'Rosarium Uetersen'

Išvestos kryžminant floribundines su arbatinėmis hibridinėmis rožėmis.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

'Rosarium Uetersen'

Standartinė Rūta » 05 Spa 2010 13:08

Auga Kauno r., priemolio dirvožemis, nuo pietinės pusės šalia jos yra betoninė "atrama" - nuo senų laikų, kai buvo kasamas šulinys, likusi apvali "bonia".

Pirkom iš Elijošių 2005 m. vasarą du šios rožės pirmamečius sodinukus. Pirmais metais, aišku, žiedais nesidžiaugėm. Augo labai gerai, tik vienas iš jų neperžiemojo tą šaltąją žiemą. Tada dar ir nedengiau kaip dabar, ta žiema mūsų rožėms buvo liūdna :( Bet antroji išliko ir davė ūgio :D

Nepamenu, kad kada nors kuo nors būtų sirgusi. Purškimų fungicidais ir incekticidais gauna kaip ir kitos. Tiesa, yra atokiau nuo pagrindinio rožyno, gal tai turi poveikį, bet vis dėlto susidaro įspūdis, kad tai labai atspari rožė. Gal įtakos turi odiški blizgūs lapai - "zarazoms" ne taip lengva patekti į augalo audinius? :lol: Beje, lapeliai labai gražūs - krašteliai truputį karpyti, labai blizgūs, visada atrodo sveiki.

Augina ilgus ūglius ir formuoja daug šoninių šakelių, tad susidaro tankus, aukštas, svyrantis krūmas. Tokią rožę galima būtų ir vertikaliam apželdinimui naudoti, nors tam gal geriau rambleriai tinka :roll:

Pirmas žydėjimas buvo labai gausus, o antrasis nuo jo, galima sakyti, nė kiek neatsiliko. Ši rožė tiesiog stulbino žiedų gausa, jų ryškumu, iš tolo traukė ir mūsų, ir praeivių akis. Žydėjo nepaprastai ilgai, dar gerokai po šalnų ir didelių šalčių buvo žydinčių žiedų :shock: Stebėtina rožė... Žiedai labai ilgai laikosi, žiedlapiai ilgai nebyra.

Tiesą sakant, apie šią rožę negalėčiau pasakyti nė vieno blogo žodžio, gal tik tai man truputį "kliūva", kad kvepia labai jau silpnai... :roll: Bet tai kaina, kurią mokam už modernias rožes - ilgą jų žydėjimą...

2009-2010 m. žiema jai buvo labai sunki. Žiemojo apvyniota kažkokia kvėpuojančia ir šildančia prie statybų naudojama medžiaga, nes prilenkti jau nebesugebėjom... Deja, visa nušalo. Šiemet augo silpnai, praktiškai nežydėjo.... Taige net šiųmečių nuotraukų neturiu. gal kiti metai jai bus sėkmingesni?

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė opera » 15 Vas 2011 10:05

Ar tiktų ši rožė prie obelisko?
Ar galėtų ji augti daliniame pavėsyje, kur ją pasiektų rytinė saulė?
Jei prie obelisko, užtektų vienos rožės ar geriau dvi?
Ar tai plati rožė?
Čia man iškilo tokie klausimai, kai pamačiau šią rožę Sibirkos kataloge. Apie ją jau senai svajojau. Dabar beliko tik tinkamai apgyvendinti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė Regina » 15 Vas 2011 12:00

opera rašė:Ar tiktų ši rožė prie obelisko?
Ar galėtų ji augti daliniame pavėsyje, kur ją pasiektų rytinė saulė?
Jei prie obelisko, užtektų vienos rožės ar geriau dvi?
Ar tai plati rožė?
Čia man iškilo tokie klausimai, kai pamačiau šią rožę Sibirkos kataloge. Apie ją jau senai svajojau. Dabar beliko tik tinkamai apgyvendinti.
Tiktų ir prie obelisko (žiūrint kokio aukščio tas obeliskas numatomas ;) ) Pas mane per du metus žmogaus ūgio nepasiekė, na gal kelios pavienės šakos ir buvo ilgesnės, o po praeitos žiemos nušalimo nelabai buvo ką pakelt ir parišt. Tai šakota, plati rožė. Manau, prie obelisko pilnai užtektų vienos. Ar jai patiktų dalinis pavėsis - nežinau, nes maniškė saulę mato nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Aišku, kad augtų ir daliniam pavėsy, gal tik žiedų būtų mažiau. Jei pirmoj dienos pusėj gautų saulės - tai jau gerai. Ar tik ankstyvą rytmetį ten saulutė užklysta?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė Rūta » 15 Vas 2011 12:34

