Balkone auginamos rožės

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė RožėDD » 29 Geg 2012 15:37

"Hermosa' tiek nuostabia spalva, tiek neįprasta žiedlapių forma sužavėjo <3 labai.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 04 Lie 2012 13:25

Kalbant apie 'Capitaine Christy', manau, jai balkone ne vieta. Žinau, kad jau nėra jos balkone, taip tik vakar pamačiusi kokias šakas išvanojo atsiminiau, kaip, Regina, guodeisi, kad metrinės šakos, o jokių pumpurų užuomazgų. Vakar atkreipiau dėmesi, gal 1,4 - 1,5 šakos ir galuose pumpurai. Bet aš tas šakas stačias dviejose vietose pririšau, nes naujai išaugusios, bijojau, kad vėjas išlaužys. Gal, jeigu laisvai kristų, augintų šonines šakeles. Žodžiu, labai gražūs žiedai, bijantys lietaus, bet ne tragiškai, kelios ilgos šakos ir labai mažai dekoratyvumo |( Vėlgi, galima ją suprasti - praeitais metais aiškiai buvo likusi be šaknų, šiemet atželinėja nuo nulio - tik nežinia kiek laiko jai leis augti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 11 Lie 2012 12:48

Vis dažniau pagalvoju, kad nereikia kankint rožių auginant jas balkone :(
Niekaip negaliu išnaikint bjaurių "ryžų" amarų - kažkokie jie labai vikrūs, nukrinta net prisiliest nespėjus. Atrodo, sutraiškau iki vieno - ir vėl visos viršūnės apkibę (bug) (bug) (bug)
Bet amarai - tai baika, palyginus su voratinklinėm erkutėm (hit) Apipulti visi lapai, suvytę, pabalę, vargani ir kuo toliau, tuo blogiau... Neišmanau, kaip su tom bjaurybėm kovot (no)
Vienintelė Sweet Haze klesti, niekas jai nebaisu, jokie kenkėjai nepuola :) Užtat balkonas visada pilnas nubirusių lapelių |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 11 Lie 2012 13:10

Kieno nubirę lapeliai, o gal žiedlapiai - nelabai supratau.
Augink, kas auga be problemų, bandyk ir atsirink. Bandyk šiuolaikines, atsparias visokioms negandoms ir žydi jos gausiai.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 17 Rgp 2012 07:30

Regina, kaip jaučiasi tavo rožės balkone? Ar pavyko įveikti voratinklines erkes? Mano rožes jos kamavo vasaros pradžioje. Ėmiausi visokių natūralių būdų – ir vandeniu dažnai purškiau, ir su eteriniais aliejais, bet niekas nepadėjo. Kadangi pernai mačiau, kas būna, kai šią bėdą užleidi, galiausiai du kartus nupurškiau „Vertimecu“ ir kol kas tvarka.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 17 Rgp 2012 08:28

Mano rožės balkone jaučiasi labai blogai ;( Šiuo metu visos plikos, be lapų, negali nei augt, nei žydėt - visas nukankino erkės (bug) (bug) (bug) , niekaip nepajėgiau su jomis susidorot. Per dvi savaites, kol nebuvau namie, jos darbavosi išsijuosę. Dar yra tokių šlykščių rudų amarų, kurie akimirksniu nukrinta vos spėjus prisiliest, kaime tokių niekad nemačiau. Tik Sweet Haze dar šiaip taip laikosi. Kitas nukarpiau labai trumpai, gal joms bus lengviau. Rudenį vešiu į kaimą ir nekankinsiu, pasiliksiu tik Sweet Haze ir Irene Wats

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 17 Rgp 2012 09:14

;( Lygiai taip pat man buvo praėjusiais metais :( Erkės viską nudaigojo – užtat šiemet neapsikentusi griebiausi chemijos. Žinoma, nėr smagumo ją naudoti, bet gal taviškėms „Vertimecas“ irgi padėtų.

