Rožių tręšimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Rožių tręšimas

Standartinė vilmis » 15 Kov 2011 13:27

Kažkaip neradau tokios temos |(

Vakar Danijos sodininkų draugijos žurnale "Haven" (sodas) skyrelyje apie darbu sode kovo mėnesį (pas mus sniego nėra - jau snieguolės ir erančiai žydi) perskaičiau, kad:

- pakartotinai žydinčias rožes reikėtų gausiai tręšti tris kartus per sezoną: pavasarį kai atšyla žemė ir prasideda vegetacijos sezonas; kai pilnai sužaliuoja; prieš skleidžiantis pirmiesiems žiedams.

- vieną kartą žydinčias rožes reikėtų gausiai tręšti po žydėjimo.


Ką manot apie tai?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 15 Kov 2011 18:25

Keistai kažkaip... |( Dėl pakartotinai žydinčių gal ir sutikčiau, bet tai tik pirmosios sezono dalies tręšimas. Taip išeitų, kad po pirmosios žydėjimo bangos tręšti nebereikia... |( O dėl vienąkart žydinčių - išeitų, kad pavasarinio pastiprinimo nereikia. Aš taip nerikuočiau. Bet egzistuoja nuomonė, kad rožių nereikia trąšom lepinti. Tai va ir nežinau, ką manyti... :D

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Tadas » 15 Kov 2011 18:56

Reik rožes tręšti,bent jau iš savo pastebėjimų tai galiu pasakyti.Aišku viskam reikalingas saikas. Labai jos būna patenkintos gavusios "karviškų"t.y. raugintų ir atskiestu santykiu 1:10+pora saujų pelenų iš pečiuko. Pernai jos gavo tik 3 kartus ir atrodė neypatingai.Užpernai buvo laistomos daugiau ir tai ryškiai matėsi.Kas liečia mineralines ilgai grojančias ,tai būvo tręšta tik pavasarį ir rudenį.Bandžiau dėti kartu su organinėmis ,bet susilaikiau ,pabijojau kad nenudeginti,nepertręšti.Nes mačiau kaip iš didelės meilės rožėms ,buvo nudegintos ir mirė rožynas. Kuo dabar bando itikinti kad rožės sunkiai auginamos :D . Reik jas tręšt .Kompostas, perpuvęs mėšlas joms ,kaip mums saldainiukas :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Virginija » 15 Kov 2011 19:21

Na, kažin, ar mums saldainiukai į sveikatą :D Turbūt reikėtų sakyti bent jau - kepsnys :D

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Tadas » 15 Kov 2011 19:28

Skonio reikalas ;) :) Manau nei tas ,nei tas :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rita » 16 Kov 2011 14:33

Gerai,Tadai,kad nemaišėt organinių ir mineralinių trąšų,maišyti negalima,o atskirai tręšti vienomis ar kitomis gerai/geriausia kaitalioti,bet organinės,žinoma geriau/.Pelenai taip pat labai tinka,juos galima ir vienus atskirai papilti ir apkaupti.Dar dėl purškimo aliejumi,vietoj jo geriau tręšti žuvų kaulų miltais,labai naudinga įberti į duobę sodinant rožes arba šiaip patręšti/yra senukuose,tik labai nemalonus kvapas,reikia kuo greičiau pakasti po žeme/.

Nijola

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 16 Kov 2011 14:52

o aš dar kitaip pasakysiu, :D mineralines trąšas ir mėšlą maišyti ir kartu tręšti galima, tik tada nesirenkam kompleksinių trąšų, o tręšiame kalio trašomis arčiau krūmo pabarstant ir truputį toliau pakasam mėšlo, nes mėšle daug azoto kurio pakaks, o kalis duos stiprybės šaknims. kalis padeda geriau pasisavinti vandenį, maisto medžiagas apsaugo nuo ligų, kai rožės gauna pakankamai kalio jos būna stipresnės mažiau serga :)
Nusiraminkit nepyliau ir nepilsiu ant pačių rožių aliejaus ir kitiems nesiūlysiu (yes) čia tik buvo išsakyta mintis, kad reik pasieškoti kokios tai naudos gali duoti ;)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rita » 16 Kov 2011 16:11

