Rožių tręšimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 02 Geg 2011 10:53

Pas mane vienos rožės jau su lapais, kitos - su lapukais, o trečios dar tik pradeda sprogti. Kaip tokiu atveju darot - ar laukiat kol visos sulapos ir tada tręšiat, ar tręšiat tik tas sulapojusias, o kitas paliekat, ar tręšiat visas išeilės ir net tas, kurios dar tik sprogt pradeda? jei pradėsiu makaluotis, susipainiosiu, ką tręšiau, o ko ne, bijau, kad galiu kai kurias paskui visai pamiršt, o kitoms perdaug pribert :D O gal kažkaip sutartinį žymėjimą kokį įsivest?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Geg 2011 11:10

Aš palaukiau kol visos sulapos. Na, vienas tręšti, kitas palikti vėlesniam laikui tikrai painiava gali gautis. Galima aišku įbesti pagaliuką ir taip pasižymėti netręštas :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 02 Geg 2011 11:14

Jūrate, kam taip sudėtingai ;) nereikia papildomai apsisunkint sau gyvenimo :)
Aš tręšiu, kai turiu tam laiko. Tada tręšiu visas iš eilės, kiek tuo kartu suspėju, kitąkart patręšiu likusias. Paprastai tada jau visos būna gerai sulapojusios :D
Šį savaitgalį tręšimui laiko nebuvo, labai tikėtina, kad ir ateinantį turėsiu skubesnių darbų :D (dance)
Iki to laiko gal ir lietus palis (rain) Dabar žemė kieta kaip akmuo, neįmanoma būtų trąšas įterpt. Po dviejų savaičių tuo pačiu ir paravėsiu :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 02 Geg 2011 11:36

Labai geras Reginos požiūris (like) :) Aš saviškes patręšiau gal ir ankstokai - prieš savaitę - vienos buvo jau labai sulapojusios, kitos gal nelabai, bet viskas bus gerai (sun)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 02 Geg 2011 12:36

pas mane truputį kitokia situacija. Laiko galiu rast, kai reikia, kasdien :D Rožės, bei kiti augalai, pas mane jau kuris laikas laistomi, o jei dar šią savaitę ir šiaip lietų žada... gal bandysiu kažkaip pasižiūrėt, gal pavyks kokiom grupėm suskirstyt, tai tada po truputį pradėsiu tręšt.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 02 Geg 2011 12:43

Jūratė rašė:pas mane truputį kitokia situacija. Laiko galiu rast, kai reikia, kasdien :D Rožės, bei kiti augalai, pas mane jau kuris laikas laistomi, o jei dar šią savaitę ir šiaip lietų žada... gal bandysiu kažkaip pasižiūrėt, gal pavyks kokiom grupėm suskirstyt, tai tada po truputį pradėsiu tręšt.
Žada ne tik lietų, bet ir sniegą :D Ir ne tik žada, bet jau ir prisnigo kai kur |(

Ir vistiek nesuprantu, kam taip vargintis (no)
Paimk ir patręšk viską iš eilės, nieko juk nenutiks. Pavasaris jau ne ankstyvas, rožės sparčiai sprogsta, auga, paims jos tas trąšas :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 02 Geg 2011 12:45

Įtikinai, tręšiu visas iš eilės :D

Donatela
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 15 Spa 2010 09:57
Miestas: Kauno r.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Donatela » 06 Geg 2011 18:18

Ar reikia tręšti rudenį sodintas rožes. Sodinant į esamą gruntą - priemolį pyliau komposto su perpuvusiu mėšlu (toks būna parduodamas geltonuose maišuose). galvoju, ar nepertręšiu. Pas mane granuliuotos baltic agro trąšos ir turiu dar pelenų.

