Puslapis 11

'Arabia'

Parašytas: 16 Rgs 2012 15:21
Virginija
Arabia - krūminė rožė, Evers, Tantau, 2001. Mano požiūriu -fantastiška rožė. Dar nežinau, kaip ji pasirodys toliau ( pasodinta pas mane praeitą rudenį), bet užbūrė iš karto. Oranžiškų spalvų dideli žiedai banguotais žiedlapiais žavūs, džiaugsmingi. Lapai gražūs, blizgūs. Žydėti pradeda vėliau už kitas rožes. Turėtų būti iki 150cm aukščio, atspari ligoms ir lietui, 5 zona. Nuostabi rožė.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Re: 'Arabia'

Parašytas: 17 Rgs 2012 21:37
Rūta
Nuostabi antosės 'Arabia' - tokia vešli ir graži, sveika. Ši rožė kažkuo primena Austino neseniai išvestą 'Fighting Temeraire' - man ji nepaprastai graži.
Man 'Arabia' - tikras sąžinės priekaištas. Ir aš pasodinau geltonajame rožyne praėjusį rudenį vietoj 'Grace' (šią iškėliau dėl mažo ūgio, nes aplinkui buvo aukštesnės rožės). Pagal charakteristikas 'Arabia' neturėtų pasislėpti tarp kitų rožių. Tačiau kadangi jos kaimynės - jau suaugusios rožės, gan greitai jai ėmė trūkti šviesos, todėl augo gan silpnai. Bandžiau vaduoti ją nuo pernelyg išsikerojusių kaimynių šakų draugijos, bet kol kas ši rožė dar gana silpnutė, tikiuosi, peržiemos. Tai pavyzdys, kaip nereikia daryti - nėra gerai tarp suaugusių rožių įtupdyti mažutę.
Paveikslėlis

Re: 'Arabia'

Parašytas: 11 Rgs 2013 14:37
saulelė
Ar tiesa ,kad ji nesuspėja peržydėti pakartotinai pas mus?

Re: 'Arabia'

Parašytas: 21 Rgs 2013 09:57
Rudenelis
Šią rožę sodinau 2011 m. rudenį( iš Sibirkos). Pernai žydėjo nedidelis krūmelis, žiedai užbūrė iškart, tik pastebėjau, kad greit nubyra, ypač karštą dieną. Vėliau išleido kelis riebius ūglius, kurie pasiekė 1,50 m. Peržiemojo miegodama ant šoniuko,vieniša, pridengta kaip ir visos. Šiemet pradėjo žydėt kelios apatinės šakelės gana laiku, o tikrasis žydėjimas buvo liepą. Puikus. Išleido 7 ūglius iš požemio, dabar jie siūbuoja virš 2 metrų aukščio, tvirti, labai gražios violetinės spalvos,lapija tanki, o krūmas liko apie 1,50 m., taip pat papilnėjęs iš apatinių pumpurų. Pakirptos žydėjusios šakelės duoda ūgliukus, bet sužydėt tikriausiai nespės. Labai grazūs blizgantys lapai , nėra nė dėmelės,niekas neparišta ir neišvirtę, tiesiog graži ir be žiedų. Čia 2 -ų metų pastebėjimai, jokiu būdu ne taisyklė.

Re: 'Arabia'

Parašytas: 23 Rgs 2013 18:52
Rudenelis
"Arabia", apie kurią rašiau ankstesnėj žinutėj.Atsiprašau už nuotraukų kokybę.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Re: 'Arabia'

Parašytas: 23 Rgs 2013 19:18
Virginija
Pas mane bent vienas pumpuras turėtų tuoj išsiskleisti. Jei baisūs vėjai nesulaužys ir lietus nesupūdys :(

Re: 'Arabia'

Parašytas: 07 Vas 2014 12:58
Virginija
Rūta norėjo palyginti Arabia ir Westerland. Su abiem dar didelio patyrimo neturiu, bet kadangi Arabia pradeda žydėti vėliau, pas mane antrąkart pumpurai nespėjo išsiskleisti, nežiūrint,kad Sibirkoje nurodyta, kad žydi nuolat. Gal ji dar kitaip pasirodys, kai suaugs. Arabia spalva ryškesnė.

