'Jasmina'

Išvestos kryžminant floribundines su arbatinėmis hibridinėmis rožėmis.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

'Jasmina'

Standartinė Rūta » 10 Kov 2011 21:29

2009 m. aprašymas.
Ši rožė išvesta 1997 m. Kordeso, kaip žinia, Vokietijoje (sukryžminus sėjinuką su 'Centenaire de Lourdes'). Priskiriama prie didžiažiedžių laipiojančių rožių (Large-Flowered Climber). Išauga iki 2 m, plotis – apie 1 m. Zona mūsų sąlygoms gana nebloga – 5b.
Spalva, kaip matyti iš nuotraukų, - švelniai violetiškai rožinė. Ką tik išsiskleidę žiedai labiau rausvi, senesni - labiau violetiški. Žiedeliai nėra labai dideli, pilnaviduriai, apvalios ir senovinėms rožėms būdingos formos, atrodo lyg šiek tiek pavytę, nes yra labai ploni, liauni. Man tai gražu :) Be to, ir šakelės liaunos, dailiai nusvarina žiedai kasas... Kvepia :)

Lapeliai apvalučiai, nedideli, odiški. Gal dėl to ligos prie jos nelabai kabinas - rašoma, kad atspari miltligei ir dėmėtumui. Pas mane irgi dar niekuo nesirgo. Bet tiesą sakant, mano šios rožės patirtis kol kas menka - pasodinta tik pernai rudenį. Žiemojo gerai, sprogo be problemų, o dabar ir žiedų kaskadom nudžiugino.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

2010 m. aprašymas.
Žiemojo prilenkta, būtų visai puikiai peržiemojusi, bet nenaudėlės pelės apgraužė. Pati kalta - nepasirūpinau vaišėmis. Įdomu tai, kad nukarpiau tik kai kurias šakas, o kitas palikau, kad ir apgraužtas - ten gražiai žalia žievelė buvo apvalgyta, bet ne giliau. Pamenat, praėjusį pavasarį Tadas užrodė tokį purškiamą sodo tepalą - tai tuo tepalu nupurškiau viską, o per sezoną dar kelis kartus. Ir ką jūs manot, nieko toms šakoms neatsitiko, žydėjo ir atrodė visai neblogai, ligos nepuolė. Žinoma, labai tikėtinai, kad po šios žiemos prie jų degligė kabinsis, iškirpsiu. Bet vasarą jau gailėjausi, kad ir kitų apgraužtų šakų nepalikau. Na, matysim. Per sezoną ši rožė išsiaugino visą vėduoklę šakų, kurios nežydėjo, o jei pavyks išsaugoti per šią žiemą, turėtų pradžiuginti gausiu žydėjimu. Šių metų nuotraukų kažko neradau... |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į