Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė lelijele » 24 Geg 2015 08:57

Šiemet taip ir neprisiruošiau nupurkšt rožių niekuo, nei nuo grybinių, nei nuo vabalų. Ir ką tik stebėjau puikų reginį. Atskrido mažas paukščiukas (nepažįstu koks) ir pradėjo tikrint visus ūglius iš eilės, ir rinkt ten apsigyvenusią gyvastį. Pirmą kart tai mačiau. Užgimė viltis, kad gal ir įmanoma su kenkėjais susidorot be chemijos.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Dausa » 24 Geg 2015 15:39

Na taip, išsiaiškina santykius patys. Negi nuodyti paukščių pusryčius. Užtenka, kad patys pripurkštų prisivalgom. Bet žvirbliai amarų nemėgsta. Stebėjom tokį ant serbento, patyrinėjo ir nuskrido. Zylėms tai skanėstas, semia pilnom burnom, jei tik randa. Tik kieme šiemet nėra, bandė geltonojo klevo jaunus ūglius aplipt, daugiau nieko. Gal todėl, kad šiemet labai daug auksaakių.
Kaip su ligom kovoti be purškimo dideliam rožyne, neįsivaizduoju. Mano mišrus gėlynas, tai be ligų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 18 Geg 2016 06:05

Maždaug nuo praėjusio savaitgalio pilnas rožynas pjūklelių. Kas netingi ir turi laiko galima rinkti ir traiškyti - baisiai lėti, o kas neturi laiko - reiktų nupurkšti. Mano rožės purkštos preitą antradienį (10 gegužės), tai nežinau ar nuodai veikia, nes lapsukių sočiai, bet nemačiau nei vieno amaro. Gal smulkmę užmuša, o stambesniems nė motais |( . Karkvabalai gerokai apgraužė ir lapus, ir pumpurus - atsiprašant visos rožės apkakotos, bet jiems jau viskas - ypač po šios nakties šalnų. Kalbant apie kenkėjus, visai nesiruošiau purkšti vyšnių, kol nepamačiau, kad vos ne kiekviename nubyrėjusiame žiedynę gyvena po kirmėlę. Siaubas (hit)
Mačiau, tas man labai nepatiko, rūdžių taškelių. Daugiausiai ant nusususių, pašalusių, ūglių. Labai jau anksti. Ateinantį antradienį (maždaug) reiktų vėl nupurkšti nuo ligų - purškiu pagal rekomendacijas maždaug kas dvi savaites 3 kartus.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Geg 2016 07:04

lelijele, tikrai kartais galima apsieiti be chemijos, tik rožyną vis tiek reikės apeiti ir žiedus apžiūrėti. Kai kur lapsukio susuktą žiedą pataisyti ar pjūklelio pažeistą stiebą nukirpti. Gerai, kai tai būna ne masinis reiškinys rožyne :) .
Lapsukio ir pas mane šiek tiek yra, tik vėliau jis savo kiaušinėlius matomai padėjo, pasukti žemesni rožių lapai, o viršūnėse jau susiformavę pumpurai. Pjūklelio kol kas nematyti. Gal išvengiau šios bjaurasties- rožės visos jau suformavusios pumpurus. Kol kas išsiverčiau su vienu 'Champion' purškimu pavasarį.
Dausa, mano žvirbliai lyg ir amarus lesa |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 18 Geg 2016 07:25

Labai ramu, kai nematai. Pasak patarlės - akys nemato, širdies neskauda :D Po dviejų savaičių nuvažiavus gal jau nė vieno sveiko lapo nerasiu.
Šeštadienį mačiau beatsirandančių amarų, ketinau juos išmaudyti Aphisol, bet sekmadienį lijo, taigi, egzekucija nepavyko. Vakare grambuoliai kaip bombonešiai pro ausis laksto, negalima būti išsižiojus, kad neįlėktų (xixi) Ir cikadų jau mačiau. Žodžiu, visa gamta atgijo (sun) (flower) (bug) (bandit)
Užmiršau pažiūrėti Alba "Maxima" - kokie reikalai dėl rūdžių. Dabar galvoju, ar tik ten nepravažiavo šienautojas :? Loreta, o kokias konkrečiai rožes pas tave puola rūdys?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 18 Geg 2016 07:31