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Arijana » 07 Geg 2011 09:45

Jos dar šaknyną formuoja, tai jei nepatręšite-užteks ir to, ką turi , bet vasaros antroje pusėje jau gal reiktų patręšti beazotėmis trąšomis, kad žiemotų geriau.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 20 Geg 2011 13:18

Gavau šviežio arklio mėšlo. Tikriausiai šviežias per „macnas“?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 20 Geg 2011 13:57

Kokio pavidalo tas arklių mėšlas? Kaime mėšlas suprantamas kaip galvijų š... + paklotas. Įsivaizduoju, kad pas tave grynas š... Tokį geriausiai sumesti į talpą, įpilti tiek pat tūrio vandens ir užraugti. Po dviejų savaičių (kas porą dienų pamaišant) galėsi naudoti taip : 1dalis raugo +10 dalių vandens. Gal galima ir macnesnį, bet aš visada naudoju silpnesnį negu parašyta.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Geg 2011 07:11

Vienintelis arklių mėšlas (orchidėjininkai jį vadina arklių auksu :) ) nenudegina augalų. Jį galima naudoti ir šviežią ir sudžiuvusį. Mes sodindami kai kurias rūšis orchidėjų į substratą dedame šio gėrio. Orchidėjų šaknys yra tikrai jautrios trąšoms, bet nuo arklio "aukso" niekada nebūna problemų. Tad rožių tręšimui jį galima drąsiai naudoti (like)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 14 Bir 2011 07:34

kodėl negalima tręšti žydinčių rožių? gal patręštos greičiau pradės formuoti kitus pumpurus vėlesniam žydėjimui? nes jei laukt, kol nužydės ir tik tada tręšt -prasiilgins laikas be žiedų. Ar tas vasarinis tręšimas ir pakartotinas žydėjimas tarpusavy nesusiję?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 14 Bir 2011 08:19

Visur ,kiek skaičiau apie rožes, rašo, kad negalima. O kodėl, reikia daryti bandymus pačiam :P , nes priežasties tai nerašo |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 14 Bir 2011 14:26

Taip, netgi įsakmiai pabrėžiama, kad žydinčių rožių tręšti negalima. Manau, tai yra todėl, kad azotas, kurio paprastai daug pagrindinių vasaros tręšimų trąšose arba mėšle, skatina ūglių ir lapų augimą. Tai tikriausiai gali sutrikdyti rožę - „duoti jai kitą komandą“, negu ji yra pasirengusi. Jau ne kartą pasakojau apie savo draugę, kurios tėvai taip „mylėjo“ rožes, kad kone kas savaitę varė ir varė mėšlą, nesvarbu, žydi jos ar ne. O rezultatas - didžiuliai vešlūs krūmai, o žiedų beveik nerasta.....

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 14 Bir 2011 14:34

hm... bet jei jau tręšt žydinčią, tai kaip ji gali susipainiot? o jei greičiau pradės naujus ūglius leist, tai kame blogumas? kol kas į šitą reikalą neįsikertu :(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 14 Bir 2011 14:43

Nežinau, Jūrate, aš irgi neįsikertu :) Bet jeigu visose knygose rašoma: tręšiama rožėms pirmą kartą kraunant pumpurus, o paskui po pirmojo žydėjimo, tai aš pasitikiu tais protingais žmonėmis, kurie taip rašo. O, kaip Koala sakė, galima ir patiems eksperimentuoti. Pamatysi, o gal bus gerai :) Bet gal rožėms reikalinga, net būtina ta pertraukėlė tarp žydėjimų. Jeigu jas tik tręšim ir tręšim, gal jos ir be perstojo kraus pumpurus ir žydės, bet taip pažeisim augalo biologinius ritmus, nualinsim. Nežinau, aš ne botanikė, tik taip svarstau :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Bir 2011 21:36

Orchidėjos žydinčios taip pat netręšiamos, nes paskubinami biologiniai procesai ir ji greičiau peržydi. Gal būt su rožėmis tas pats. Jei norite, kad rožės greičiau vėl sužystų po pirmojo žydėjimo- karpykite bebaigiančius nužydėti ar nužydėjusius žiedus. Tada vėl iš nukirptų šakų fornuojasi nauji pumpurai. Tada ir tręšti vėl galima.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Aistė » 15 Bir 2011 06:59

O jeigu trešti ne rožių trąšom, o žydinčiom gelėm |( Tokiom kaip loveliuose gyvenančias lepinam :? Gal paeksperimentuoti (yes) (no) (yes) (no) turiu tris vienodas iš Virbickų pirktas ale Red Mikado, tokio net pavadinimo nėra :D jos man nelabai (no) ir pabandyti vieną krūmą laistyti visą vasarą, o kitų dviejų ne :? Gal nenusidaigos :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 15 Bir 2011 07:36

