Rožių šaknydijimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Rožių šaknydijimas

Standartinė zebenkstiejka » 26 Kov 2021 10:37

Sveiki :)
Turiu klausimą apie rožių šakelių šaknydijimą. Kaip tik šiuo metu šaknydinu vynmedžius, ir kilo idėja lygiai tokiu pačiu būdu pabandyti šaknydinti ir rožių šakeles. Tačiau nežinau, ar tokiu būdu kas nors aplamai tą daro. Gal šitaip nieko nesigaus? Trumpai aprašau metodą:
Šakelės galas šiek tiek apibarstomas šaknydijimą skatinančiais milteliais, ir įsmeigiamas į drėgną kokoso plaušo tabletę. Tokie bumbuliukai su šakelėmis padedami ant šildomo kilimėlio, taip, kad apačioje temperatūra būtų +27- +28C. Visa tai laikoma vėsioje tamsioje patalpoje.
Kaip manote- ar gali toks būdas pasiteisinti ir rožėms? Šaknydnti bandyčiau senovines rožes.
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių šaknydijimas

Standartinė Jūratė » 26 Kov 2021 13:54

Vasarą esu kažkada tai darius, bet smaigsčiau šakeles tiesiai į gruntą. O dabar tokiu metu nebandžiau, bet man kyla klausimas, kaip pasiekt, kad patalpa būtų vėsi, jei nuo apačios kils 27 - 28 laipsniai šilumos... gal kažkur toli nuo to kilimėlio ir vėsiau bus, bet kas iš to, šakelės tai ne ten.

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Rožių šaknydijimas

Standartinė zebenkstiejka » 26 Kov 2021 14:39

Jūratė rašė:
26 Kov 2021 13:54
Vasarą esu kažkada tai darius, bet smaigsčiau šakeles tiesiai į gruntą. O dabar tokiu metu nebandžiau, bet man kyla klausimas, kaip pasiekt, kad patalpa būtų vėsi, jei nuo apačios kils 27 - 28 laipsniai šilumos... gal kažkur toli nuo to kilimėlio ir vėsiau bus, bet kas iš to, šakelės tai ne ten.
Ačiū už atsakymą. Ši mano šaknydinimo sistema buvo padaryta vynmedžiams, tad stengtasi sudaryti tokias sąlygas, kuriomis gerai šaknyjasi vynmedžių šakelės: reik užtikrinti, kad šakelės apačioje, ten, kur turėtų atsirasti šaknys, būtų +36 - +38C., o šakelių viršums būtų kuo šalčiau- kad būtų kontrastas. Vėsi aplinkos temperatūra šiuo atvėju reikalinga tam, kad šiek tiek prilaikytų nuo pumpurų išsprogimo, nes norima yra, kad dėmesys būtų skiriamas šaknų leidimui, o ne ūglių auginimui :) Sukonstravom specialų pašildomą stalelį-dėžę, kurio pagrindo temperatūrą kontroliuoja termovaldiklis. Tokiu būdu, matuojant temperatūrą pačiame substrate, galima užtikrinti reikiamą stabilią temperatūrą. Dabar šis stalelis pastatytas tamsiam kambariuke, kuriame yra daugmaž +12C. Šakelių galai, kurie išlindę iš kokoso tablečių, jau yra toje vėsioje aplinkos temperatūroje. Nežinau, ar kas yra bandęs taip šaknydinti rožes, ir ar aplamai su rožėmis galima taip bandyti elgtis :) Ir- kiek pumpurų galima palikti?
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių šaknydijimas

Standartinė Virginija » 27 Kov 2021 19:34

Esu šaknydinusi vynuoges visiškai paprastai. Jei tai daroma sau, tai problemų nėra - užtenka įkišti šakeles kur nors šiltnamio kampe, nors esu auginusi ir lauke. Rezultatai gal lėtesni, bet be jokio rūpesčio.
Rožės šaknijasi irgi nesudėtingai. Nors įprastai rekomenduojama dauginti vienmečiais ūgliais ir geriausia birželio antroje pusėje, bet darau tai įvairiai - pernai gavau pora auginukų rugpjūčio viduryje, pasodinau į vazonėlį, buvau ir primiršusi palaistyt, kad kaltę išpirkti, vėlai rudenį pastačiau ant lango pusrūsyje, dabar jau gražiai žaliuoja. Kadangi dažnai ir rudenį, ir pavasarį dėl kokios nors priežasties nugenėtas gražias šakas gaila išmesti :$ , sodinu dirvoje ar vazonėlyje, uždengiu stiklainiu ar kokiu nors matiniu indeliu, jei lauke - žiemai dar pridengiu, šaknijasi gerai. Jei auginu vazonėliuose šiltnamyje, reikia statyti pavėsyje, laistyti retokai. Dauginu dažniausiai modernias rožes. Iš senovinių esu dauginusi tik Isaac Pereirą , dauginasi puikiai, pora kartų bandžiau Mme Plantier- nepasisekė. Dažnai senovinės pačios dauginasi atžalomis.
Nemanau, kad rožėms patiktų augti kokoso tabletėse, o juolab tamsoje. Taip, neturi būti tiesioginės saulės šviesos, todėl arba pridengiu stiklainį agroplėvele, arba vien tik agroplėvele. Auginiai turi būti dviejų trijų pumpurų. Dauginant pirmamečiais ūgliais - geriausia pumpuro stadijoje, nors galima ir pražydėjus, auginukus reikia įbesti ne giliau 1- 2 cm, todėl uždengimo indelį nuimkite retai, kad neišjudinti auginuko, su juo galima ir laistyti. Rudenį -pavasarį auginukai gali būti ilgesni.
Man patinka auginti savašaknes rožes. Bėda tiktai, kur jas paskui pasodinti :) .
Savo reikmėms tiek vynuogėms, tiek rožėms jokios sudėtingos sistemos nereikalingos. Tiesiog reikia bandyti ir turėti kantrybės kiek palaukti, savašaknės rožės auga lėčiau. Apie savašaknių rožių auginimą yra informacija LRD svetainėje.

Skelbti atsakymą

Grįžti į