Rožių tręšimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Bir 2011 17:56

Bet kai išmoksti- gudrus tampi (dance)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 19 Lie 2011 06:50

prieš porą savaičių tręšiau trąšomis bulvėms (tokias turėjau), tai buvo antras tręšimas per sezoną (dar kartą ar du buvo palaistytos kanalizacijos vandenėliu - ten pastoviai bakterijas pilam) , ar dar galima šią vasarą tręšt? ar jau laikas sustot?
Iš rožių išvaizdos nepasakyčiau, kad pertręštos...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 19 Lie 2011 07:05

Pertręštos rožės atrodo kaip iš viso netręštos - su susiraukšlėjusiais, neišsivysčiusiais lapais ( :D
Pirkau nukainuotas (3 kartus pigiau! - pakeliai suplyšę) trąšas "Vasara" 8 kg. Patręšiau visas rožes išskyrus vazonines ir šiemet sodintas, kiek ten jų dievai žino, gal apie 250 vnt. ir man dar liko apie 2,5 - 3 kg. Truputį vėliau dar tręšiu trąšomis "Ruduo" ir sustosiu :) Kiek skaičiau, geriau po truputį bet dažniau, nei vienu urmu visą vasaros normą supilti - tik, kad daug laiko tas atima.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė vilmis » 19 Lie 2011 08:54

Liepos 10 netyčia sudalyvavau ekskursujoje po Geografijos sodo rožynus (Kolding, Danija), kurią vedė Torben N. Lauritzen. Jis sakė, kad geriausia trąša rožėms yra sena gera nitrofoska. Dėl trąšų ir tręšimo yra daug nuomonių, bet man įsiminė vienas faktas - primygtinai siūlė paskutinį kartą rožes tręšti liepos pradžioje. Manau reikėtų atkreipti dėmesį ir susilaikyti nuo tręšimo. Danijoje žiema ateina truputį vėliau, bet ko gero vėsios ir lietingos vasaros prailgina medėjimo sezoną.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rasa » 19 Lie 2011 09:21

Matyt, nitrofoska kokia tai daniška mada :D Claus Dolby blog'e irgi atkreipiau dėmesį, kad ją naudoja. Beje, pavasarį - nors šiaip nėra baisiai azotu turtingos
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Tadas » 26 Lie 2011 09:12

http://forum.tvoysad.ru/sadovaya-himiya ... t5714.html" onclick="window.open(this.href);return false; apie HB101 ,gan idomu :) rusiškai.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 06 Rgs 2011 13:40

Ar jau kas nors tręšėte rudeninėm trąšom? Jei taip, tai kokias rinkotės? Ar kokias planuojate rinktis?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 06 Rgs 2011 13:43

Tiesą sakant, niekada netręšiau rudenį... Patręšiu liepos mėn. kompleksinėmis antrą kartą ir tuo viskas baigiasi. Jose irgi yra kalio, galvoju, kad užteks

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 06 Rgs 2011 13:44

Paskutinį kartą tręšiau liepos gale. Gal jau vėlu. Nors kai paskaitau ką rašo apie tręšimą knygos, tai ten visokių nuomonių yra.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 06 Rgs 2011 13:50

Iki šiol kasmet tręšdavau rugsėjo mėnesį |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 06 Rgs 2011 13:58

jau patręšiau. gal prieš savaitę...
rudeninės trąšos kažkokios, pakelio neturiu, išmečiau. Pirmą kartą sunaudojau vienu metu 5 kg trąšų, o ir nepersistengiau - po saujele, labai didelėms - po dvi...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 06 Rgs 2011 14:03

5 kg man niekaip neužteks, jau prieš kelis metus 10 kg buvo mažai :( Trąšos brangios, teks rožėms apsieit be rudeninių trąšų...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 06 Rgs 2011 15:08

pirkau Ermitaže - buvo akcija, pakas gal 4 ar 5 litais pigiau kainavo. Pasisekė :)

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Vilma_K » 07 Rgs 2011 10:01

Aš šiemet irgi sugalvojau paeksperimentuot su rudeninėm trašom. Nes jau blogiau nebus - vis tiek styro kaip stagarai.
Radau Maksimoje "Ruduo", visai be azoto ir patrešiau rugpjūčio gale. Šiaip visada trešiu vėliausiai liepos gale. Žiūrėsiu, kaip reaguos augalai.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 07 Rgs 2011 12:44

Aš tai vėliausiai iki liepos galo tręšiu dar azoto turinčiomis trąšomis, kad paskatintų antrą žydėjimo bangą. Taip sakoma, kad sustiprėtų po pirmojo žydėjimo. O rudeninėm kažkur rugsėjį tręšiu, šios jau be azoto.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 23 Rgs 2011 07:29

Įtariu, kodėl pas Reginą rožės vis dar taip gausiai žydi :) Turbūt dėl to, kad ji gerokai gausiau jas trešia nei aš. Reikės kitaip metais vis tik nepagailėt pinigų dar vienam pakeliui ir paeksperimentuot :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 23 Rgs 2011 07:37