Gerai Nijole,nusiraminau :* Tiesą pasakius,tai aš nieko ir nežinau ,tik iš praktikos ir senų sodininko žinynų/iš kurių aš mokiausi sodininkauti/parašiau.... :$

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė vilmis » 16 Kov 2011 20:26

Rita: sodininko žinynai yra gerai ;) - nesigėdink pasakyti iš kur žinių sėmeisi.
Nijolė labai profesionaliai paaiškino apie mėšlą ir kalio trąšas. Tik pridursiu, kad mėšle be nitratų (azoto) yra daug ir fosforo.

Nijola

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 08 Bal 2011 06:33

Praėjusį sezoną pirkau vat tokias trašas http://biolux.lv/index.php?page=Rozems" onclick="window.open(this.href);return false;
jos brangios. tręšiau vazonuose augančias rožes, ir norėjau palyginti kokį poveikį turi aukščiau paminėtos ir paprastos kompleksinės trąšos.
Rožes auginu dviejuose med. kubiluose vienodos veislės, vieną kubilą trešiau biolux kitą bulvėms skirtoms trąšomis, skirtumas buvo didelis :) tik rožės patreštos bulvėms skirtomis trąšomis gražiau atrodė, ūgiu ženkliai buvo didesnės, žiedai stambesni.
gal dar kas nors bandė biolux rožėms trąšas ir patirtis visai kita ??

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Bal 2011 08:00

Aš naudojau, bet kažkokio skirtumo nemačiau |( . Pagrinde jas naudojau tikėdamasi, kad nepuls grybelinės ligos. Bet tos ant kurių bėriau tikriausiai ir taip atsparios :D : Barock, Pink Cloud, Rosarium Uetersen. O vat , Lady of the Dawn pasodintos vazonuose šiek tiek sirgo, nors Biolux miltukų gavo.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 22 Bal 2011 07:48

Papasakokit, kuom ir kaip tręšti ruošiatės ar jau patręšėt. Aš čia vis apsispręst negaliu... :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Bal 2011 09:56

Ir aš dar galvoju, nuo kokių trąšų pradėti. Turiu nusipirkusi granuliuoto paukščių mėšlo. Galvoju gal pirmiausia jomis ir pelenais, o vėliau- ilgo veikimo su mikroelementais. Ką manote??

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 22 Bal 2011 11:49

Aš jau nusipirkau „Baltic Agro“ trąšų rožėms, nes ir tos bulvinės trąšos kažko labai brangios patapo... :D Tai nėra labai ilgo poveikio trąšos, vėliau bandysiu gauti arkliško gėrio ir juo papildomai tręšti.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Aistė » 29 Bal 2011 06:15

Ar jau tręšiat rožes? Kada geriausias laikas jas tręšti? Kai jau pasirodo lapukai?

Nijola

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 29 Bal 2011 06:32

aistejukas rašė:Ar jau tręšiat rožes? Kada geriausias laikas jas tręšti? Kai jau pasirodo lapukai?
Taip, kai rožės pradeda lapotis, aš tręšiu ko gro po savaitės, nes dar trąšų neturiu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 29 Bal 2011 06:37

Keistai man šį sezoną gavosi - pirmiausia patręšiau, po to nupurškiau |( Kadangi visas rožes liejau, tai į vandenį įbėriau truputį kalio trąšų (gal ir be reikalo, bet pas mane vasaros vidury šaknys būna suvalgomos), po poros dienų daugelys rožių tiesiog akyse išsprogo ir apsilapavo, tada skubiau patręšiau, o nupurškiau tik vakar :)

medlieva
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 10 Gru 2010 23:21

Re: Rožių tręšimas

Standartinė medlieva » 29 Bal 2011 07:17

Sveiki,
tai purkšti dar nevėlu?Nebuvau namie pora savaičių, o taip greit atšilo, lapukai pasirodė, tai lyg buvau skaičiusi, kad purkšti jau vėlu.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Bal 2011 07:22

