Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 17 Geg 2013 09:01

Labai daug kur yra nurodyta kiek pilti į 10 litrų, tik reikia paieškoti. Pvz.:
http://www.agrochemija.lt/produkcija/fu ... vSvFMwdXw1&" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.kustodija.lt/LT/produktai/in ... d/523/nr/3" onclick="window.open(this.href);return false;
ir t.t. :P

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 17 Geg 2013 09:19

Loreta, tu tikras auksas :) Ir ką aš be tavęs daryčiau :*
Jei iš karto nerandu, tai daugiau ir neieškau, neturiu kantrybės (no)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 22 Geg 2013 05:58

Padėtis rožyne tokia: amarų, cikadų, voratinklinės nėra, vienas kitas lapsukys, kurio galima net neminėti, vienas kitas kirminas, vienas kitas pjūklelio nupjautas žemai augantis ūglis - šiek tiek nervina, nes pakerta pakaitines šakas ir miriadai (turbūt tokio žodžio nėra, bet man taip vaizdingiau) karkvabalių. Jie ir paliko apgraužimo pėdsakus. Per dvi savaitgalio dienas bei pirmadienio ir antradienio vakarus, be didelių pastangų, pririnkau 3 penkių litrų bambalius. Gal kam reikia (xixi) ?
Rožynas purkštas: vieną kartą candit + efektor ir vieną kartą candit + efektor + actara. Šį savaitgalį planuoju nupurkšti candit+ efektor+decis.
Žodžiu, viskas kaip ir gerai :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Paukštukas » 22 Geg 2013 06:25

Kada purškėte pirmą kartą Candit+ Efector?
Dar vis susilaikau nuo "chemijos", bet kitą pavasarį tikrai norėčiau laiku nupurkšti. Laiku, tai suprantu tada, kai skraido kenkėjų patelės, kol jų dar neprisidaugino.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 22 Geg 2013 06:36

Candit ne nuo kenkėjų, o nuo ligų. Purškiau kai pradėjo išsivynioti lapeliai. Dalį purškiau Čempionų - tas rožes, kurios buvo tik su pumpurais, kitas, kurios jau turėjo nedidukus lapelius su candit+efektor. Kol kas rožės atrodo, tikrai, neblogai. Praeitais metais, tokiu laiku, jau buvo pilna dėmėtų lapų.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Paukštukas » 22 Geg 2013 06:42

Supratau. Čempionu ir aš šiemet purškiau dar nesulapojus. Ligų kol kas taip pat nėra, tik kenkėjai. Ar teisingai suprantu, kad nuo pjūklelio, straubliukų, lapsukių jau per vėlu purkšti? Ar jų vystymosi ciklas kartojasi per sezoną ir dar kažkada tiktų nupurkšti?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 22 Geg 2013 06:48

Aš nupurkščiau, nes mano pastebėjimu, nenupurškus jų bus labai daug. Juo labiau, jeigu pas jus yra žalių kirmėlių, tai tikrai reiktų nupurkšti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 22 Geg 2013 06:55

LoretaA rašė:Padėtis rožyne tokia: amarų, cikadų, voratinklinės nėra, vienas kitas lapsukys, kurio galima net neminėti, vienas kitas kirminas, vienas kitas pjūklelio nupjautas žemai augantis ūglis - šiek tiek nervina, nes pakerta pakaitines šakas ir miriadai (turbūt tokio žodžio nėra, bet man taip vaizdingiau) karkvabalių. Jie ir paliko apgraužimo pėdsakus. Per dvi savaitgalio dienas bei pirmadienio ir antradienio vakarus, be didelių pastangų, pririnkau 3 penkių litrų bambalius. Gal kam reikia (xixi) ?
Rožynas purkštas: vieną kartą candit + efektor ir vieną kartą candit + efektor + actara. Šį savaitgalį planuoju nupurkšti candit+ efektor+decis.
Žodžiu, viskas kaip ir gerai :)
Paantrinsiu Loretai - pas mane irgi viskas kaip ir gerai, nors dar nuo nieko nepurkšta ;)
Yra ir žalių, ir margų kirmėlių, visos labai simpatiškos :D Mačiau vieną kitą amarą ir daugybę skruzdėlių (bug) Karkvabalių turiu savų užtektinai, tai labai ačiū - nereikia :D

