Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 12 Bal 2011 08:56

Angela nušąlo iki apkaupimo, nors buvo ir prilenkta, ir agrodanga užklota
Bouquet Parfait, savašaknė, nušąlo iki apkaupimo (antri metai iš eilės tas pats), taip pat buvo dengta agrodanga
Parkdirektor Riggers ilgos šakos supelijo ir nujuodo po storu sniego sluoksniu
Veilchenblau kai kurios šakos supelijo ir nujuodo, dalis sveikai žalios
Westerland nujuodo, nušąlo iki pat apkaupimo vietos (pernai išžiemojo puikiausiai)
Elfe nušąlo iki pat žemės (žemiau nei apkaupimo riba), buvo prilenkta, bet neužklota (pamiršau ją :$ )
New Dawn nušąlo iki apkaupimo, buvo prilenkta
Jacques Cartier ir Rose de Rescht atrodo irgi nušąlusios iki apkaupimo ribos. Žiemojo prilenktos, bet neužklotos agrodanga. Šios dvi kasmet taip pasirodo, pernai trys žiedai tebuvo.... Kaip su jom nesiseka :( . Gal vietoj jų ką nors kitką sodint - vietą netoli įėjimo į namą, lyg ir reprezentacinė ( (xixi) ) turėtų būti... pasodinsiu kokį sidabrakrūmį už porą litų ir žydės man kasmet ištisai (mad)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 12 Bal 2011 09:26

Keista, kad Jacques Cartier ir Rose de Rescht pas tave taip elgiasi |( Netgi praeitais metais nei viena iš jų man nenušąlo iki apkaupimo, o šiemet tai būtų ir visai žalios , jeigu būčiau lapus paretinusi (xixi) . Toje vietoje, kur buvo su kabliu suimta šluota labai gausiai lapuotų Rose de Rescht šakų, kelios šakos supuvo. Bet tai visiški niekai, nes gal bus nuo viršaus 20 cm. O Jacques Cartier žalias kaip agurkėlis.
Beje dėl tų lapų, lygiai taip pat man Felicite P. pasielgė - na labai jau daug ir lapų, ir šakų buvo, tai ir suplėko viršūnės. Bet tai iš ties visiški niekai. Kitais metais žinosiu - tiesiog, jeigu lapų neskabysiu (o kad skabysiu, tai labai mažai tikėtina (xixi) ), suiminėsiu į krūvą po mažiau šakų ir tiek :)

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Arijana » 12 Bal 2011 09:33

Mano Jacques Cartier kiekvienais metai nušala iki apkaupimo ar sniego- nebepatinka ji man, gal netinkama vieta... Dar šįmet pažiūrėsiu kaip atrodys (pernai ir grožio iš žiedų nelabai buvo, pamenu ir pas Nijolę panašiai, rašė), jei nepasitaisys-iškasiu. Panašiai ir su Pergolese, Rose de recht.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė LoretaA » 12 Bal 2011 11:58

Rašysiu tik apie tas kurios nušalo, nes apie visas labai daug laiko užimtų. Tiesą sakant tai kam rašyti, jeigu sveikos :) arba žalios, bet suėstos pelių :(
Visos dengtos agrodanga prilenkus, be apkaupimo.
Rosenresli, praeitą pavasarį persodinta Aprikola, Sally Holms - nušalo iki žemės arba iššalo - laikas paradys;
Phyllis Bide - gal liko viena kita plona šakelė, kitos nušalo iki žemės;
Marysa - visos šakos žalios ir visos suskilusios prie pat žemės;
Blairii No. 2 - viršutinės šakos, kurios buvo prispaustos sniego nušalo, apatinės atrodo sveikos;
Captain Christy - liko 10 - 20 cm šakų strampai;
Wolverstone Church Rose- liko 2-4 šakeles, dalį ir pelės nuėdė, nežinau ar išsprogs;
Madame Jules Gravereaux- ir pelės nuėdė ir šiaip liko tik 10-30 cm stampai.
Daug kas numiriojo, kas į antrą vasaros pusę buvo pradėję džiūti, o tokių yra daug - bet tai jau ne žiemos išdaigos :(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Rūta » 12 Bal 2011 12:08

Keista, mano 'Rose de Resht' jau antri metai kuo puikiausiai žiemoja. Pernai, tą šaltąją žiemą, kai kitas kirpau iki žemės, ši rožė dengta stačia išžiemojo kuo puikiausiai, o šiemet prilenkta taip pat gerai beveik 100 proc. |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Regina » 12 Bal 2011 12:23