Regina, gal perki Aphisol pigiai, kad planuoji jame rožes maudyti? Geras daiktas, a le brangus malonumas jame maudyti...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 18 Geg 2016 07:46

Kartais Aphisol pataikau Ermitaže su nuolaida, tai tada griebiu :) Purškiu tik baisiai aplipusias viršūnes, bet, aišku, tas buteliukas akimirksniu baigiasi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 18 Geg 2016 07:58

Regina rašė:Užmiršau pažiūrėti Alba "Maxima" - kokie reikalai dėl rūdžių. Dabar galvoju, ar tik ten nepravažiavo šienautojas :? Loreta, o kokias konkrečiai rožes pas tave puola rūdys?
Negaliu pasakyti, bet labai nemažai. Kuo rožė mažiau atspari šalčiui ir labiau nusususi, žiūrėk ir rūdžių taškelių yra.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gema » 18 Geg 2016 09:33

Pas mane paryčiais baisiausios šalnos. Kaimynė sakė, kad buvo net -2°C. Ir taip gal jau keturios dienos. Gal todėl nematau labai jau tų amarų, vieną kitą "kūdą muselę" sutraiškau, cikadelių pažeistų lapų yra, skylučių... O gal visa šutvė pasirodys vėliau, nes ir visa kita pas mane vėliau. Nupurškiau dar anksčiau variu, nuo kitų purškimų susilaikiau, paklausiau kolegų:). Vis tik gaila - nepurkšta nuo pat sodo pradžios 2012 m.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 19 Geg 2016 13:58

LoretaA rašė: Mačiau, tas man labai nepatiko, rūdžių taškelių. Daugiausiai ant nusususių, pašalusių, ūglių. Labai jau anksti. Ateinantį antradienį (maždaug) reiktų vėl nupurkšti nuo ligų - purškiu pagal rekomendacijas maždaug kas dvi savaites 3 kartus.
Loreta, o kuo purški nuo rūdžių?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 20 Geg 2016 06:00

Nuo rūdžių praktiškai nelabai kas padeda. Jeigu yra nedaug arba visai nėra, bet žinai kad bus - neblogai sugyžęs kaimiškas (nenugriebtas) pienas. Bet jeigu jau kaip reikiant išplitę - vaistų kol kas neradau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 20 Geg 2016 07:02

Apie pieną buvau užmiršus. Savo Maximą pernai nupjoviau iki žemės, viską sudeginau. Neatsimenu, bet gal vyras purkšdamas egles net žemę toj vietoj nupurškė. Bet nelabai tikiuosi, kad sveika ataugs.
Nesuprantu, iš kur tos rūdys galėjo atsirasti :? Iki tol nebuvo ir kol kas nėra (tfu, tfu, tfu) daugiau sergančių rožių. Ta "Maxima" pas mane auga nuo amžių amžinųjų ir visada buvo sveika.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Elena » 20 Geg 2016 16:09

Pernai rūdimis sirgo Vanguard ir nuo jos kažkiek buvo apsikrėtusi šalia auganti Laguna, pernai keletą kartų su teptuku tepliojau šakas ir lapus(viską kur tik matėsi nors mažiausias taškelis) grynu 9 procentu actu, o vėliau dar atsiradusius kelis mažus židinius pabandžiau "uždeginti" valikliu orkaitėms valyti. Po tokios egzekucijos, pernai daugiau fistulių neatsirado, šiemet dar nesimato, gal būsiu įveikusi šią bėda, gal neatsinaujins.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Geg 2016 07:42

Pernai mano rožes buvo užpuolę rudys. Ir ne taip, kad sirgtų viena- kita, bet sakyčiau tai buvo masinis reiškinys. Galvojau, kad rudys persinešė nuo kadagių (tais metais nupjovėme netoliese augusias kriaušes) ant rožių. Bet šiemet nėra nė vienos rudžių pažeistos rožės. Pernai pažeistų rožių nekarpiau, nes reikėjo visą rožyną iškirpti ir išmesti. Tik nupurškiau, nebepamenu kuo, bet nuo rudžių ir rožės toliau augo nebeturėdamos ligos požymių. Šiemet, nors žiema tikrai buvo mano rožėms nedėkinga, ir kai kurios rožės kaip reikiant pašalo, dabar jos auga nepaprastai sveikos (tfu.. tfu.. tfu...) Net ir Souvenir du Dr. Jamain kuris turi tendenciją sirgti rudimis auga šiemet sveikas.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 23 Geg 2016 12:24

