Pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 17 Bal 2012 20:22

Rudenį purškiau vario trąšomis, dabar, kaip ir Rūta, neketinu to daryti.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 17 Bal 2012 21:20

Rūta, o kodėl taip kategoriškai? Ar nematot prasmės? Ar tiesiog mažiau chemijos norisi naudoti?

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 18 Bal 2012 07:03

Jei rudenį nupurški pavasarį nebūtina kartoti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 18 Bal 2012 07:52

aistejukas rašė:Rūta, o kodėl taip kategoriškai? Ar nematot prasmės? Ar tiesiog mažiau chemijos norisi naudoti?
Ir viena, ir kita :) Man atrodo, kad rudeninio purškimo variu turėtų pakakti sezonui. Antra, rožės atrodo pakankamai sveikos, vaizdelis geresnis negu būdavo kitais metais. Trečia, įstrigo, kad rusiškos laidos apie rožių priežiūrą vedėja ir rožių augintoja Irina Machrova sakė pati variu nebepurškianti, nes varis, kaip ir kiti sunkieji metalai kaupiasi dirvoje ir augaluose ir taip stabdo rožių augimą. Tai dabar manau variu purkšti tik rudenį - prieš žiemą, jei visai to neatsisakysiu. Dviejų kartų tikrai nereikia. Ketvirta, netrukus profilaktiškai rožes purkšiu preparatu „Candit“ (kursas tris kartus kas savaitę, kai išsiskleidžia lapeliai, bet dar nėra žiedų), tai dabar nupurškus variu jau tikrai būtų per daug tos chemijos :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 02 Geg 2012 07:34

Darbai rožyne jau įsibėgėję, gal net per greitai gamta juda :)
Noriu pašnekėti apė vieną bėdutę, su kuria taip masiškai nebuvau susidūrusi.
Bėda tai kad mano rožės džiūsta :( ir labiau džiūsta senovinės, džiūvimas prasideda nuo šakų viršūnių, buvo žali ar rusvi stiebai kurie susiraukšlėja ir pumpurai arba maži lapukai nudžiūsta, vėl karpau ir taip krūmų aukštis mažėja :(
Atrodytų peržiemojo gerai bet kas dabar vyksta :? žinau, šakas apžiūri žemesnėje dalyje nėra nei juodų dėmių nieko, atrodytų kad labai trūksta drėgmės.
Bet krūmai seni, pakasus žemę ji neatrodo tokia sausa.
Kame problema ?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 02 Geg 2012 07:48

Problema tikriausiai šaknyse :(
Loreta, pasakytų, kad tikrai šaknyse.
Aš gana dažnai susiduriu su tuo. Būna taip ir vasarą, kai gražios šakos pradeda vyst, lapai džiūt. Dažniausiai po tokiais krūmais pas mane nuolat rausiasi kurmiai. Manau, kad jie šaknis nudrasko. Be to, jei rausiasi, tai galimas daiktas, kad ten jie randa ne tik sliekų, bet ir karkvabalių lervų.
Dar vienas variantas - šaknis nuėda pelėnai, kurie laksto kurmių urvais. Šitie gyviai man sunaikino daug jaunų vaismedžių. Jie sugeba nuėst net ir pakankamai storas šaknis. Jų populiaciją šiek tiek sumažinau į urvus kišdama nuodus.
Bet šis būdas tikriausiai netinka, kai po kiemą laksto šunys :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 02 Geg 2012 07:56

Apie šią problemą rusų forumas rašė labai ir labai daug, bet ... priežasties nenustatė. Tiesiog pradėjusias džiūti šakas kirpdavo iki žemės paviršiaus. Man taip praeitais metais "Violette" visiškai sudžiūvo, po to vėl truputį ataugo ir vėl džiūvo. Šiemet, taip pat, karpau. Pavyzdžiui, jūsų labai gražiai išgenėta Marguerite Hilling, baigia sudžiūti, bet jos džiūvimą aš priskiriu nušalimui. Manau priežastys gali būti įvairios, bet kokios jos bebūtų, tai nervina.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 02 Geg 2012 07:57

ir pas mane taip būna, vakar apžiūrėjau ir radau tokią bėdą pas Hippolyte. Ji buvo apdegus nuo saulės, bet matėsi, kad pumpurai gyvi ir jau net lyg bandė lukštentis. Dabar visos tos šakos apdžiūvę, pumpurai pradeda ruduot...
Dar man kol kas neaiškus reikalas, ką daryt su tokiom šakom, kurios nesprogsta. Pvz. Reines de Violettes (gal neteisingai užrašiau, nepamenu tikslaus pavad.) - kitos šakos gražiai išsprogę, o viena šaka stovi žalia žaliausia, gan stora tokia, tvarkingai tiesi, jokių išsišakojimų, o nei viena akutė nesiruošia sprogt, jos net nepadidėjusios. Laikyt tokią šaką ir laukt ar rėžt lauk? Tokių šakų turi ir kitos rožės. Kaip elgiatės su jomis? :?