Na, tikrai joms nieko nenutiks :) . Gali ekspermentuoti, o po to patirtimi pasidalinti :)

Nijola

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 15 Bir 2011 08:26

aistejukas rašė:O jeigu trešti ne rožių trąšom, o žydinčiom gelėm |( Tokiom kaip loveliuose gyvenančias lepinam :? Gal paeksperimentuoti (yes) (no) (yes) (no) turiu tris vienodas iš Virbickų pirktas ale Red Mikado, tokio net pavadinimo nėra :D jos man nelabai (no) ir pabandyti vieną krūmą laistyti visą vasarą, o kitų dviejų ne :? Gal nenusidaigos :D
Gali laistyti nieko joms nebus žydės augs ir viskas :D aš vazonuose auginamas rožes daug dažniau tręšiu ir skystom trąšom skirtom kitoms gėlėms, tik tręšk iki liepos vidurio, nes jei laistysi ir toliau iki rudens ji gaus daug azoto ir augins vis naujas šakas kurios nesumenės, ir ji žiemos neatlaikys nušals. Per didelis kiekis azoto rožę, augalą skatina augti, toks augalas nesiruošia -nepasiruošia žiemoti.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 16 Bir 2011 08:33

Man atrodo, kad toms vazoninėms gėlėms skirtose trąšose labai mažas azoto kiekis. Ten pagrinde kalis ir fosforas. Tik ir skatina augalų žydėjimą. Kaip pavyzdys Schultz trąšos žydinčioms rožėms NPK 18-24-24, Sėklų leidžiamos trąšos žydinčioms gėlėms NPK 10-52-17. Vilmorin pas vienas azoto daugiau NPK 15-8- 30
Elijošiai rekomenduoja: "Liepos pabaigoje-rugpjūčio pradžioje paskutinį kartą patręšti kalio ir fosforo trąšomis (mono kalio fosfatas) - taip krūmeliai geriau pasiruošia žiemai, sutvirtėja šaknų sistema, maisto medžiagos kaupiasi storosiose šaknyse, šaknies kaklelyje ir stiebų apatinėse dalyse, ląstelių sultys būna labiau koncentruotos ir rožių krūmelis išlaiko didesnius šalčius". Citata iš straipsnio

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė vilmis » 18 Bir 2011 15:05

Dalia Raimonda teisi - patręšdami (tarkim paberdami kompleksinių trąšų) žydintį augalą duodam iškart didelę dozę "maisto". Tai suaktyvina augimo procesus ir greičiau peržydi.
Manau, kad skystos trąšos žydinčioms gėlėms (su mažu azoto kiekiu) gerai, nes gausus žydėjimas alina, o palaisčius silpnu tirpalu kaip tik sustiprinam.
Yra toks mokslas augalų fiziologija, bet sunkokai atgaminu tai ką reikėjo universitete "kalti" (xixi) Galima parsisiųsti paskaitų konspektus iš http://mikrob.gf.vu.lt/lt/index.php?opt ... &Itemid=41 ir pasiskaityti kas ir kaip ir kodėl (tai padėtų atsakyti į daugelį klausimų, pvz. kaip padėti rožėms pasiruošti sėkmingam žiemojimui). Mielai surasčiau info ir "išversčiau" į žmonių kalbą :D bet šiuo metu visiškai neturiu laiko (drunk)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Bir 2011 17:20

4 paskaitoje yra informacijos apie trąšas, bet vos neužmigau beskaitydama (xixi) . Vienu žodžiu: mėšlas, kompostas ir pelenai yra gėris :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė vilmis » 18 Bir 2011 17:36

DaliaRaimonda rašė:4 paskaitoje yra informacijos apie trąšas, bet vos neužmigau beskaitydama (xixi) . Vienu žodžiu: mėšlas, kompostas ir pelenai yra gėris :)
O įsivaizduokit kažkam viską reikia vos ne mintinai išmokti :B

Skelbti atsakymą

Grįžti į