Rožių genėjimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 25 Kov 2014 06:44

Taip rožės labai skuba, tikrai jau labai brinksta pumpurai, šiomis dienomis vis dar palyja tai viskas labai sparčiai sužaliuos. Bet ar jūs matot kad dar šendiena tik kovas, tai kada rožės žydės gegužės mėnesį ??? :D
Ir aš dar labai mažai ką nugenėjau :|

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 25 Kov 2014 07:27

Visad gegužės mėnesį pradeda žydėt, na bus viena savaitę anksčiau ir tiek. Dabar skuba, bet bus koks šaltuko intarpas ir sulėtins tempus.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Regina » 25 Kov 2014 07:44

Pas mane tik Nevada ir M.Hilling paskutinėm gegužės dienom pražysta, daugiau tokių spartuolių neturiu. Dar nebuvau iki jų nuėjus pasisveikint, gal negyvos :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 25 Kov 2014 08:15

Gyvos, gali neabejoti. Nelabai ir aš su jomis sveikinuose, bet praeidama mačiau, kad viskas gerai. O jau Blush Damask kokia gyva - iš toli šviečia salotiniai sprogstantys pumpurai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Regina » 25 Kov 2014 08:19

B.Damask taip pat šalia jų tupi, tai irgi dar nemačiau :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 25 Kov 2014 08:39

Sprogime pas mane tai sparčiausia Complikata, aš jau su visomis ir ne kartą sveikinausi, ir šendiena su kavos puoduku ir basom kojom apibėgau (xixi) plotai pas mane labai "dideli" tai aš labai greit pasisveikinau (xixi)
Oi kaip reik genėti ir sparčiai :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Rūta » 25 Kov 2014 08:40

Savaitgalis mūsų prie rožių buvo striukas... Nugenėjom tris 'Cl. Iceberg' – o jau šakų tankumynas buvo, o jau galiūnai. Bet peržiemojo labai gerai ir palyginti nedaug išsprogę, dar taip, kad tvarkantis su rože pumpurų nelabai aplaužai. Vaizdas visai skirtingas nuo to, kas buvo pernai – lapų kuokštai. Šiemet žiemojo be polietileno visos rožės – ir esu labai patenkinta. Žinoma, kiekviena žiema vis kitokia, nenuspėjama, kas tiko šiai, gali netikti kitai.

Dar iškedenom krūmus, pastatėm ant kojų, kurie dar buvo sugulę po žiemos, kad netrukdomai galėtų augti pumpurai. Ir viskas. Dabar prie rožių būsim jau tik sekmadienį. Dėl sprogstančių rožių labai nesijaudinu – o ką padarysi – nors žinoma, reikia kuo skubiau jas genėti. Bet pernai buvo kur kas sudėtingesnė situacija, rožės daug smarkiau išsprogusios, tam sprogimui daug medžiagų išnaudojusios, bet juk žydėjo net braškėdamos :)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Alinda » 26 Kov 2014 16:37

Paveikslėlis Paveikslėlis
Laba diena.Reikia patarimo,ką daryti su šitom R.summer memories šakom.Pjauti iki pagrindo,ar gal vis tik palikti,nes viršūnėlės tai atauga žalios.Tiesa jau pernai šios šakos buvo pavasarį buvo nukentėję nuo bakterinio nudegimo,bet taip baisiai neatrodė,tai ir palikau.O šiemet jau toks vaizdelis....

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Aistė » 26 Kov 2014 16:54

Laba geros foto. Man pana6us klausimas iškilo. Nes aš nupjoviau, ir dabar nėra nieko, ar man jos ataugs? Ar jau geriau rauti ir galvoti apie kitu sodinima?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Regina » 26 Kov 2014 17:01

Pjauti, nes vis tiek nieko gero nebus. Pažeidimai labai dideli. Rožė tik be reikalo eikvosis, besistengdama tas žalias viršūnėles maitint, kurios galiausiai nudžius. Jei pasodintos giliai, tai gal kažkas išaugs iš po žemių. Mano Summer Memories taip pat labai blogai žiemojo, dar nespėjau apžiūrėt, ar tik apšalus, ar visai negyva.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė DaliaRaimonda » 26 Kov 2014 18:25

Pritariu Reginai. Pjaukite ir laukite kada iš skiepo vietos pradės augti nauji ūgliai. Niekuomet neskubėkite rauti rožes.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 26 Kov 2014 19:01

Pjaučiau visas matomas tris šakas. Žaliosios palikčiau maksimum 2 akutes, o geriausia tik vieną. Jeigu paliksit visą žaliąją šaką, rožė gali tingėti sprogti iš miegančių pumpurų. Šaka, kuri yra arčiausiai mūsų, ko gero taip pat pažeista bakterinio nudegimo - nesimato, bet iš jos spalvos galima nuspėti (turiu galvoje antrąją nuotrauką).