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 02 Geg 2012 07:57

ta viena kur įsiveisė pelėjai jau rožės nukirptos iki žemės, aš žinau gali būti problema urvai nugraužtos šaknys.
Bet džiūsta ir kitose vietose kur nėra nei kurmių nei pelėnų, jokių urvų nieko :( :? nekasiu aš jau 7-8m rožių ir nežiūrėsiu šaknų.
O kaip jums mintis kad per aktyvi saulė ? ar gali taip būti ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 02 Geg 2012 07:59

Pavasarinio džiuvimo aš šaknų problemai nepriskiriu - kaip tai keistai beskambėtų. Mano galva, vis tik tai žiemojimo pasekmė.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 02 Geg 2012 08:00

Jūrate palauk dar jei nesprogs visada spėsi iškirpti ;) aš visada palaukiu :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 02 Geg 2012 08:03

LoretaA rašė:Pavasarinio džiuvimo aš šaknų problemai nepriskiriu - kaip tai keistai beskambėtų. Mano galva, vis tik tai žiemojimo pasekmė.
gal ir taip, bet peržiemojo gerai,šakos buvo žalios, ir kai genėjau buvo gražu, o dabar džiūsta :?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 02 Geg 2012 08:32

http://www.rosenotes.com/2012/05/may-da ... e+Notes%29" onclick="window.open(this.href);return false;
:)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 02 Geg 2012 08:39

Prielaidą galima tokią daryti, kad šaknys nedirba. Jos yra, bet nedirba. Tik tokiu atveju turėtų visas krūmas sudžiūti, o ne atskirom šakom. Tokias džiūstančias rožes laistau. Neturiu supratimo ar tai padeda, bet nors ką nors darau. Sutinku - saulės ir karščio per daug, lapukai gležnučiai, amarai baisiausi, dauginasi kaip pasiutę (devil) . Nepatinka man tokia pekla, bet oro nepakeisim.
Hippolyte pas mane labai vargana. Gal nuo praeito sezono vasarojimo, bet jos ir šakos suskilusios ir šiaip vos vos gyva.
Taigi reikia auginti daug rožių, kad būtų ir kuo džiaugti, o ne tik krimstis :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 02 Geg 2012 08:47

jau amarų yra??? (devil) siaubas, amarų pas save nemačiau, nes nežiūrėjau. Loreta, gal purkši nuo tų bestijų jau?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Virginija » 02 Geg 2012 08:49

Nijolė rašė:
LoretaA rašė:Pavasarinio džiuvimo aš šaknų problemai nepriskiriu - kaip tai keistai beskambėtų. Mano galva, vis tik tai žiemojimo pasekmė.
gal ir taip, bet peržiemojo gerai,šakos buvo žalios, ir kai genėjau buvo gražu, o dabar džiūsta :?
Aš irgi manau, kad šakos pašalusios.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 02 Geg 2012 09:10

antosė rašė:
Nijolė rašė:
LoretaA rašė:Pavasarinio džiuvimo aš šaknų problemai nepriskiriu - kaip tai keistai beskambėtų. Mano galva, vis tik tai žiemojimo pasekmė.
gal ir taip, bet peržiemojo gerai,šakos buvo žalios, ir kai genėjau buvo gražu, o dabar džiūsta :?
Aš irgi manau, kad šakos pašalusios.
Gal ir taip |( gaila kad pačios rožės nepasako kas joms negerai :)

