'Ilse Krohn Superior'

Išvestos kryžminant floribundines su arbatinėmis hibridinėmis rožėmis.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

'Ilse Krohn Superior'

Standartinė Rūta » 05 Spa 2010 13:02

1964 m. šią rožę išvedė Reimeris Kordesas. Klasifikuojama kaip krūminė, neaukšta laipiojanti rožė. 6b zona. Rašoma, kad gali pasiekti 3 m aukštį. Ši pakartotinai žydinti rožė ypatinga tuo, kad yra vieną kartą žydinčios 'Ilse Krohn' sportas.

Šios rožės privalumas ir grožis – jos žiedai. Dideli, beveik kumščio dydžio, pilnaviduriai, išoriniai žiedlapiai dailiai ir elegantiškai užsirietę atgal. Jaukios grietinėlės spalvos, viduriukas švelniai rausvas. Žiedpumpuriai smaili, pailgi, besiskleidžiantis žiedas įgauna gražią, tradicinę arbatinėms rožėms būdingą formą. Ir šiaip žiedas panašus į arbatinių hibridinių rožių žiedus. Išsiskleidus matyti gelsvas viduriukas. Žydi nedidelėm kekėm, po 3-5 žiedus vienoj vietoj. Kvepia taip pat kaip AH, kvapas malonus, stiprus, labai „rožiškas“.

Išaugina labai stačius, tiesius, nelinkstančius stiebus, linkusi labiau augti siauru aukštu krūmu. Todėl nelabai linksta ir žydi tik ant ilgų šakų viršūnių. Man ši jos savybė nelabai prie širdies, gal reikėtų kaip nors prilenkinėt, formuot, kad augintų daugiau šoninių šakučių, kurios žydėtų. Lapai dideli, panašūs į arbatinių hibridinių lapus.

Įvairiuose šaltiniuose teigiama, kad ši rožė – viena tinkamiausių neaukštų laipiojančių rožių šiaurinių kraštų sodams. Išskiriama, kad ji labai atspari grybinėms ligoms, lietus ir drėgmė nelabai paveikia žiedus. Ir turiu pripažinti, kad tikrai ji niekuo pas mane nesirgo. Tačiau ši rožė nelabai gausiai žydi pakartotinai.

Mūsų sode ši rožė auga nuo 2006 m. vasaros. Iš Elijošių pirkom vieną pirmametį sodinuką. Pirmą žiemą nušalo iki apkaupimo, antrą žiemą ją taip pat ištiko nelaimė – rudenį ją prilenkėm ir pritvirtinom prie lentos, bet kažkoks tvarkinguolis tvarkydamas kiemą ištraukė tą lentą, ir didžiausia šaka dar rudenį sugebėjo nušalti. Šią žiemą lyg ir gražiai išžiemojo prilenkta, apvyniota agroplėvele ir kitaip apšiltinta - pereitą savaitgalį apžiūrėjau, po danga gražūs žali stiebai. Tikėkimės, kad jau nieko blogo jai nenutiks.

Pernai metais rudeniop pirmą kartą pamačiau įspūdingus jos žiedus. Tačiau pats krūmas ir jo augimo pobūdis anaiptol nedžiugino. Tiesiog ne ta vieta tokiai rožei, ne tas kaimynas – 'Rosarium Uetersen', tiesiog priešingybė 'Ilzei'. Kol kas jos šalia viena kitos nesižiūri. Ilzė gražiai atrodytų augdama viena, kur jai būtų daug vietos. Esu šiek tiek sutrikusi dėl šios rožės, net nepaisant gražių žiedų, – ji ne visai man, jaučiu, kad jei rinkčiausi vėliau, o ne tada, kai absoliut nieko apie rožes nežinojau ir vadovavausi vien pardavėjo rekomendacija „balta laipiojanti“, greičiausiai nepirkčiau… :roll: Gal ji dar atskleis pas mane visą savo grožį ir gerąsias savybes? :?

2009–2010 m. žiemą smarkiai nušalo, bet sugebėjo atgauti aukštį ir vasaros pabaigoje pražydo :)

Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

http://www.helpmefind.com/plant/pl.php?n=3370&tab=1
http://www.rosebook.ru/form.php?sortID=70

Skelbti atsakymą

Grįžti į