Ir man keista dėl Jūratės Rose de Rescht ir J.Cartier. Maniškės gražiai žalios ir net pelių neapgraužtos. J.Cartier gulėjo po ta pačia danga kaip ir angliškos - pastarąsias pelės visai suėdė, o J.Cartier joms nepatiko. Šiemet žiemojo prilenktos, po agrodanga ir po sniegu. Pernai stačios buvo apsuktos agrodanga - šiek tiek buvo pašalę, bet nedaug.
Angela nušalo iki apkaupimo, kaip ir pernai
Mozart - taip pat
Pernai dangiau stačias, šiemet prilenktas
Apie kitas dar negaliu nieko pasakyt, neturiu laiko atidžiai apžiūrėt. Kiek paskubom pastebėjau - tai rezultatai neblogi.
Beje, po mūsų kiemą briedžiai ramiausiai vaikštinėja, šeštadienį mačiau už 100 m. Suėstos pušelės - tai jų darbas

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė LoretaA » 12 Bal 2011 12:35

Pamiršau apie Angela ir Lavender Friendship parašyti.
Taigi Angela nušalo lygiai tiek, kad labai gražiai apsigenėjo (aš ją vienintelę ir išgenėjau, nes man pasirodė, kad labai nušalusi, liko apie 30 - 40 cm;
Lavender Friendship - liko šakų taip pat apie 30-40 cm, bet visumoje man nepatinka jos žiemojimas |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Jūratė » 18 Bal 2011 11:18

O dabar apie kanadietiškas:
Alexander Mackenzie nušąlo iki pat žemės
Henrey Kelsey viena apšąlo pusiau, kita sveika visškai (auga skirtingose vietose)
Morden Blush nušąlo iki pat žemės
gražiausiai atrodo, tiksliau nepriekaištingai, John Davis - abi šios rožės šaunuolės :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Rūta » 19 Bal 2011 07:50

Pas mane prastai peržiemojo šios:
'Rosarium Uetersen', 'Ilse Krohn superior', - nušalo beveik viskas, bet jos ir pernai per šaltąją žiemą buvo nušalusios, tai naujos šakos tikriausiai nespėjo sumedėti.
'Bouquet Parfait' apšalo daugiau nei kitos.
'Falstaff' irgi ne kažin kaip pasirodė (nepalyginamai geriau žiemojo Šekspyras), regis, vienas Falstafėlis numiriojo, nes iš rudens buvo labai paliegęs.
Regis, šios labiausiai prisimena |( Na dar yra kai kurios, kurių jau nedengiau ir palikau likimo valiai :$ 'Europeanos' nušalo, nežinau, ar liko gyvos, vienintelė AH nušalo iki apkaupimo, bet, regis, gyva, neužmušama (devil)

Apskritai angliškos rožės žiemojo daug geriau nei floribundinės.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Regina » 19 Bal 2011 08:01

Taip, Rūta, ir aš pastebėjau jau ne pirmą kartą, kad angliškos žiemoja daug geriau už floribundines

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Rita » 19 Bal 2011 12:50

Pas mane visos rožės peržiemojo gerai,gal tik pora arbatinių hibridinių sunkau,o angliškos visos labai gražios,bet svarbiausia ,kodėl aš čia rašau,tai "Rosarium Uatersen".Ji tokia didinga,tokia graži,sprogsta greičiausiai,šakos ilgos,sveikos,negaliu atsidžiaugti.O,pasirodo,skirtingose vietovėse,skirtingai žiemojo,netikiu,kad Rūta prasčiau dengė ;)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Regina » 19 Bal 2011 13:09

Mano Rosarium Uetersen taip pat labai apšalo. Galima sakyti, kad nušalo beveik iki žemės visos šakos

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Rūta » 19 Bal 2011 14:17

Nežinau, geriau ar blogiau aš ten dengiau :) Gerai buvo uždengta, prilenkta. Tačiau prieš kelerius metus, kai rožė buvo normaliai sumedėjusi, 100 proc. peržiemojo, buvau labai patenkinta. Šiaip, manau, Rosarium... galim laikyti viena iš atsparesnių rožių, tik daug ką lemia kiti veiksniai - nusilpimas, sumedėjimas.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Rūta » 19 Bal 2011 14:21