Apie saviškių gabenimą į kaimą aš irgi galvoju – didžiulis skirtumas, kai matai rožes, augančias lauke, o paskui grįžti ir pažvelgi į balkoną... Aišku, ir rožės pas mane balkone mažylės, jos net lauke nebus tokios kaip, pvz., angliškos. Gali jos ten ir prapulti tarp kitų augalų, o nuolat auginti vazone, tai jau papildomas ir nemažas vargas...

Bet ne tai svarbiausia priežastis, kuri mane skatina galvoti apie rožių vežimą į kaimą. BIJAU ŽIEMOS |( Pernai savo neapšildytame balkone tiek prisikentėjau jaudindamasi, kad rožės neiššaltų, kad daugiau tokio malonumo tikriausiai nebenoriu. Tiesa, įgijau šiokios tokios patirties. O svarbiausia pamoka – nesvarbu, kuo dengi, svarbiausia, kad būtų koks nors šilumos šaltinis. Be problemų peržiemojo tos rožės, kurios stovėjo palei kambario sieną, prie kurios yra radiatorius, šildantis kambarį. Prie vazono temperatūra laikėsi apie 0, iki -3 ar panašiai. Tos rožės, kurios stovėjo prie balkono sienos, palei vazoną atšaldavo iki -10, o gal ir dar daugiau. Gaila, kad per vėlai sugalvojau matuoti temperatūrą, juk turiu du balkonus ir galėjau tas rožes ten išgabenti. Paskui taip ir padariau, tik, matyt, jau buvo per vėlu. Bet taip ir mokaisi iš savo klaidų. Tas dvi rožes, kurios buvo prie balkono sienos, praradau – tiksliau, jos nenušalo iš karto, lyg bandė sprogti, bet labai silpnai ir galiausiai nusibaigė. Mano mylimoji 'Irene Wats' buvo prie kambario sienos, bet kamputyje, kurio nešildė radiatorius, – šakelės nušalo, bijojau, kad praradau ir ją, bet labai pamažu ir labai vėlai ji išleido ūgliuką. Dabar žydi graži puokštė.
Taigi visa tai išvados ir pamokos man, jei ne visas išvešiu į kaimą.

Vienintelis neabejotinas kandidatas išvežti – 'Laguna'. Ji atsisakė žydėti – kelių puokščių žiedų nelabai gali vadinti žydėjimu. Laisvės reikalauja :) Kitos gana neblogai žydi, ypač 'Hermosa', 'Litle White Pet' taip pat neatsilieka, o 'Perle d'Or' auga silpniau, gan silpnas krūmelis. 'Irene Wats' po apšalimo pražydo tik dabar – vasaros pabaigoje.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 19 Gru 2012 19:15

Regina, kaip žiemojo pernai tavo rožės balkone – su lapais ar be? Ir kokios temperatūros tavo balkone žiemą laikėsi (ar balkonas apšiltintas?)? Šiais metais naujai įstiklinom balkonus, bet jie liko neapšiltinti. Nežinau, kaip juose bus temperatūros žiemą. Dabar laikosi pora laipsnių šilumos. Tai štai ir nežinau, ar nukarpyt visus lapus, suvyniot, suvystyt, apklostyt ar nereikia. Beje, pastebėjau, kad lyg ir sprogti kininės jau nori – juk joms poilsio beveik nereikia. Jei lapus nukarpysiu, veikiausiai jos dar uoliau norės sprogti. Nežinau, esu pasimetusi... |(
Mano balkone šiemet liko žiemoti 'Hermosa', 'Irene Wats' ir 'Laguna' - nesugebėjom ir neprisirengėm to „žvėries“ išgabenti į kaimą. Beje, Hermosa dar su žiedeliais - pauosčiau, kvepia :) O Irene Wats su stambiais pumpurais.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 19 Gru 2012 19:34

