Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 17 Geg 2011 11:08

Aš purškiau Candit + Actara. Efektorius išties plataus spektro fungicidas, bet kažkaip irgi visada maniau, kad jis geriau tinka vasaros antrojoje pusėje, kai visokios dėmėtligės prasideda.

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 17 Geg 2011 11:17

Jūrate pažiūrėk čia http://www.rosebook.ru/articles/vredite ... redelitel/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 17 Geg 2011 11:39

Jūratė rašė:ar šitas bjaurybė - lapsukys? Lapai viršūnėse susukti ir suklijuoti, praskleidus matosi gyventojas:
PaveikslėlisPaveikslėlis
Kiek man teko matyti, lapsukys į triūbeles gražiai lapus susuka, o gūglėj įvedus Archips rosana rodo šviesiai žalią-permatomą kirmėlę - lyg kiek kitokią negu taviškė. Manyčiau, kad čia gali būti tiesiog kažkoks lapų ėdikas, bet ne lapsukys.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Geg 2011 12:31

Net nubėgau į rožyną paieškoti, kaip atrodo susukti lapai, tai vieną dar radau. Bet atsukus lapus kirmėlė jau sudžiuvusi. Tad, galiu pasakyti, kad kirmėlė rudai- pilka ir storoka, įmitusi tokia (devil) .

1. Taip atrodo susukti lapai 2. Jei lapai "atlaisvinami" jie vis tiek lieka neišvaizdūs.

PaveikslėlisPaveikslėlis

Donatela
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 15 Spa 2010 09:57
Miestas: Kauno r.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Donatela » 18 Geg 2011 19:08

Šiemet pirkau Graham Thomas užaugintą šiltnamyje, ir labai sunkiai ji man bando prigyt. dabar jos lapeliai atrodo taip
Paveikslėlis
nejaugi pavasarį ja užpuole rūdys, ar kas kitas čia, ir lapeliu galiukai nurude, susirauksleje
Paveikslėlis
Kuom purksti, ka daryti?

Nijola

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Nijola » 18 Geg 2011 21:03

Ar jūsų rožė jau pasodinta lauke?, jei jūs rožę pasodinote prieš šį atšalimą, oro atvėsimą, žinoma rožei stresas, juk ji augo šiltnamyne kur temperatūros daug aukštesnės negu lauke.
Dirva šiuo metu nėra labai šilta ir rožė sunkiai kabinasi į gyvenimą.Vien žodžiu jai nepatinka atvėsęs oras -šalta.
Rūdžių pirmieji požymiai tai oranžiniai taškai žiedadulkių spalvos, kurios paskui virsta juodomis. Man atrodo prasčiausiai jūsų rožės lapai apdegę nuo saulės, galima juos išskinti, jei rožė labai išsistiebusi patrumpinčiau šakas, kad stiprėtų, galima palaistyti trąšomis. Tokiai silpnai rožei nereiktų leisti žydėti, pridengti nuo kaitrios saulės.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 19 Geg 2011 06:41

vakar nupurškiau rožes Deciu. Rinkausi tarp jo ir Actaros. Kadangi chemikalo aprašymai buvo gan panašūs, tai pasirinkimą nulėmė kaina :$
Žiūrėsim, kaip rožėms seksis. O apgraužtų ir paklijuotų lapų radau ir ant kitų rožių, tikiuosi chemija susidoros...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Geg 2011 07:24

Chemija tikrai sudoros. Tačiau tuos lapus vis tiek "atsukti" reikėtų. Mat jie užsukami ties rožės pumpuru. Lerva augdama juo minta. Tad, atsukus ir sunaikinus lervą dar galima išgelbėti žiedus. Nupurškus chemija, lerva ar kirmėlytė numirs, bet žiedas vargu ar išsilaisvins iš po susuktų lapų.
Na, o čia ta šlykštoka lerva apie kurią vis pasakojau (radau vakar vieną pačioje krūmo apačioje užsilikusią (devil) )

Paveikslėlis

Donatela
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 15 Spa 2010 09:57
Miestas: Kauno r.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Donatela » 19 Geg 2011 13:32

Labai jums ačiū, Nijole, už patarimus (flower) (flower) (flower) , taip aš ja pasodinau į lauką dar prieš šalnas, balandžio pabaigoje. Eisiu gelbėt...