O dar mes su sese įvertinom kiekvienos rožės peržiemojimą, užsirašėm, nufotografavom. Kai turėsiu daugiau laiko, būtinai papasakosiu, kaip kiekviena rožė žiemojo, o gal ir nuotraukų įkelsiu, tik jos, kaip aš sakau, „techninės“ - jokio grožio, tik informacija :$

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Jūratė » 19 Bal 2011 15:28

O maniškė Rosarium Uetersen peržiemojo labai gerai, nukarpiau tik šakų galiukus.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Bal 2011 17:36

Rita, jūsų rožės po žiemos ištiesų labai šauniai atrodo :) . Tokias ilgas šakas visų vijoklinių išsaugojote :) .
Mano visos rožės išsilaikė puikiai, neskaitant, kad kelių rožių šakos nuo sniego sulūžo. Vienintelė "Barock" kaip minėjau buvo nepalenkta- tai nušalo iki apkaupimo. Bet tie šalčių palikti 25 cm. labai gražiai želia :) .
Negalėčiau sakyti, kad pas mane angliškos rožės žymiai geriau atlaikė žiemą nei floribundinės. Tarp abiejų yra spartuolių su jau nemažais lapeliais. Taigi apie visas spartuoles su lapais:

PaveikslėlisPaveikslėlis

Angliškos rožės: Ambridge Rose, Benjamin Britten, Charles Darwin, Eglantyne, Gertrude Jekyll, Glamis Castle, Mary Rose. Iš 26 rožių 7 anksčiausiai išsprogo ir sužaliavo. Visos auga vienoje vietoje. Apie kitas angliškas nerašau, nes jų augimo sąlygos truputį šiltesnės.
Floribundinės rožės: Tickled Pink, Tawny Tiger, Pastella, Magenta, Lions Rose, Kosmos, Iceberg, Friesia, Brown Velvet, Aprikola. Iš 25 - 10.
Krūminės rožės: Bonita Renaissance, Emilien Guillot, Rhapsody in Blue, Sandra Renaissance. Iš 9- 4
AH rožės: Elbflorenz, La France, Flora Danica, Frau Karl Druschki, Frederic Mistral, Isabelle Autissier, Magdalena, Piano, Schwarze Madonna, Sebastian Kneipp, Sophia Renaissance, Sterntaler, Tineke.

Nijola

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Nijola » 20 Bal 2011 07:27

Dalia Raimonda jei tavo rožės jau su tokiais lapais laikas tręšti :) Bet tikrai spartuolės :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 20 Bal 2011 21:07

Po Velykų planuoju tręšti, dabar ir taip visokių darbų pilna :) . Be to tegul kitos jas pasiveja. O tai, vienas jei dabar patręšiu, kitas vėliau, susimaišysiu kurias tręšiau, kurias- ne :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Rūta » 21 Bal 2011 21:26

Na kadangi ne visos angliškos rožės, kurias auginu, turi savo temas, tai šioje temoje papasakosiu, kaip jos žiemojo 2010/2011 m. žiemą. Atsiprašau, tai labai paprastos nuotraukos, tai vaizdas, kokį radau nuvažiavusi, rožės buvo jau kokią savaitę nudengtos. Manau, kad vieną kartą pamatyt geriau negu dešimt kartų perskaityt ;)

Falstaff

Pas mane greta auga trys šios rožės, bet visos žiemojo labai skirtingai. Pirmoji peržiemojo puikiai. Ji iš rudens buvo pati augiausia ir stipriausia. Beveik nė kiek nenušalo, išliko visi stiebai. Pastebėta truputis degligės. (Pirma nuotrauka.)

Antroji peržiemojo vidutiniškai, gana daug apšalusių stiebų, juodi, ypač, kur buvo arti dangos. Yra ir degligės požymių. Ji buvo posilpnė iš rudens.

Trečioji - tragedija... Tikiuosi, nenušalo, bet visi tie keli stiebeliai juodi. Ji buvo labai silpna iš rudens. Manau, šių trijų rožių žiemojimas labai akivaizdžiai rodo, kad žiemojimui labai daug rezultatų turi rožės sveikata ir stiprumas prieš žiemą.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Abraham Darby

Peržiemojo gerai, išsaugota labai daug ilgų stiebų, bet yra ir nušalusių beveik per visą ilgį, pastebėta degligės, ir ne vienoj vietoj.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Alan Titchmarsh

Peržiemojo gerai/vidutiniškai. Yra nušalusių stiebų per visą ilgį ar dalimis, kai kur pažeista degligės. Bendras vaizdas neblogas.

