau dviese svajojame apie pensiją (xixi)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 10 Lie 2012 11:01

Mano Gertrūde Jakyll taip pat buvo apsipylusi daugybe žiedų,buvo aukščiausia ir skaičiausia,bet jau krūmas-tragiškas išsišakojes į visas puses,šakos liaunos,krenta bet kaip į visas puses,man labai jis nepatinka.Dabar stovi beveik be žiedų,bet tvarkingai neatrodo,nors apgenėjau kiek įmanoma.Gal priraišiojus šakekes jos ir neblogai žiūrėtusi? Visai kitas vaizdas,rožės,pasodintos prieš Gertrūde-Alexandra of Kent/jos krūmeliai du/-kaip diena ir naktis skiriasi,tikra gražuolė,žiedai didžiūliai,laikosi labai ilgai,čia,mano akimis tai puiki rožė,o jau žiedų spalva nepaprastai graži |( <3.Niekas nepraeina jos nepastebėjęs <3 .
Žolines tris raganes/Arabella ir dvi Petit Faucon pasodinau prie tvoros už Golden Celebration ir Abraham Darby ,jos taip gražiai įsikibusios į sietą,kad jau baigia padengti nemažą tvoros dalį,man labai gražu mėlynas fonas šviesioms rožėms (flower) .Tamsiai rūžavą žolinę raganę Zoin paleidau ant žemės ant kaulenių ploto,dar tik pradžia,bet jau pradeda po truputį žydėti,man nepaprastai gražu,kai sužydęs daugiau,nupaveiksluosiu (flower) .
Nežinau,ar kadagiui kas gali pakenkti,manau,tik jis gali pakenkti,rašau iš praktikos-ką bepasodinsi netoli kadagio,po truputį skursta,reikia labai nuo jo užsitverti visokiais šiferiais ar kitokiom atitvarom žemėje,tada gal ir augs :D Aš jau labai nuo jo atsitvėriau kaip tik bemokėjau,pasodinau geroje žemėje raganes Polish Spirit ir Blue Aniol,kojas dengia viendienės,padaryta atrama,o jos kaip nenori augti,taip nenori,nežinau,ar tik kadagys nebus kalčiausias |(

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 10 Lie 2012 11:02

Ooo, tai subtili, kiek "padūmavusi" gražuolė Florence Delattre (Guillot)
Paveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 10 Lie 2012 11:14

Nuostabi gražuolė <3 Iš viso,čia viskas labai gražu <3
Nelaukit tos pensijos,nieko ten nebesinorės griebti,skaudės visi šonai,veidrodis rodys nesąmones ir bus visiškai liūdnos dienos,džiaukitės jaunyste,nieko nėra geriau pasaulyje (sun) (sun) (sun)

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 10 Lie 2012 15:58

Ir dar kelios:
seniai žadėta parodyt Charles de Mills Paveikslėlis Paveikslėlis žydėjo laaabai gausiai (viso grožio nemačiau :(), čia jau paskutiniai žiedai. Krūmas begalo galingas, labai tankus, šakos lanksčios, tad vyras įvertinęs, kad su savo gausybe žiedų krūmas gali visiškai išgriūti iš kojų, jį įspraudė į gardelį, tyliai sau burbėjau dėl to, kad suspaudė, bet Charles sunkiai valdomas, o ir kaimynės jo - vos ne pažastyse, reiks jas kelti kitur. Iš arčiau Paveikslėlis
Souvenir du Dr. Jamain Paveikslėlis Paveikslėlis Spalva tikresnė 1-ojoj foto, nors tikrovėje ji dar tamsesnė.
Rosiarium Uetersener Paveikslėlis Šiemet labai dideli žiedai, ilgų šakų niekad nėr turėjus, visai ne vijoklis, pvz. kaip p. Tado Rosarium prie sūpuoklių :(
Paskutinį kartą redagavo Reda 11 Lie 2012 08:02, redaguota 1 kartą(us).

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 10 Lie 2012 16:15

Paveikslėlis Magna Charta, pirmasis žiedas buvo milžiniškas, vos tilpo sudėjus abu delnus, jo nebespėjau užfiksuoti, čia "mažasis", dydžiu nedaug ir nusileidžiantis.
Paveikslėlis arbatinė Roy Black, Paveikslėlis Louise Odier,
angliškos The Pilgrim Paveikslėlis ir Othello Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Vasara rožyne

Standartinė Gina » 11 Lie 2012 19:45

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis

rajonas
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 20 Vas 2012 07:38

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė rajonas » 12 Lie 2012 12:14

Žinau,kad ne į temą, bet nežinau, kur parodyti, o norisi :)Paveikslėlis

rajonas
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 20 Vas 2012 07:38

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė rajonas » 12 Lie 2012 12:16

neparašiau, kad tai AH Novalis iš Sibirkos

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė RožėDD » 12 Lie 2012 13:05

(sun) Kaip gražu pas visus <3 <3
Tokie skirtingi pasirinkimai...