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Paukštukas » 19 Geg 2011 16:58

Į mano rudenį pasodintą Rose de Resht ir pavasarinę Rosarium Uetersen jau kėsinasi rūdys. Jas tikrai pažįstu, nes nuo kriaušių keli metai renku tokius "žiedadulkėtus" lapus. Keista, nes visos rožės ir kriaušės 2 kartus purkštos nuo rūdžių :? Sode ir prie namo durų jau ir amarų mačiau. Jei vėjas vakare aprims maišysiu Fastac su Actara ir vėl purkšiu (mad)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Paukštukas » 19 Geg 2011 17:36

Susimaišiau berašydama tuos chemikalų pavadinimus. Aišku, kad ne Actara su Fastac, (no) o Efektorium su Fastak'u. (yes)

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė dale » 19 Geg 2011 18:05

Sveiki,

klausiu jau ir as - mano keli lapeliai atrodo taip, kaip Dalios Raimondos apgrauzti lapai( su skylutem) ir vieno lapelio apacioje radau zalia rubuili kirmeliuka. Roze krauna pirma ziedeli, labai noretusi jos neuzleisti. Cia pavardinta daug misiniu- pakartokite kas geriausia nuo kirminuku?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Geg 2011 20:32

Fastakas manau geriausas. Gali ir mišinį naudoti kur Tadas nurodė (1 pusl.), ypač jei rožės turi polinkį į ligas.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 20 Geg 2011 06:50

Kur jūs gausit pirkt Fastako??? pasakykit ir man, nes Ermitaže man paaiškino, kad Fastaku jau uždrausta prekiaut, nes jis .... (nepamenu tiksliai) nereglamentuotas, neregistruotas ar kažkas panašiai...

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Paukštukas » 20 Geg 2011 07:38

Taip staigiai uždraudė? Ko gero tikrai labai "draugiškas aplinkai" :?
Prieš mėnesį tikrai mačiau keliose sodininkų parduotuvėse.
Pernai pirkau rinkinį sodams, kurio nuorodą Tadas įdėjo. Nepanaudojau ir turiu.
Pagalvojus, gali būti kad tiekėjai žinojo apie būsimus draudimus, todėl sugalvojo rinkinį, kaip spartesnį realizacijos būdą. Atrodo ir prekyboj dirbau, bet vistiek pasimaunu ant rinkodaros kabliukų (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 20 Geg 2011 09:06

Fastak-ą neuždraudė, bet neperregistravo individualiam naudojimui. Profesionaliai naudoti galima.
http://www.vaat.lt/index.php?86887363" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 31 Geg 2011 11:19

Randu nemažai pjūklelio piktadarysčių, nors rožės buvo nupurkštos. Vysta nauji praeitą savaitę išleisti ūgliai.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Tadas » 31 Geg 2011 20:56

Tas pats pas mane ,galima sakyti masiškai.Pučiau Actara . Ką naudojai?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 31 Geg 2011 21:48

Valstybinė augalų apsaugos tarnyba http://www.vaat.lt/popup2.php?item_id=75 nenurodo, kad Actara tinka nuo pjūklelių. Aš irgi juo purškiau pirmą kartą kartu su Canditu, tai buvo prieš tris savaites. Tada susikrimtau apsižiūrėjusi, kad nedėmesingai pasirinkau insekticidą, o praėjusį savaitgalį tėtis jau nupurškė Deciu. Savaitgalį pjūklelių nulenktų ūglių neteko matyti, o kaip dabar yra, nežinau |(

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Tadas » 31 Geg 2011 22:03

http://www.kustodija.lt/LT/produktai/in ... d/552/nr/1" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 31 Geg 2011 22:17

Tai negi nesuveikė? |(

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Tadas » 31 Geg 2011 22:29

Pasirodo kad taip. :) Gaila kad nėra Fastako megėjiškam naudojimui. Nors vietoje jo dabar siulo Decį.Tas imdavo viską.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 01 Bir 2011 06:46

aš purškiau Deciu. O pjūklelio pažeistų ūglių yra nemažai :|

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 01 Bir 2011 06:53

Tadas rašė:Tas pats pas mane ,galima sakyti masiškai.Pučiau Actara . Ką naudojai?
Purškiau Fastaku

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 01 Bir 2011 07:11

tai kaip čia yra? visi purškėm skirtingais preparatais, o rezultatai pas visus panašūs (tiksliau rezultatų trūkumas)..... :?
gal mes visi per vėlai pradėjom purkšt? aš tai padariau, kai tik pamačiau pirmuosius nulinkusius ūgliukus, tai matyt, reikėjo purkšt kokia savaite anksčiau... bet labai sunku tą tinkamą laiką nustatyt |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į