Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Reda » 23 Geg 2012 09:09

Jau kažkurioj temoj minėjau, kad mano "serbės" žiemojo su vazonais užkastos šiltnamyje. Dėl palankių sąlygų jos pirmosios ir sulapojo, ir sukrovė žiedpumpurius. Kadangi praėjusios vasaros ekologiška priežiūra nuo vabalų ypatingo rezultato nedavė (vyras vis burbė, kad tik chemija gali tuos padarus sudoroti), šį pavasarį purškimams naudoju tik ją, ką padarysi :(
Jau matyti ir rezultatai, nes 1-ą kartą purškiau gegužės 1 d., kai rožes jau buvo apnikę amarai. Purškiau NeemAzal'iu ir "šiltnamines" ir sulapojusias lauke. Po dviejų savaičių - jokių amarų (dance), tada dar viską nupurškiau Actara, nes jau ir 'laukinėms' reikėjo padėt, o praėjusį savaitgalį visas purškiau Fastaku. (Na, toks 'kokteilis' dėl to, kad noriu išbaigt sukauptas atsargas :) ) Manau, kad užteks jau, na, viliuosi :) Tai per gegužę jau matyti, kad lapsukys didelių bėdų nepridarė, vienas-kitas tėr, ankstesniais metais jis žiauriai puldavo 'Aichą', 'Charles de Mills', o šiemet kol kas pavyksta apsaugot, pjūklelio dar nepastebėjau, ačiūD, amarų irgi. Jaučiu, dar anksti džiaugtis, bet bent jau vieną mūšį laimėjau :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 23 Geg 2012 09:27

Jūratė rašė:Blyn, bet ir Efektoriaus, berods, nėra pirkti :(
pas mane ir randas dėmėtumas, tikrai, pirmi metai jis toks ankstyvas.

Pirksiu Actarą ir dar kažką nuo dėmėtumo reiktų į vieną purškimą sudėt. Tik nebežinau ką :? :? :? Topas nuo miltligės, jos pas mane kelinti metai visai nėra (tpfu tpfu tpfu), tai kaip ir nėra reikalo juo purkšt.
Patarkit, parašau, ką pirkt?.....
Jūrate, net nežinau, ką patarti |( Galiu tau „Candito“ iš kaimo parvežti, bus bent jau šių metų purškimams. „Efektoriaus“ reikės ieškoti. „BalticAgro“, žiūrėjau, nebeturi - iš ten man būtų palankiausia įsigyti. Dar juo prekiauja „Litagra“ – reiks galvoti ir ieškoti galimybių, kaip iš jų nupirkti. Žinoma, būtų geriausia rasti didesnių kiekių pakuotes, nes mažos žiauriai tuština kišenę :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2012 10:12

Galiu pažiūrėti "Effektor"Jonavoje "Agrochemoje". Jų parduotuvėje 10 ml Decio pakuotė kainavo 3 litus. Žinau, kad tai insekticidas, tik norėjau pasakyti, kad, pas juos man atrodo šiek tiek pigiau , nei kur kitur, lyg tai 4 ml pakuotė panašiai kainuoja.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 23 Geg 2012 11:15

ačiū, merginos. Loreta, jei rastum - paimk būtinai.
Rūta, labai gerai būtų, jei kelis gramus Candit (nežinau, kiek tu turi, jei labai nedaug, tai gal gramą :) ) galėtum parduot. O jį kokiom proporcijom reikia naudot?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 23 Geg 2012 11:34

Loreta, būčiau dėkinga, jei ir mano daliai paimtum :)

Jūrate, esu pirkusi berods 200 g, bet tų miltukų tiek daug, o norma tokia maža, kad man nebus jokio nuostolio :) Nurodo 0,02 % purškimo normą. 10 l purkštuvui miltukų – ant dozatoriaus dugno. Kada planuoji purkšti?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2012 11:46

Merginos, tai ką jums paimti, sukonkretinkit, prašau. Gal jūs Decio norit?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 23 Geg 2012 11:50

Ne, dėkui, „Decio“ regis, dar galima nusipirkti parduotuvėse. Turėjau galvoje „Efektorių“, jei pasisektų jo ten rasti.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 23 Geg 2012 12:00

