2020 m. pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Reina » 10 Gru 2020 09:00

Aš savo stovinčią per visą aukštį apsukau.dabar kieme besmegenių karalystė😄

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 10 Gru 2020 10:11

Tikėkimės, kad nebus didelių, ilgalaikių šalčių, tada ir stovinčios peržiemos, apvyniotos ar ne. Aš vistiek dar tikiuosi prilenkti. American Pillar guli ant malkinės stogo kaip voras išsidraikius, nenuėmus niekaip jos neapšiltinsi.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 10 Gru 2020 11:22

Gali būti, kad didžiausi šios žiemos šalčiai jau praeity. Mėnesiui į priekį rodo visai gerus orus, tinkamus rožių lenkimui ir dengimui. Tą ir darysiu, kiek pavyks. O jei šalčių nebebus ir visas darbas veltui - ne pirmas kartas :D Smagu lauke darbuotis žiemą, galva gerai prasivėdina (dance) (dance) (dance)

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Artūras » 10 Gru 2020 18:21

Kadangi rožių dengimu, kaip ir kasmet, man norisi visada atsikratyti kuo greičiau, tad pas mane jos apdengtos jau buvo lapkritį. Bijau net pagalvoti, jei reikėtų tokiu oru važiuoti dar dengti visus krūmus. Tad man galvos dėl to jau neskauda, o ir nepastebėjau labai didelio neigiamo poveikio. Pernai jos išvis buvo apdengtos jau spalį ir peržiemojo beveik visos kuo puikiausiai :) Jei gyvenčiau nuosavam name, tai gal ir delsčiau, bet dabar jau teliko sulaukti pavasario (dance)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 19 Sau 2021 11:28

Įdomu bus pavasarį pamatyti, kaip baigsis šis neplanuotas eksperimentas. Modernias uždengiau labai kukliai, bet prisnigo visai nemažai. Tikiuosi, kad joms (gal ir ne visoms) bus viskas gerai. Jei nušals, tai iš šaknų atžels. Tiesa, ir nuodų nespėjau padėti. Dabar ten tikrai pelės puotas kelia. Jei nenušals, tai tikriausiai bus suvalgytos. Neuždengiau nei vienos senovinės. Tikrai nenorėjau taip palikti, planavau uždengti iki šalčių, bet gyvenimas pareguliavo kitaip. Taigi, šiemet nesitikiu, kad pamatysiu senovines žydinčias.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 20 Sau 2021 13:02

Mano senovinės taip pat liko nedengtos. Ir sniego ant jų nelabai daug, nes tarp pušų auga, tai didžioji dalis sniego liko pušų viršūnėse. Bus kaip bus, kas nors tikrai žydės.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 21 Sau 2021 22:03

Dar neturėjau tokios nedengtų ir nušalusių rožių patirties. Gal žinot po kiek laiko pasimato šalnos padaryta žala? Kol kas jokių pokyčių ant senovinių rožių nepastebėjau.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 22 Sau 2021 07:55

Nemanau, kad senovinėm kas nors atsitiktų prie -25 -26, na nebent kokia Pereira... bet ir tai, to šalčio juk buvo labai nedaug (ypač šaltas laikas truko trumpai). Savaitgalį pažiūrėsiu stiebines dienos šviesoj, patamsį sunku suprast. Praeitą savaitgalį per pačius šalčius buvo žalios kaip rūtos, bet realiai pasimatyt padariniai gali vėliau

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 22 Sau 2021 16:11

Sveikos, rožininkės :) . Nesinori spėlioti, kokie bus šių metų žiemojimo rezultatai, šis nerimas mums gerai pažįstamas, o ir žiema praktiškai kiekviena kitokia. Beje, ji dar tik įpusėjo :) . Bet aš kažkaip neprisimenu, kad net tris naktis iš eilės temperatūra būtų nukritusi iki -28, ar čia dėl pastarųjų šiltų žiemų užsimiršo. O senovinės rožės įvairios, 4- tos zonos ne taip jau ir daug, dažniausiai vienąkart žydinčios.
Aš irgi šiemet rožes uždengiau prasčiau, yra ir nedengtų erškėčių, kuriems tai nepatiks. Nerimta galvoti, kad prie namų augančias rožes esant reikalui uždengsi vėliau. Deja, norėjosi bent angliškas papildomai uždengti, bet būtų nubyrėjusi visa sniego danga, nes dengiu ištisine danga visą rožyną. Ką gi, rezultatus pamatysim pavasarį.
Visgi turbūt nebesvajosiu , kad rožių kada nors nereikės dengti :D .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 23 Sau 2021 15:26

O kada iš tikrųjų pasimato ar nušalo stiebai ar ne? Kai prasideda pliusinė temperatūra ar dar vėliau?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 23 Sau 2021 16:38