Maniškė iš pietų pusės užstota „bonios“ prie kurios pasodinta, ir šiaip ten daugiau šešėlis nei saulėta vieta, o jei tiksliau - saulė tiesiogiai viso krūmo niekada neapšviečia, nes rožė „žiūri“ į šiaurę. Bet juk patys matot - žydi :)

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė opera » 15 Vas 2011 15:07

Pas mane iki pietų būtų saulėje.
Bet aš galvoju dar vieną Rosarium Ueteren pasodinti rožyno viduriuke. Tai ta jau būtų ant obelisko ir visą dieną saulėje. Aplinkui ją - Knrps'ai. Ką manot, ar verta ji būt rožyno centre? Vietoj vazono.
Paveikslėlis

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė Tadas » 15 Vas 2011 21:59

Rosarium Uetersen
Šį rožė pas mane nuo 2006 metų rudenio.Žiedai dideli ,kažkur 10-12 cm,rausvi.Nebijo lietaus. Su laiku išdega saulėje iki rausvai sidabrinių. Žiedų kekės įspūdingos. Žydi pakartotinai.
Pirmas žydėjimas ,kažkas nuostabaus.Vėliau žiedai pasirodo su pertraukom ir tai iki pat šalnų.Kai visa žydi tiesiog iš toli šviečia ir mano nuomone geriau ją sodinti viena.Kvapas švelnus, lengvas vos juntamas.Lapai dideli,blizgus.Pati rožė atspari ligoms .Auga po obelim.Saulutės negauna visą dieną.Kelias šakas išaugino virš 2m.
2010 žiema apšalo iki žemės. Per vasarą išaugo virš metro.
Imetu kelias nuotraukas,kokybė nekokia.Jos darytos iki 2010.
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė vilmis » 16 Vas 2011 08:42

opera rašė:Pas mane iki pietų būtų saulėje.
Bet aš galvoju dar vieną Rosarium Ueteren pasodinti rožyno viduriuke. Tai ta jau būtų ant obelisko ir visą dieną saulėje. Aplinkui ją - Knrps'ai. Ką manot, ar verta ji būt rožyno centre? Vietoj vazono.
O nebijai, kad bus per daug ryškiai rožinės spalvos?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė Rasa » 16 Vas 2011 09:24

O ko gi bijot :D skirtingi žmonės mėgta skirtingas spalvas. Puiki rožė, man kvapas jos labai patinka, toks KITOKS. Ir su Knirps gražiai derės (like)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė vilmis » 16 Vas 2011 10:02

Aš tik įspėjau ;)

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė opera » 16 Vas 2011 10:39

vilmis rašė:
opera rašė:Pas mane iki pietų būtų saulėje.
Bet aš galvoju dar vieną Rosarium Ueteren pasodinti rožyno viduriuke. Tai ta jau būtų ant obelisko ir visą dieną saulėje. Aplinkui ją - Knrps'ai. Ką manot, ar verta ji būt rožyno centre? Vietoj vazono.
O nebijai, kad bus per daug ryškiai rožinės spalvos?
Yra tokia abejonė. Nors ta rožinė gal kaip tik ir jungs visą rožyną, kuris gana margas nusimato. Aš, kaip visada, prieš rožininkavimo sezoną paskendusi abejonėse.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė Rūta » 24 Rgs 2012 20:00

Regina 2012 m. rugpjūčio 29 d. rašė:
Regina rašė:PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė Paukštukas » 16 Rgs 2014 06:21

Rudens ryto rūke:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė Regina » 27 Sau 2016 21:03

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė LoretaA » 27 Sau 2016 21:05

Labai gražu, labai (sun) Ir ne tiek rožė, kiek jos fonas ir visa visuma :) .

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Rosarium Uetersen'

Standartinė Esmiralda » 27 Sau 2016 21:07

Lyg rožinių drugelių karalystėj <3

Skelbti atsakymą

Grįžti į