Jūrate, neapsigauk :D Tik nuotraukose atrodo, kad aš tarp žiedų braidau :) Apmaudu, kad pumpurų tikrai labai daug, kai kurios rožės dar tik pradeda juos kraut. Pavyzdžiui Rosarium Uetersen antrą kartą nežydėjo, tik dabar sugalvojo, kad gal vis dėl to reikėtų|( - abejoju, kad suspės.
O dėl trąšų - nežinau (no) Visos gauna jų panašiai, bet vienos gerai auga, kitos skursta, vienos skęsta žieduose, kitos per vasarą vieną kitą žiedelį teparodo. Pirmamečių angliškų ir HP visai netręšiau, o jos auga ir žydi - tiek iš Sibirkos, tiek iš Petrovičiaus.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Tadas » 23 Rgs 2011 08:27

Jūrate nepersisteng su tais maišeliais, bent iš savo pastebėjimų galiu pasakyti kad jie kaip papildas natūralioms trąšoms. kai trešiau "karviškom" ir plius pelenai , mineralinės,tai rožės bujojo. Šiais metais joms teko tik mineralinės ,trešta griežtai pagal normas,rožių vaizdas apgailėtinas.Turbūt dar prisidėjo ir "ekologiškas" auginimas,t.y. purkšta tik nudengus.Visos plikos apart Ferdinando. Bent jau sau susidariau vaizdą,organika+mineralinės papildimui.Purškimas nuo ligų ir kenkėjų pastoviai ,tada tik galima pasiekt norimo rezultato ir žinoma genėjimas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 23 Rgs 2011 10:47

Tadai, šiemet rožės ir pas mane serga žymiai daugiau. Iš tiesų labai gerai yra organinės trąšos, jeigu gali jų gauti. Ir aš pastebėjau, palaisčius raugintu karvių mėšlų, rožės tiesiog atsigavo, bet vėliau augimas sustojo - buvo per mažai drėgmės ir ko gero tręšimą reikėjo pakartoti, o tam man niekad laiko neužtenka. Man atrodo, nebloga priemonė yra oksigumatas. Savo galabijamas rožes laisčiau, kai kurios ženkliai (tiesiog akyse) pagerėjo, o kai kurios ... :( Įsivaizduoju, jeigu sveikas rožes palaistyti šiuo tirpalu, būtų iš vis puiku.
Šie pamąstymai jau kitų metų sezonui :)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė RožėDD » 23 Rgs 2011 11:45

Koala,
Aš gavau pusmaišį perpuvusio, bet ar jį taip pat reiktų vandeniu užpilti, kad skysta masė pasidarytų ar tiesiog į duobę sodinant įterpti?
Šį rudenį manęs laukia pirmasis rožių sodinimas į atvirą gruntą :) Jaudinuosi...
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 23 Rgs 2011 11:59

Perpuvusį geriausia sumaišyti su žemėmis, o šviežią reikia parauginti. Tavo rožėms tas perpuvęs labai patiks (flower) O kaži ką patartumėt man daryti su šviežiu arklio gėriu, kurio turėčiau gauti porą maišiukų rudeniniam sodinimui? Maišyti su žemėm gal nelabai, kad šaknų nenudegintų?.. Gal užkast giliau, kad kitais metais pasiektų, o šaknys tiesiogiai nesiliestų? |(

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė vilmis » 23 Rgs 2011 12:55

Berods Dalia Raimonda minėjo, kad arklių mėšlas šaknų nedegina - orchidėjininkai jį naudoja persodindami savo augintines. Orchidėjų šaknys jautresnės nei rožių. Tad gali drąsiai dėti į duobes.
Gilus organikos pakasimas turi irgi savų minusų - lėčiau yra, nes mažiau oro ir mažiau (o jei labai giliai išvis nėra) skaidytojų. Gausūs krituliai mineralines medžiagas išplauna į gilesnius sluoksnius, kur šaknys nebeprieina.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 23 Rgs 2011 13:25

Ačiū, Vilmi :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 22 Lap 2011 13:04

Dalia Raimonda, gal galėtum truputį plačiau papasakoti apie Biolux http://biolux.lv/index.php?page=Rozems" onclick="window.open(this.href);return false; Kur jo įsigijai ir kiek kainavo. Aš kažkada rašiau latviams tuo nurodytu adresu, bet ten kažkaip sudėtingai su įsigijimu buvo |(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Lap 2011 21:04

Rūta, dėl "Biolux" pavasarį kalbėk su Mindaugu arba aš galiu per orchidėjininkus jo užsakyti. Mes (LOD) pavasarį gal juo prekiausime per parodą, tai paprašyčiau, kad ir rožininkams užvežtų. Man jis patiko. Bet tik dabar rudenį jau galiu tai pasakyti. Kažkaip visą vasarą stebėjau rožes pasodintas į žemę įmaišius "Biolux"'o. Tikrai galima sakyti, kad nesirgo. Na, du trys geltoni lapeliai (ne šakelė su lapais) gal nesiskaito, kad rožė serga. Noriu kitam sezonui įterpti į vieną problematišką rožyną. Ten auga floribundinės ir AH rožės, kažkoks ligų maišas. Tada gal dar tiksliau bus dėl efekto :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į