Šiandien po dviejų mėnesių apsilankiau kaime. Kai paskutinį kartą ten buvau, sniego nebuvo nei kruopelės, o didieji šalčiai buvo prognozuojami dar negreit. Kaip anksčiau rašiau - dar planavau viską uždengti.
Šiandien radau smarkiai sukritusį, šlapią sniegą, padengtą ledo pluta. Uždengtos rožės dar po gana storu sniego sluoksniu. Nors jos uždengtos gana kukliai, manau, kad nieko baisaus joms nenutiko. To nepasakyčiau apie nedengtas senovines. Neblogai tas, kad daugumą jų spėjau prilenkti. Taigi, kai kurias sniegas neblogai priklojo. Pabandžiau palaužyti šakeles - vidus rudas. Nors dabar jos žalios, manau, kad atšilus orams jos pajuoduos. O jei ir nepajuoduos, tai vis tiek tas šakas parudavusiais viduriais teks išpjauti. Tiesa, buvo ir gražių, neparudusių. Viskas priklausys nuo rožės atsparumo.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 23 Sau 2021 18:46

Labai tikiuosi, kad sniego danga mus išgelbėjo nuo didesnių nuostolių. Žiema dar nesibaigė, bet mano uždengtos rožės, ypač didesnės, jau visai plikais šonais ir nepanašu, kad vėl prisnigs. Už savaitės jau vėl -15 prognozuoja ( ir apie praėjusius šalčius pradžioje tiek prognozavo). O kur dar vasaris/...Taigi, ramybės nenusimato.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 24 Sau 2021 07:45

Regina rašė:
23 Sau 2021 16:38
Nors jos uždengtos gana kukliai, manau, kad nieko baisaus joms nenutiko. To nepasakyčiau apie nedengtas senovines. Neblogai tas, kad daugumą jų spėjau prilenkti. Taigi, kai kurias sniegas neblogai priklojo. Pabandžiau palaužyti šakeles - vidus rudas.
Regina, kurios tos senovinės taip nekaip pasirodė?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 26 Sau 2021 13:17

Nežinau, Jūrate, kurios tos senovinės, specialiai nežiūrėjau. Pamatysim pavasarį :)

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Artūras » 26 Sau 2021 18:23

Virginija rašė:
23 Sau 2021 18:46
ir nepanašu, kad vėl prisnigs.
kas ten sakė, kad neprisinigs? :D šiandien teko stumti jau 4 mašinas (1 iš jų mano). Dabar net galvoju, kad tegul rožių patalai būna plonesni, bet bent mašinų nereikėtų atkasinėt iš pusnų kiekvieną rytą :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 28 Sau 2021 17:23

Taip, Artūrai, prisišnekėjau blogą valandą :D . Rožininkės tyli, bet aš papasakosiu, kas dedasi pas mane. Tiek sniego jau nebeatsimenu kada mačiau.
Šįkart dėl rožių nesijaudinu, nors yra tikimybė, kad ir jos bus aplaužytos, nes ant kai kurių guli nulaužtos didžiulės pušų šakos. Pušys, augančios kieme atviroje erdvėje, visos pusiau aplaužytos. Spygliuočiai - kadagiai, rutulinės tujos, kukmedžiai, puskiparisiai, netgi pūsleniai ir kiti belapiai krūmai - visi tapo besidriekiančiais, koloniškos tujos - svyrančiomis. Šią savaitę kasdien juos vadavau purtydama sniegą, vakar jau buvo sunku prie jų prieit, neįmanoma kojų perstatyti :D , sniego virš kelių ir nežinai, kur galima žengti, nes rožių jau nematyt. Šiuo metu sniegas pasidarė kietokas, sunkus. Žodžiu, "kur pažvelgsi - visur balta, gal ir saulei kartais šalta...", nes ji taip ir nepasirodė :) . Ko gero, pavasarį kieme vaizdelis bus kitoks.
O šiaip tai dar ir elektros nėra.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 29 Sau 2021 11:27

Virginija, skamba pobaisiai O.O
Bet įsivaizduoju, kokie pas Jus dabar tobulo grožio vaizdai <3 <3 <3

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 29 Sau 2021 22:07

Mes irgi šiandien pasiekėm savo sodybą. Virginija, užjaučiu dėl spygliuočių, nes ir pas mus vaizdelis panašus, daugybė prilūžusių pušų šakų, kalninės guli ant žemės, turbūt visai sulūžusios, dar iki jų neprisikasiau apžiūrėti. Bent jau šiltnamis dar stovi, rytoj eisim nuo jo krapštyti sniegą, nes vis dar lengvai sniguriuoja.

Skelbti atsakymą

Grįžti į