Paveikslėlis Paveikslėlis

William Shakespeare

Šekspyrai pas mane auga dviejose vietose. Pirmojoje nuotraukoje buvo papildomai pridengtas agrodanga tuneliuko viduje. Peržiemojo gerai, beveik nėra iššalusių šakų (juoda šaka buvo nulaužta prilenkinėjant). Toliau auganys trys šekspyrai (vienas jų sodintas rudenį - išliko iki galiukų) irgi pasirodė labai gerai. Degligės nepastebėta nė ant vieno.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Golden Celebration

Peržiemojo labai neblogai, žali stiebai, tik nušalo beveik visa arčiausiai dangos buvusi šaka, kai kurios viršūnėlės ir silpnos šakutės. Degligės nepastebėta.

Paveikslėlis

Crown Princess Margareta

Peržiemojo neblogai, keli stiebai apšalę viršuje ar per vidurį (silpnesnės šakos). Degligė pastebėta. Ši rožė pernai pavasarį gavo nenumatytą dozę Rundapo, tai visą sezoną buvo gan suvargusi...

Paveikslėlis

Teasing Georgia

Peržiemojo gana gerai, apšalo viršutinės šakos prie dangos, kai kur per stiebų vidurį. Degligės nepastebėta. Pirmoji nuotrauka - dar su apkaupimu, antroji - ką tik jį nužarsčius.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Malvern Hills

Vienas iš dviejų Malvernų (stipresnis) peržiemojo vidutiniškai. Stiebai, kurie buvo netoli dangos, juodi, viskas, kas lietėsi su danga - juoda. Krūmo apačia žalia. Degligės nepastebėta. (Pirma ir antra nuotraukos.) Antrasis vargšelis brolis Malvernėlis visai prastai atrodo... Jam, nabagui, pavasarį irgi Rundapo teko, tai vos kojelių (tiksliau, šakelių...) nepakratė. O žiema tokiems vargetoms, kaip žinia, į naudą niekada neišeina. Taigi apšalo dauguma šakų, stiebai rudi ir išdžiūvę, po durpių apkaupimu atsivėrė žievėplaiša. Nežinau, kiek prie prasto žiemojimo prisidėjo, kad jis dengtas atskirame nedideliame tuneliuke, nesusidarė pakankamas mikroklimatas.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Qeen of Sweden

Šiaip vaizdas neblogas, pašalo galiukai ir silpnesnės šakelės. Tik ties stiebų viduriu yra neaiškios kilmės pažeidimų / nušalimų. Kas tai? Gal degligė?

Paveikslėlis Paveikslėlis

Gentle Hermione

Kai kurios šakos pašalo nuo pusės ar dalimis, o kai kurios šakos visai gerai išliko, pastebėta degligė. Sakyčiau, vaizdas vidutiniškas.

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Rūta » 21 Bal 2011 21:55

Jasmina (climberis)

Peržiemojo prilenkta labai gerai, nušalo silpnesnių stiebų viršūnės. Nors buvo dėta nuodų pelėms, jos vis tiek sugebėjo kažkiek apkramsnoti rožę (antra nuotrauka). Vadinasi, kur yra didesnė pelių rizika, nuodų reikia nepagailėti ir ankstyviesiems, ir vėlyviesiems „svečiams“, kad vaišių niekam nepritrūktų... O trečiojoje nuotraukoje - taip dabar atrodo pernai pelių nugraužtos šakos, kurios buvo per sezoną kelis kartus purkštos purškiamu sodo tepalu. Toliau jas stebėsiu.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Laiminga » 22 Bal 2011 06:43

sveiki,
pas mane Ignalinoj, kuriai būdinga šalčiausios žiemos ir vėliausias pavasaris, situacija labai gera. Visame sode neiššalo nei vienas augaliukas, įskaitant ir rožes. Žiemą turėjau įtarimų, kad po 1,5 m sniego pilim bus sulaužyti augalai, tačiau ir to neįvyko.
Visas rožes atėjus pastoviam šalčiui, prieš pat užsnigimą, storu sluoksniu užpyliau juodžemiu ir pjuvenom, vėliau prisnigus padariau sniego "pilis", tad kyšoti liko tik aukščiausia savo stiebais Maiden Bluch. New Down, Sombreuil ir Souvenir de la Malmaison stačias aprišau agro plėvele. Daugelis rožių dvimetės - trimetės.