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Reda » 02 Geg 2012 09:11

Su mano rožėm ta pati problema, kai pamačiau jas praėjusį penkt. (28 d.) - netekau žado, o rodos taip vėlai nudengiau (dengiau prilenktas eglišakiais), praėjus savaitei po Velykų, regis ir nuo pačios pikčiausios saulės spindulių pavyko išsaugot ir šakos daugumos buvo kaip agurkėliai žalios, ir taip jau antri metai iš eilės ;( Šį savaitgalį genėjau ilgiausias nudžiūvusias šakas, neatlaikė White New Daw, Mary Rose, Winchester Cathedral, Levander Dream, Summer Song, Leonardo Da Vinci, Rosarium Utersener, Mme. Isaac Pereire, Florence Delattre, Falstaff, The Pilgrim, aiškiai, bet kiek mažiau džiūsta ir Othello, Graham Thomas, Rose de Recht, Louise Odier, Crocus Rose. Floribundinines/poliantines genėjau iki žemės :(
Kol kas džiūvimo požymių visišlai nematyt ant Aichos, Charles de Mills, Souvenir du Dr. Jamain, Marguerite Hilling ir Veilchenblau (šios šakas pavyko išsaugot (kol kas) pirmą kartą. Beje, mano išvardintos rožės gyvos, palengva sprogsta pumpurai, tik ir vėl - palei žemę, teks ir vėl augintis naujas šakas. Jau šįkart buvau visai nevilty - drėgmės sočiai, saulė nelepino (rožės auga Žemaitijoj), ten ir lietaus buvo daug ir karščių net praėjusį savaitgalį didelių nebuvo - vakar grįžus į Vilnių gavau šoką - liepos, topoliai, su lapais, dekor.krūmai žydi ! O sodyboj dar pilnai žydi narcizai, net tulpės dar neišskleidė žiedų.
Visiškai jokių džiūvimo ženklų nėra ant rožių, kurias per žiemą buvau užkasusi su visais vazonais šiltnamyje, ten jas ir laikiau visą pavasarį, dienai išnešant pratint prie tiesioginės saulės į lauką, jos ir peržiemoji puikiai ir šakos visos sveikutėlės, dabar jau gausiai sulapojusios, vakar nupurškiau nuo visokių vabalų/amarų.

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Vilma_K » 02 Geg 2012 09:20

Pas mane irgi ta pati problema su dziustanciomis sakomis. Negaliu skustis, kad labai daug dzisuta, bet keista, kad po ziemos issilaikiusios zalios sakos su pradejusiais sprogti pumpuras staiga ima ir pradeda dziuti.

Beje, siemet po ziemos pastebejau dar viena iki siol nematyta problema: daugumos roziu, kurios buvo prilenktos, saku oda kazkokia taskuota, tiesiog marga. Perverciau rusiska roziu ligu knygele, nelabai randu tiksliu pavyzdiniu nuotrauku. Panasiausia i vezinius susirgimus. Kazi ar taip gali buti ir kokia to priezastis?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 02 Geg 2012 09:29

Nežinau ką pasakyti :( To jau tikrai per daug, kad šitokios rožės ir iki žemės (no) visas šakas. Nežinau kaip jus, vis tik aš kokią vieną, kurios mažiausiai gaila, iškasčiau apžiūrai - negali taip būti (no) . Nei jos pas mane labai uždengtos buvo , nei ką - peržiemojo, nesiskundžiu. Džiūsta, bet ne masiškai. Sakyčiau taip, senovinių šakos žymiai dažniau džiūsta, nei šiuolaikinių.
Taškuota, gali būti nuo vario preparatų, kuriais rudenį nupurškėt - nekreipiu į tai dėmesio, jeigu tai ne infekcinis nudegimas, kuris apima visą šaką aplink.

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Reda » 02 Geg 2012 11:37

Kai kurių dar palikau vieną-kitą ilgesnę šaką, pažiūrėt kas dėsis toliau, nors, jei spręst pagal praėjusį pavasarį - tai nieko gero greičiausiai ir nebus :( Kurmių rožyne neturiu (čia tyliai-tyliai sakau), tų baisiųjų žemės vabalų irgi, žemė pavasariais būna drėgna, nes aukštai gruntiniai vandenys, nemanau, kad trūktų šaknims drėgmės. Visos pernykštės "serbės" - vazonuose, tad nusprendžiau, kad iki rudens šiemet jos juose ir liks.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 02 Geg 2012 11:49

O kiek šalčio pas jus buvo? Gal vis tik nepakako eglišakių uždengimo. Dėl ko klausiu, nes floribundinės turi tokią madą, atrodyti žalios, o būti nušalusios.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 02 Geg 2012 13:43

O pas mane rožės pačios gražiausios :D

O jeigu rimtai tai keliu kelias pavasario foto :)

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

O čia mažieji neklaužados vis bandantys paragauti ar skanios tos rožės ar ne :D
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 02 Geg 2012 13:57

Galvoju, kas ta Aistė (xixi) Nuostabus pavasaris (flower) Nufotografuok margučių viduriuką - kažkas neįtikėtina (no)

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Reda » 02 Geg 2012 14:51

Loreta, šalčio buvo labai panašiai kaip ir visur, išskyrus pajūrį, kur šilčiau, bet iki jo nuo mano kaimuko dar 110 km, ir berods Rytų Lietuvos apylinkes, jei neklystu - ten "šalčio polius" Lietuvoj. Šįkart eglišakių turėjau gausiai, nereikėjo taupyt. Kadangi kol kas gyvenu toli nuo savo rožių - vis renkuosi eglišakius, nors ateity norėtųsi išbandyt tuneliukus.
Dėl floribundinių labai ir nepergyvenu, atsiaugina naujas šakas, tik Gletscher vis prastyn kasmet (turiu ją nuo 2007 m.) :(

Skelbti atsakymą

Grįžti į