'Bouquet Parfait'

Šiai grupei priskiriamos labai vešlios, krūmu ar plačiai augančios rožės, žydinčios pakartotinai ir netinkančios jokiai kitai modernių rožių grupei.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 2992
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

'Bouquet Parfait'

Standartinė Rūta » 14 Rgs 2010 19:32

Tai hibridinė muskatinė rožė, kurią 1989 m. išvedė belgų selekcininkas Luisas Lensas (Louis Lens). Tėvai: (R. multiflora adenocheata x 'Ballerina') x 'White Dream'. 5b zona. Beje, šiuo vardu sinonimiškai vadinama ir senovinė prancūzinė rožė 'Agathe Royale'.

Šią rožę įsimylėjau iš Sibirkos puslapio nuotraukos... Na tokia ji man pasirodė nuostabi, subtili, švelnių spalvų, tarsi iš senovinės nuotraukos.Ir kitos charakteristikos pasirodė patrauklios :)

Tai 1-1,5 m aukščio krūmas, daugiau siauras negu platus, išaugina gana ilgas šakeles, ant kurių susiformuoja didelis žiedynas, rašoma, kad iki 30 žiedų. Žiedeliai nedideli, gal 3 cm skersmens, apvalučiai, labai pilnaviduriai. Spalva labai miela - ką tik išsiskleidę žiedai būna šviesiai rausvi, vėliau tampa kremiškai balti ir visiškai balti. Taigi ant to paties žiedyno paprastai būna įvairaus intensyvumo spalvos žiedų - nuo švelniai rausvų iki grietinėlės baltumo. Išsiskleidus žiedui, matyti gelsvas viduriukas. Šiaip žiedeliai senovinių rožių formos. Vienintelė blogybė - beveik nekvepia :(

Lapai tamsiai žali, blizgantys. Beje, labai ilgai jų negalėjo įveikti rudeninės šalnos. Kitų rožių lapai prieš dengiant jau buvo apdžiūvę, pakąsti, kai kurių ir nukritę, o šiai rožei nors tu ką - žali žaliausi :shock: kaip vasarą, nors šaltukai jau iki -8 ir daugiau buvo spustelėję. Vaškinis paviršius padeda apsisaugoti nuo ligų.

Pas mus auga 4 šios rožės krūmeliai, įsigyti 2006 m. rudenį Sibirkoje. Deja, visi pasodinti atskirai, tada dar nežinojau, kad tos pačios veislės rožės taip gražiai atrodo augdamos po kelias vienoj vietoj :roll: Bet pasodinta netoli 'Angelų', kurios kažkuo panašios (panašaus aukščio, tokios pat daugiažiedės, žydi guotais ant ilgesnių šakelių) ir skirtingos (tuščiavidurės, ryškiai rožinės), tai ir dera, ir sudaro gražų kontrastą :D Gan augios, aukštesnės už vidutinio aukščio floribundines rožes. Vasaros antrojoje pusėje reikia parišti, kad žiedų svoris neišlaužytų šakelių.

Ligoms gana atspari, tik kažko dėmėtumas praėjusią vasarą gerokai lapus pašienavo. Ji kartu su 'Gruss an Aachen' labiausiai nukentėjo. Matyt, todėl rudeninis žydėjimas nebuvo toks gausus, koks turėjo būti. Žiedai buvo labiau tuščiaviduriai, negu per vasaros pradžios žydėjimą. Paskutinėje mano nuotraukoje matyti toks besiskleidžiantis rudeninis žiedas. Žiūriu į savo nuotraukas ir galvoju, kodėl maniškių spalva rausvesnė, nei nuotraukų iš interneto. Gal ten žiedai "vėlyvesnėj savo gyvavimo stadijoj"?.. :roll:

Mūsų sąlygom šią rožę žiemai reikia dengti.

Ši rožė man patinka subtilia, besimainančia žiedų spalva, žiedyno didumu, išties sudaro įspūdingą žiedų kekę - nuostabią puokštę, išvertus pavadinimą iš prancūzų kalbos :D

Mano nuotraukos (deja, bendro krūmo vaizdo neradau):

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 2992
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Bouquet Parfait'

Standartinė Rūta » 14 Rgs 2010 22:01

Paveikslėlis
Nuotrauka daryta 2010 m. rugsėjo 12 d. Krūmai visiškai neserga, žydi, dar daug pumpurų. Nepaisant sunkios žiemos, ši rožė greit atgavo savo ūgį, gausiai žydėjo pirmąkart, o dabar vėl džiugina žiedais.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3965
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Bouquet Parfait'

Standartinė Jūratė » 16 Rgs 2010 08:36

Turiu savašaknę dovanotą Bouquet Parfait, pernai augo vazonėlyje, nes buvo labai mažytė :), rudenį persodinta į gruntą ir maksimaliai apkaupta žemėm, vis tiek labai smarkiai nušąlo. Galvojau, viskas, praradau aš ją , labai ilgai iš po žemių (kaupą nuėmus) nesirodė jokie gyvybės ženklai. Bet... pasirodo, be reikalo ją laidojau - išdygo, išleido šakas ir nuostabiai pražydo :D Dabar kaip tik jau baigia nužydėt paskutines savo puokštes (tokių per vasarą buvo gal 4)
PaveikslėlisPaveikslėlis

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Bouquet Parfait'

Standartinė Aleksandra » 04 Sau 2012 21:27

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3965
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Bouquet Parfait'

Standartinė Jūratė » 14 Rgp 2012 09:40

beveik nuolatos žydi (nors šiuo metu ir negausiai), gal ir darė kokią pertraukėlę, bet nežymią
Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į