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Alinda » 26 Kov 2014 20:01

Ačiū už patarimus.Atsakymai nenustebino,jau ir pati jaučiau ,kad toms trims šakoms pabaigtuvės.O štai Loretos patarimas palikt žalios šakos dvi,o gal net vieną akute-tai netikėtas.Gaila...šakos :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 26 Kov 2014 21:06

Čia bus negailestis o tik kankinimas augalo :D Loreta visiškai teisi, palikti po vieną akutę žaliose šakose kitas pjauti iki žemės, augalui tik padėsit, atsiaugins kitas šakas - sveikas ir tik stiprės augalas o ne vargs.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Paukštukas » 26 Kov 2014 21:30

Labai naudingi patarimai (yes) Supratau, kad tikrai per daug negailestinga esu savo rožėms. Aš esu kirpusi tokius atvejus dar drąstiškiau - pakapstydavau tokias sergančias šakas kiek ir iš po žemių ir tada giliai iškirpdavau. Pirmoje nuotraukoje man jau nieko virš žemės neliktų. Antroje- gali būti, kad pakapsčius pasimatytų žalios šakos pažeidimai, nes ji ko gero išauga iš tos labai sergančios (čia tik mano prielaida), tada ir jai gailesčio nebūtų. Yra buvę panašių atvejų su Ballerinom - nesigailėjau, kai krūmai tapo žymiai platesni, išaugo naujų šakų į plotį.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Alinda » 28 Kov 2014 07:51

Ačiū už patarimus.Kažkaip vakar jau visi nebuvo sunku apsispręsti-šmaukšt ir viskas. :) Tikrai ,reikia žvelgti paprasčiau :) :) .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 31 Kov 2014 05:10

Prairie Joy
PaveikslėlisPaveikslėlis
'Souvenir du Président Lincoln'
PaveikslėlisPaveikslėlis
'Tess of the D'Urbervilles'
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 31 Kov 2014 06:15

Loreta, grožis :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 31 Kov 2014 06:23

Ačiū, Nijole (sun) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Regina » 31 Kov 2014 06:47

(like) (like) (like)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Rita » 31 Kov 2014 07:00

Na,Loreta,aš taip pat gera "genėtoja",žiūrėjau į Jūsų negenėtas nuotraukas ir įsivaizdavau,ką kirpčiau,beveik viską pataikiau <3 <3 <3

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Rūta » 01 Bal 2014 19:32

Pasiėmiau tris dienas atostogų, nes iki šio pirmadienio mūsų genėjimo darbai stovėjo mirties taške... Tai šias dienas mes abi su Linute genim genim ir genim... Neapsakoma laimė (angel) Dar ir ryt visą dieną turėsim, manau, turėtume baigti genėti. Savaitgaliui liks žemių palei rožes sukasimas ir laistymas mano firminiu „kokteiliu“. Labai gera dviese genėti, gali pasitarti ir darbas sparčiau einas. Vakar buvo šalta ir apniukę, o šiandien šalta ir saulėta... Nesvarbu – taip gera gamtoj, kur paukšteliai, žolė, žemė tikra, oras, vėjas, kačiukai bėginėja, irgi laisve džiaugiasi... Kaime visai kitoks gyvenimas, net ir pats toks tikras jautiesi, regis, žemė jėgų suteikia, jokio nuovargio nesijaučia, atvirkščiai – jėgų antplūdis.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Esmiralda » 01 Bal 2014 21:31

Taip gera skaityti apie Jūsų genėjimus, kai pačios rožės tik pirmą žiemą peržiemojo :D Labai gražu, Loreta, labai gražu (like)
Nežinau kas pas mane užaugs, nes genėti tai man labai patinka :D Naujuosius Petroviciaus sodinukus ir tuos be gailesčio apgenėjau, nes vis kyla įtarimas kad apšalę ar apsirgę :?
Rūtele, o gal gali pasidalinti kokiu "kokteiliuku" vaišini savo rožes ?

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Aistė » 02 Bal 2014 10:19

Aš Petrovičiaus rožių negenėjau, nežinau ką ten genėti, Nes nesuprantu iki kurios vietos kirpti. Palauksiu kol truputuką paaugs. Tada geriau matysis :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Rūta » 03 Bal 2014 17:31

Per pirmadienį, antradienį ir trečiadienį dviese nugenėjom visas rožes :) Savijauta stebėtinai gera, rankų, kojų, nugaros neskauda, keturpėsčiai ropoti nesinori :) Smagu buvo dirbti, nors orai šiluma nelepino, bet svarbiausia – nelijo.

Skelbti atsakymą

Grįžti į