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Paukštukas » 22 Geg 2013 06:56

Ačiū už patarimą! Yra žalių kirmėlių ir kitokių, purkšiu artimiausiu metu (hit), kai galėsiu. Jau porą kartų purškiau žaliu muilu su svogūnų lukštų ištrauka, kažkiek sumažėjo. Purškimo metu jos pasirodo, "išlenda į šviesą", tai lengva nurinkti. Tik labai jau imlus laikui procesas...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 22 Geg 2013 07:09

Regina, karkvabalius ne tau asmeniškai siūliau, gal yra tokių, kurie neturi ;)
Kai aplink nesukultūrintos pievos, visada yra mažiau kenkėjų ir ligų. Labai pagalvočiau ar purkšti, jeigu gyvenčiau vidury laukų ir miškų. Gerai atsimenu, kai kolektyviniuose soduose knibždėte knibždėdavo kenkėjai, o tuo metu kaime su pavienėmis trobomis jų praktiškai nebūdavo visai.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Geg 2013 21:36

Sveikos mielos rožininkės :) . Grįžau aš iš savo kelionių ir pamačiusi rožes net nustebau, kokios jau didelės. Išvažiavau kai tik rožės buvo pradėję sprogti. Nespėjau nupurkšti net vario sulfatu. Galvojau grįšiu tai nuo vabalų ir nuo ligų nupurkšiu vienu metu. Bet rožės jau tuoj tuoj žydės (Rhapsody In Blue jau pradeda žydėti). Pjūklelio nėra (pažeista tik vienas rožės stiebas- nesiskaito) , lapsukio per vėlai pasidarbuota, kai kur tik pirmi lapeliai pasukti ir tai nedaug, o pumpurai sėkmingai išlindę. Tad atrodo man šiemet labai laimingai pasisekė. Jei tokia situacija būtų, kaip pernai (buvo tikrai daug lapsukio susuktų lapų ir pjūklelio šiek tiek) žydėjimas būtų labai vėlyvas. Kol kas nuo ligų purkšiu tik rožėms įsižydėjus. Tik nežinau ar čia gerai taip sumąsčiau |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2013 05:06

Labas DaliaRaimonda,
jau tavęs trūko :) . Smagu, kad parazitai nenuniokojo rožių :) .
Jeigu purkši candit-u, negerai sumąstei - jis tik ant jaunų lapelių (lapų). Vėliau jis nebeveiksmingas - tuomet kuo nors kitu teks purkšti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 23 Geg 2013 07:04

Sveika sugrįžus, DaliaRaimonda, iš kelionių tolimų :) Smagu sugrįžt į beveik žydintį sodą (flower)
LoretaA rašė:Jeigu purkši candit-u, negerai sumąstei - jis tik ant jaunų lapelių (lapų). Vėliau jis nebeveiksmingas - tuomet kuo nors kitu teks purkšti.
O iki kada tie lapai skaitosi jauni? Reiškia, kad mano rožės liks nenupurkštos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2013 07:16

Mano galva, dabar kaip ir ribinis laikas, o rožėms įsižydėjus, kaip rašo Dalia Raimonda, jau per vėlu. Pernai aš ir nupurškiau kai man Rūta per žydėjimą atvežė. Ir visai be reikalo: apnuodytas sodas, sunaudotas fungicidas, be tikslo išmesti pinigai.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 23 Geg 2013 08:28

Taip, jau rožėms įsižydėjus „Canditu“ vėlu purkšti. Nors man pirmiesiems žiedams vis tiek tenka. Bet tik pirmiesiems. Juk per tas tris savaites, per kurias turi išsidėlioti purškimai, rožės nuo visiško belapiškumo pereina kone prie žiedų :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 23 Geg 2013 08:45

Man dar niekada nepavyko nupurkšt tris kartus. Galvoju, kažin, ar bent du nupurkšdavau, ar tik vieną šiaip taip įstengdavau? Tikriausiai taip tik grūdinu ligų sukėlėjus

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 23 Geg 2013 08:48

Manau, dviejų kartų irgi pakanka. Ir man ne visuomet iki žiedų pavyksta nupurkšti tris kartus, bet vis tiek gerai veikia. O dėl grūdinimo,tai Loreta teisingai pastebėjo, kad reikėtų įmaišyti ir kitokio fungicido, pvz., Efektoriaus :)

Vartotojo avataras
saulelė
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 16 Bir 2012 21:19

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė saulelė » 05 Bir 2014 13:41

Kiek dedate Candit 10 l. vandens ?