Re: 'Arabia'

Parašytas: 01 Rgp 2014 17:42
Rudenelis
Arabia šiemet peržiemojo be nuostolių, ilguosius ūglius pavasarį patrumpinau. Žaliuot pradėjo kartu su kitomis rožėmis, o pirmuosius žiedus parodė ant 2-ų šakų, tų apatinių ,senųjų kurias labai gailėjau iškirpti. Kitos šakos tik žaliavo , be jokių pumpurėlių viršūnėse, jau galvojau nebus žiedų... Prisiaugino šakų, išstorėjo krūmas, net paleidau visus parišimus, nes ankšta pasidarė(rišau, nes po dengimo niekaip nenorėjo atsistoti tiesiai). Pasirodė ir pumpurai, krūmas apie 1,7m aukščio , o platumėlis apie 2m.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Re: 'Arabia'

Parašytas: 01 Rgp 2014 21:33
Virginija
Tiesiog puiki <3 (bravo)

Re: 'Arabia'

Parašytas: 01 Rgp 2014 21:38
Paukštukas
Nuostabi, galinga <3 (like) Labai patiko jos žiedų atspalvių ir formų metamorfozės <3
Kelių metų ji pas Jus?

Re: 'Arabia'

Parašytas: 02 Rgp 2014 07:20
lelijele
Laaabai graži (like) .

Re: 'Arabia'

Parašytas: 02 Rgp 2014 19:20
Rudenelis
Ačiū. Ir man ji graži. Tai trečia vasara , trečias žydėjimas, jei žydėjimu galima pavadinti pora pirmosios vasaros žiedelių. Vienas minusiukas - pergreit išslysta žiedlapiai, galėtų ilgėliau palaikyti, na dar vienai dienai lieka nepilnaviduris žiedas su 5-6 lapeliais.

Re: 'Arabia'

Parašytas: 05 Rgp 2014 20:21
Virginija
Paveikslėlis

Re: 'Arabia'

Parašytas: 06 Rgp 2014 13:06
Rudenelis
Kokia žavinga! Žiedų ryškumas! Ir kiek daug. Ar ilgai išbūna tokios spalvos? Gal ji ne saulėj visą dieną? Aš norėjau pasidaryt nuotrauką su senute oranžine lelija, ryte buvo abi tokios pat spalvos, kol prisiruošiau, išlindo saulė, ai vakarui atidėjau. Vakare - kur tau, rožės žiedai rausvučiai, lelija kaip buvo ryški, taip ir liko, jokio panašumo. Labai man patiko kažkur skaitytas palyginimas, kad Arabios žiedas - aistringai šokanti čigonė. Būtent toks, rodantis viduriuką ir yra kaip įsuktas čigonės "kliošas", banguojančiais pakraštėliais.

Re: 'Arabia'

Parašytas: 06 Rgp 2014 20:59
Virginija
Norėjau parodyti, kad išsiskleidusi, rodydama viduriuką, ji taip pat graži. Tokia ji jau keletas dienų. Pas mane ją vakarop šiek tiek užstoja pušelė. Nuotraukoms nieko nedarau, šiemet rožės kažkodėl ryškesnės, nors daugumos rožių visgi skirtingų atspalvių įvairiais momentais.

O štai šią nuotrauką norėjau įdėti spėliojimui :) Bet turbūt mažai kas ją turi ir gal net nežino. Tiek gyvai, tiek nuotraukose jos žiedai praktiškai nesiskiria nuo Arabia, skiriasi tik krūmas. Taip pat labai graži.

Paveikslėlis

Tai - Belvedere.

Re: 'Arabia'

Parašytas: 10 Rgp 2014 08:08
Regina
Labai graži ta Arabia <3 Jau imu gailėtis, kad neturiu :D
Belvedere turiu - graži, bet pas mane vargšiukė skursta kurmių išknisinėta :(