Puslapis 113

Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Parašytas: 05 Bal 2011 19:37
DaliaRaimonda
Rusų internetiniuose puslapiuose skaičiau, kad genėti pirmiausia reikia angliškas rožes. Pagal D. Austiną genėti reikia dar neišsprogusias rožes, nes vėlesnis jų genėjimas atitolina žydėjimą.
http://www.rosebook.ru/articles/obrezka ... jskih-roz/O
Kitas rimtas klausimas dėl rožių purškimo, nes kai kurios mano rožės su lapelais jau. Tai ar nenudeginsiu jų purkšdama vario sulfatu? Koncentracija būtų 100g. x 10l. vandens :-k

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 05 Bal 2011 19:51
Regina
DaliaRaimonda rašė: Kitas rimtas klausimas dėl rožių purškimo, nes kai kurios mano rožės su lapelais jau. Tai ar nenudeginsiu jų purkšdama vario sulfatu? Koncentracija būtų 100g. x 10l. vandens :-k
Man rodos, kad sulapojusių rožių nerekomenduojama purkšti vario sulfatu ne dėl nudeginimo, o grynai dėl estetinių sumetimų - jis nudažo mėlynai.
Dėl normų nieko negaliu pasakyt - visada skiedžiu kaip parašyta ant pakuotės

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 05 Bal 2011 20:11
mamaviete
Pries pora savaiciu buvau sodo genejimo kursuose, LZUU, tai ten patare visus purskimus daryti CHAMPIONU, jis su kazkokia lipnia medziaga, kurios nenuplauna lietus :) Tai as jau medelius juo nupurskiau, ir rozes tuo paciu maudysiu

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 05 Bal 2011 20:21
DaliaRaimonda
Koncentracija tai pavasariui, kaip nurodžiau prieš tai, tikrai gera :) . Rudenį silpnesne rekomenduojama purkšti. Bet jei tik dėl spalvos, tai labai nedidelis skirtumas- mėlyni lapeliai nuo žalių :D Svarbiau, kad tie lapeliai nupuškus nenukristų :D O kas geriau ar vario sulfatas ar Champion'as reiktų plačiam internete paskaityti :?

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 05 Bal 2011 20:32
Rūta
„Championas“ laikomas modernesne, veiksmingesne priemone, paprastas vario sulfatas pigesnis. Aš renkuosi modernumą :D

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 11 Bal 2011 11:02
zebenkstiejka
Nijole, Rūta, ačiū už atsakymus (flower) Vieną nukirpau iki žemės, nes akivaizdžiai nieko gero vaizdas nežadėjo. Kitas palikau stebėjimui. Susidarė įspūdis, kad kai kurias rožes pelės labai mėgsta, o kitų nė neragauja, nors urvelių šalia ir prirausta. Skaniausia buvo spinosissima Glory of Edsell, visos šakos nuėstos iki šerdies, nė lopinėlio sveiko nelikę. Gi ten tiek spyglių buvo |( matomai pelės mėgsta valgyti "aštriai" (xixi)

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 13 Bal 2011 07:02
mamaviete
Si savaitgali ruosiuos purksti rozynus championu. O kaip elgtis su naujai pasodintom? As jas apkaupus- na, tokie kurmiarausiai padaryti :) gal nors ta zeme nupurkst?ir isvis- kada tuos kaupus nuimt?

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 13 Bal 2011 07:07
LoretaA
Tai ką sodinote iš Petrovičiaus, mes buvom numazgoję vario preparatuose - tai tų daugiau tikrai nereikia. Apie kitas tai nežinau. Su kaupais aš galvoju taip, kai jau matomai (o ne akyse :D ) pradeda didėti pumpurai, tai galima ir nukrapštyti ar nuplauti.

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 13 Bal 2011 21:53
Aistė
Nijole rašė:
aistejukas rašė:Arba man paranoja, arba mano rožėms truksta jau vandens |( Ar įmanomas toks variantas :? Vakar sodinant paliejau ir šalia esančias, tai vanduo taip greitai susigėrė, kad net nepastebėjau... O kasant duobes matosi, kad dirvožemis pakankamai sausas (drunk)
Nemanau kad paranoja, viskas priklauso nuo grunto. Lietaus nelabai ir buvo, jei matot sodinant, kad gruntas sausas būtina lieti, o jei jaunos rožės tai ir kitoms nerošal vanduo. Rožės nemėgsta perdžiuvusios dirvos kaip ir užmirkimo.
Nijole, ačių už atsakymą. Šiandien permasčiau, kad tikrai lietaus didesnio jau seniai nebuvo, gruntas pas mane pakankamai lengvas ir pralaidus, sniegas itirpo jau prieš gera mėnesį turbūt (smoke) tad kiekviena rožytė šiandien gavo po gerą kibirą vandenuko. Pastebėjau, kad ir stiebų galiukai padžiuvę, tai manau galima spėti, kad tai vandens trūkumo pasekmė. O naujai sodinamas aš visada lieju (yes) pilu pilną duobę vandens, laukiu kol susigers, o tada sodinu (sun)

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 14 Bal 2011 15:56
Aistė
Nijole rašė:
aistejukas rašė: Pastebėjau, kad ir stiebų galiukai padžiuvę, tai manau galima spėti, kad tai vandens trūkumo pasekmė.
Visų rožių stiebų galiukus genim pavasarį, nugenim 10-15cm jei tik šnekant apie stiebų galiukus, galima daugiau pagal situaciją. taip paskatinsit rožę augimui. Taip pat rožių stiebų galiukai gali būti pašalę, padžiūvę kad nesumedėjo, juos gūtina nugenėti.
Labai ačiū dar kartelį už paprotinimą. Bet pas mane nedidelis genėjimas jau buvo kai nudengiau, čia jau tas padžiūvimas atsirado vėliau :? Tai gal tai visai ne vandens trūkumas?
Gal tiesiog dar ne iki galo išgenėjau. Nu atsirašau už "blondiniškus" (nenoriu įžeisti nei vienos blondinės, čia tiesiog išsireiškimas :) )

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 11:26
Jūratė
ar jau ruošiatės purkšti nuo kekėjų, pvz. pjūklelio (ar kaip ten jis...)?

