Eulalia Berridge

Pirmosios veislės gautos gausiažiedį erškėtį (R. multiflora) sukryžminus su kinine rože (R. chinensis) XIX a. pabaigoje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Eulalia Berridge

Standartinė Regina » 25 Lap 2011 13:18

Poliantinė rožė, išvesta nežinomo anglų selekcininko apie 1976 m. Priskiriama 6 zonai.
2006 pirkau Sibirkoj, turiu tris skirtingose vietose augančius krūmus. Visi trys krūmai persodinti (gal net ne po vieną kartą) ieškant jiems tinkamiausios vietos. Labai sveika, gaji rožė. Viena iš jų atsigavo atrodo visai iš nieko - po pelėnų atakos šaknų beveik nebuvo, jau nekalbant apie šakas. Šaltąją žiemą buvo apdengtos tik simboliškai, nušalo visiškai. Net ir nušalus iki pat šaknų labai greitai atželia. Jei nenušąla, tai būna apie pusantro metro aukščio, jei atžėlinėja nuo žemės - apie 80 cm. Šakos lanksčios, plačiai svyra į šonus, taigi apie krūmo plotį kalbėt sunku, jis priklausys nuo to, ar rožę parišinėsit ar leisit šakoms laisvai svirt. Geriau parišinėt, nes nuo didžiulių žiedų kekių (ypač jei lyja) šakos guli ant žemės. Tanki, gausiai lapuota smulkiais, blizgiais lapais. Sveika ir labai gausiai didelėmis, sunkiomis žiedų kekėmis iki šalčių be pertraukų žydinti rožė. Žiedai nedideli, apie 5-6 cm skersmens, senovinėms rožėms būdingos formos. Vasarą krūmas būna pasipuošęs baltais ir rausvais žiedais, nes ką tik išsiskleidę žiedai būna rausvi, paskui šviesėja, išblunka iki perlamutrinio baltumo, o rudenį orams atvėsus visi žiedai tampa švelniai rožiniai. Tokia droviai nuraudus ji man pati gražiausia. Lietaus nebijo. Niekada neserga. Kartais ant pavienių šakų pastebiu chlorozės požymių - gal todėl, kad ji labai smarkiai auga ir labai gausiai žydi, todėl pritrūksta maisto medžiagų. Vieninntelis trūkumas, kad nužydėję žiedai nelabai nori nubyrėt. Mano nejautri nosis jokio kvapo neužuodžia. Pas mane tai labiausiai fotografuojama rožė, sakyčiau labai fotogeniška :)

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Eulalia Berridge

Standartinė Rūta » 25 Lap 2011 13:45

antosė rašė:Eulalia Beridge - puiki rožytė, bet pas mane atrodo nefotogeniška :D Pas mane aukštis turbūt ir metro nesiekia, nes šakos nulinkę. Žydi tikrai ilgai, šakos pačios įsišaknydina, jei prie žemės. Labai panaši į Sea Foam, tik ši labiau balta.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Eulalia Berridge

Standartinė Regina » 25 Lap 2011 16:15

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Eulalia Berridge

Standartinė Rita » 25 Lap 2011 18:05

Man ji tokia graži (flower) Kai žiūrėjau Sibirkos anonsinį rožių sąrašą ,šią rožę buvau pasižymėjusi pirmu numeriu,labai nuliūdau,kai kataloge jos nebuvo |( Tikiuosi,kad pavasarį gal atsiras,labai apsidžiaugčiau :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Eulalia Berridge

Standartinė vilmis » 25 Lap 2011 19:15

Rita rašė:Man ji tokia graži (flower) Kai žiūrėjau Sibirkos anonsinį rožių sąrašą ,šią rožę buvau pasižymėjusi pirmu numeriu,labai nuliūdau,kai kataloge jos nebuvo |( Tikiuosi,kad pavasarį gal atsiras,labai apsidžiaugčiau :)
Pavasarį tikrai neatsiras (rožes akiuoja tik vasarą), bet kitąmet rudenį galbūt. Visada galima jiems užklausą nusiųsti su norima veisle (taip aš gavau Tibiroos šiemet) ir gal netyčia turi kokį krūmelį.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Eulalia Berridge

Standartinė Rita » 25 Lap 2011 21:12

Ačiū,Vilmi,už patarimą.Aš galvojau,kad,jei buvo anonsiniame sąraše,tai jie kiek tai numatė turėti,bet gal mažai prigijo,ar kas tai,todėl nutarė rudenį nepardavinėti,o pardavinės pavasarį :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į