Puslapis 11

'Nevada'

Parašytas: 27 Spa 2010 13:20
Regina
Išvesta 1927 m. ispanų selekcininkų. Turėtų užaugti 150-200 aukščio ir tiek pat pločio krūmas su grakščiai linkstančiomis šakomis. Nurodoma 4 atsparumo šalčiui zona, todėl rekomenduojama auginti šiaurinėje Skandinavijoje. Taigi, tinkama ir mums. Niekada nedengiau, žiemojo be problemų. Bet ši šalta žiema ir jai buvo labai sunkus išbandymas. Smarkiai apšalo. Didesnę dalį didelių šakų išpjoviau iki pat žemės, todėl žydėjo labai menkai, visą vasarą stengėsi pasiekt prarastus gabaritus, sparčiai augo ir dabar jau tokia pati, kaip pernai.
Aš pasodinau 2007 m. pavasarį kartu su "Marguerite Hilling" (iš Sibirkos) ant nederlingo kalnelio. Gal todėl pirmais metais paaugo labai nedaug, antrais vaizdas buvo jau geresnis. Krūmas auga palyginti lėtai tiek į aukštį, tiek į plotį. Antrais metais ji buvo maždaug 80 cm aukščio ir panašaus pločio. Trečiais metais Nevada užaugo didžiulis 2 m aukščio ir pusantro metro pločio krūmas. Tai labai daili, stipri ir ištverminga rožė. Krūmas labai tankiai šakotas, šakos bordo spalvos, gražiai atrodo žiemą balto sniego fone, be dyglių. Smulkoki tankūs, matiniai, šviesiai žali lapai. Nors šaltiniuose ir nurodomas nedidelis atsparumas ligoms, bet pas mane ji neserga visai. Nepastebėjau, kad pultų amarai, tiesa, kirminai graužė. Beveik iš kiekvieno lapo pažastėlės auga trumputė šakelė, besibaigianti žiedu. O žiedai tai jau tikrai nepaprastai gražūs. Pumpurai rausvi, smaili. Pirmieji žiedai būna rausvi, vėliau visiškai balti, tuščiaviduriai, geltonų kuokelių viduriukas atsainiai nusagstytas dideliais žiedlapiais. Rudenį atšalus orams žiedai vėl įgauna rausvą spalvą, kartais net gana ryškią. Žiedai didžiuliai, kaip delnas. Gaila, kad nekvepia. Pražysta labai anksti - birželio pradžioje ar netgi gegužės gale. Tai vienas iš gausiausiai žydinčių krūmų. Po ypatingai gausaus pirmojo žydėjimo vėliau visą vasarą po truputėlį žydi. Ji su Marguerite Hilling pas mane pražysta pirmosios, todėl pavasarį sulaukia daugiausia dėmesio. Pilnai sužydėjęs krūmas labiau baltas, negu žalias. Labai skani zuikiams ir stirnoms (devil)
Kai kurie žiedai man panašūs į droviai nuraudusį mergaitės veidelį :$

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: 'Nevada'

Parašytas: 06 Sau 2012 16:32
Timka
Parodysiu ir savąją Nevadą
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: 'Nevada'

Parašytas: 06 Sau 2012 17:01
Aleksandra
Timka,kaip grazu :) O kiek laiko ji pas Jus auga?

Re: 'Nevada'

Parašytas: 06 Sau 2012 17:21
Timka
Pasodinta 2009 rudenį ir žydėjo antra vasara. Tikrai labai nuostabi rožė <3

Re: 'Nevada'

Parašytas: 15 Sau 2012 18:30
LoretaA
Kitokia "Nevada".
Paveikslėlis

Re: 'Nevada'

Parašytas: 15 Sau 2012 23:08
Timka
Tikra gražuolė, mėgsta ji šposus krėsti daugiau į rudenį ir nusispalvinti rausvai :) Čia gal taip ir yra? |(

Re: 'Nevada'

Parašytas: 16 Sau 2012 09:11
mamaviete
Na ir grozis! Balta NEVADA - nuostabi, bet ta rausvoji... Stovi ji man pries akis (flower) Vakar jau uzsidegiau- galvoju, puolu uzsakinet, nelaukiu rudens, betgi stirnos ir zuikiai (:| Ko gero, teks tenkintis jusu nuotraukomis...

Re: 'Nevada'

Parašytas: 16 Sau 2012 11:31
LoretaA
... ir vabalai :(
Šiandien aš jau jų nesodinčiau :(
Nuotrauka pavasarinė ir įdėta ne dėl spalvos, o dėl to, kad rožė dar miega (neprasiskleidusi) - tai 5-ta valanda ryto :)

Re: 'Nevada'

Parašytas: 16 Sau 2012 14:53
Regina
Pas mane vabalai ją graužė ne daugiau, nei kitas rožes. Vienais metais kirminai buvo užpuolę, sudorojo beveik visus lapus (bug)
O zuikiams ir stirnoms ji tikrai labai patinka - ateina pasmaguriaut visais metų laikais (tikiuosi, kad repelentai bent kiek apsaugos, kitokios priemonės neveiksmingos).
Bet ar dėl to reikėtų jos atsisakyt :? Gal pas mamavietę tų vabalų visai nebus ;)

Re: 'Nevada'

Parašytas: 16 Sau 2012 15:03
mamaviete
Kol roziu nedaug- tai ir tu vabalu nekazinkiek, bet jau teko su jais susipazint ir isitikinau, kad ju nurinkimas - ne pats maloniausias darbas (mad) . Jie pas mane buvo pamege Eglantyne- tai tikrai sunku buvo iskrapstyt

Re: 'Nevada'

Parašytas: 16 Sau 2012 15:08
LoretaA
Jeigu žiedus matau dvi - tris dienas, tai kam man jos reikia :? Į jos vietą galiu pasodinti kitokius augalus - žydinčius ar ne, kurių žiedų vabalai neėda. Pavyzdžiui, puslenio žiedų neėda, o jeigu ir ėda - to nesimato :) Negalvokit, ne rožę peikiu, tik negaliu į tokį "grožį" ramiai žiūrėti. Beje, vietos tai jos daug užima |(
Kai augo pirmus metus, jokie vabalai neėdė, dabar daug rožių, daug žiedų , tai ir "svečių" gausiai prie stalo susirenka.
Vienodai su Mamaviete parašėm :) - net galvojau, kad tai mano prenešimas (xixi)

Re: 'Nevada'

Parašytas: 14 Rgp 2012 09:11
Jūratė
Tikėjausi iš šios rožės daugiau |( , gausiai žydinčios kaip pas Reginą ar Timką nemačiau dar, nors pasodinta 2010 rudenį. Gal reikėtų dengti žiemai?
Žydi nuolatos, bet labai negausiai, vienas kitas žiedas
Paveikslėlis

Re: 'Nevada'

Parašytas: 14 Rgp 2012 09:18
LoretaA
Kokia graži vieno žiedo nuotrauka :)

Re: 'Nevada'

Parašytas: 14 Rgs 2012 21:20
Timka
Aš tikrai ja džiaugiuosi <3 Nedengiu aš jos visai ir net nelenkiu :)
PaveikslėlisPaveikslėlis