Taigi žiemos rezultatai:
Felicite Permentier, Evelyn, Mme Hardy, Jacues Cartier, Maiden Bluch, Blanche Moreu, Queen of Sweden, Stenwel Perpetual - 100 proc. "gyvos";
Aspirin rose, Clb. Iceberg, Utersener Klosterrose, Lykkefund (visos žiemojo pas mane pirmą žiemą) - 100 proc. "gyvos";
Eglantyne, Mme Pierre Oger, Belle Isis, Claire Austin - 90 proc. "gyvos";
Gentle Hermione, Gruss an AAchen - 80 proc. "gyvos";
Labiausiai blogų įtarimų turiu dėl New Down, Sombreuil ir Souvenir de la Malmaison, nes jas auginu kaip vijoklines ir panašu kad apšalo iki užpylimo, o vivšus dengtas agro plėvele nušalo. Stiebai margi: vietom žali, vietom rudi.

Pelių neturėjau, nors aplink pievos, pirmi metai, taip išnaršytos. Atrodo, kad tų pelių armija aplink žiemojo.
Pelėsio nebuvo, nuo saulės taip pat neapdegė.
Visus augalus apdalinau, kaip jūs vadinat "saldainiukais" - arklio mėšliuku. Tad laukiu gausaus žydėjimo.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Bal 2011 06:47

Rūta, teisingai pastebėjai, kad stiprios, augesnės rožės žiemos šalčius perneša geriau, negu silpnesnės iš rudens rožės. Čia matomai, kaip ir žmogui, stipraus ir sveiko nė gripas nepuola. O nusilpęs vis iš ligų išsivaduoti negali...
Dar klausimas: kaip tu dengei rožes? Supratau, kad statei šiltnamiukus- tuneliukus. Bet ar nemetei vieno sluoksnio agrodangos ant rožių taip- paprastai, o tada ant lankų dar viena danga?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Rūta » 22 Bal 2011 07:46

Ne, Dalia, daugumoje tuneliukų paprastai agrodangos nedėjau (turiu galvoj ant prilenktų rožių kaip patalą užkloji), o ant viršaus šiltnamiukus uždengiau dviguba 30 storio agrodanga „Lutrasil“. Iš viso 60 storio išėjo. Patį viršų (iki nuožulnių šonų) uždengiau dar celofanu, bet jį vėliau pavasariop vėjai nudraskė, nepritvirtinau taip gerai kaip tu. O į vieną šiltnamiuką iš tiesų papildomai dar dėjau agrodanogos - į vidų. Manau, kad dėl to jos peržiemojo geriau. Atrodo, kad tai vienas iš svarbesnių veiksnių, nes viršutinės šakos, ir tos, kurios atsiduria netoli dangos viršaus, vis dėlto pažeidžiamos šalčio.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Bal 2011 10:02

Aš dėl to ir papklausiau tavęs. Mes su Rita dėjom paprastai agrodangą ant rožių, o po to ant karkaso vėl agrodangą ir polietileną ant viršaus. Tai mano visi tie tuneliukai sulūžo, rožės buvo priplotos. Bet nė viena šakelė nenušalo. Mat vis tiek kažkoks oro tarppas buvo likęs. Ir dar pastebėjimas, kad polietileną geriau dengti nepaliekant tarpų prie žemės. Kokie 5 cm. iki žemės nesiskaito kaip tarpas. Be tarpo rožės geriau peržiemojo.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Rūta » 22 Bal 2011 12:04

Va va, jau ir apibendrinimus galima kažkokius daryti. Ne be reikalo vis dėlto ta moteriškė iš rusiško filmuko, kur parke stiebines dengė, dar papildomai agrodangos dėjo. Aš irgi buvau jos toms reikmėms kažkiek nupirkusi, pirmą rožyną su ja uždengėm, o paskui šeima pradėjo mane kvailinti, sako, kam čia reikia... tai toliau jau nebedėjom. O dėl celofano tai tikrai įdomu. Dar, Dalia, klausimas, ar dengei su burbuliukais ar paprastu celofanu? Gal kažkur ir rašei jau, bet aš nepamenu... :$

Skelbti atsakymą

Grįžti į