'Excelsa'

Išvestos iš kvapiojo erškėčio (R. wichuraiana).

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

'Excelsa'

Standartinė kukushka » 20 Sau 2013 22:03

Išvedė Michael H. Walsh, sukryžminęs R. wichuraiana ir nežinomą poliantinę rožę, 1909.
Dar vadinama "Red Dorothy Perkins".

Ilgos liaunos lanksčios spygliuotos šakos, per sezoną be vargo pasiekiančios 3-4 metrus. Lapai blizgūs, tamsiai žali. Žiedai rožiniai-raudoni, skleidžiasi ne vienu metu, sunku nusakyti spalvą, nes sendami žiedai keičiasi, įgyja violetinių atspalvių, viduriukas baltas su gelsvais kuokeliais, bet dažniausiai jo nesimato nes žydi didelėmis svyrančiomis kekėmis. Kvepia silpnai, bet to užtenka prisivilioti daugybei vabzdžių. Žydi ant antrametės medienos, vieną kartą, pradeda birželio pabaigoje, žydėjimas trunka apie 6 savaites. Žiedlapiai nukrenta tik smarkiau papurčius. Po žydėjimo linkusi į miltligę, ypač jauni stiebai. Rugsėjį sunokino keliolika nelabai išvaizdžių uogyčių. Norint sulaukti žiedų, būtina dengti, bent jau nuleisti ant žemės, kas nėra labai malonu, nes ji tikrai bjauriai spygliuota, pasilieku ją visada paskutinę. Esu bandžius dengti vertikaliai, bet šaltą žiemą nieko iš to nesigavo - nušalo iki kaupo ir, žinoma, nežydėjo. Pasak P. Beales, ši rožė toleruoja pavėsį, nederlingą žemę ir šiaurinę pusę. Pas mane ji - nederlingoj žemėj, rytinėj pusėj, saulės gauna iki pietų, bet stiebiasi aukštyn sparčiai ir gausiai leidžia naujas šakas. Prieš dengiant teko apgenėti 6 metrų ilgio šakas, tiesiog netilpo į skirtą vietą. Nereikli, simpatiška rožė tinkama vertikaliam ir horizontaliam apželdinimui bei figūriniam formavimui.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 'Excelsa'

Standartinė Paukštukas » 20 Sau 2013 23:18

Vaizdas - pritrenkiantis <3
6 m aukštis man kažkas nesuvokiamo, labai įspūdinga, bet nukelti tokią nuo atramų jau būtų tikras išbandymas. Pati svarstau, ar pirkti rožę Super Excelsa. Pagal aprašymą Sibirkos puslapyje būtų gerokai mažiau augi, ko man ir pakaktų.

Skelbti atsakymą

Grįžti į