Rūta rašė: 10 l purkštuvui miltukų – ant dozatoriaus dugno. Kada planuoji purkšti?
neturiu dozatoriaus |( , radau, kad tirpalo koncentracija turi būt 0,02 % , tai 2 gr dešimčiai litrų vandens, teisingai?
Nežinau, kada purkšiu, reiktų kartu su Efektorium.. Dabar reikėtų labai kažko nuo amarų ir vikšrų, ir kuo greičiau, turbūt pirksiu Actarą. O šiuos fungicidus reiktų nesuvėlint, birželio pradžia būtų pats tas, kad spėtų 'išsigaruot' iki uogienių gamybos :)

Man Efektoriaus, kad tik jo būtų (handshake)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 23 Geg 2012 12:12

Gerai, savaitgalį parvešiu. Pirmadienį ar kurią kitą dieną galėsim susitikt kavos (coffe) arba per pietus susibėgt :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 23 Geg 2012 12:24

Puiku! (flower) :*

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2012 17:21

Po darbo buvau "Agrochemoje", deja jie neprekiauja ir jau nebeprekiaus "Effector", "Fastac" taip pat nėra :(
Gal šita firma turi, ji Vilniuje. Jų puslapyje yra ir "Effector" ir "Fastac". http://www.vedrana.lt/fungicidai/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gulbe » 23 Geg 2012 19:38

O kokie jusu nuomone fungicidai yra efektyviausi? Man kaimyne perleis Efektoriaus, o namie dar turiu pernykscio Scoro.
Iskirpau visa Knirps'a ir ismeciau...Ryte buvo tik dvi sakos, vakare - visos, nesuprantu, koks plitimo greitis! O taip sveikai atrode, negaliu patiketi, ir dabar, saku galai nebuvo paliesti, tai veslus veslus, zali, ech... Sakos - kokios 6, visaip issiraizgiusios, beveik po du metrus ilgio, na gaila labai. Ir patikrinau kitas rozes - beveik visos turi po lapeli kita pazeista, floribundine Mariatheresia dar ir pjuklelio turbut pazeista - uglio galas , kur turi buti ziedas, pajuodes ir sudziuves... Visi skundziasi siemet, dar tik geguze, o jau tokie dalykai darosi (devil)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2012 19:59

Raudonjuodis dėmėtumas tokiu greičiu neplinta (per pusę dienos) |( Čia kažkas kita. Gaila, kad iškirpote ir išmetėte, reikėjo nufotografuoti. Aišku, ką ten suprasi iš nuotraukos, bet gal kokie kenkėjai vis tik buvo, o ne grybinė liga.
Kiek teko naudoti fungicidus, jie geriausiai veikia naudojami profilaktiškai, o ne kai ligos išplitusios. Kai lapai visi dėmėti, nėra tokio preparato, kuris padėtų tuos lapus išsaugoti. Kiekvienas fungicidas yra kelioms grybų grupėms naikinti: vienas fungicidas (grubiai) nuo miltligės, kitas nuo netikrosios miltligės, nuo rūdžių ir t.t. Reikia žiūrėti kokios ligos jūsų sode vyrauja ir naudoti atitinkamus preparatus.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gulbe » 24 Geg 2012 06:44

Koala, tikrai ne kenkejai. Siai rozei taip jau buvo atsitike praejusios vasaros viduryje, bet ne tokiu staigumu ir ne tiek daug apimta buvo. Isivaizduokite, tie mazuciukai Knirps lapeliukai visi geltoni, su tamsiai rudais taskuciais, ir vos palietus nubyra. Pernai pas mane vyravo raudonjuodis, nebent Felicite turejo kazkuria is miltligiu, bet neryskiai pasireiskusia, tiesiog tapo tokia nelinksma ir spalva lapu nedaili, tokia matine pilksvai rusva, nesveika spalva pasakysiu :) Bet lapai aptraukti jokia valktim nebuvo.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 24 Geg 2012 06:51