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Aistė » 05 Bir 2014 17:13

Nusipirkau naują purkštuvą, ryt bandysiu atakuoti amarus ir visas ligas. Pavyks šiemet tris kartus nupurkšti. Jeigu ne amarai, būtų nepavykę. O dabar gaila ir rožių ir visų kitų augalų :( Kas šiemet darosi, tai ne tas žodis...Turbūt pirmą kartą viską padarysiu laiku. Rožių tik keli žiedai, tikiuosi iki ryt nesužydės visos :D

Jeigu gerai pamenu tai 2g candito 10 ltr vandens, bet reikia pasitikrinti.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 10 Kov 2015 12:20

Rašiau rašiau ir viskas kažkur dingo :(
Persikraustau čia (gal kas galėtų perkelt mano klausimą iš pavasario temos, nes telefonu nesusitvarkau, o kito interneto kol kas neturiu, ačiū!).
Skaitau apie Burgundijos ir Bordo mišinius, maloniai nustebino jų kaina, bet iškilo klausimas dėl koncentracijos. Jei nudengus rožes rekomenduojama purkšti 3% Bordo mišiniu, tai tokios info apie Burgundijos mišinį niekur nerandu. O gal tai būtų tas pats? Prie Burgundijos mišinio instrukcijos parašyta nenaudoti padidintos koncentracijos, kad nenudegintų augalų...
Nerandu Lelijeles įdėto recepto, ar ten dar papildomai dedasi Čempionas? Kokia preparatų koncentracija?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 10 Kov 2015 16:21

Radau Lelijelės įdėtą receptą - prie "Rūdžių" buvo :) Nereikia "Čempiono" - žymiai pigiau tuomet.

Burgundijos skystis, kaip nepaliekantis ant gėlių dėmių ir nekenkiantis gėlių grožiui, gėlininkų yra labiau vertinamas už Bordo skystį. Norint paruošti 1 % Burgundijos skystį, imama: litrui vandens 10 g vario sulfato (mėlynojo akmenėlio), 10 1/5 g kristalinės skalbiamosios sodos.

Vario sulfatas ir soda ištirpinami atskiruose induose, vandenyje (vario sulfatas geriau tirpsta šiltame vandenyje). Tada abu tirpalai sumaišomi, ir supilamas visas skirtasis vanduo. Gautas skystis yra žalios spalvos. Paruoštą Burgundijos skystį reikia tuojau naudoti, nes jis greit genda.

Čia stambesniems ūkiams: Burgundijos skystis

Vartojamas 1%. Šiam skysčiui pagaminti imama: 1 kg vario sulfato (mėlynojo akmenėlio), 1,2 kg kristalinės sodos, 100 l vandens.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 10 Kov 2015 16:55

O tai kokia to Burgundijos turi būt koncentracija rožių pavasariniam purškimui? Jaučiu, reik surast kokią nors agronomę... :-)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 10 Kov 2015 19:58

Tai gal, kaip parašyta 1l. vandens 1x 10 g vario sulfato (mėlynojo akmenėlio), 10,5 g kristalinės skalbiamosios sodos. O man klausimas iškilo kas yra kristalinė skalbiamoji soda? Žinau tik buityje naudojamą. O ta kristalinė? Kur jos būna pirkti?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gema » 10 Kov 2015 20:39

Atsiprašau, bet neiššifruoju šito skaičiaus: "10 1/5 g kristalinės skalbiamosios sodos."

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 10 Kov 2015 20:52

Ar skaitėt čia http://www.manoukis.lt/print_forms/prin ... s=426&z=85" onclick="window.open(this.href);return false;
Gema, tai 12 g.
Aš tai pirksiu gatavą mišinį su jau visais susvertais kiekiais, nereik sukt galvos. O ir kaina labai nedidelė.

Skelbti atsakymą

Grįžti į