Pernai normaliai peržiemojo, nors buvau vienu metu išsigandus, kad sušals, žemė buvo suledėjus. Vazonus buvau pastačius prie vidinės sienos ir per didžiuosius šalčius užklojus striukėmis. Pas mane šiemet jau tik dvi, nes mano nervai neišlaikė žiūrėt į jas besikankinančias - išvežiau į kaimą. Dar vieną išvešiu pavasarį, o "Irene Wats" kažkaip reikės popint balkone. Dabar ji su visais lapais, visą rudenį bandė augint porą pumpurėlių, bet žiedais jie nespėjo pavirst. Purple Haze jau seniai numetus visus lapus, bet tikriausiai ne todėl, kad žiema, o todėl, kad buvo visiškai nukankinta voratinklinių erkių, niekaip nepavyko man jų atsikratyt. Beje, "Irene Wats" erkės visai nepuolė, buvo šiek tiek amarų. Kol kas nieko nedarau, žiūrėsiu pagal situaciją, dabar dar visai nešalta, šiandien ryte balkone buvo apie 0 laipsnių. Balkonas neapšiltintas.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 19 Gru 2012 21:28

Maniškių vazonuose visą žiemą žemė buvo sušalusi, ir, tiesą sakant, manęs tai negąsdina. Žiemą tai neišvengiama. Svarbu, kad temperatūros ilgai nesilaikytų labai žemos.
Mano rožės balkone šį sezoną visai nesirgo, tik vasaros pradžioje buvo erkės, o su jomis susitvarkiau du kartus nupurškus „Vertimecu“.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 14 Kov 2013 22:39

Mano balkone jau pavasaris... Balkonuose sudėjus naujus langus su stiklo paketais situacija visiškai pasikeitė – tapo daug šilčiau papildomai nešiltinant balkono sienų. Lauke -20, o balkone keli laipsniai šilumos. Tad nieko keisto, kad vasario pabaigoj mano kinės 'Hermosa' ir 'Irene Wats' ėmė gana intensyviai leisti ūglius. Pamačiau, kad nieko nebus, jei neišgenėsiu, tai jos išsprogs per visą peržiemojusių šakų ilgį, išsieikvos be reikalo, o paskui vis tiek reikės genėti. Tad prieš porą savaičių išgenėjau. Dabar jau su lapeliais, ūgliai sprindžio didumo. Langus uždengiau agrodanga, nes saulė labai aštri – bemat nudegintų jaunus lapelius, o dabar išsklaidyta šviesa pats tas, ko reikia.
Nežinau, tai gerai ar blogai, kad viskas taip anksti, bet nieko nepadarysi. Balkonas sukuria savo klimato sąlygas. Tikiuosi, viskas joms bus gerai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 15 Kov 2013 08:03

Mano balkone liko tik dvi rožės, iš kurių viena pavasarį linksmai keliaus gyvent į kaimą :)
"Irene Wats" prieš dvi ar tris savaites persodinau ir nugenėjau, nes jau labai norėjo augt. Maniškė nedidelė, pernai mažai augo, o ir sodinukas buvo labai silpnas. Gal šiemet sustiprės. Bet man nelabai sekasi rožes balkone augint :( Reikia apie jas labai šokinėt, o aš kartais užmirštu. Puola visokie bjaurūs amarai (bug) , ir iš kur jie balkone atsiranda :?
Nepaisant to, dar norėčiau pasisodint porą kiniečių ar arbatinių :) (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 15 Kov 2013 08:20

Kinietėm ir arbatinėm reikia labai daaaaag saulės. Ar jos yra tavo balkone?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 15 Kov 2013 08:58

Truputį nuogąstauju, ar ne per tanki danga, gal per daug saulės sulaiko, reikėtų kokią dieninę užuolaidą susiveikti (pernykštės balkonui pirktos nukeliavo į kambarį). Bet ir tai jau geriau nei palikti iškepti spiginančioj saulėj. Kol nebuvau uždengusi, visą dieną darbe sėdėdama nervinausi užuot džiaugusis pirma pavasario šiluma (bandit). Balkonas rytinėj pusėj, ten ilgai būna labai šviesu.

