2020 m. pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 02 Lap 2020 09:18

Sveikos mielos rožininkės ir mieli rožininkai,
nors jau kalendorinis lapkritis, kai kuriom dienom orai gražūs kaip rugsėjo pabaigoj... (sun) Prisipažinkit, gal kam kyla minčių visai nedengti rožių šiai žiemai? :D Turint galvoj praėjusią labai švelnią žiemą tokios mintys visai tikėtinos... Gal kas girdėjot kokių prognozių apie šią žiemą?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 03 Lap 2020 08:52

man kyla tokios mintys :) planuoju nedengt. Bet likčiau budinčiam režime, kad jei labai reikėtų, ką nors gal padaryčiau.. Nežinau, ar rožėm būtų gerai, bet bent jau man būtų ramiau :D

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 03 Lap 2020 10:32

Oi kaip kyla tokios mintys, ypač girdint, kad daug kas visai nedengia! Kad taip kas imtų ir pasakytų kokia bus ta žiema, priimtum teisingą( gal) sprendimą. Vijoklines, kurių pas mane daug, planuoju ruošti kaip visada, o dėl krūmų galvoju vis. Bet kai pažiūriu, kad griaunant vijoklines pakliūna į visumą ir krūminės, labai keblu pasidaro. Šiemet dėl rūdžių purškaliojau imunitetą stiprinančiom priemonėm, tai mano visos rožės, išskyrus Elfe ir Clair Matin, lapuotos. Dėmėtumų beveik nėra, rūdžių rudeniop ant kelių krūmų atsirado. Pernai nuskyniau visus lapus, šiemet to padaryti atrodo nebus įmanoma, nes jų tiek daug, nekrenta, patys krūmai užaugo ypač dideli. Niekad nebuvo taip baugu, kad nesusidorosiu. (:|

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Reina » 03 Lap 2020 14:53

Mano irgi šiais metais labai išsistiebė, aš turbūt prilenksiu, o vėliau jei bus būtinybė uždengsiu

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 03 Lap 2020 15:38

Labai norėčiau nedengti, bet dengsiu. Mano"šiaurėje" rizikinga eksperimentuoti, juo labiau, kad neturiu galimybės esant reikalui skubiai viską uždengti. Džiaugiuosi, kad kol kas oras leidžia neskubėti.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Reina » 03 Lap 2020 16:18

Na taip, juk ir šiais metais tik kovo 10 d. buvo šalčiausios dienos žiemoje :|

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 03 Lap 2020 21:58

Mano dar jurginai neiškasti ir tulpės vietoj jų nesusodintos. Tai kol kas tik po truputį jei nebūna šlapia pradėjau pjauti daugiamečius aplink rožes ir stebėsiu prognozes. Pernai buvo modernios prilenktos ir koks trečdalis uždengtos. Rezultatas buvo vienodas dengtų ir nedengtų. Kai nebeturėsiu ką kieme veikti turbūt lenksiu, nes labai jau aukšti krūmai, į langus barbena. Žiemą daugiau saulės per langus gaunam kai rožės prilenktos (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2020 20:53

Na mums irgi tokios mintys retkarčiais kyla, bet matyt, nervai neišlaikys ir dengsim :D Juolab kad dabar nuotolinis darbas gal leis suderinti darbą su buvimu kaime ir rožių tvarkymu. Rožės labai lapuotos, sveikos, sakyčiau, nors niekuo nepurkštos jau ne vienus metus. Tiesa, per amarų klestėjimo laiką vieną kartą gavo žalio kalio muilo su aliejum, to mano firminio mišinuko.
Pernai mūsiškės modernios buvo dengtos. Sakyčiau, atrodė prastai peržiemojusios, nors nebuvo šalčio – seni jau krūmai, daug senų šakų, kurios kažkaip savaime nelabai atsparios. Šiaip dengimas gana smarkiai nuderengia rožes, apsilaužo šakos, apsibraižo žievė, paskui per ją ligos lenda... :) Ak, būtų gerai jei galėtume nedengti! :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 28 Lap 2020 08:34

Šiandien pas mus Vilniuje jau balta – pirmas sniegas, nubalinęs laukus. Sakoma, kad nuo tokio pirmo sniego iki didesnių šalčių liko maždaug mėnesis. Mano ilgametis stebėjimas tai kaip ir patvirtina, tik pernai tie po mėnesio atėję šalčiai buvo nedideli. Bet paprastai tai reiškia, kad turim mėnesį rožėms užsidengti :) Skambutis jau nuskambėjo... :)