Gema, gerai Rita sako, jog kadagys labiau viskam (tiek gėlynam, tiek vaisynam...) kenkia nei jam pakenksi. Aplamai kas tuos kadagius į rūtų darželius sugalvojo kelti. Tai miško augalas: visai neišvaizdus, džiūstantis, ruduojantis, puikūs namai erkėms - nei naudos nei grožio. Turėjau begales jų (įvairių formų, spalvų ir dydžių) ir padariau išvadą, kad tai priešingybė jaukiems gėlynams ir bendrai aplinkai. Nebent norėtum sukurti miško temą. (Labai priešiškai nusiteikusi esu prieš kadagius, todėl nepykit, jei pas ką auga ir yra mylimas ;)

Gina, o ketvirtoje foto kokia rožė?
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė Gema » 13 Lie 2012 15:58

Aš kadagiais dar neatsigėrėjau. Man nėr gažiau už seną miško kadagį šalia trobos - pamatau, ent silpna pasidaro iš gražumo. Kultūrinės formos ne tiek jaudina, bet pasisodinau trijų veislių kadagyną sodyboje, kad atsirastų šiokios tokios užuovėjos, nes vakarų vėjas košia kiaurai. Gal kada nors ir aš viską iškasiu :D

Kadagių šaknys, kiek girdėjau, eina gilyn, tai nebaisu ir arčiau namo sodinti, o tujų - platyn. Tujos man irgi labai gražu, visos, ypač tos suaugusios kapinėse (aš nebijau ir nesibaidau jokių augalų, augančių kapinėse), bet jos galbūt labiau tinka šalia miestietiško tipo namo.

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Vasara rožyne

Standartinė Gina » 14 Lie 2012 19:28

Deja, nežinau ketvirtos rožės vardo, pirkau ją aklai.

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Vilma_K » 18 Lie 2012 10:33

Rozyno naujoke "Out of Rosenheim"
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Elegantiskoji "Svedijos karaliene"
Paveikslėlis

Lavanda gigante (1 vnt.)
Paveikslėlis

Spalvu muzika
Paveikslėlis

Kartais apsimoka per lietu raveti rozyna, kad...
Paveikslėlis

...kad pamatytum is salos isdygusia vaivorykse
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 18 Lie 2012 10:41

Kokiose gražiose vietose gyvenat, na kam Jums tie rožynai ir tas vargas? Ir visai nejuokauju. Sėdėčiau sau terasoje , pasisodinčiau jazminų, veigelų, žiūrėčiau į vaivorykštes ir kaifuočiau. Nei man dengt, nei žiedų karpyt. Pievą karts nuo karto nusipjaučiau ir viskas. Gal kokį vieną kitą vazonėlį su gėlėm, tik ne su petunijom - iš bėdos galėtų būti ir rožės, pasistatyčiau (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 18 Lie 2012 10:55

Loreta, šneki nei šį, nei tą (stupid)
Pati gerai žinai, kad net ir gyvendama tokioj gražioj aplinkoj kaip Vilma_K, Platelių rožė ar kuri kita, tu vistiek augintum rožes ;) Juk ir dabar galėtum apsiribot tik įvairiausiais krūmais, bet kažkodėl augini rožes :D
Visos mes truputį išprotėję, daugiau ar mažiau norim prikišt savo nagus prie gamtos sukurto grožio ;) Ir nors dejuojam dėl skaudančių nugarų, sutinusių, geliančių sąnarių, subadytų, apdraskytų rankų, kažin ar ilgai ištvertume tik sėdėdamos ir besigėrėdamos kad ir pačiu nuostabiausiu peizažu :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 18 Lie 2012 10:59

Patikėk manim - aš tikrai ištverčiau. Kai turiu prieš akis vos ne iš visų pusių sandėlius, tai darau kažką, kad tik nuo jų žvilgsnis atsiplėštų. Ir nedejuoju visai :P

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 18 Lie 2012 11:08

Nu tai dar dejuosi - juk sakai, kad labai daug dirbt ketini per atostogas ;)
O nuo sandėlių ir kaimynų galima paprasčiausiom tujom ar kokiom gudobelėm apsisodint :B (makeup)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 18 Lie 2012 12:02

Vilma,kur Jūs čia gyvenat? Viskas taip matyta ir negaliu prisiminti kur :)
Labai graži aplinka ir nuotraukos,pusė forūmo-menininkės <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 18 Lie 2012 12:33

Mano galva, tai čia Kaunas palei Nerį.

Skelbti atsakymą

Grįžti į