Rožytės atrodo neblogai, išskyrus 'Laguna', kuriai ten išties ne vieta, vešiu į kaimą, tik noriu, kad išsprogtų, sustiprėtų. Gaila man šios rožės, negerai su ja elgiausi, jei būtų rožių dievas, tikriausiai mane už tai nubaustų |( Bet, ačiū Dievui, sprogsta, gal ir nenumirios. Taigi išvada – renkantis rožes balkonui reikia labai labai labai gerai pagalvoti, nes ne visos gerai augs: 1) vazone, 2) ekstremaliom balkono sąlygom, kur vasarą tikrai labai karšta, žemė vazone greitai išdžiūsta ir ne visada laiku tai pastebi ir palaistai, 3) apskritai, manau, rožes balkone gali auginti tik atsidavęs jų mylėtojas (kalbu apie normalias rožes, o ne sprindžio dydžio miniukes iš „Maximos“), nes tai nėra lengva, tarp žydėjimų būna pertraukos... Tai ne kokios balkoninės pelargonijos. Štai tokios mintys šiandien :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 15 Kov 2013 09:26

Rūta, tavo sprendimas auginti balkone Laguna mane tuomet labai nustebino |( Be reikalo tada manęs nepaklausei ir iš karto nepasodinai į tinkamą vietą :)
Na nieko, geriau vėliau, negu niekada :)
Mano balkonas taip pat rytinėj pusėj, bet jau nuo pietų saulę užstoja namai. Tai net ir nežinau, ar tos saulės būtų gana... Jei neaugs tos kinietės ar arbatinės, tai kur jas paskui dėti :? Kitas tai į kaimą išvežu. Bet labai norisi :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 15 Kov 2013 09:45

Jeigu auginčiau balkone rožes, dabar su turimu supratimu, tikrai neauginčiau nei kiniečių, nei arbatinių, jeigu balkonas tiksliai rytinės orientacijos. Man atrodo geriausiai būtų pietrytinės - tada anksti būtų labai šviesu, o po to ilgokai ir saulė šviestų. Gal iš tikro atspariausios maksiminės miniukės, apie kurias Rūta rašo. Mano galva rožėms reikia daug gryno oro ir laikyti jas visiškai įstiklintame balkone nėra gerai. Jau ir taip joms blogai, kad sukištos į vazoną,o čia dar tiek kitų negatyvių veiksnių prisideda.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 15 Kov 2013 09:52

Na gerai, šiam momentui atkalbėjot :D Užteks ir Irene Wats :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 15 Kov 2013 10:33

Regina, štai taip išeina, kai „mirsiu, kaip noriu, be šito negaliu gyventi“, ir neįsiklausiau į patarimus nesirinkti didelių rožių :) Norėjosi balkone vešlumos, kuplumo, rožių džiunglių, jei taip galima pasakyti. Bet realiai tai pasiekti labai sunku, jei išvis įmanoma įstiklintame balkone, nebent būtum namų šeimininkė ir visą dieną sėdėtum namie. Taigi dar kartą sakau, renkantis reikia labai labai pagalvoti :)
Visgi smagu rašyti, ne tik apie tai, kas pasisekė, bet ir apie tai, kur „susimovei“ :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 15 Kov 2013 10:36

Tiesa, mano balkonas gal netiksliai rytinės orientacijos, nes šviesu būna labai ilgai, iki popietės. O namas ant kalniuko, nieko neužstojamas, taip kad saulutės tikrai pakanka.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Jūratė » 19 Kov 2013 07:58

Aš balkono neturiu, bet šią temą visad skaitau (yes)
Ir vis svarstau, o angliškos šiam reikalui netinka? :? Nes aš į balkoną tai tikrai rinkčiausi ką nors iš angliškų... Nusišnekėjau? :B

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Tadas » 19 Kov 2013 08:57

Manau visos tinka :) Bet priklausomai nuo rožės ir vazono dydis turi būti pagal ją. Na ir žinoma balkono dydis... :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 20 Kov 2013 11:48