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 11:34
LoretaA
Pas mane jis jau apsiskraidė, radau gal 3 viršūnes kaip skudurus, bet aš jau nupurškus buvau - ketvirtadienį (05 12).

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 12:06
Jūratė
Kuo purškei? Actaru?

oi pasižiūrėjau, kad Actara sisteminis, o reikia kontaktinio insekticido. Tai Decis, Fastacas ir t.t. teisingai sakau? :)

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 12:23
LoretaA
Jūratė rašė:Kuo purškei? Actaru?
Fastaku.

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 12:35
Rūta
Tai Actara netinka? Tada prasimoviau....

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 12:44
Regina
O kodėl Actara netinka? Aš dažniausiai purškiu tuo, ką po ranka turiu. Šįkart turėjau fastaką.
Ir apskritai niekaip negaliu įsisąmonint, kuo skiriasi sisteminiai nuo kontaktinių :(

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 12:48
Rūta
Va taip gudriai rašoma:

Kontaktiniai insekticidai patenka į žaladario organizmą per dangą. Šie preparatai daugiausiai skirti žaladariams su duriamaisiais burnos organais ir graužiantiesiems vabzdžiams naikinti.

Sisteminiai insekticidai į augalą patenka per lapus, stiebą, šaknis ir apnuodija sultis, kuriomis minta vabzdžiai, turintys duriamuosius burnos organus. Sisteminiai insekticidai nuodingi graužiantiesiems kenkėjams ir mažiau pavojingi naudingiems vabzdžiams. Sisteminių insekticidų veikimo trukmė priklauso nuo jų gebėjimo pasiskirstyti augale, suirimo greičio bei pobūdžio, bet mažai priklauso nuo oro sąlygų.

Bet pažiūrėjau, kad Actara nuo lapsukio ir pjūklelio nesaugo, eh, tai žioplė, kaip taip nepažiūrėjau, nors klausiau Žalioj stotelėj, davė būtent šio... :(

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 13:25
Rita
Aš tai,pasitarus su Dalia Raimonda,purškiau Efektoriaus ir Actaros mišiniu 1:2 santykiu |(

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 13:34
Nijola
Rita rašė:Aš tai,pasitarus su Dalia Raimonda,purškiau Efektoriaus ir Actaros mišiniu 1:2 santykiu |(
o kam šiuo kartu efektorius???? ką pas jus rožės serga ??? Efektorius nenaudojamas profilaktiškai kiek žinau, jis gydo kai augalas jau serga |(

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 13:45
Rita
Taip, pas mane viena rožė "Folstaf"pradėjus sirgti, dėmėti keli lapeliai,tai aš juos nurinkau,bet ir nupurškiau,kad grybas neplįstu |(

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 13:50
Nijola
Rita rašė:Taip, pas mane viena rožė "Folstaf"pradėjus sirgti, dėmėti keli lapeliai,tai aš juos nurinkau,bet ir nupurškiau,kad grybas neplįstu |(
nagi kuo ji serga ??? gal galit parodyt |( gal galit nuotrauką padaryti ?
keista paprastai jei jūs profilaktiškai purškėt rožes pavasarį vario preparatais, neturėtų sirgti grybinėmis ligomis, gal rožėms prasčiausiai trūksta kažkokio mirkroelemento tai gali lapai pagelsti ? kaip atrodo ta rožė?

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 14:37
Rita
Gal aš ką ir nugrybavau,nieko negaliu parodyti,ta rožė dabar atrodo puikiai,kaip ir visos rožės,aš galvojau,kad efektorius labai padėjo,bet ji tikriausiai net nesirgo :D buvo lapeliai tokie lyg tai tamsesnėm dėmelėm nusėti,o man jau striokas,kad jos juodom nepasidarytų :$

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 16 Geg 2011 17:05
Tadas
Dabar jau atsirado rinkinys http://sodininkai.lt/index.php?lang=lt&id=4&mid1=4" onclick="window.open(this.href);return false; Bet anksčiau pats maišydavau ir purkšdavau (iu) rožes atsiradus bet kokiam itarimui ar profilaktiškai .

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 17 Geg 2011 09:45
DaliaRaimonda
Tadai, ačiū už gerą nuorodą :) . Kitamęt juo purkšiu. O dabar "Actara" nupurškiau. Kažkaip visur rašė, kad "Actara" nuo pjūklelio padeda. Nežinau, bet po purškimo jokių naujų pjūklelio atsiradimo požymių nematau. Manau, kad padėjo :)
O pavasariniam purškimui "Actaros" ir "Efektoriaus" mišiniu rekomenduoja purkšti Elijošiai. Kiek teko pas juos lankytis jų rožės iš tiesų labai gražiai auga.

Re: Pavasaris rožyne

Parašytas: 17 Geg 2011 10:57
Jūratė
ar šitas bjaurybė - lapsukys? Lapai viršūnėse susukti ir suklijuoti, praskleidus matosi gyventojas:
PaveikslėlisPaveikslėlis

kažkuri iš senovinių (kol nepražydo, negaliu pasakyt kas čia :$ ) pradėjo augint gerokai šviesesnius lapelius viršūnėse: Paveikslėlis ko gali trūkt? buvo patręšta kartu su visom kitom rožėm...