Gulbe rašė: nebent Felicite turejo kazkuria is miltligiu, bet neryskiai pasireiskusia, tiesiog tapo tokia nelinksma ir spalva lapu nedaili, tokia matine pilksvai rusva, nesveika spalva pasakysiu :) Bet lapai aptraukti jokia valktim nebuvo.
Čia man panašu į netikrąją miltligę arba į šaknų pažeidimą. Mano rožės taip atrodo, kai joms nugraužia šaknis.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 24 Geg 2012 10:04

kiek apskambinau, niekur nėra nei Efektoriaus, nei Fastako.
Agro Basf (jie gamina Efektorių) vietoj Efektoriaus dar patarė naudot Signum. Sakė, kad tai ypač geras fungicidas, tai lyg būtų patobulintas Efektorius. Juo prekiauja BalticAgro, kaina 0,5 kg - 130 lt. Mažesniais kiekiais neprekiauja (mad) ir iš vis - perkant dar reikalauja kažkokių poperių (ūkininko pažymėjimas netinka) (mad)
nebėra kuo purkšt rožes nuo dėmėtumo... ;(

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė mamaviete » 24 Geg 2012 13:22

Siandien buvau Kauno stoties turguje :) su tikslu rasti kokia bobute ar kioskeli su atveztine chemija :) Radau! Turejo Karate (be Zeon :D ) , istrauke ir fitosporino... Pazadejo , kad gal po savaites tures ir Efektoriaus. Pati as birzelio pradzioje vel busiu Kaune, uzsuksiu ir i ta turgeli ;) Tai jei kam reiktu- galeciau paimti. O tuo Karate tai labai apsidziaugiau, nes kiek esu purskusi savo avietyne( keturis pavasarinius purskimus) - tai rezultatai budavo akivaizdus, netik kad erkutes nebudavo, bet ir lapsukiai labai greit issivyniodavo :B

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė mamaviete » 24 Geg 2012 15:01

Skubu patikslinti- kad ne pavasari keturis kartus purskiau, bet keturis metus, po viena purskima geguzes menesi! :)

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Vilma_K » 25 Geg 2012 10:28

Isduok paslapti, kurioj turgaus vietoj tos "bobutes" ieskot. Visu atsargos greit senka :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Aistė » 25 Geg 2012 10:54

Jūrate, o kokių popierių reikalauja? Jeigu ūkininko pažymėjimas netinka, tai ko jie nori? Gal įmonės pažymėjimo? Tai jeigu aš įmonės vardu pirksiu reikės sąskaita išrašinėti, vėl negerai |( Kažką reikia galvoti, nes vakar vyras purškė vaismedžius ir vaiskrūmius, tai turėjau Efektoriaus, bet nedaviau |( pagailėjau :D palikau rožėms, bet turiu tik vienam purškimui, ir viskas (mad)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 25 Geg 2012 11:03

Reikia pažymėjimo, kad esate išmokusi (kažkaip panašiai) dirbti su chemikalais.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 25 Geg 2012 11:41

Loreta teisingai parašė, kažkaip panašiai skamba

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė mamaviete » 25 Geg 2012 12:29

Reikia spec leidimo darbui su pesticidais :) arba agronomo diplomo. Galvojau prasisuksiu su savo ukininko pazymejomu, bet... O ta bobute tai sedi ant , na , tokios kaip ir sankryzos stoties turguje |( Ten ant vieno kampo dazniausiai gruzinai ar kas jie ten tokie- su arbuzais sedi, o pries juos bobute su seklomis :) Kiek as atsimenu, tai ten ji etatine- visada sedi.Nuo jos prasideda darzoviu prekystaliai :) Nezinau, ar supratot mano delione :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 27 Geg 2012 21:23

Nu bet amarai šiemet (bug) |( - kaip arkliai, gyvenime dar nemačiau tiek daug, tokių didelių ir išbadėjusių. Kai kurios šakos atrodo kaip storos, žalios dešros (mad) Skaniausia jiems "Laguna", gal praeitą kartą aš jos nenupurškiau?
Yra ir kirmėlaičių, bet nedaug, pjūklelis per savaitę neblogai pasidarbavo. Ir dar kažkokie vabalai rožių lapus ryja, kanda stambiais kąsniais. Gal grambuoliai? Radau sėdinčių ant rožių.
Nupurškiau Deciu, tegu nnusprogsta bjaurybės (hit)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Aistė » 28 Geg 2012 17:20

Aš irgi mastau, kad vėlll reikia purkšti |( Jau taip pabodo tos žalios baidyklės, (mad) Šiandien aptikau Red Leonardo šakos visiškai nugraužtus lapus ir pumpurus (mad)

Skelbti atsakymą

Grįžti į