Anksčiau aš irgi maniau, kad visos tinka, bet dabar taip jau nebemanau (no) Tiksliau, tai labai priklauso ne tik nuo rožių, bet dar ir nuo balkono, mikroklimato jame, laiko, skiriamo jam prižiūrėti ir t. t. Angliškos, be abejo, tiktų, tik turėtų būti neaukštos, pageidautina iki metro, o tarp angliškų nedaug tokių mažulių. Rinkdamasi galvojau apie jas, bet tuo metu iš pasirinkimo tokius kriterijus atitiko, regis, tik 'Sophy's Rose', bet jos spalva man tuomet pasirodė per ryški. Su didelėm rožėm tikrai sudėtinga - turi būti labai dideli vazonai, jie užima daug vietos, o žiedų girliandų gali ir nesulaukti... :| Čia kalbu apie daugiabučio balkono galimybes. Dar, manau, neverta balkonui rinktis rožių, kurios daro didelę pertrauką tarp žydėjimų (Portlando, Hybrid Perpetual grupių), jei didžiąją vasaros dalį gali „grožėtis“ tik šakų ir lapų „puokšte“, o vazonas užima ir taip daug vietos, tai tikrai ne pats geriausias būdas papuošti savo balkoną. Čia reikia tokių visoms negandoms atsparių darbininkėlių, geriausia gal net iš žemučių besidriekiančių – kokie Knirpsiukai ar Aspirinai ir pan... Žodžiu, labai neįnoringų ir visokeriopai užsirekomendavusių rožių :) ;)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 20 Kov 2013 13:23

Visiškai sutinku su Rūta, su kiekvienu jos žodžiu (yes)
Aš taip pat norėjau angliškų, ne tik norėjau, netgi bandžiau, bet nieko iš to nesigavo, teko jas visas išgabent į kaimą. Išsirinkau pačias mažiausias, bet tos, kurios lauke atrodo mažos, balkone atrodo visai kitaip :D Ir tas gausus angliškų žydėjimas balkone visai nėra gausus :( Taigi, nebuvo nei gražių krūmų, nei gausaus žydėjimo, nei svaiginančio kvapo (no)
Nepatiko man balkone ir "Sweet Haze", ji taip pat pavasarų keliaus į laisvę :) Žydi gausiai, žiedeliai labai greit nubyra, aplink nuolatinis šiukšlynas.
Reikės arba atsisakyt rožių balkone, arba bandyt augint miniatiūrines maximines, arba bandyt ieškot mažų floribundinių.
Man labai patiko Rūtos idėja augint "Knirps" :) Kažin, jei saviškę iš laisvės perkelčiau į vazoną, o vazoną į balkoną, ar labai jai nepatiktų :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 20 Kov 2013 14:03

Regina rašė:Man labai patiko Rūtos idėja augint "Knirps" :) Kažin, jei saviškę iš laisvės perkelčiau į vazoną, o vazoną į balkoną, ar labai jai nepatiktų :?
Regina, manau, nepatiktų (no) Ji jau susiformavusi savą gana gilią šaknų sistemą, perkėlimas į vazoną ir gyvenimo sąlygų pasikeitimas jai sukeltų stresą. Aš gal bandyčiau auginti naują sodinuką, kad jis vazone užsiaugintų atitinkamą šaknų sistemą. Bet gal klystu? Gal kaip tik ji būtų jau su stipresne šaknų sistema, stiprus jau susiformavęs sodinukas. Gal tas stresas būtų laikinas? |( Nežinau |( Bet aš, matyt, bandyčiau pirkti naują rožę, o senąją palikčiau augti laisvėje :) Nebent ji auga ne vietoje ir taip reikėtų persodinti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 20 Kov 2013 14:39

Neklysti, Rūta, neklysti :) Pati žinau, kad nieko gero iš to nebūtų. Auga ji tinkamoj vietoj, bet labai giliai pasodinta, gal todėl neklesti.
Sugalvojau! Bandysiu pavasarį įšaknydint :) Gal pavyks :?

Skelbti atsakymą

Grįžti į