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Reina » 28 Lap 2020 08:39

Iš tiesų, teks traukti patalus🙂

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 29 Lap 2020 18:45

Šiandien girdėjau interviu su gerbiama klimatologe Galvonaite. Sakė, kol kas meteorologai visiškai nežino, kokia bus žiema. Kažkokie (nepamenu, kaip pavadino) pasauliniai meteorologiniai centrai prieš tai prognozavo gruodį šiltesnį nei įprastai 1-2°, dabar jau drąsiai 2°. Iš tikrųjų, bijau sausio, kai, visai tikėtina, gali būti kelios itin šaltos naktys. Na bet jei nušals, apšals, vis tiek ataugs.. O jei iššals, vadinas, taip turėjo būt.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 29 Lap 2020 18:56

Tai kaip suprantu, Jūrate, planuoji nieko nedengti?
Aš šiandien apraišiojau visas kalnines pušeles ir mažutes alyvas nuo stirnų. Dar apraišiosiu kelis vaismedžius. Ir tada guldysiu modernias, juk kažką vistiek reikia veikti lauke :)
Kol kas nesinorėjo lipti į gėlynus, nes labai jau šlapia, baisiai viskas išsitryptų.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Reina » 29 Lap 2020 20:44

Aš rytoj jau pradėsiu dengti. Mano angliškos, tai vistiek nuo to neišsisuksiu🙂

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 30 Lap 2020 19:47

Savaitgalį prilenkiau modernias. Norėčiau užsidengt visas - ir modernias, ir senovines. Žiūrėsim, kaip seksis.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 01 Gru 2020 11:15

Aš jau galvojau, kad dengti rožes nebe mada :) . Daugelis taip džiaugiasi, kad puikiai peržiemoja nedengtos, net baisu išsižioti, kad jas dar tebedengiu. Šiemet labai nusitraukė žydėjimas, gaila buvo jas liesti, nors tik per išeigines tegalėjau grožėtis - vis tamsa. Nusitraukė darbai, norėjau nulapinti, bet nelabai jau kas gausis matyt. Blogiausia, kad mano šiemet labai lapuotos, nė viena nenupliko, bet apatinėj lapo pusėj ant kai kurių yra juodų taškelių, paskutinės rūdžių stadijos. Tai, jei nenuimsiu lapų, varge, vargeli, kiek "džiaugsmo" turėsiu kitais metais. Dabar stovi taip gražiai apsnigtos, tarsi baltos kupetos žiedų ant krūmų, šakos grakščiai išlinkusios <3 , o aš pasiėmiau 3 dienas atostogų specialiai rožėms dengti.. Nei juoktis, nei verkt (devil) .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 01 Gru 2020 12:43

Rudenelis rašė:
01 Gru 2020 11:15
Aš jau galvojau, kad dengti rožes nebe mada :) . Daugelis taip džiaugiasi, kad puikiai peržiemoja nedengtos, net baisu išsižioti, kad jas dar tebedengiu. Šiemet labai nusitraukė žydėjimas, gaila buvo jas liesti, nors tik per išeigines tegalėjau grožėtis - vis tamsa. Nusitraukė darbai, norėjau nulapinti, bet nelabai jau kas gausis matyt. Blogiausia, kad mano šiemet labai lapuotos, nė viena nenupliko, bet apatinėj lapo pusėj ant kai kurių yra juodų taškelių, paskutinės rūdžių stadijos. Tai, jei nenuimsiu lapų, varge, vargeli, kiek "džiaugsmo" turėsiu kitais metais. Dabar stovi taip gražiai apsnigtos, tarsi baltos kupetos žiedų ant krūmų, šakos grakščiai išlinkusios <3 , o aš pasiėmiau 3 dienas atostogų specialiai rožėms dengti.. Nei juoktis, nei verkt (devil) .
Nelabai suprantu dabar prasmės tų lapų su taškeliais nukarpymo. Jei tam, kad neišplistų liga, tai rūdžių sporos jau seniai visur pasklidusios, klausimas kiek atsparios rožės ta liga užsikrėsti ar atlaikyti. Karpant ir judinant lapus sporos vis tiek kris (tik nežinau, prie kokios temperatūros jos aktyvios), tai ar kirpsit, ar nekirpsit bus tas pats :) Gal geriau labai kruopščiai nupurkšti rožes (kol dar ir tie lapai kabo) su vario sulfatu |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 01 Gru 2020 12:46