Jei tie lapukai mažyčiai, tai dar galima. Mat rožės pas visus auginamos skirtingose vietose. Pas vienus jos jau ne tik kad su lapukais, bet su kupeta lapų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 29 Bal 2011 07:30

DaliaRaimonda rašė:Jei tie lapukai mažyčiai, tai dar galima. Mat rožės pas visus auginamos skirtingose vietose. Pas vienus jos jau ne tik kad su lapukais, bet su kupeta lapų.
Mano nuomone, galima, jeigu jie ir nemaži :) - netgi galvoje kirba tokia mintis, kad gal ir visai neblogai, jau ir lapai bus dezinfekuoti :D Juo labiau, kad bent jau kol kas ir orai visai nepalankūs grybo plitimui . Tiesiog, kai purškiama "Čempionu", tie lapai nusidažo ir lyg tai negražiai atrodo. Aš, kadangi spaudžiu, nupurškiau vario trąša, tai lapai praktškai liko žali - tik pasilenkus galima įžiūrėti jūros vandens spalvos apnašų :)

Nijola

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Nijola » 29 Bal 2011 08:00

aš ir vasarą purškiau čempionu kai viena rožė abai susirgo rūdimis, lapai buvo spalvoti bet ligą sustabdė, tai manau jei nupurkšit silpnesniu tirpalu čempiono rožės neturėtų pakenkti manau tik padėtų ilgiau išlikti sveikoms. priminsiu kai rožes purškiam be lapų aš tirpalo koncentraciją naudoju kaip parašyta instrukcijoje, kai su lapais naudoju silpnesnę tirpalo koncentraciją - baiminuosi nudeginti šviežiai augančius lapukus.

Loreta manau kad trešiai kalio trašomis tai labai gerai, aš taip pat darysiu, noriu pastiprinti šaknis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 29 Bal 2011 08:59

Laistydama rožes įpyliau truputį iš pernai užsilikusių Kemiros pagerinimų „Ruter“ - šaknims stiprinti, manau, tai ypač aktualu naujai pasodintoms rožytėms - ir „Humistar“ - dirvožemio struktūrai gerinti ir su fulvinėmis rūgštimis. Pernai rožėms labai patiko toks sveikatinamasis kokteilis, manau, ir šiemet jos nebus prieš. Mama sakė, kad po tokio pagirdymo jos net gražesnės, smagesnės atrodo. Na ir kartu patręšiau granuliuotomis trąšomis rožėms, nes jau dauguma su lapukais.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Bal 2011 21:49

Champion'u purškiau kaip nurodyta ant pakuotės. Lapeliai liko sveiki- nenudegė :)
O rožes dabar patręšiau granuliuotomis paukščių mėšlo trąšomis. Manau, ten azoto augimui užteks. Vėliau, žydėjimui skatinti reikėtų tręšti trąšomis turinčiomis fosforo. O naujai pasodintoms rožėms tikrai gerai trąšos stimuliuojančios šaknų augimą.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Aivė » 02 Geg 2011 10:11

O siai dienai dar nevelu nupurkst Championu ? neturejau galimybes anksciau, o rozes jau su lapais...
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 02 Geg 2011 10:15

Cituoju vakar dienos Reginos žinutę :)
Regina rašė:Nupurškiau visas Čempionu, dabar lapeliai gražiai mėlynai dėmėti :) Galima ramiai purkšt ir sulapojusias, tikrai nenudegins net ir gležnučių lapukų.

Skelbti atsakymą

Grįžti į