Vakar nulėkiau į kaimą, nedaug laiko turėjau, bet pirmoj eilėj apžiūrėjau rožes. Kaip žinia, mano rožės nepurkštos nei nuo ligų, nei nuo kenkėjų. Jokios ligos kol kas nepuola, dar anksti. Alba "Maxima" tankiai sužėlusi. Jei stebuklingai nutiks taip, kad nepasirodys rūdys, tai bus labai didelis krūmas. Neskubu džiaugtis, nes ir pernai rūdys pasirodė ne iš karto.
Su visokio plauko kenkėjais reikalai prastesni :( (bug) Lapus graužia visokio plauko ir spalvos kirmėlės, lapai susukti lapsukio. Yra dar kažkokie niekadėjai - net nesupratau, ar tai smulkūs vabaliukai ar kokie kirminukai - kurie išgraužia pumpuriuką. Lyg būtų didelis kąsnis iškąstas. Smarkiai pasidarbavo pjūklelis, kai kurios rožės jam ypač patiko. Amarai taip pat puola ne visas rožes. Kai kurių net šakos linksta nuo amarų svorio. Apipurškiau Aphisol - amarai nustips, rožės pasitręš per lapus. Kiti gyviai toliau maitinsis.
Džiugu tai, kad kai kai kurios rožės jau su visai nemažais pumpurais. Man atrodo, kad dar taip anksti, ypač kai pažiūriu į senovines, kurios dar tik sprogsta.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Geg 2016 22:18

Nežinau kas jis toks, bet ir mano kai kurių rožių pumpurus atkado. Gražiai iškąsta.Teko palaužyti pumpurus kur netyčia tokį vaizdą pamačiau, bet juk neapeisi visų pumpurų. Nors rožės jau su dideliais pumpurais, kai kurios šakos vėliau suaugo, tai pjūklelis į jas dabar įsisuko (hit) . Tad su žirklėmis karpiau pjūklelio pažeistas viršūnes ir akluosius uglius. Visa laimė, kad tai ne masinis reiškinys.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 25 Geg 2016 07:23

Vis galvojau - kur dingo "mano" amarai :?, nes ant rožių nei vieno . Vakar radau - gudobėlių gyvatvorėje visi baliavoja :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 25 Geg 2016 07:52

Gal geriau jau gudobelėse nei rožėse (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 25 Geg 2016 08:01

Žinoma :) , ale vis tiek nupurškiau, nes vakar buvo purškimo"vakarėlis".

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Reina » 26 Geg 2016 07:08

Nusprendžiau ir aš įsijungti į diskusiją. Skaičiau berods Ginos apie patirtį purškime, kad ji purškia tik žaliu muilu? Pažiūrėjus į jos rožes rezultatas kalba pats už save <3

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gema » 26 Geg 2016 08:46

Žalią muilą reikia kartoti, taip rašo instrukcijoje. Pernai purškiau, nepigiai atsieina.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Esmiralda » 27 Geg 2016 06:13

Aš su žaliu muilu purškiau kai turėjau tris rožes. Dabar su žaliu muilu purkšiu tik pupas, nes mačiau skruzdės jau ant pupų ropinėti pradeda, laukia amarų (devil)

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Reina » 27 Geg 2016 06:55

Tai aš taip ir pagalvojau, kad čia mažam kiekiui rožių. :)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gina » 27 Geg 2016 12:23

Visai neee.... Rožių turiu virš 300, muilo kibirėlio užtenka sezonui. Jis berods dabar apie 4 e kainuoja. Juk neskalauji rožių jame, purški tik šakų viršūnes apkibusias amarais. Jei labai neužleidi, puikiausiai sekasi suvaldyti situaciją.
Pasikartosiu: nieko apart muilo nesu naudojusi. Nuo grybinių ligų niekada nepurkšta, su rožėm linkusiom vasaros gale stovėti plikom, praktiškai jau atsisveikinau. Stengiuosi eiti ta linkme, kad atsirinkti tik sveikas, nelinkusias sirgti. Bet ... Gal tai ne visiems rožininkams tinka. Aš lengvai atsisveikinu su sirgalėm, visos keliauja į laužą.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 27 Geg 2016 12:49

Gina, o kokiom proporcijom purškiate su žaliu muilu?

Skelbti atsakymą

Grįžti į