Esmiralda rašė:
29 Lap 2020 18:56
Tai kaip suprantu, Jūrate, planuoji nieko nedengti?
Stebėsiu orus, yra kelios, kurių nenorėčiau prarasti ūgio, o visa kita nedengiama jau 3 žiemos, nieko labai blogo nenutiko. Jei matysiu, kad ateina -20, tada kažką užklosiu, o -15 nakčiai-dviem nebijočiau

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 01 Gru 2020 21:06

Jūrate, ir aš galvoju, kad rūdžių sporos skrido visą vasarą. Aš purškaliojau vasarą MKDS kažkada tavo užrodytais preparatais, tai tų taškelių antroj vasaros pusėj ant kelių rožių buvo. Skainiojau lapus, atrodė pasiduoda kontrolei. Nepatikėtum, dabar visos lapuotos, gauruotos, nežinodamas net neįtartum bėdos. O apatinėj lapo pusėj juodi taškiuka. Yra ir ir ant nesirgusių kai kurių. Tai nesinori supokuoti su visais lapais, nes turiu patirties, kad kur daug lapų, atsranda pelėsis ir infekcinis nudegimas. Mano sklypas labai drėgnas.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 08 Gru 2020 08:44

Nepataisomas optimizmas kuždėjo, kad gal žiemos nebus (xixi) Rožės pradėtos lenkti. Planuoju modernias dengti, senovines palikti. Šiąnakt buvo -8 ir dar vėjas. Nors gal tai jau buvo šalčiausia šios žiemos naktis (xixi) Jei bus prognozės -20 tai lėksiu ir senovines dengti. O kaip Jūs? Koks minusas pavojingas senovinėms?

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Reina » 08 Gru 2020 09:05

Aš tik pusę spėjau savo modernių uždengti. 🤔O senovinės manau kad nuo 10 jau pridengti galima. :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 08 Gru 2020 15:17

Gal prisimenate, kokios žemiausios temperatūros buvo paskutines 3 žiemas?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 08 Gru 2020 15:28

Radau, kad 2018 m. vasarį žemiausia oro temperatūra daugelyje rajonų nukrito iki -19…-25 °C, Nidoje iki -18°C, Ukmergėje iki -26°C. Pas mane dalis žiemojo nedengtos, dalis uždengtos. Nieko per daug blogo neatsitiko...

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 08 Gru 2020 15:55

Pamenu, bet ne su smulkmenom, kad 2018 m vasarį buvo šaltis apie 25-is, laikėsi apie savaitę, gal kiek daugiau. Per pereitą visą žiemą pas mane žemiausia temperatūra tesiekė -8 laipsnius. Žemė buvo truputėlį sutraukta gruodo pirmoj žiemos pusėj, o paskui taip ir atėjo pavasaris, nei įšalo, nei šalčio. 2020 m gruodžio pradžioj, t.y. šįryt, buvo -7-i :D . Daugiau nežinau :) .
Trečdalis rožių dar neprilenktos, nedengta nė viena. Vakar į žemę kuoliukų įbest negalėjau,tik įkalt, nes paviršius gerokai sutrauktas.
Dar pridursiu, kad į kompostavimo aikštelę šį rudenį išvežiau 32 maišus rožių lapų ir smulkintų šakų. Maišai nuo durpių, 250 l., aišku, ne visai pilni, kad pakelt galima būtų.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 09 Gru 2020 14:37

Dalį modernių savaitgalį uždengiau. Nelabai kruopščiai, bet jau apsaugotos. Kita dalis - tik prilenktos ir netgi ne visos. Turės iškęsti šitą šaltį, nes dabar uždengti - be šansų. O senovinės net neprilenktos. Labai realu, kad liks nedengtos.
Šiemet labai daug rožių persodinau. Jos kol kas liko nedengtos ir net neapkauptos. Gal išgyvens... Arba ne...

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 10 Gru 2020 08:53

Aš tikiuosi, kad dabartinis įšalas dar išeis. O jei ne, net lankų įbesti jau negalima. Kažkaip visada spėdavau susitvarkyti iki netinkamų orų, o šiemet dar nemažai liko stovinčių, net vijoklinių, kitos guli, nė viena neapdengta. Nemalonu žiūrėti į tas, kur liko su lapeliais, tokie suvytę, vėjo išplakti skuduriukai kabo :( .

Skelbti atsakymą

Grįžti į