2020 m. pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta

2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 02 Lap 2020 09:18

Sveikos mielos rožininkės ir mieli rožininkai,
nors jau kalendorinis lapkritis, kai kuriom dienom orai gražūs kaip rugsėjo pabaigoj... (sun) Prisipažinkit, gal kam kyla minčių visai nedengti rožių šiai žiemai? :D Turint galvoj praėjusią labai švelnią žiemą tokios mintys visai tikėtinos... Gal kas girdėjot kokių prognozių apie šią žiemą?

Vartotojo avataras
Jūratė

Re: 2020 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 03 Lap 2020 08:52

man kyla tokios mintys :) planuoju nedengt. Bet likčiau budinčiam režime, kad jei labai reikėtų, ką nors gal padaryčiau.. Nežinau, ar rožėm būtų gerai, bet bent jau man būtų ramiau :D

Rudenelis

Standartinė Rudenelis » 03 Lap 2020 10:32

Oi kaip kyla tokios mintys, ypač girdint, kad daug kas visai nedengia! Kad taip kas imtų ir pasakytų kokia bus ta žiema, priimtum teisingą( gal) sprendimą. Vijoklines, kurių pas mane daug, planuoju ruošti kaip visada, o dėl krūmų galvoju vis. Bet kai pažiūriu, kad griaunant vijoklines pakliūna į visumą ir krūminės, labai keblu pasidaro. Šiemet dėl rūdžių purškaliojau imunitetą stiprinančiom priemonėm, tai mano visos rožės, išskyrus Elfe ir Clair Matin, lapuotos. Dėmėtumų beveik nėra, rūdžių rudeniop ant kelių krūmų atsirado. Pernai nuskyniau visus lapus, šiemet to padaryti atrodo nebus įmanoma, nes jų tiek daug, nekrenta, patys krūmai užaugo ypač dideli. Niekad nebuvo taip baugu, kad nesusidorosiu. (:|

Reina

Standartinė Reina » 03 Lap 2020 14:53

Mano irgi šiais metais labai išsistiebė, aš turbūt prilenksiu, o vėliau jei bus būtinybė uždengsiu

Vartotojo avataras
Regina

Standartinė Regina » 03 Lap 2020 15:38

Labai norėčiau nedengti, bet dengsiu. Mano"šiaurėje" rizikinga eksperimentuoti, juo labiau, kad neturiu galimybės esant reikalui skubiai viską uždengti. Džiaugiuosi, kad kol kas oras leidžia neskubėti.

Reina

Standartinė Reina » 03 Lap 2020 16:18

Na taip, juk ir šiais metais tik kovo 10 d. buvo šalčiausios dienos žiemoje :|

Vartotojo avataras
Esmiralda

Standartinė Esmiralda » 03 Lap 2020 21:58

Mano dar jurginai neiškasti ir tulpės vietoj jų nesusodintos. Tai kol kas tik po truputį jei nebūna šlapia pradėjau pjauti daugiamečius aplink rožes ir stebėsiu prognozes. Pernai buvo modernios prilenktos ir koks trečdalis uždengtos. Rezultatas buvo vienodas dengtų ir nedengtų. Kai nebeturėsiu ką kieme veikti turbūt lenksiu, nes labai jau aukšti krūmai, į langus barbena. Žiemą daugiau saulės per langus gaunam kai rožės prilenktos (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta

Standartinė Rūta » 04 Lap 2020 20:53

Na mums irgi tokios mintys retkarčiais kyla, bet matyt, nervai neišlaikys ir dengsim :D Juolab kad dabar nuotolinis darbas gal leis suderinti darbą su buvimu kaime ir rožių tvarkymu. Rožės labai lapuotos, sveikos, sakyčiau, nors niekuo nepurkštos jau ne vienus metus. Tiesa, per amarų klestėjimo laiką vieną kartą gavo žalio kalio muilo su aliejum, to mano firminio mišinuko.
Pernai mūsiškės modernios buvo dengtos. Sakyčiau, atrodė prastai peržiemojusios, nors nebuvo šalčio – seni jau krūmai, daug senų šakų, kurios kažkaip savaime nelabai atsparios. Šiaip dengimas gana smarkiai nuderengia rožes, apsilaužo šakos, apsibraižo žievė, paskui per ją ligos lenda... :) Ak, būtų gerai jei galėtume nedengti! :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į